Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Ще сбъркам ли, ако си купя зарядно Уномат?
Автор: chel   
Дата:   08-02-05 11:52

Извинявам се, ако повдигам стара тема, но порових из темите и се оказа, че дискусията все се отплесва нанякъде, ако някой пита за зарядни и батерии. Дали си струва зарядно, което да зарежда и в кола, да има разреждачка и индикация кога ти са заредени батериите, ако струва 38 лв с 1 комплект батерии? Ако не - дайте акъл, моля! За 4 батерии NiMH става въпрос - за Canon PS A95. Благодаря предварително на всеки, който би ме посъветвал нещо (спешно, че съм с батерии назаем и трябва да ги връщам [smilie2] )!

Отговори на това съобщение
 Re: Ще сбъркам ли, ако си купя зарядно Уномат?
Автор: ZENTEX   
Дата:   08-02-05 12:49

Kupi si SANYO ili SONI.V METRO varviat 50-60lv.Goliama chast ot prezarejdashtite se baterii sa nekachestveni[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще сбъркам ли, ако си купя зарядно Уномат?
Автор: Stoevmobile   
Дата:   08-02-05 12:52

Sanyo [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Ще сбъркам ли, ако си купя зарядно Уномат?
Автор: dila   
Дата:   08-02-05 12:52

ne si vsimai nito baterii, nito zariadno UNOMAT! dai malko pove4e pari i si vsemi neshto ka4estveno

Отговори на това съобщение
 Re: Ще сбъркам ли, ако си купя зарядно Уномат?
Автор: sP   
Дата:   08-02-05 13:02

качествено... еми той човека това пита! кое е качествено!

ще ти кажа от личен опит аз какво ползвам: отивам в някой магазин за електроника.. там продавам батерии(едни такива целите зелени) до 2000mAh... едната е 2.5лв... на канона а60 ми издържаха около 400 снимки... взех си едно зарядно Uniross(15-20лв).. бавничко беше но нямаше никакви проблеми...

за съжаление обаче по погрешка продадох комплекта с батериите и зарядното и сега съм си купил нов същия комплект батерии + зарядно варта(от технополис за 20лв някъде)

ако ти трябва вече някое по-бързо зарядно ще трябва да се изръсиш и малко повечко пари...

това е което мога да споделя от личен опит

иначе има по около 60лв в технополис някакви GP по 2100/2300mAh, които уж казват че били хубави...

Отговори на това съобщение
 Re: Ще сбъркам ли, ако си купя зарядно Уномат?
Автор: chel   
Дата:   08-02-05 13:06

Мерси много! Значи ще си взема Sanyo
А освен в Метро, къде другаде мога да проверя за такива неща (и памет ми трябва)? В Технополис големи ли са им надценките?

Отговори на това съобщение
 Re: Ще сбъркам ли, ако си купя зарядно Уномат?
Автор: chel   
Дата:   08-02-05 13:07

А, предния постинг не го бях видяла. Мерси

Отговори на това съобщение
 Re: Ще сбъркам ли, ако си купя зарядно Уномат?
Автор: chel   
Дата:   08-02-05 13:11

sP, благодаря за инфото. Точно на "зеленичките" ти батерии попаднах, като търсих из старите теми, и смятах да ти пиша, за да питам за марката. Ама ясно, щом вече не са в теб - няма как. Благодаря, ще поогледам довечера в Технополис сигурно.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще сбъркам ли, ако си купя зарядно Уномат?
Автор: MechoPuh   
Дата:   08-02-05 13:17

За професионалните си камери Canon и Nikon имам както оригинални rechargeable батерии, така и бат. на Unomat, които по качество не отстъпват на оригиналните, само дето цената на едните е 100-120 лв.(вж.Фотоъгъл-Халите), а Уноматските са - 50-60 лв.


Отговори на това съобщение
 Re: Ще сбъркам ли, ако си купя зарядно Уномат?
Автор: sP   
Дата:   08-02-05 13:38

chel, аз пак си купих от тия 'заленичките' :) незнам каква марка са... май на опаковката пишеше ама не е пазя... тях съм ги виждал да ги продават само в някакви магазини за електроника - разни диоди, жички, абе всякакви джунджурии свързани с техниката дето не им знам имената.... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще сбъркам ли, ако си купя зарядно Уномат?
Автор: m.o.p   
Дата:   08-02-05 14:27

Za kakvi pari tarsish i s kolko Miliamperchasa baterii?

Отговори на това съобщение
 Re: Ще сбъркам ли, ако си купя зарядно Уномат?
Автор: Todd   
Дата:   08-02-05 14:29

Аз имам от тия зелените по 2000 mA на тях пише
Project .

Отговори на това съобщение
 Re: Ще сбъркам ли, ако си купя зарядно Уномат?
Автор: vladod   
Дата:   08-02-05 14:38

Акумулаторните батерии на УНОМАТ са си много добри и като качество и като цена (веднага ПРИМЕР - 4бр. 2100 мАч = 20 лв.) [shtrak]
Зарядните не са върха на сладоледа, но гарантират пълното зареждане[shtrak]
Купувай само от вносителя директно - т.е. от Дончев, а не от магазин...като отидат в магазина цената става като на СОНИ например[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще сбъркам ли, ако си купя зарядно Уномат?
Автор: siluet   
Дата:   08-02-05 14:48

Ползвам GP 2300 mA страхотни са, имам и Sanyo но първите държат повече, на Илиянци са по 5 лв. 2300мА, хубаво зарядно което да се изключва само - 20--30лв.- бавно не скапва акумолаторите. Юнирос си вземах едни 1700 мА ама нищо не държеха и ги върнах.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще сбъркам ли, ако си купя зарядно Уномат?
Автор: ejko   
Дата:   08-02-05 15:11

аз сам с зарядно за 18-20лв с батериите фирмата е Trust... Зарежда по 14 часа, но правя кам 400 снимки...

Отговори на това съобщение
 Re: Ще сбъркам ли, ако си купя зарядно Уномат?
Автор: zlatnata   
Дата:   08-02-05 15:13

ВладоД , кой е този Дончев и къде да се намери ?

Отговори на това съобщение
 Re: Ще сбъркам ли, ако си купя зарядно Уномат?
Автор: chel   
Дата:   08-02-05 15:17

Ето какво намерих за Уномат
Интеграл - Представител на Unomat

София 1404, ж.к."Гоце Делчев" бл. 242, вх.Б, ап.68
тел.(+3592) 59 55 16, факс(+3592) 58 17 11


m.o.p, търся нещо от 15 до 50 лв, но в цената да не влиза надценката на хиляда прекупвачи. Затова и се зарадвах на Уномат (че вносителят не е «магазин на центъра» или нещо от тоя род). Батериите, с които снимам от 1 месец, са Sanyo 1700 mAh, зарядното и то е Sanyo и ми вършат работа в градски условия, а за планина – сигурно 2 комплекта е разковничето. Може би ще ми трябват и по-мощни, знам ли? Но се чудех, тези екстри на Unomat, за които писах в първия постинг – разряд, 12V и да не “изпушат” от зареждане, дали не са за сметка на нещо друго? Или, има ли друга марка с такива екстри и в такъв ценови лимит? В кои магазини е добре да се търси?



Публикацията е редактирана (08-02-05 15:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Ще сбъркам ли, ако си купя зарядно Уномат?
Автор: vladod   
Дата:   08-02-05 15:33

Дончев е точно представителя на УНОМАТ и това е адреса >>> направо отиди и може да видиш доста интересни и полезни неща, не е задължително да купуваш....[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще сбъркам ли, ако си купя зарядно Уномат?
Автор: Stoevmobile   
Дата:   08-02-05 19:50

Ето малко по темата за зарядни и батерии ТУК


Отговори на това съобщение
 Re: Ще сбъркам ли, ако си купя зарядно Уномат?
Автор: chel   
Дата:   08-02-05 19:57

Благодаря много на всички!

Отговори на това съобщение
 Re: Ще сбъркам ли, ако си купя зарядно Уномат?
Автор: siluet   
Дата:   08-02-05 20:04

Имах 2 акомулатора на Уномат 2000мА единият само дето не гръмна при зареждане, нагря се и се наду като жаба.
Ползвам GP от 2 години, имам 12 броя без нито един да даде дефект!!!
САМО GP ВИ КАЗВАМ ТОВА СА АКОМУЛАТОРИТЕ 2300 мА!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Ще сбъркам ли, ако си купя зарядно Уномат?
Автор: Darksorrow   
Дата:   08-02-05 23:20

Aйде нека и аз кажа окомплектовката си. Имам едно зарядно на световнонеизвестната, поне за мен, фирма Panther. Но по мое мнение е много стабилно, досега проблем не ми е правило, като се има предвид, че зареждам само на ниска скорост (около 5-6 часа).
Батерии Санио - по 2100мАп, нямат грешка. За зарядните съм чувал, че Униросс са добри, за моето никакво инфо нямам, но все още смятам, че не е никак лошо.
Колкото до батериите - ами Санио или ГП, както е казано във всички предишни постове.
Варта имат също една добра оферта, мисля, за 40 (или 50[smilie8] лв) зарядно с 4 батерии. СМятам, че е също стабилно.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще сбъркам ли, ако си купя зарядно Уномат?
Автор: Todd   
Дата:   09-02-05 09:51

Хм, никой ли не е ползвал SAFT батерий ???
http://www.saftbatteries.com/070-MS_Professional/60-20-10_Digital_camera.asp


Отговори на това съобщение
 Re: Ще сбъркам ли, ако си купя зарядно Уномат?
Автор: opeldjia   
Дата:   09-02-05 15:27

chel, az pone mislia che niama da sbyrkash s Unomat zariadnoto(vsyshnost zavisi ot konkretnia model) - ot povecheto chargeri deto se prodavat ne sa mnogo tezi koito imat discharge, a tova za NiMH bateriite e polezna ekstra. Na vyprosa dali ti triabva charger za kola si otgovori sam - vednyj shte ti potriabva kato niama 220V nablizo, i syotvetno v toia sluchai chargera det niama adaptor za kola shte ti ostane edinstveno opciata da si go plug-nesh ... neide[smilie5]
Otnosno byrzite i bavni zariadni - byrzite zarejdat s pogoliam tok, a bavnite s po-maluk. Zarejdaneto s po-goliam tok skysiava jivota na bateriata. Ti si reshavai shte imash li vreme da polzvash po-bavno zariadno (10-12h zarejdat obikniveno) ili ti triabva byrzo. Shte davash li poveche pari za po-byrzoto zariadno - shtoto sa i po-skypi ot bavnite. V kraina smetka, ako ti triaa byrz zariad ne e koi-znae kakva drama che shte sduhash za niakolko meseca edni baterii, i sled tva shte si kupish novi.
Tva sa osnovnite neshta vyrhu koito da pomislish, pyk za kachestvoto - veche vsichko e made-in-china, ili pone vsichko se pravi taka che a.s.a.p. da si kupish novo

Отговори на това съобщение
 Re: Ще сбъркам ли, ако си купя зарядно Уномат?
Автор: stefancho   
Дата:   09-02-05 16:43

Малко полезна информация:

Пише се: акумулатор, а не акОмулатор или акумОлатор

А също: батерии, а не батериЙ :-)))

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна