Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 niakolko vaprosa za Nikon d70
Автор: tokyo   
Дата:   01-02-05 16:40

[smilie11]
kak da snimam zalez s NIKON D70(na auto) ...ne postigam dobri rezoltati i ne moga da razbera zashto .
sluncheto e bialo a snimkata tumna...
s canon s60...ot sushtata pozichia stavat dobri snimki na zalez...
sushto mnogo obespokoitelno e che po niakoga ot edna i sushta pozichia
s Nikon D70 na auto rejim purvata snimka stava sinkava a sledvashtata normalna[smilie11] snimam s obektiva koito se zima s aparata v komplekt,,,kakvi filtri bihte mi preporuchali ako sum v INDIA kadeto sluncheto e dosta silno smiatam da si porucham UV filtar i poloroiden filtar [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: niakolko vaprosa za Nikon d70
Автор: snooper   
Дата:   01-02-05 22:51

Вместо филтри си вземи книжки и почети преди да задаваш такива въпроси [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: niakolko vaprosa za Nikon d70
Автор: Георги   
Дата:   01-02-05 22:53

:))))

Отговори на това съобщение
 Re: niakolko vaprosa za Nikon d70
Автор: snooper   
Дата:   01-02-05 23:01

Много ми е странно как хората си купуват апарат, с който не умеят да боравят и вкарват маса пари в него... почва се с нещо просто и евтино като практика или цифрова сапунерка, снима се, чете се, тренира се , пък тогава се купува подобен апарат и като се купи не се снима с него на ауто...
Токио, извинявай, ако звуча рязко, но наистина си е така...[shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: niakolko vaprosa za Nikon d70
Автор: lucky   
Дата:   01-02-05 23:31





Публикацията е редактирана (05-05-05 15:40)

Отговори на това съобщение
 Re: niakolko vaprosa za Nikon d70
Автор: snooper   
Дата:   02-02-05 02:07

E, bre, Lucky, to pa ima si has da si beshe vzel Linhoff Tehnikardan... V osnovata kazvash, ama dai edno 20D ili D70 v racete na oshte neuk chovek i gledai rezultata...
A inak ti sam znaesh, che po-lesno shte nauchish edin chovek da se opravia s Linhoffa, otkolkoto sas vsichkite menu-ta v DSLR-ite, ako predi tova ne e pipal nito kardanna kamera, nito DSLR... [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: niakolko vaprosa za Nikon d70
Автор: papi   
Дата:   02-02-05 04:32

добре че не е взел някой Д2х или Д2н,тогава ще е цирка пълен...

Отговори на това съобщение
 Re kakva e ideiata na tozi forum
Автор: tokyo   
Дата:   06-02-05 19:07

i vse pak kakva kamera si kupuva chovek i kolko pari vlaga si e negova rabota ...moito mnenie e che da dadesh 2000lv e po dobre ot kolkoto 1000
za sapunerka ...
I EDIN VAPROOS KUM VSICHKI GOLEMI RAZBIRACHI ...NE E LI V OSNOVATA NA SEKI FORUM IDEIATA CHOVEK KATO E NA MAINA SI V GAZU DA IMA KUM KOGO DA ZADADE NIAKOLKO ELEMENTARNI VAPROSA I DA IMA KOI DA MU POMOGNE.

i se pak polaroiden filtar ne pomaga li za po nasiteni cvetova ako chovek e v strana kadeto sluncheto peche iako...a za auto regima vaprosa mi e szashto imenno na auto 2 snimki napraveni edna sled druga ot edna i sushta pozichia ..
ednata stava sinkava .....
ako sum oburkal adresa za pomosht ...niama da vi precha razbirachi..[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: niakolko vaprosa za Nikon d70
Автор: yoyovec   
Дата:   06-02-05 20:21

Чудесно помогнахте на човека, нема що... Вместо толкова писаници, относно цената на апарата му и фотографската литература, можехте да му напишете с два три реда какво да пробва...Не всеки е професионалист и има време за книги...

Отговори на това съобщение
 Re: niakolko vaprosa za Nikon d70
Автор: ejko   
Дата:   06-02-05 21:10

e vie kakvo mu zavidqhre na 4oveka za aparat4eto i mu se nakarahte:)))) Hubava rabota:)

Отговори на това съобщение
 Re: niakolko vaprosa za Nikon d70
Автор: asklep   
Дата:   06-02-05 21:12

Ами виж Снупъра много добре го обясни положението ,щом няма време човека за курс или книги ,то е по добре да снима с камера насочи и щракни.Защо си мислите че на света има безплатен обяд това са знания и умения които се трупат с времето и те струват пари !Така че както се дават 2000 лева за камера се заделят и пари за обучение.

Отговори на това съобщение
 Re: niakolko vaprosa za Nikon d70
Автор: fastman   
Дата:   06-02-05 21:18

tokyo - та колко каза го взе Никона и от каде?

Отговори на това съобщение
 Re: niakolko vaprosa za Nikon d70
Автор: x.files   
Дата:   06-02-05 22:23

Ей, tokyo качи в профила си някоя снимка + обяснение как точно си снимал(и в какъв формат - JPER, RAW(NEF)) и ще се опитам да ти дам някой полезен съвет.
Ако искаш прати ми снимки + информация (до 4Мb) на е-маила в профила ми, за да се опитам да ти дам савет.
Иначе от това, което си писал мога да ти кажа две неща:

1/ Аuto White Balance на NIKON D70 e пълен шит (по зле е напр. от Canon 300D) и избягвай да снимаш на такъв режим - това го знам и от личен опит.

2/ За digital ти трябват само три филтъра:
- UV,
- (circular) поляризационен,
- gradual grey - напр. на COKIN или LEE

Всичко друго се прави във Photoshop или Photoshop Elements- каквото имаш при тебе на компютъра ...

[shtrak]



Публикацията е редактирана (06-02-05 22:23)

Отговори на това съобщение
 Re: niakolko vaprosa za Nikon d70
Автор: riff   
Дата:   06-02-05 22:26

абе вие още малко и пари ще искате да ви дават за умните ви мисли из форума,

Отговори на това съобщение
 Re: niakolko vaprosa za Nikon d70
Автор: jumbo   
Дата:   06-02-05 22:28

аз имам д70 от самото му появяване и не съм видял грам проблем на авто баланс а аз предимно на такъв снимам
или де да знам може би снимам добре....[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: niakolko vaprosa za Nikon d70
Автор: x.files   
Дата:   06-02-05 23:09

Xa-xa ето го и наш'то момче "NIKON-че" - jumbo.
Ти защо [smilie11] не помогна на човека бе - я какъв роман за D70 беше писал в сп. Computer, имаш си и Nikon D70 и NIKON-ски ген в кръвта си ...[smilie19]

То ти хубаво си нямал проблем - щото според твоята статия снимаш само в RAW, ама ако tokyo е снимал JPEG ... и т.н. и т.н.

P.S. Верно е, че Nikon D70 е по-нов модел и има повече екстри, но за съжаление има и някои недостатъци сравнен с Canon 300D...
В случая - AWB на NIKON D70 работи(според твоята статия) в диапазона 3500-8000к, а при Canon-чето в диапазона 2000-10000К.


[shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: niakolko vaprosa za Nikon d70
Автор: x.files   
Дата:   06-02-05 23:15

Абе riff, що ни караш да искаме пари на човека ? ? ? ? ? ? ? ? ?

Аз само искам да помогна - щото тия дето са "специалисти" нещо си мълчат май [smilie11] или се заяждат [smilie19] или най-вероятно не могат да помогнат [smilie25] ...

[shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: niakolko vaprosa za Nikon d70
Автор: steki   
Дата:   06-02-05 23:25

snimaj samo na swetkawica i njamash griji[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: niakolko vaprosa za Nikon d70
Автор: the_shooter   
Дата:   07-02-05 18:13

Ei tokiyo tika nqma da ti pomognat brat. Az sum po golqm laik i ot teb ama si mylcha che ako pitam nai- mnogo da mi dokajat kolko sum neuk, i kak izobstho sym druznal da gi zanimavam s podobni gluposti! Tuka moje da puskash snimki ( ako moje na goli "pichki".... modeli za tiah nai mnogo se glasuva)! Uspeh drugade![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: niakolko vaprosa za Nikon d70
Автор: dch37   
Дата:   07-02-05 18:29

ok 2 malki saweta kakwo da probwash da naprawish..:

1. wi# kakwo ti e mereneto.. ako e spot i gledash slanceto shte stane tochno towa koeto kazwash - slanceto bialo drugoto cherno.. gledai da e Center-wighted average ili drugoto koeto beshe ama ne mu pomnia imeto pri nikonite...

2. za parwata snimka deto e sinkawa a wtorata normalna, prochinata e w white-balance-a... towa stawa i pri drugite aparati.. probwai predi da naprawish nai-parwata snimka za napisnet butona samo do polowinata... towa shte pozwoli na aparata da si oprawi balansa na bialoto i sled towa snimai kakto snimash normalno...

ami towa e ot men dano pomognah.

Отговори на това съобщение
 Re: niakolko vaprosa za Nikon d70
Автор: Stoevmobile   
Дата:   07-02-05 23:57

Има много изявени никонаджии, дето снимат с този модел. Интересно и учудващо е , че не удрят по едно рамо на питащ [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: niakolko vaprosa za Nikon d70
Автор: dch37   
Дата:   08-02-05 01:08

samo canon-ad#iite dawame saweti :)....

Отговори на това съобщение
 Re: niakolko vaprosa za Nikon d70
Автор: steki   
Дата:   08-02-05 01:32

kwi saweti da dadesh na tap wapros kato "snimam s obektiva koito se zima s aparata v komplekt" - znaesh li kolko firmi predlagat razlichni komplektowki[smilie19] razlichni ot Nikkor 18-70DX
I ne znam njakoj da snima na Auto ot tezi koito az poznawam s D70[smilie10]
Kato parwata e sinja ja triesh i prawish oste dwe normalni[smile]
a kato e mnogo slanchewo si zemi ND filtar, ajde che da ne kajat onija che nikoj ne e dal edin stojnosten sawet[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: niakolko vaprosa za Nikon d70
Автор: smille   
Дата:   08-02-05 04:09

ами доколкото аз сам запознат,повечето "китове" се предлагат точно с този обектив-18-70...
а доколкото това да снимаш залеза опитай с няколко програми,опитай с мануал,ауто и програм и виж резултата,на мануал пък можеш да коригираш бленда,скорост и така нататъка...

Отговори на това съобщение
 Re: niakolko vaprosa za Nikon d70
Автор: kadar   
Дата:   08-02-05 15:07

I az se 4udq kak moje da snima6 s D-70 i da zadava6 takiva 'umni' Vaprosi ???
4ove4e sedni si malko na zadnite 4asti i 4eti,4eti, i pak 4eti !!!
Ama i snimai !
I si zapisvai kakvo pravi6 !!!
Struva mi se 4e dosta vreme ste ti e nujno ama ...... nisto lo6o nqma v taq rabota !!!
Nali se sesta6 4e nikoi ne se e rodil nau4en !!!
Uspeh [shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна