Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Thor..
Автор: gorba4ov   
Дата:   04-02-05 21:12

Не мога да разбера защо в 60%, че и повече от случаите, когато снимам с М-42 фотките не стават на фокус.... Уж не съм толкова кьорав... Отварям на максимална бленда, фокусирам, намествам блендата, снимам на Av..... КЪде бъркам та не мога да отстрелям острия фокус, помагай Thor-е ти си експерта на механичните обективи тука.....

Отговори на това съобщение
 Re: Thor..
Автор: boni   
Дата:   04-02-05 21:15

Защото ,както се оказва Канона не му бачка потвърждението на фокусааааа.
На Никона работи идеално и само следя с периферното зрение зелената точка - като ми примига натискам.Хич не се взирам дали е чист фокуса или не.
Е да ,на Никона не бачка пък меренето,но фокуса е по-важен май:))

Отговори на това съобщение
 Re: Thor..
Автор: Stoevmobile   
Дата:   04-02-05 21:20

Ей, опасни тез Никонианци бе [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Thor..
Автор: thor   
Дата:   04-02-05 21:28

нямам идея ,може да не си свикнал ,с някои обективи е по трудно сигурен съм че с Takumar-а нямаш проблем ,пробвай с EF обективите и ще видиш че е същото просто според мен проблема е в теб защото не си свикнал с дадения обектив ,лично аз когато имам проблем с фокусирането а имам ,проблема е в мен а не във фотоапарата ,особенно пък имам проблем когато DOF-а е много малък е тогава фокусирам по няколко пъти ,същото прави и фотоапарата с EF обективите и мога да ти кажа че аз съм по добър от фотоапарата с фокусирането в някои ситуации ,например като фокусирам със 105mm Nikkor-а съм по бърз от фотоапарата който фокусира със 100mm Canon-ския и това в ситуации където няма контрастни фигури и цвета на фокусирания обект е един и същ ,тъй че аз това мисля просто не си свикнал с дадения обектив ,търси контрастни различия в модела или някакви отражения на светлинка точно там където искаш да фокусираш и така ще свикнеш ...ами това е компромиса ... няма начин иска се повечко опит ...[smilie6] освен ако можеш да си смениш огледалото с такова с което би могъл да фокусираш по лесно,както на механичните фотоапарати ..[smilie6]



Публикацията е редактирана (04-02-05 21:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Thor..
Автор: gorba4ov   
Дата:   04-02-05 21:42

Най ми е трудно с един флектогон 20/2,8, е не мога да го разбера.... трябва клин на фокуса да правя...:) Светлинка и контрастни обекти трябва да търся казваш...... Има глава да учи още....[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Thor..
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   04-02-05 21:46

Защото ,както се оказва Канона не му бачка потвърждението на фокусааааа. И на Пентакса му бачкааааа не само на Никона...[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Thor..
Автор: 4i4o-Joro   
Дата:   04-02-05 21:51

Хм...
този флектогон 20/2,8 има такава дълбочина на рязкост,
че ако ако определиш разсоянието на око няма да сбъркаш фатално.
Това е сигурно за цял формат.
С кроп фактора ако става 32мм малко се променят нещата, но пак става.

/аз така си разсъждавам, нямам опит с ДЛСР/[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Thor..
Автор: murnau   
Дата:   04-02-05 21:53

po princip s shirokougulnite e trudno za fokusa...imam 17mm i zatvariam blendata do max kogato e nujno.
prav e chichobenjy.
gledaj metrite, poniakoga e polezno

Отговори на това съобщение
 Re: Thor..
Автор: thor   
Дата:   04-02-05 21:57

ооооооо ..ееее ама то наистина с тея широкоъгълните си е трудно ,а вземи един аутофокусен и го пробвай с един широкоъгълен в същите ситуации в които и на теб ти е трудно ,да видим как ше ти танцува обектива ,ама той , този флектогона , сигурно от 2 метра нататъка всичко ти е на фокус или се лъжа , иначе съм съгласен толкова са дребни с него предметите че като фокусираш наистина е трудно ,вземи си едно механично тяло или поискай от някой приятел и опитай да фокусираш с флегтогона и там няма да ти е лесно ,просто си иска малко да си поиграеш ,при мен е поне така от начало е по трудно после свиквам и но проблемо ..а и фокусирай винаги на макс диафрагма ( така DOF-а е най малък и фокусираш точно където искаш докато при по затворена диафрагма ,си мислиш че си фокусирал там където ти се иска ,но просто тъй като ,заради затворената диафрагма фокусираш малко по напред или малко по назад от мястото което визираш и се лъжеш и след това не са ти супер резки снимките точно там където ти се иска ) ,например голяма разлика намирам във фокусирането ,сравних вчера един макро такумар със 50mm 1.4 Takumar и разликата е огромна ,едно е да фокусираш на диафрагма f1.4 друго е на диафрагма f4.0 ,така че излишно се притесняваш ,всичко ще си дойде на мястото ...[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Thor..
Автор: lucky   
Дата:   04-02-05 22:33





Публикацията е редактирана (05-05-05 15:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Thor..
Автор: Grandpa   
Дата:   04-02-05 23:33

Освен всичко казано досега - за да си сигурен, че проблема е в теб - сложи апарата на триножник.
Аз се хващам, че като фокусирам ръчно и от ръка - повече мърдам (щото повече се туткам)...

Отговори на това съобщение
 Re: Thor..
Автор: GuruMMX   
Дата:   04-02-05 23:59

maj maj ti trjabva po svetal vizior :)

Отговори на това съобщение
 Re: Thor..
Автор: Stoevmobile   
Дата:   05-02-05 08:19

или светло пиво [beer]
(бут темата)


Отговори на това съобщение
 Re: Thor..
Автор: markonty   
Дата:   05-02-05 20:50

lucky
така е, ама не съвсем
същият обектив съсдава образ на по-малък негатив /да го кажем така/
тогава трябва да смяташ DOF с по-малко кръгче на разсейване


Отговори на това съобщение
 Re: Thor..
Автор: nanapak   
Дата:   06-02-05 12:01

Абе Горбачов, ми купи си едно боди Практика (вървят по 50-тина кинта) - визьора им е с оптичен клин - аз съм с 3.5 далекогледство и съм (почти) без проблеми с фокусирането! И на широки, и на дълги обективи! Проявяване и сканиране на филма - 3 лв и пей сърце! [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Thor..
Автор: lucky   
Дата:   06-02-05 12:14





Публикацията е редактирана (05-05-05 15:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Thor..
Автор: snooper   
Дата:   06-02-05 14:13

Pravilno go kaza paparaka, za ko ti e toia canon, deto niama potvarjdenie na fokusa, a puk rabotite sas sashtite obektivi kato tia s praktikite[smilie18] [smilie18] [smilie18]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Thor..
Автор: thor   
Дата:   06-02-05 14:31

ми за кото с Canon-а можем да си ползуваме супер бързите и фантастичните и бомбастичните ,супер светли L обектиФчета със стабилизация на картинката за които нема нужда от стативи и можем да отстреляме и на бързото хФъркащо снупарче в движение ,докато то си зареди тракторчето Nikon и го подкара да плаши гаргите [smilie19]

[beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

[smilie7]

PS.
снупаре казал съм ти да се пазиш да не те подгони голямото L 'око ..че нема спасение [smilie5] [smilie5] [smilie5]

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Thor..
Автор: snooper   
Дата:   06-02-05 14:42

Ха ха, спомням си на представянето на ЕОС 1Д марк2 в България вървя из залата и едно минаващо често тук лайнарче се опитва отчаяно да ме фокусира в тъмния край на залата с едно L стъкло и в тоя момент го съжалих, приближих до него и му казах тихо "Споко, апарата си работи, просто мен канонски фокус не ме лови, имунизиран съм бе!" , а говедото погледна недоумяващо и после обърна със засрамен поглед и ЕОС-а в ръка...истинска история е тва, та не ме плаши ти с такива смехории, дето само децата се плашат с тях [smilie19] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Thor..
Автор: thor   
Дата:   06-02-05 14:51

е простено му е тоя е бил некой тракторис Nikon-джия ,заблуден още като хванал тва чудо се чудел що е то та като те е видел се е пробвал ,ама ти нали ..нормално си му наговорил стандартните глупости за един Nikon-джия дето ги дъвчиш тука [smilie19] простено ви е на вас Nikon-джиите да си разправате такива вицове ,също като рибарите и авджиите си купувате рибата от рибарския магазин щото докато фокусирате и рибока избегал [smilie19]
аз пак ти казвам пази се от големото ОКО с буквичката L ,щото нема са усетиш и ...и... тогава ше има да се чудиш що така стана ..ама ще си попаднал на Canon-джия а не на мигрирал Nikon-джия [smilie19]

[beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

то сега на всеки Nikon-джия като чуе Canon 1Ds и му тупка сърчицето като на зайче ..я питай boni дали неа да грабне един такъв нищо че има D70 ...[smilie19]

LALALALALAlaaa Лааалалалалала [smilie5] [smilie5][smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Thor..
Автор: snooper   
Дата:   06-02-05 15:02

Лигавиш се сега[smilie5] Оня въпросния тип е заклет канонаджия...![smilie19]

А и аз бих сменил Д70 за 1Ds, но това са камери от различен клас... обаче ако го имам 1Дс няма да го мъча с М42... ми ще си снимам с никонските обективчета и може да зема накой L да вида тия научиха ли се да правят оптика[smilie18] [smilie18] [smilie18]
[beer]

ЛалалалалалаааааалалалалалааЛаЛаЛалАаааа[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Thor..
Автор: thor   
Дата:   06-02-05 15:12

ами ... не са лигавя щото аз не го познавам първо[smilie19]
второ то си личи кой се учи да прави обективи като гледам от 6 години е излезнал EF 300mm f2.8 USM IS и чааааак сега найййй после Nikon се научи да ги прави със стабилизатор на картинката ..ам ти какво ще кажеш за това а...[smilie11]
ами ще смениш естествено то както е тръгнало и белите ти гащи ще свалиш ,като гледам D2H за 2000US$ ..малеееееййй тия Nikon май скоро ще бъдат откупени за няколко стари 1Ds и ..ще закрием пазара ..толко имаше Nikon , нема вече Nikon ...та така а ти като си го земеш тоя 1Ds може и да му закачиш и бурията на един улук и пак по добре ще снима от който и да е Nikon [smilie19]

[beer] [beer] [beer][beer] [beer] [beer] [beer]

пак казвам аз пази се от големото OKO [smilie19]

LALALALALALaaaaaa ЛАЛАЛаааааааа ...[smilie5]
[smilie5] [smilie5]

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Thor..
Автор: Brummaker   
Дата:   06-02-05 15:17

Ла ла ла , ма - на ! [smilie19]

те тоя 300/2.8 за който говориш на Никон е първият в света /сериен обектив за фотография, да не изровиш пак нещо хе хе / с нанопокритие [smilie25]

идеята му е че така слоя е несравнимо по-равномерен и от там...ти си умен, ще се сетиш [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Thor..
Автор: thor   
Дата:   06-02-05 15:23

хехе нано ... с наното ..на пазаря за няколко 1Ds и ..ще оправим болката на Nikon .... то както върви Nikon-четата ще се продават и за две връзки лук с едно нано откритие ли беше покритие ли беше ..те сега наште като искарат един от еФтинките с нано покритие обектифчета на народни цени и ..от страна на Nikon ше има само едно ..ХЛЪЦ.. нема се усетят кога големото OKO с буквичката L ..нали ме разбираш онова дето гони снупарчеятата в сънищата им с красивите картинки ..[smilie19]

пази се от големото OKO ..с L ..[smilie19]

[beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Thor..
Автор: Brummaker   
Дата:   06-02-05 15:42

хе хе...айде и тая тема ... [smilie19]

[beer] ами аз се пазя - не съм си купил от ГОЛЯМОТО ОКО хе хе хе [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна