Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 По-ниска резолюция?
Автор: leia   
Дата:   02-02-05 22:54

Снимам с апаратче 3,2МП. С матрица с големина 1/2.5 ". Въпроса ми е чисто теоритичен, ако снимам на по-ниска резолюция, ще имам ли по-качествени снимки, с по-малко шум? Нали идват по-малко МП на същата матрица....
Извинете за глупавия въпрос, но на човек като не му е ясно, пита :)

Отговори на това съобщение
 Re: По-ниска резолюция?
Автор: bnn   
Дата:   02-02-05 23:21

Не защото фотоапаратчето чисто просто ти намалява размера на заснетото изображение след заснемане. В повечето случаи този postprocessing е с по-ниско качество дори в сравнение с това да го направиш софтуерно на компютъра.

Отговори на това съобщение
 Re: По-ниска резолюция?
Автор: Darksorrow   
Дата:   02-02-05 23:25

Хмм, малко леймърски коментар ще трябва да дам, ама с моя HP Photosmart 635 се получаваха значително по-хубави снимки на 640х480, отколкото на 1600х1200. Визирам по-малко шум, ама много по-малко.

Отговори на това съобщение
 Re: По-ниска резолюция?
Автор: Георги   
Дата:   02-02-05 23:27

ами да защото ги ресайзва (при това доста дървено) :) и така ти се струва че са по-качествени.

виж интересното е че фуджито ми като ги ъпсайзва изглеждат по-добри отколкото нормалните?!

Отговори на това съобщение
 Re: По-ниска резолюция?
Автор: dch37   
Дата:   02-02-05 23:30

Darksorrow.... normalno e.. no samo kato eksperiment.. probwai da snimash edna na 1600x1200 i posle ia namali w PS ili neshto takowa na 640x480 i wi# resultata... garantiram ti che shte wi#dash mnogo po-malko shum zashtoto kato i namalish razmera guish detaili.. i shuma sashto e "detail"

inache bnn e napalno praw.. marticata shumi zashtoto pikselite sa mnogo blizo edin do drug i stawat problemi.. towa ceh snimash na po-mlaka rezoliucia ne promenia parwia fakt.. prosto sled kato snimash aparata si resize-wa sam :)

Отговори на това съобщение
 Re: По-ниска резолюция?
Автор: Darksorrow   
Дата:   02-02-05 23:35

Много интересно, никога не се бях замислял...
Още сега ще опитам [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: По-ниска резолюция?
Автор: dch37   
Дата:   02-02-05 23:38

Gogo,
izgle#dat po dobri pri upsize-a zashtoto interpolira... toest wzema informacia ot okolnite za da naprawi now pixel... i po tozi nachin poniakoga se zamazwa shuma... :)

Отговори на това съобщение
 Re: По-ниска резолюция?
Автор: boni   
Дата:   03-02-05 01:13

аз бях казал и в една друга тема - това е все едно да гледаш женско лице от различно разстояние.
От много близо се виждат всички недостатъци и бръчки
от много далече може да изглежда перфектно
Но лицето си е същото.
Само дето от далече не виждаш много информация и губиш от това[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: По-ниска резолюция?
Автор: leia   
Дата:   03-02-05 10:35

Благодаря за отговорите! Не че с мойте мижави 3,2МП бих снимала на по-ниска резолюция [smilie3] ама ми стана интересно... за сметка на какво се намаляват :))))

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна