Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Кирилица във форума
Автор: SHefa   
Дата:   07-02-05 12:49

Аз с наглоста на новак да попитам защо не е въведено още правило да се пише само на кирилица във форума. Други форуми вече от доста време са въвели това правило а този изостава, а няма нищо по лесно за постигането на това, като се въведе изричното правило - който не пише на кирилица поста му се изтрива. Като чета някой хубав пост, който обаче е написан на "шльокавица" винаги си мисля, че това е един вид неуважение към четящия го, който трябва да се бори с буквите и граматиката на пишещия за да разбере за какво иде реч.


Отговори на това съобщение
 Re: Кирилица във форума
Автор: minko   
Дата:   07-02-05 13:16

Напълно съм съгласен с теб. Ако допреди няколко години имаше някои обективни причини да се пише по форумите на латиница то през 2005 година не видам такива.
За мен е абсолютно необяснимо защо тук се пише на латиница в крайна сметка ние сме народ със собствена азбука.
Прави ми впечатление, че доста от хората, които са извън България пишат на кирилица, а доста от хората в БГ пишат на латиница, това също е необяснимо.
Затова имам и конкретно предложение, то че няма да се забрани писането на латиница няма, ами поне админите да сложат надпис на видно място, че е желателно писането на кирилица във форума.

Отговори на това съобщение
 Re: Кирилица във форума
Автор: gorba4ov   
Дата:   07-02-05 13:20

абсолютно подкрепям [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кирилица във форума
Автор: dobrommir   
Дата:   07-02-05 13:25

Имаше една тема за гаврата и там се сърдеха що така другите правят с нас.https://photo-forum.net/joro/emoticons/310.gif
А пък ние сами каква гавра си правим със собствената писменост никой не се сеща.https://photo-forum.net/joro/emoticons/310.gifhttps://photo-forum.net/joro/emoticons/A49.gif
Лично аз пост на латиница винаги го прескачам.



Публикацията е редактирана (07-02-05 14:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Кирилица във форума
Автор: J0R0   
Дата:   07-02-05 13:30

И аз прескачам такива, но не можеш да караш насила хората да правят нещо, в което не са убедени.
Между другото, имаше доста дълга дискусия по тоя въпрос, можеше преди да пускате темата да прочетете написаното.

Отговори на това съобщение
 Re: Кирилица във форума
Автор: leitz   
Дата:   07-02-05 13:49

https://photo-forum.net/static/forum/2017-03/qdcr6205.JPG
https://photo-forum.net/images/e_1107776777_Cirilic.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Кирилица във форума
Автор: minko   
Дата:   07-02-05 13:52

Жоро, може и да е имало такава дискусия но явно не е дала никакъв ефект, щом хората продължават да пишат на латиница във форума.
Между другото сега видях,че авторът на темата за гаврата се е "изгаврил" с българските буквички като ги е заменил с латински. [smilie18]
Как искате другите да ни уважават като ние не уважаваме собствената си писменост.


Отговори на това съобщение
 Re: Кирилица във форума
Автор: PolarBear   
Дата:   07-02-05 15:56

JORO, прав си, забрана не се вписва в разбиранията за нормално Интернет-общуване.

Но предложението на minko в първия му пост по темата е много умерено и разумно. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кирилица във форума
Автор: ribastuka   
Дата:   07-02-05 16:09

Това копче вдясно над емотиконите е много удобно, ако нямаш кирилишка клавиатура, но на мен много ми пречи, като искам да напиша нещо на латиница. Не мога ли да го изключа някак? Като натисна OFF и след малко пак се включва само. Ужасно е изнервящо!

Отговори на това съобщение
 Re: Кирилица във форума
Автор: J0R0   
Дата:   07-02-05 16:21

Смешно е да слагаме такива надписи.
Това е като табелите от времето на социализма "Не хвърляйте угарки по пода", или "Не плюйте извън плювалника" - ефектът от тях е приблизително равен на нула.
Хората просто трябва да дорастнат за такова нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Кирилица във форума
Автор: special_k   
Дата:   07-02-05 16:39

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Кирилица във форума
Автор: PolarBear   
Дата:   07-02-05 17:03

Ами да се смеем тогава.

Как става "дорастването"? Като всеки си мълчи и се надява на някаква естествена еволюция?

А за цитираните от теб надписи бих споменал, че аналогични се срещат все още по целия свят. Където btw по пода има общо взето по-малко угарки.

Отговори на това съобщение
 Re: Кирилица във форума
Автор: pan   
Дата:   07-02-05 17:14

Absolutno sym syglasen!

Отговори на това съобщение
 Re: Кирилица във форума
Автор: THT   
Дата:   07-02-05 17:17

Всъщност, далеч по-дразнещо е да четеш неща като: "мАлча", "пишЪт",... (Извадката не е от тук)
Иначе казано, латиницата си има и добри страни - в много случаи ни спасява от неграмотни писма...[smilie3]
Е, неща като "хубаф" и "розав" си остават, ама нейсе...

Отговори на това съобщение
 Re: Кирилица във форума
Автор: mia   
Дата:   07-02-05 17:20

Аз също пропускам много постинги, защото ми е изнервящо да се мъча да ги чета на латиница. Не съм видяла предишната дискусия по темата, но съм напълно съгласна поне с две неща, а именно: че ако ние не си уважаваме писмеността, както и всичко останало, няма как да очакваме другите да ни ценят и уважават, и второ: това с писането на кирилица наистина не става насила. Всеки трябва сам да осмисли нещата и да е убеден, че така трябва... Освен това много хора предпочитат да прикриват неграмотността си зад латинските букви, съжалявам, ако обиждам някого...
Така че нещата вероятно ще си останат пак същите,... някои ще си пишат на латиница, други като мен ще избягват да им четат постингите, защото е мъчително..., а след още известно време някой пак ще пусне подобна тема във Форума[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Кирилица във форума
Автор: gorba4ov   
Дата:   07-02-05 17:23

не вярвам в естественото "дорастване".... или го имаш или не... съгласен съм с PolarBear ..... Ами защо тогава има и други правила във форума... защото не може без правила.... На мен лично ми е много трудно да чета постинги, написани на "маймуница" и обикновенно нямам време да ги чета.... Абе вие си знаете.... ако у админите няма разбиране в това отношение и чакат юзърите да дораснат - нема да стане......[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Кирилица във форума
Автор: LUMBERJACK   
Дата:   07-02-05 19:02

СъжЕлявам, пестИлив, кУрОмпиран, вАпрос...

[smilie5] [smilie5] [smilie5]

... То добре да се пише свободно, да се ползват измислени думи, които няма да намериш в речника или умишлено да променяш или разменяш буквите... Това му е хубавото на мястото, наречено форум... НО като прочета нещо такова, предпочитам да е било написано на методиевица, маймуница или каквото там му се казва...

Нормално е да се допускат грешки. Всеки го прави. Но такива... [smilie10]

А относно ползването на кирилица - естествено е повечето форумци, включително и аз, да сме съгласни с необходимостта от ползването и. Има обаче ситуации, в които не латиницата, а чуждият език не могат да бъдат избегнати. Заглавия, цитати, намеци, фрази...

Рядко чета повече от два реда, написани на гарджолица [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кирилица във форума
Автор: boljarka   
Дата:   07-02-05 21:37

LUMBERJACK, а какво е методиевица

Отговори на това съобщение
 Re: Кирилица във форума
Автор: special_k   
Дата:   07-02-05 21:54

На мен пък изобщо не ми пречи маймуницата !
Мисля че в този сайт пишещтите правилно са много повече от снимащите грамотно...
...10Д
Марк 2 де ес...
...мале-мале[smilie5]
Е не ме кефи да пиша чуждици на кирилица !

Отговори на това съобщение
 Re: Кирилица във форума
Автор: mikele   
Дата:   07-02-05 22:07

А да отговоря на Жоро за това
"Смешно е да слагаме такива надписи.
Това е като табелите от времето на социализма "Не хвърляйте угарки по пода", или "Не плюйте извън плювалника" - ефектът от тях е приблизително равен на нула.
Хората просто трябва да дорастнат за такова нещо. "
Е та на там за където сме тръгнали точно за тези нарушения взимат бяа пари.А тука им се смеем , защо ли?
А за кирилицата твърдо за [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кирилица във форума
Автор: SHefa   
Дата:   07-02-05 22:28

Както може би повечето знаят WINDOWS XP си има вградена кирилица, а като се има в предвид, че над 90% от имащите компютър го ползват (поне така се твърди), извинението с техническа невъзможност да пишат на кирилица ми звучи несериозно. Май повечето карат по навик, а има някои, които си прикриват неграмотността като пишат на латиница.


Отговори на това съобщение
 Re: Кирилица във форума
Автор: Mick   
Дата:   07-02-05 22:55

ei hora, sled tolkova mnogo prikazki po temata mai shte se zamislq..[smilie8][smilie24] [smilie24]
spesial_k /спешале/ ..[beer] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Кирилица във форума
Автор: mia   
Дата:   07-02-05 23:05

Абсолютно съм съгласна с LUMBERJACK относно невъзможността понякога да се замени не латиницата с кирилица,а чуждият език с български, в смисъл че не могат да бъдат заменени някои "заглавия, цитати, намеци, фрази..." Е, когато се налага писането и/или цитирането на английски, в т.ч. посочените случаи от special_k - примерно технически спецификации, много ясно, че е в реда на нещата да се пише на латиница... това е нормално, но в крайна сметка и това е част от човешката грамотност - да можем да превключваме успешно клавиатурата между латиница и кирилица, взависимост от необходимостта и желанието...[smile]
А грамотното снимане няма нищо общо, то си е съвсем друг случай и за него тук изобщо не иде реч!

Отговори на това съобщение
 Re: Кирилица във форума
Автор: Mick   
Дата:   07-02-05 23:08

mia, каза го много точно.[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Кирилица във форума
Автор: Travis   
Дата:   08-02-05 07:10

-Hora pishat ot chujbina

-Hora pishat ot mashini koito trudno se kirilizirat

-Niakoi polzvat PCtata za rabota ot mnogo godini, i kirlicata ottam e izpadnala. Za men e mnogo po-trudno da pisha na kirilica otkolkoto taka.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна