Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Пеленг от Москва?
Автор: borissov   
Дата:   01-02-05 18:06

Някой знае ли откъде може да се купи в Москва Пеленг 8мм? Една позната е там сега и може да ми го донесе, само че по техните онлайн магазини хич го няма...Та дайте акъл:)

Отговори на това съобщение
 Re: Пеленг от Москва?
Автор: asahi   
Дата:   01-02-05 18:15

По-скоро в Минск трябва да го търсиш, защото е белоруски. Гугъл нехае ли по въпроса?

Отговори на това съобщение
 Re: Пеленг от Москва?
Автор: thor   
Дата:   01-02-05 18:17

хммм знам само че оттам ще ти излезне с около 25% по евтин + няма да плащаш за пътните ,затова действай ще ти излезне сигурно наййй много 140-160US$ ..няма как да открия къде беше ,но има такова и не само едно място ,просто темата в която съм го чел беше преди 4-5 месеца ,а там може да се гледа в архива само до 30-на дена [smilie2] ще пусна тема и ако някой се отзове ще ти докладвам ...[smilie6]
между впрочем завърти се в някой руски форум и попитай ..[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Пеленг от Москва?
Автор: borissov   
Дата:   01-02-05 18:18

Знам, че е белоруски, ама се надявах да го има и в Москва по-тъничко...Гугълнах го, но без особен резултат. Дали ще го има по тамошните фотографски магазини? Не ми се иска да карам мацката да обикаля да го търси, не ми е чак толкова близка позната:)

Отговори на това съобщение
 Re: Пеленг от Москва?
Автор: borissov   
Дата:   01-02-05 18:20

thor: благодаря :-))

Отговори на това съобщение
 Re: Пеленг от Москва?
Автор: asahi   
Дата:   01-02-05 18:22

Peleng 8mm - ей така го напиши и ще те зарие гугъла с инфо. Между другото дръпнах литературата, благодаря.

Ето още , може да са базирани в Русия, евентуално.



Публикацията е редактирана (01-02-05 18:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Пеленг от Москва?
Автор: borissov   
Дата:   01-02-05 18:28

asahi: знам ги и двата сайта, ама тия ругифт не са в Русия:-)) Между другото, дай идея как да ти пратя видеоуроците по Фотошоп? Едно цеде е :>

Отговори на това съобщение
 Re: Пеленг от Москва?
Автор: thor   
Дата:   01-02-05 18:28

трудно се правят фотки с него ей ти една от тази неделя ,ама иначе приготви се да се мъчиш ,от друга страна ,голям кеф с тоя обектив ..

https://photo-forum.net/static/forum/2006-02/ohos2226.JPG
http://img.photobucket.com/albums/v302/dominesatanicum/IceHL.jpg


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Пеленг от Москва?
Автор: papi   
Дата:   01-02-05 18:45

я споделете от къде мога да намеря такъв преходник от М42 към никон...

Отговори на това съобщение
 Re: Пеленг от Москва?
Автор: borissov   
Дата:   01-02-05 18:48

thor: Уха:) Кривотия...
Абе само ме е шубе да не закача огледалото отзад. За Д70 пише из нета че на някой закача, на някои не...Ама няма как да разбера, преди да ми донесат обектива. Та стискайте палци, ако обявя скоро Пеленг за продан, значи закача на моя апарат:)

Отговори на това съобщение
 Re: Пеленг от Москва?
Автор: thor   
Дата:   01-02-05 18:56

глупости ,нищо не закача ,идва си със сменящ се байонет Nikon F и нямаш никакъв проблем нищо не се показва извън байонета ,виж ако става въпрос за Nikon-ските фиш-ай 8mm ,те вече там са издадени и май изобщо не могат да се закачат на аутофокусни на които не им се вдига огледалото като опция ,като проявя филма с Nikon-а с който снимах ще видиш че но проблемо ,поне при мене не усетих никакво закачване на огледало ,щрака си супер ,ами че то аз щраках с EOS-а като използувах EOS/NIKON адаптор ,а и по начало исках да го взема по възможност с оригинален байонет Nikon F ,само че съм чувал че имало ,но не съм видял дори и на снимка ,както и да е ,няма да съжаляваш [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Пеленг от Москва?
Автор: borissov   
Дата:   01-02-05 19:18

Добре, успокои ме:-)
Абе, а за Токина 12-24/4 чувал ли си нещо, като стана дума?

Отговори на това съобщение
 Re: Пеленг от Москва?
Автор: thor   
Дата:   01-02-05 19:25

мне ,честно казано ако не беше DSLR ,нямаше изобщо да се занимавам с руски обективи ,но покрай него и руските започнаха да ми се виждат интересни ,по принцип визирам само твърди обективи ,та ако се замислям за токина - надали някога ще се набутам за обектив който не е OEM ,като ше е гарга да е рошава ,въпреки че може и да е супер обектив ....[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Пеленг от Москва?
Автор: Sid   
Дата:   01-02-05 21:51

A za МС Зенитар-М 2,8/16 kakvo shte kagete? Az sashto sam namislil da si poracham niakolko obektiva ot Moskva, ama oshte ne sam iziasnil tochno kak. Koi sa struvashtite si modeli? Kakvo mi preporachvate?
Zasega mislia da vzema Helios 40-2 (Thor [beer] ) i tozi Zenitar. Posavetvajteme kakvo drugo ... Niakoj mnogo ostar primerno

borissov zashto ne probvash da pishesh mail na proizvoditelite i da gi pitash na kakav adres im e predstavitelstvoto v Moskva?

Imash li sita na proizvoditelia?

Отговори на това съобщение
 Re: Пеленг от Москва?
Автор: thor   
Дата:   01-02-05 22:22

е за парите си тоя Zenitar-а е най доброто цена/качество,тоя Helios 40-2 го продават на ново сега в момента в Париж за 168евро ,четох във един форум който посещавам че имало още няколко бройки в един магазин ,а по eBay гледам се движат между 100US и 120US$ за сравнително запазени екземпляри с филтри и чантичка ,а старата версия можеш да я намериш относително запазена и за 70-80US$ ,винаги може и по евтино от тези цени ,но си иска късмет и малко повече дебнене по eBay ,Zenitar-а по eBay върви между 120-125US$ чисто нов ,за остри при руските не "търси" ( такива които да си съперничат със добрите на популярните марки като Nikon и Canon ) ,всъщност има един индустар 67L/Z 50mm f2.8 дават го за много остър измежду руските и с лантанови стъкла пък и доста евтин ,а виж погледни из тези линкове :

http://m42.povlab.org/

http://emmanuel.correia.free.fr/objectifs%20M42/m42.htm

има и някои и други фотки и обяснения за обективите и линкове ,сайтовете са нови ,но единия според това което пишат създателите е с периспективи да се развива постоянно ..[smilie6]

PS.
а забравих да кажа че по eBay Зенитар-а ако е на резба M42 си върви 100US$ докато този за 120-125US$ е направо на байонет EOS Canon ...[smilie6]



Публикацията е редактирана (01-02-05 22:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Пеленг от Москва?
Автор: mikele   
Дата:   01-02-05 22:38

А бе май не е Белуруски а само стъклата са белоруски а ги сглобяват в русия обективите.Вервайте интересувал съм се , стъклата са на белорускощатска фирма ЮКОН,В Беларус прават само бинокли и далекогледни тръби.
ето линк http://www.optic4u.ru/details2.php?id=4&kid=851
но на което пише русия значи е руско

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна