Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 NIKON D70 и -15 градуса (впечатления)
Автор: JMDP   
Дата:   08-02-05 14:22

Впечатлен съм от работата на NIKON D70 при екстремни температури (-18 до -10градуса). В Русе от събота (05.02.2005) до днес температурата едва успява да премине за кратко над -10 градуса. В продължение на 3 дни излагах апарата за около 3-4 часа при тези температури. Направих около 350 кадъра и не мога да не отбележа, че не срещнах никакви проблеми със затвора, а също и с батерията. Автофокусната система си работеше перфектно, дори и със премръзналата SIGMA 70-300 Super Macro II, която беше в раницата ми (за разлика от апарата, който бе под връхната ми дреха). Наложи се да дебна един обект доста време, с изваден апарат на студа. Като започнах да кадрирам окото ми здравата се насълзи от доста студената гума на визьора. Дори и тогава D 70-ката откликна мигновенно на желанието ми да направя клин...

Ето и няколко кадъра от тези дни....

Снимката е направена в младежкия парк в Русе при температура около -13 градуса. Kit Lens.
https://photo-forum.net/i/81928&USER_ID=1739

На този кадър съм заснел част от замръзналата вода в Лимана на Пристанище Русе (-15 градуса. Kit Lens.
https://photo-forum.net/i/81930&USER_ID=1739

За този кадър искам предварително да предупредя, че може на някои хора да не е много приятен!?! Температурата бе -16 градуса, но това не пречеше на заниманието на тези хора в една от рибарските колиби край Дунава. Като няма риба има ....
https://photo-forum.net/i/81931&USER_ID=1739
Отново Kit Lens.

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D70 и -15 градуса (впечатления)
Автор: smille   
Дата:   08-02-05 18:57

то явно след време ще покаже дефект,я картата,я матрицата...

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D70 и -15 градуса (впечатления)
Автор: jimmy   
Дата:   08-02-05 19:24

Да,да иска ти се да покаже. [smilie18]
Точно картата ще покаже....[smilie18]. Не се научихте....

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D70 и -15 градуса (впечатления)
Автор: papi   
Дата:   08-02-05 20:40

това го чух някъде и аз,ама може ли човек да вярва на всичко което чува...

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D70 и -15 градуса (впечатления)
Автор: JMDP   
Дата:   09-02-05 17:20

"Digital sensors in your camera work optimally at lower temperatures and are typically not a concern as long as no electronic timing issues result from the cold. Canon CCD sensors, Canon CMOS sensors, and Nikon CCD sensors all appear to work fine at temperatures well below zero. A cold sensor has a better signal-to-noise ratio and actually will record a lower noise image. In many scientific applications, CCD digital sensors are actually cooled to keep image noise down."

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D70 и -15 градуса (впечатления)
Автор: JMDP   
Дата:   09-02-05 17:22

"SanDisk is the first manufacturer to market an extended temperature range card called the SanDisk Extreme flash card. I have used Lexar Professional cards in temperatures as low as -27 degrees in Canon EOS cameras with no problems."

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D70 и -15 градуса (впечатления)
Автор: snooper   
Дата:   09-02-05 17:24

Знаем го това[smile] , има медицински уреди за микрофотография, в които температурата на матрицата се подържа около минус 50 :)

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D70 и -15 градуса (впечатления)
Автор: JMDP   
Дата:   09-02-05 17:33

Е, явно ще трябва да очаквам да се скапе матрицата и картата!?!?!?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна