Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Архив
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Kakво ми направи впечатление в "BGpressPhoto 2004"...
Автор: snooper   
Дата:   10-02-05 01:23

Няма да коментирам количеството, качеството или мерака на участниците... преди малко си направих труда да прегледам тумбалите на цялата галерия - спомням си World Press Photo 03 изложбата - 354 кадъра на 54 автори, представители на 20 държави... кандидатствали 12 наши сънародници, а няма нито един класиран[smilie2] Тези 354 са избрани измежду 53 597 пратени... а ние тук искаме да правим изложба от над 200 кадъра при пратени 500 примерно....
До тук с въведението...
При World Press Photo от 354 кадъра в изложбата 200 са черно-бели - а в галерията от около 150 качени 7 черно-бели....??? Ето това не го разбирам, ясно ми е, че повечето хора снимат с дигитални камери, но все пак?[smilie11]

За BGpressPhoto 2002-ра само Дмитър Дилков от Ройтерс е пратил черно-бели... Какво сега става в България - май "Луд на шарено се радва"...?[shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Kakво ми направи впечатление в "BGpressPhoto 2004"...
Автор: Junior   
Дата:   10-02-05 01:30

и на мен ми направи същото впечатление колекцията....
аз (явно грешно) съм си мислел, че ч/б е истината за един репортер ...
иначе има и някои доста добри фотки де...

Отговори на това съобщение
 Re: Kakво ми направи впечатление в "BGpressPhoto 2004"...
Автор: japanese   
Дата:   10-02-05 01:32

che kvo znachenie ima dali sa B&w ili sa cvetni [smilie6] ..to lud na vsihcko se radva [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Kakво ми направи впечатление в "BGpressPhoto 2004"...
Автор: msld   
Дата:   10-02-05 15:21

za da se klasirash na World Press Photo triabva da si bil na nay-goreshtite tochki na planetata ...sabitie ot BG mnogo trudno moje da vleze tam...

Отговори на това съобщение
 Re: Kakво ми направи впечатление в "BGpressPhoto 2004"...
Автор: J0R0   
Дата:   10-02-05 15:37

snooper, да се сравняват събития от мащаба на World Press Photo със събития от мащаба на BGpressPhoto 2004 е абсолютно некоректно, тенденциозно и обидно отношение към авторите и към българските фоторепортери.

Това е все едно да сравняваш наградите Оскар, с наградите Аскеер.
Или Световните музикални награди с българските такива.

Естествено, че мащабите на едно световно събитие не могат да отговарят на мащабите на едно регионално събитие.
Естествено, че мащабите на една малка и бедна страна не могат да бъдат срявнявани с мащабите на една богата и голяма страна.

Това не означава, че нашите репотери не могат да снимат или снимат по-зле от колегите си в чужбина. Преди две години, когато аз, Торбалан и Лаф преснимахме няколко кадъра от World Press Photo и ги пуснахмена страниците на култа, тия кадри бяха тотално оплюти от хората. Така че и в чужбина не се творят само шедьоври и там има силни и слаби фотоси. Както и на тая изложба има и добри и слаби снимки.

Но хайде малко повече да уважаваме тия, които правят журналистика в БГ. Те с нищо не са по-лоши от колегите си по света, само дето по света никой не снима за по 5 лв. хонорар.

Отговори на това съобщение
 Re: Kakво ми направи впечатление в "BGpressPhoto 2004"...
Автор: acidness   
Дата:   10-02-05 15:43

абсолютно съм съгласен с JORO, в България имаме много добри фоторепортери, обаче нямат шанса да пътуват колкото колегите си в чужбина, нелепо е да се сравняват двата конкурса...... абе с една дума пробвайте да хващате моменти и ще разберете....

Отговори на това съобщение
 Re: Kakво ми направи впечатление в "BGpressPhoto 2004"...
Автор: kirilius   
Дата:   10-02-05 16:22

А защо трябва да са черно-бели снимките?

Не казвам, че не трябва да са - някои снимки си стоят много добре в черно-бяло.

Въпросът ми е защо непременно трябва да са черно бели? [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Kakво ми направи впечатление в "BGpressPhoto 2004"...
Автор: Iv4n   
Дата:   10-02-05 16:27

Izvinete za pylnoto mi nevejestvo, no kyde moje da se vidi taq izblojba?

Отговори на това съобщение
 Re: Kakво ми направи впечатление в "BGpressPhoto 2004"...
Автор: admin   
Дата:   10-02-05 16:32

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=GALLERY&CATEGORY_ID=22

Отговори на това съобщение
 Re: Kakво ми направи впечатление в "BGpressPhoto 2004"...
Автор: J0R0   
Дата:   10-02-05 16:33

Засега тук:
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=GALLERY&CATEGORY_ID=22
а след 17.02.2005 - и на хартия във Военния клуб в София

Отговори на това съобщение
 Re: Kakво ми направи впечатление в "BGpressPhoto 2004"...
Автор: RossN   
Дата:   10-02-05 16:41

Аз имам следният въпрос към Бони (като участник в журито), какъв е критерият за оценка на фотографиите? Художествен, графичен, постпроцесен, уловен момент (без манипулиране)....
Питам като човек, който не разбира и се опитва да вникне в критериите за оценка.

Отговори на това съобщение
 Re: Kakво ми направи впечатление в "BGpressPhoto 2004"...
Автор: boni   
Дата:   10-02-05 16:58

Kriteriqt e slednia:
Журито беше от 11 души .Прожектира се снимката на екран и трябва поне 6 от тези 11 да вдигнат ръка :))

Отговори на това съобщение
 Re: Kakво ми направи впечатление в "BGpressPhoto 2004"...
Автор: n1x0n   
Дата:   10-02-05 17:02

za da se klasirash na World Press Photo triabva da si bil na nay-goreshtite tochki na planetata

Това пък колко не е верно!!
Серията със снимките на метрото от World Press Photo 2004 да не би да е от някаква супер гореща точка? Серията с индийската школа по борба също ли е от "гореща точка"? А бяха от малкото наистина добри неща от фотографска гледна точка на това World Press Photo.

Да, има категории в които се класират най-бруталните гадости снимани по света, и трябва да си бил там за да имаш кадрите, но далеч не всички категории са такива /за мое огромно щастие/. Ние не се класираме там заради ниското ниво, а не заради нещо друго!

Отговори на това съобщение
 Re: Kakво ми направи впечатление в "BGpressPhoto 2004"...
Автор: boni   
Дата:   10-02-05 17:06

Прав си Никсън.

Отговори на това съобщение
 Re: Kakво ми направи впечатление в "BGpressPhoto 2004"...
Автор: RossN   
Дата:   10-02-05 17:19

Бони, това добре, но като вдигаш ръка, на какъв критерий се базираш? Питам съвсем добронамерено!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Kakво ми направи впечатление в "BGpressPhoto 2004"...
Автор: boni   
Дата:   10-02-05 17:21

За другите не мога да ти кажа,но аз вдигах ръка ако в снимкта има интересен сюжет и е поне малко естетически и технически издържана,не само насочи щракни.
За съжаление такива не са твърде много:))

Отговори на това съобщение
 Re: Kakво ми направи впечатление в "BGpressPhoto 2004"...
Автор: snooper   
Дата:   10-02-05 17:29

Toва, за което се хваща левента беше просто въведението, аз съм си го написал там - въпроса ми беше конкретно защо според вас присъстват толкова малко черно-бели фотографии в Българския конкурс?
Каквото имаше да се каже по другите въпроси Никсъна го каза.

За пореден път се убеждажам, че тук не е нито мястото, нито нито хората (в голямата част де, има и знаещи, мислещи какво пишат, но единици), с които да се води пълноценна дискусия по фотографски въпроси.

Отговори на това съобщение
 Re: Kakво ми направи впечатление в "BGpressPhoto 2004"...
Автор: RossN   
Дата:   10-02-05 17:37

Явно не съм задал въпроса правилно. Примерно тази снимка (инак невероятна, а и подобни кадри спечелиха конкурса на Канон)https://photo-forum.net/images/9_1108025631.jpg, какво общо има с Press Photo, или аз не разбирам, какво точно е Press Photo.

Отговори на това съобщение
 Re: Kakво ми направи впечатление в "BGpressPhoto 2004"...
Автор: boni   
Дата:   10-02-05 17:39

Снупере,като искаш да ти отговарят правилно,изказвай се напълно,не чакай Никсъна да го направи вместо тебе и не се дразни после и недей обижда хората на тема пълноценна дискусия.
Дискусията затова е дискусия да има разни мнения ,а не да си пеят 3-ма души една и съща песен.

Отговори на това съобщение
 Re: Kakво ми направи впечатление в "BGpressPhoto 2004"...
Автор: J0R0   
Дата:   10-02-05 17:42

Снупърче, па бегай в спота да си водиш пълноценни дискусии с Гената, Краси, Охлюва и другите спецове, дето са ти на акъла.

Като не те кефи сайта.
Като не те кефят хората.Чии го търсиш тука.
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Kakво ми направи впечатление в "BGpressPhoto 2004"...
Автор: kkaammii   
Дата:   10-02-05 17:44

Според мен лично, има да се кажат много неща, освен сноопера и никсон....и не че няма кой да ги каже, ама работа отива към губи време и други още по неприятни неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Kakво ми направи впечатление в "BGpressPhoto 2004"...
Автор: snooper   
Дата:   10-02-05 17:54

Жоро, всеки твой коментар от теб към мен и от мен към теб би бил точно обратното на обективен. Голям мъж се водиш по паспорт, не се дръж все едно си някоя моя съученичка...

Заради теб и изказванията ти подобни на горното спрях да качвам мои кадри тук, сега няма да ти направя кефа да се махна толкова лесно от чата, който приятно водя понякога тук с хора като Тор, Волокин, Лъки и други...

Отговори на това съобщение
 Re: Kakво ми направи впечатление в "BGpressPhoto 2004"...
Автор: toncho   
Дата:   10-02-05 18:18

Според мене Жоро каза следното:
“Много ясно ,че в БГ повечето репортери са слаби фотографи и са прсто снимчовци,ама малко са идеалистите влюбени в тази професия дето да си карат старата жигула и да снимат за по 5лв на снимка,че и кадърно.Така че ,не плюйте тези хора,въпреки че повечето не стават за фотожурналисти,проявете малко разбиране и се дръжте човешки. Дайте да ги видим повечето световни величия ако ги пуснат в БГ с хонорар от 3 $ за снимка колко ще издържат и какво ще направят”
Това каза по малко по-деликатен начин и аз го разбирам от позицията на 40-те си години,но разбира се не очаквам млади и надъхани хлапетии дето си мислят ,че морето им е до колене да го разберат също.

Отговори на това съобщение
 Re: Kakво ми направи впечатление в "BGpressPhoto 2004"...
Автор: snooper   
Дата:   10-02-05 18:29

Тончо, ако имаш предвид мен - не знам за кой път трябва да кажа, че аз си питах за черно-бялото...

Въпроса с професиолнализма и нивото на фото-журналистите у нас хич не е в моята компетенция, аз ни най-малко не работя в тяхната сфера... Споменах просто, че е леко странно самоцелно в една малка България (всички се съгласихме, че е малка и майсторите са малко) да правим изложба с над 200 работи, след като една световна организация от фото-репортери избира еджа 350.

Отговори на това съобщение
 Re: Kakво ми направи впечатление в
Автор: J0R0   
Дата:   10-02-05 18:34

Тончо, айде сега свободни тълкувания.
Казах, че една малка страна, с малък бюджет, с малък пазар не може да прави големи културни събития.
Не знам как по-ясно да го кажа.

Уърлд прес фото е бизнес. Показва се в десетки страни. Да ти влезе снимка там - също е бизнес. Насочва парични потоци към съответната медия и автор.

Тука част от фоторепортерите ни не дават снимки за БГ прес фото, защото това не им носи нищо. Нито на медиите им. Просто в България няма пазар за такива прояви, не може от това все още да се прави бизнес.



Публикацията е редактирана (10-02-05 18:35)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна