Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с изцапан обектив
Автор: kaic   
Дата:   04-02-05 20:38

Здравейте, искам да помоля за съвет: с какво мога да изчистя пипнато с пръст стъкло на обектива на Sony-W1. Опитах с сух памучен парцал-нестава, навлажних го малко с вода-пак не става. Нямам идея с какъв препарат да пробвам за да не наруша някакво покритие ако има такова. Сега след като го чистих като погледна под ъгъл на светлина и виждам че е замазано още.
Благодаря за съветите.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с изцапан обектив
Автор: jumbo   
Дата:   04-02-05 20:41

ако си от софия разходи се до халите там има фото магазин и ще те посъветват...
начини 3 има

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с изцапан обектив
Автор: gorba4ov   
Дата:   04-02-05 20:41

Optic-papier for glass на Hama... кърпички за оптика без власинки - има ги в повечето фотомагазини....

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с изцапан обектив
Автор: jumbo   
Дата:   04-02-05 20:55

и специален разтвор....

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с изцапан обектив
Автор: thor   
Дата:   04-02-05 21:04

само не се престаравай в чистенето ,защото надали това ще ти влоши качеството на картинката ,ако не можеш да го премахнеш ,но ако повредиш обработките на лещата ,най вероятно може и да ти се отрази на някоя и друга фотка при определени условия ,попадал ми е такъв обектив с отпечатък от пръст и тъй като киселините бяха разяли достатъчно ,покритието на обектива,достатъчно за да не мога да премахна отпечатъка ,се отказах да се занимавам ,но докато снимах с този обектив не забелязах никакъв проблем с качеството на картинките ....[smilie6] да и това специалния разтвор ,който ти препоръчва jumbo,май единствено с него ще разбереш дали ,можеш да се отървеш и аз не бих търкал много дори и с него....[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с изцапан обектив
Автор: ander4o   
Дата:   05-02-05 00:12

Отиваш в Метро и си взимаш една антистатична кърпа около 4 - 5 лв. май беше с нея се почиства на сухо премахва всякакви мазнини и замърсявания и най - важното не надрасква повърхноститеhttps://photo-forum.net/forum/smileys/smiley24.gif


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с изцапан обектив
Автор: rimless   
Дата:   05-02-05 00:26

Спирт, разреден с малко вода... Може и чист. Не съм виждал досега антирефлексно покритие да падне от това... При по-старите технологии за нанасяне на покритието /не във вакуумна среда/ не знам какъв би бил резултата, но ако обективът е сравнително нов, не би трябвало да има проблем.
И задължително ползване на микрофибърна кърпичка - има ги по оптиките за по 3-4 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с изцапан обектив
Автор: Travis   
Дата:   05-02-05 00:35

Klechka za ushi, natopena vav vodka i popita. Vsiaka vodka stava, pamuka ne e problem.

Ako tolkova te pritesniava, kupi si chist spirt ot apteka - t'va e nai-dobroto. Samo ne probvai s aceton, shtoto toi e silen.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с изцапан обектив
Автор: giiv   
Дата:   05-02-05 10:12

A с какво се чисти LCD дисплея? Става въпрос за въпросното Sony-W1 с голям (и много лесно цапащ се!!) дисплей?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с изцапан обектив
Автор: crazyman   
Дата:   05-02-05 10:42

Не знам дали е рационално , но аз ползвам кърпичка за почистване на очила има ги във всяка оптика

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с изцапан обектив
Автор: giiv   
Дата:   05-02-05 10:43

За дисплея ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с изцапан обектив
Автор: Stoevmobile   
Дата:   05-02-05 13:09

За Canon S1 използвам кърпичка от microfibre или както там се казва, от домакински щанд в супермаркет купена за няколко лева и спрей за монитори BASF от някакъв компютерджийски магазин.
И двете използвам и за лаптопа.
Кърпичката се пере идеално.
да добавя - за дисплея със спрей, за обектива без.



Публикацията е редактирана (05-02-05 13:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с изцапан обектив
Автор: hose   
Дата:   05-02-05 19:16

има си направо комплекти - шишенце с разствор и кърпички - най-често са хартиени
може да пробваш и с писалка за чистене ама мисля че с разтвора е по-сигурно

това всичкото в халите или големите Нагъзини [smile] фото

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с изцапан обектив
Автор: mikele   
Дата:   05-02-05 20:18

Ми дами и господа по въпроса има толкова много неща да се кажат че тука няма да се побере.А всеки който уважава техникта ще потърси в нета за този проблем.
http://www.google.com/search?hl=bg&q=cleaning+photo+lens&btnG=%D0%A2%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5&lr=

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с изцапан обектив
Автор: kaic   
Дата:   05-02-05 20:54

Здравейте пак на всички, мисля си че успях да се справя с замазването от пръстовия отпечатък.Прочетох вашите съвети и най лесено изпълним за мене ми се стори тоя: Какво направих-взех си кърпичката за почистване на очилата и с нея и малко разтвор /шпрей/ от тоя дето си почиствам монитора на компа и се махна. Не съм сигурен само дали не съм повредил нещо лещата, но времето ще покаже. Благодаря на всички отзовали се.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна