Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Не работете със списание
Автор: hose   
Дата:   01-02-05 15:12

малко преди нова година ми се обаждат за да направим снимки в шератон на едно награждаване
отиваме и снимаме, като един техен редактор стоеше до мен и ми казваше снимай този, снимай тази - и аз снимам, общо двайсетина снимки
след една седмица им нося диска и фактурите - бяха ми дали разходни пари и те ми казват към 10 януари ще излезе броя, хонорара ти е 50 лева
до тук добре
въпреки че не знам защо трябва да чакам докато излезе броя - аз моята работа съм си я свършил - все едно като си купуваш буца сирене в магазина да я платиш селд като я изядеш?!
неясе чакам аз....
10 януари стана февруари - забавил се броя... и такива неща
снимаш през декември плащат през януари - прекрасно
вчера ми се обаждат за да ме питат взел ли съм си парите - казвам не, нали февруари, е да ама била излезла само една от моите снимки при това била малка и с лошо качество и за това хонорара ми е 20 лева!! и ме питата с какво съм бил снимал
ако предпечата им е лош или печата аз какво съм виновен?!
ако използваме предишния пример - значи ще платиш буцата сирене според това което си изсрал после
като не им трябват другите 20 снимки за какво ме караха да ги правя?!?!
по-долу има линк със снимката за да не съм голословен
да не е произведение на изкуството но е нормална репортажна снимка
днес си взех 20-те лева и един брой, оказа се че дори и името ми не е написано - т.е. може да е на всеки който пожелае - нека ми пише да му пратя негатива

не мога да разбера аз ли попадам все на куция кон или всички просто са такива?!?!



https://photo-forum.net/i/79626&USER_ID=1640



Публикацията е редактирана (01-02-05 15:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Не работете със списание
Автор: Pehata   
Дата:   01-02-05 15:19

Добре, ама защо махна името на списанието?

Отговори на това съобщение
 Re: Не работете със списание
Автор: fogas   
Дата:   01-02-05 15:20

Дааа- върни го, пич. Да им стане по-лесно да си намерят "по-добри" фотографи следващия път.

Отговори на това съобщение
 Re: Не работете със списание
Автор: asahi   
Дата:   01-02-05 15:23

Пазете се от сп.Подиум и Златка Иванова.

Отговори на това съобщение
 Re: Не работете със списание "Мениджър"!
Автор: n1x0n   
Дата:   01-02-05 15:30

Всички са "такива", ако не си "вържеш гащите" предварително.

Договаря се /задължително писмено/ броя кадри и хонорара предварително, както и срока на плащането и това е.
В случая малко си виновен сам... работиш с непроверени хора, без договор, без нищо - направо си се подложил яко под удар.

Иначе си важи схемата че щом е публикувана - значи е бил пригодна за целта уговорена от вас и ти се полага пълен хонорар.

Другото което мога да ти кажа е да ги изгърчиш да пуснат в новия брой бележка в стил "снимката на стр. ХХХ от миналият брой е на Хосе Родригес. Извиняваме се на автора за допуснатата небрежност." Длъжни са да го направят, ако откажат - ще ти кажа какво да направиш.

п.п.
Много бих искал да наблегна на момента "писмено"!! Критично важно е когато няма директна размяна "снимки-пари", а някакъв срок и някакви условия по изплащането.

Отговори на това съобщение
 Re: Не работете със списание
Автор: nanapak   
Дата:   01-02-05 15:35

Бе Хосе, ако беше почнал с това, че става дума за Златка! то май вече на всички е ясно!!! [smilie23]
За подробности - сестрата на Ниагара (не знам дали още търпи да й прави предпечата) [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Не работете със списание
Автор: Pehata   
Дата:   01-02-05 15:39

Списанието на Хосе беше Мениджър

Отговори на това съобщение
 Re: Не работете със списание
Автор: Iv4n   
Дата:   01-02-05 15:43

Абеее това само в българия може да стане [smilie9] [smilie9] И аз преди време бях писал две статии за едно списание, пък после никакъв хонорар не взех от тях. Без договор братче не се захващай за нищо, ако не искаш да съжаляваш после!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Не работете със списание
Автор: pne4ev   
Дата:   01-02-05 15:48

Да в Мениджър има странно схващане за начина работа дори помежду си, жена ми работи там/ за кратко/

Отговори на това съобщение
 Re: Не работете със списание
Автор: gorba4ov   
Дата:   01-02-05 15:50

Ба си мошениците.... Наистина, прав е n1x0n - работя в друга сфера, но всичко трябва да е писмено, защото всеки втори се мъчи да те излъже.... На устна уговорка - само с познати и проверени дългогодишни партньори.....
Когато се научим ние да си ценим и пазим труда - клиентите/контрагентите ще се научат също ...:)

Отговори на това съобщение
 Re: Не работете със списание
Автор: niagara   
Дата:   01-02-05 15:54

За кое списание последно става дума?
Ако е за Подиум, тая .....*** Златка , бягайте от нея!!!!![smilie23]
и на мен не ми е платила много снимки и текстов материал...

папарак, сестра ми е супер специалист по предпечата и Зл. е мила с нея,
щот трудно може да си намери друг такъв специалист...


Отговори на това съобщение
 Re: Не работете със списание
Автор: terminator   
Дата:   01-02-05 16:18

Ами в България е така за съжаление. Затова работи само с утвърдени списания. Аз два пъти съм давал снимки на сп. "ОДИСЕЙ" и съм много доволен, пичовете са точни, особено главния редактор [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Не работете със списание
Автор: 6tuka   
Дата:   01-02-05 16:20

[smilie7] Ще ме извиняваш ама тази снимка,която ти си пуснал е много зле.Мигнал човек,много излишен въздух,изпекъл си ги със светкавицата,лошо кадрирана,много тъп репортажен момент си уловил-винаги е много скучно да ги снимаш отстрани когато се здрависват.И 20лв. са ти много мен ако питаш.Не искам да те обидя,не си работил в тази сфера,но ако очакваш да ти се плаща на този етап от твоето фотографско развитие за всяка снимка ще си останеш само с надеждите.А за плащането е нормало де е след издаването на списанието или вестника и дори следващия месец,това е свързано със счетоводството.[smilie7]
С най-добри намерения,не искам да те обидя,просто слез на земята![smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Не работете със списание
Автор: vladod   
Дата:   01-02-05 16:29

Пари от всякакъв вид издания взимай преди да им дадеш снимките, а още по добре и преди да си снимал - няма значение ще снимаш или не, ще отпечатат нещо или не, ти вече си там и си губиш ценното време. Иначе да си назначат фотограф и поне да му плащат заплата.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Не работете със списание
Автор: hose   
Дата:   01-02-05 22:04

6tuka - ne me vrushtash na zemiata - znam che ne e koiz znae kakvo no imashe oshte 20 snimki - zashto sa izbrali tochno taia ne me pitai mene

spisanieto e Menijur ne znam koi go mahna ne sum az
taka uspiah da si vsema parite ot edin deto taka i ne izdade nishto nakraia - oshte shtiah da si chaka i ot nego 20-te leva
bahti misernizite sa vsichki
no tam go prinudih da mi dade pismena belejka
abe i za tova biah pisal tuka
aide leka nosht



Публикацията е редактирана (01-02-05 22:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Не работете със списание
Автор: special_k   
Дата:   01-02-05 22:11

[smilie21] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Не работете със списание
Автор: cristo   
Дата:   01-02-05 22:30

а бе защо не пусне тук някой един типов договор, изпипан и проверен, и админите да му намерят място някъде по сайта, например в горното меню, мужду "портфолио" и "за нас", да има "полезно" и там този договор, тестове на обективи правени тук, полезни статии, полезни извадки от теми във Форума и т.н.

и като му потрябва на някой, влиза, тегли си файла, попълва си имената, данните на клиента, цената и отива с този договор при клиента и ако нещо този клиент се заинати на договора, значи не му е чиста работата [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Не работете със списание
Автор: GuruMMX   
Дата:   02-02-05 08:31

glej sja!

Naj vinoven si si ti!
Shtom si davash kadrite "napred" bez da sa ti platili.... - koj ti e vinoven...
vtoro, tozi kadur deto si go postnal spored men ne e prodavaem! Ako i drugite sa takiva, kakvo ochakvash!
Nauchete se kak se snima sus svetkavica *****

njamam poveche kakvo da kaja!

Отговори на това съобщение
 Re: Не работете със списание
Автор: GuruMMX   
Дата:   02-02-05 08:34

dogovori spored dadenata situacija - razni..!!!
Za tova se plashta!!!

Az lichno kogato trjabvashe, se obadih na Luckcheto i si platih za napravata na daden dogovor! :)

mdaaa.. :)
malko kofti sega da se pusne bez $$$, ne mislete li?
ili iskate da stane kato havata sus software ha ha ) [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Не работете със списание
Автор: ejko   
Дата:   02-02-05 09:22

:))) Pi4ove sega i za edno dogovor4e li pari 6te iskate:))) Vseki advokat 6te vi go spretne za 5 lv, a ako vi se iska mu daite i 10, za da se radva:))) Drug e vaprosa, 4e s edin dogovor universalen trudno 6te se mine, pak i vsa6nost tova e rabota na spisanieto da vi predloji dogovor!!! A ina4e naistina e dosta naivno da rabotite bez dogovor! Az li4no i ba6ta da mi e spisanieto pak dogovor 6te iskam! Tova moje da mi e nqkakvo moe izkrivqvane, no tuk v bg vaob6te nikoi ne obra6ta vnimanie na tezi ne6ta, nito kato se jeni, nito kato go naemat na rabota! Trqbva pove4e kultura da imame v tazi oblast...

Отговори на това съобщение
 Re: Не работете със списание
Автор: KrisoPower_EOS   
Дата:   02-02-05 09:24

И колко струва този договор гуромакс, 20-30 стотинки. Оооо, ни ще откраднем 30 стотинки от човек наречен Лукчето.

Отговори на това съобщение
 Re: Не работете със списание
Автор: GuruMMX   
Дата:   02-02-05 09:29

skij kvo pich, hodi si go napishi sam puk posle se sudi s njakoj kat mnogo iskash hehe :) [beer] [beer] [shtrak]

az prosto kazah che s tezi nehsta njama mjasto za shega, a v moja sluchaj stavashe duma z anjakolko hiljadi leva... - za "BG Book" stava duma :)
Ta za ta si trjabvashe dogovor!

vupreki vsichko nakraja dadoh njakolko kadura "napred" i izgorjah s njakolko stotin leva haha :) //.. no za tova sum si vinoven az i ne placha mnogo :)
izdatelkata vsichki znajat che ne plashta haha.. njama da spomenavam imena :)

uspeh na vsichki v nachinanieto!

Отговори на това съобщение
 Re: Не работете със списание
Автор: cristo   
Дата:   02-02-05 09:30

ще ме извиняваш Гуру, ама ми се струва, че едно от предназначенията на такива места в интернет, като този сайт, е именно ВЗАИМОПОМОЩ, а не търговийка с начинаещите и непросветените

а пък на мен като ми потрябва някакъв договор, документ или формуляр, търся в интернет нещо подобно и го преправям, а после го давам на всеки, който има нужда от него, защото за това сме хора - за да си помагаме

Отговори на това съобщение
 Re: Не работете със списание
Автор: GuruMMX   
Дата:   02-02-05 09:37

ok be choveka,

obache na mene kato mi pritrjabva takova nehsto se obrushtam kum advokat! I si plashtam za celta! - Povjarvaj mi - ne e chak tolkova skupo za da ne go napravish po tozi nachin!

Kakto kazah i predi - uspeh v nachinanijata!

Отговори на това съобщение
 Re: Не работете със списание
Автор: cristo   
Дата:   02-02-05 09:41

Гуру, ама тук се говори за хонорар от 50 лв.- къде виждаш тук място за адвокатски хонорар [smilie11]

на такива като него трябва да се помага, защото е още в началото, за какво по-напред пари да дава

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна