Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Mini DV ili DVD
Автор: selfish   
Дата:   09-02-05 18:16

Zdraveyte, Mnogo se izvinqvam i znam che temata ne e tuk, no vse pak iskam da razbera ne6to.Koi tip digitalni video kameri e po dobur tozi, koito zapisva napravo na CD ili Mini DV formata?
Blagodarq predvaritelno

Отговори на това съобщение
 Re: Mini DV ili DVD
Автор: marto   
Дата:   09-02-05 18:23

DVD

Отговори на това съобщение
 Re: Mini DV ili DVD
Автор: avela   
Дата:   09-02-05 18:32

будалкаш ли го човека или сериозно говориш?
как ДВД?!

Отговори на това съобщение
 Re: Mini DV ili DVD
Автор: selfish   
Дата:   09-02-05 18:46

Сега последно кое е по добре.При ДВД-то може би млако по се олеснявам.Записвам диска и готово, но аз не разбирам и сега си изибрам камера.Обаче трябва да реша какъб тип ще е ДВД или Мини ДВ

Отговори на това съобщение
 Re: Mini DV ili DVD
Автор: avela   
Дата:   09-02-05 18:48

не бих си взела ДВД и да ми я подаряват.

Отговори на това съобщение
 Re: Mini DV ili DVD
Автор: selfish   
Дата:   09-02-05 19:01

Добре но сега на кого да вярвам.Според теб защо не е хубаво ДВД?
Хайде и някой друг да се включи в темата че да се изясни кое е по доброто

Отговори на това съобщение
 Re: Mini DV ili DVD
Автор: avela   
Дата:   09-02-05 19:17

добре бе, аз не те разбирам. ти питаш, аз ти отговарям. теб те мързи да се поровиш в нета, а да не говорим, че и форума има търсачка. питаш неща, които 100 пъти са говорени вече. що не прочетеш тук-там какво е качеството на едното и другото поне да ти остане нещо...
твоя си работа, ако щеш ми вярвай и продължавай да си питаш.
само не идвай след няколко седмици с "с какво да си свържа камерата с компютъра?".

Отговори на това съобщение
 Re: Mini DV ili DVD
Автор: selfish   
Дата:   09-02-05 19:22

Добре де не ми се карай

Отговори на това съобщение
 Re: Mini DV ili DVD
Автор: vladod   
Дата:   09-02-05 19:23

MiniDV е формата, в който работят камерите, а DVD става след като го запишеш на диск.

Отговори на това съобщение
 Re: Mini DV ili DVD
Автор: rolla   
Дата:   09-02-05 19:30

Мисля ,че ДВД е по-добре от гледна точка на това ,че после нямаш губене на време в допълнителни конверсии на файла.Както знам мини ДВ формат един час е около 10гб ,за да го "свиеш" и да го побереш в един или два диска на VCD или DivX ще са ти нужни около 7-8 часа и доста бърза машина.А когато е на ДВД само си сменящ диска и СИ ТИ!За качество не мога да говоря не съм запознат ,но мисля че няма да е по-зле от miniDV който си конвертирал примерно в DivX.Но не съм много сигурен за това с радост бих чул(прочел),доводите на avela.

Отговори на това съобщение
 Re: Mini DV ili DVD
Автор: Grandpa   
Дата:   09-02-05 19:37

Щом питаш - значи ДВД.

Ако искаш да си редактираш сниманото преди да го запишеш на ДВД - тогава миниДВ.

Отговори на това съобщение
 Re: Mini DV ili DVD
Автор: hose   
Дата:   09-02-05 19:37

и аз да се включа[smile]
ами сам казваш че от миниДВ излиза 10Г
а колко е ДВД-то?! 4Г
сещай се сега кое е по-добре откъм качество - ясно е че миниДВ
друга работа е обаче този човек за какво ще го използва - ако ще си снима децата вкъщи изобщо не му и трябва миниДВ - снима си на ДВД направо и си го пуска после на домашното двд и всичко е на 6
но ако ще е за по-профи - тогава не е въпрос само на компресия дори но трябва да мисли и как ще монтира, кое как ще вади, носители съвместимости и т.н.
трява да мисли дори за PAL и NTSC примерно ако ще му я носят от Щатите

Отговори на това съобщение
 Re: Mini DV ili DVD
Автор: steki   
Дата:   09-02-05 19:54

estesweno che miniDV nali ste iska choweka da klacne posle towa onowa, da si sloji njakoe efektche i t.n..
Twa da pisheshnaprawo na DVD e goljama tapnja oswen ko ne si super profesionalen snimach i da si snimash 1:1 s towa koeto posle iskash da gledash[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Mini DV ili DVD
Автор: marto   
Дата:   09-02-05 20:20

Че к'во пречи от ДВД на ДВД да си правите монтаж?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Mini DV ili DVD
Автор: selfish   
Дата:   09-02-05 20:20

A taka vze da stava interesno.Pochti mi se izqsniha neshtata, no trqbva mai o6te nqkolko mneniq i dovodi

Отговори на това съобщение
 Re: Mini DV ili DVD
Автор: Grandpa   
Дата:   09-02-05 20:41

marto написа:

> Че к'во пречи от ДВД на ДВД да си правите монтаж?!?

Влошава се качеството. До каква степен - това е отделна работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Mini DV ili DVD
Автор: niki_niki   
Дата:   09-02-05 20:43

Някой вече беше пускал инфо по въпроса кои формат с каква компресия е но немога да го цитирам.
Но в това отношение неможе да има спор.
miniDV-то е доста по-добро от DVD-то, защото:
DVD-то е в формат MPEG2 който е с доста по-голяма компресиа от MJPEG формата на miniDV. За сравнение 60 мин MJPEG e 11GB a 60 мин MPEG2 e около 3-4GB с максимално качество.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Mini DV ili DVD
Автор: nanapak   
Дата:   10-02-05 06:02

ДВД-тата са само няколко съвсем любителски камери (на 2-3 фирми), а миниДВ правят всички фирми, в широк диапазон, плътно доближаващ професионалните формати - с три матрици, размер до 1/3 (ако не се лъжа) и т. н.
Много (местни) телевизии ползват качествени миниДВ камери. За ДВД не съм чувал. [smilie7]
Така че - съобразявай.


Отговори на това съобщение
 Re: Mini DV ili DVD
Автор: vadin   
Дата:   10-02-05 07:29

Разбира се miniDv. Дават ти много по-голяма свобода на избор - възможността за нелинеен монтаж на компютър, което значи сглобяване на филмчета от различни касетки, видиоефекти, надписи, вмъкване на музика, различни филтри за корекция и куп други неща. Определено е с доста по-добро качество, да не говорим че цената на касетките падна доста- около 6-10лв. Един час на такава касетка е 14GB. Това е сериозният избор. Другото, DVD-то е за хора, които няма да имат никакво намерение да правят по-нататъшна обработка и да се занимават с компютри. Има теоретичне възможност разбира се, но допълнителната компресия, която ще се получи ще влоши още повече качеството. Изобщо според мен DVD-то е за пълни лаици.

Отговори на това съобщение
 Re: Mini DV ili DVD
Автор: crazyman   
Дата:   10-02-05 07:47

selfish
Първо дай малко информация. С какъв компютър си имаш ли високоскоростен вход (IEEE 1394 или както е по известен fireware). Можеш ли да конвертираш от един формат в друг . Занимава ли ти се изобщо?? И после мога да ти кажа кое да си вземеш. Прехвърлял ли си нещо от видекасета на ДВД ? За какво ще ползваш камерата. ....
Дай малко инфо бе човече ;)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна