Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Предложение за категория - Фотошоп!
Автор: Plato   
Дата:   09-02-05 16:27

Понякога се чудя дали форума е място за фотография или за умения по правене на колажи или демонстрация на умения с фотошоп! То и аз ползвам фотошопа, но... Аз поне съм на мнението, че да можеш да работиш с фотошоп или други програми за изображения не означава, че можеш да "правиш" фотография, а може би греша?!!! Предлагам да се направи нова категория "Цифрова обработка и ефекти" или "Фотошоп творения" или нещо такова. Далеч съм от това да твърдя кой какво може, просто мисля, че кагато запачне да се губи връзката от това да видиш, почувстваш и споделиш(и то в тази последоватилност) и започне това, което можеш сам да сътвориш(било то с четка и бои или с инструментите на цифровите технологии), тогава вече се излиза от класическото понятие и разбиране за фотография. Смятам,че има много тясна връзка и става въпрос най-вече за приложение на фотография, на което не отричам правото на принадлежност към света на фотографията. Ето защо, предлагам въпросните "фото-творения", да имат своя отличаваща ги категория. Вие какво мислите по въпроса?

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за категория - Фотошоп!
Автор: J0R0   
Дата:   09-02-05 16:29

Има таман две такива - ЕКСПЕРИМЕНТ и ЦИФРОВА ФОТОГРАФИЯ

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за категория - Фотошоп!
Автор: boni   
Дата:   09-02-05 16:30

А какво ще кажеш за всички творения създадени със старата версия на Фотошоп ,няречена "Тъмна стая" + всичките филтри,маски и други хитрини ,които фотографите постигаха чрез химически процеси,вместо с компютърни.Както и за разните филтри дето се навиват на обектива и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за категория - Фотошоп!
Автор: gorba4ov   
Дата:   09-02-05 16:33

аз предлагам просто да преместим всички фотоси в тая нова, обединена рубрика "фотошоп"...:) Ами ако снимаме в RAW, как да публикуваме без обработка...?? Май не може вече ..... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за категория - Фотошоп!
Автор: behemoth   
Дата:   09-02-05 16:34

и как точно такава снимка се е правела в тъмната стая с химикали

https://photo-forum.net/i/45853&OFFSET=3&CATEGORY_ID=19&PERIOD=0

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за категория - Фотошоп!
Автор: Plato   
Дата:   09-02-05 16:37

boni, не си разбрал разграничението, което правя. Иначе ако продължа в твоя ред на мисли мога да изкарам и анимацията за фотография!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за категория - Фотошоп!
Автор: boni   
Дата:   09-02-05 16:41

behemoth,tochno takava se e pravela i oshte kak.
Plato - mojesh da natvorish neveroiaten kich kakto s photoshop taka i bez nego,no bez nego e po-trudno.
Za shediovrite sashtoto vaji

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за категория - Фотошоп!
Автор: behemoth   
Дата:   09-02-05 16:47

е това да го направиш без PS вярно ти трябва магистър по фотография [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за категория - Фотошоп!
Автор: Plato   
Дата:   09-02-05 16:51

J0R0, имаш право! Щом това ще е цифрова фотография, съм съгласен с теб! Явно аз не съм го виждал така!

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за категория - Фотошоп!
Автор: boni   
Дата:   09-02-05 16:52

behemoth ,kakyv magistyr be ,tova e kolaj.Ima praveni hiliadi kolaji predi da ima PC oshte

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за категория - Фотошоп!
Автор: behemoth   
Дата:   09-02-05 16:54

еми тогава категория "колаж" да има май ще е
по-добре...

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за категория - Фотошоп!
Автор: kirilius   
Дата:   09-02-05 17:02

За справка старите 3 епизода на Star Wars са правени през далечните 77-а, 80-а и 83-а година, когато никой даже не си е помислял за цифрова обработка на кадрите. Всичко се е правило ръчно с отделно заснемане на обектите и после наслагване.



Публикацията е редактирана (09-02-05 17:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за категория - Фотошоп!
Автор: Plato   
Дата:   09-02-05 17:18

boni:
Plato - mojesh da natvorish neveroiaten kich kakto s photoshop taka i bez nego,no bez nego e po-trudno.
Za shediovrite sashtoto vaji


Явно не съм го категоризирал като КИЧ, иначе силогизмът ти е много добър, както логически, така и смислово! Затова съм и съгласен с него!

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за категория - Фотошоп!
Автор: Vinsent   
Дата:   09-02-05 17:49

Ако искаме да подобрим разработката в сенките и светлите маста, можем дигитално да съберем два еднакви кадъра, различно експонирани. С Фотошоп, разбира се (може и с напасване на негативи, но много по-трудно). И това ли да го пратим в категорията "Фотошоп", "Колажи", "Експеримент"...? А, като пипнем наситеността или контраста, или...? Пак в онези категории? Едно време ползвахме при копиране филтри, маски, промяна режимите на проявяване и т.н. и т.н. Сега имаме един великолепен инструмент, а ритаме срещу него. Необяснимо защо?


Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за категория - Фотошоп!
Автор: avi   
Дата:   09-02-05 17:57

аре пак у кълчищата едно и също през 2 седмици [smilie2] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за категория - Фотошоп!
Автор: nsirakov   
Дата:   09-02-05 18:01

Vinsent написа:

> Сега имаме един
> великолепен инструмент, а ритаме срещу него. Необяснимо защо?
>

Vincent - shte ti kaja zashto ritat - shto tne mogat da boraviat s nego..... zatova.. :)[smilie24] [smilie24] [beer] [beer] [shtrak] [shtrak] [smilie18] [smilie18] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за категория - Фотошоп!
Автор: boni   
Дата:   09-02-05 18:03

:))
http://belfo.photo-forum.net/boni/statia_comp.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за категория - Фотошоп!
Автор: J0R0   
Дата:   09-02-05 18:06

Епа, точно такива работи, като показаното съм правил като ученик, без фотошоп, без компютър, даже.
Вземат се произволен брой снимки.
Едната се слага за фон.
Изрязват се с ножица обектите от другата.
Залепят се върху първата.
С фин молив и коректор се правят сенките и се заличават ръбовете от рязаното.
Ако трябва тук таме се мазва с темперна боичка.
"Снимката" се преснима - и готово, имаш новото нещо вече на негатив, от който си копираш колкото щеш копия...
Работа за 2-3 часа е.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за категория - Фотошоп!
Автор: Vinsent   
Дата:   09-02-05 18:06

avi [smilie24]. Това доказва, че живота е една спирала:)))[smilie25]. Много се чудих пълен или кратък член да използвам[smilie11] Дано да съм уцелил[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за категория - Фотошоп!
Автор: Vinsent   
Дата:   09-02-05 18:13

Един мой близък, с традиционните техники, монтира на главата на съученичката си големи цици и разпространи снимката. Майката дигна щура пара и него го изключиха от училище. След това те се ожениха и имат три деца. Ето колко добър ефект могат да имат колажите[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за категория - Фотошоп!
Автор: avi   
Дата:   09-02-05 18:20

!!!ОФФТОПИК!!!
Автор: boni
Дата: 09-02-05 18:03

:))
http://belfo.photo-forum.net/boni/statia_comp.jpg



брао - особено "...българските фото-форум и фото-култ са истински изложбени зали..."

крайно време е таа глупава вражда да почне да спира и тва смятам е супер добра крачка! та извинете - но таз тема ЗАМЕНЕ така или инак е несъстоятелна и си позволявам оффтопик :))

!!!КРАЙ НА ОФФТОПИКА!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за категория - Фотошоп!
Автор: behemoth   
Дата:   09-02-05 18:41

JORO,
ако хванеш 3D студио и направиш снимка без апарат...
то тя може да мине за фотография нали и с лента става трябва само да снимаш някаква рисунка....

та идеята на фотогрфията че рисуваш със светлина ако всичко излиза от компютъра ми се струва не на място.

https://photo-forum.net/static/forum/2006-03/kcnv8974.JPG
http://www.3dlinks.com/shop/images/wb1.jpg


http://www.3dlinks.com/shop/ProductDescription.cfm?id=22


Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за категория - Фотошоп!
Автор: toi   
Дата:   09-02-05 18:53

Ми не минава за снимка а за картинка :)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за категория - Фотошоп!
Автор: J0R0   
Дата:   09-02-05 18:54

Ами изкуствата от доста време се смесват вече.
Салвадор Дали като снима, и после проектира части от сниманото с диапроектора и прерисува - картините му 100% картини ли са?
Ама никой не е тръгнал да го вади от музеите.
Наскоро имаше изложба на Рьоне Магрит, и той така правил - снимал с апарата, после прерисувал, казаха го на откриването. Ама не съм чул някой да отрича творчеството на Рьоне Магрит или да го омаловажава.
Вангелис като композира с компютъра по-лош ли е от Ричард Клайдерман, примерно дето дрънка на акустично пиано? Според мен е по-добър.
И не съм чул някой да е решил да го вади от музикалните класации, щото ползва компютър.
И Стиви Уондар ползва компютъра яко, ама и него никой не иска да го вади от музикалните класации.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за категория - Фотошоп!
Автор: joshua   
Дата:   09-02-05 19:00

behemoth, щом споменаваш макса, знаеш, че в 99% от случаите се използват асъл снимки [cool]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна