Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с PS CS
Автор: labrax   
Дата:   31-01-05 23:46

Понякога ми показва хистограмата на левълз, понякога - не. Не е от размера на файла. Нито от вида му.
Имам чувството, че е от слабата видеокарта. Дали е така? Същите файлове с PS 7 ги отваря и им чертае хистограма без проблем.
Някоий да е имал такъв проблем?[smilie2]



Публикацията е редактирана (01-02-05 00:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с PS CS
Автор: sp   
Дата:   31-01-05 23:50

ам... фистограма == хистограма или аз не знам какво е фистограма [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с PS CS
Автор: labrax   
Дата:   01-02-05 00:01

Благодаря за ортографската помощ. Питах за ФШ?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с PS CS
Автор: sp   
Дата:   01-02-05 00:12

да първо исках да разбера дали говорим за едно и също.. на мен не ми се е случвало... незнам от какво може да бъде, но съм 99% сигурен че проблема не е хардуерен(т.е. чувството ти че може да е от видео картата си го избии)...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с PS CS
Автор: labrax   
Дата:   01-02-05 00:33

От същия диск съм инсталирал и на служебния комп, който има 64 МВ видео карта и малко по-мощен процесор и там няма проблем. Преди това бях сложил малко по-друг пакет PS CS в къщи- пак същия проблем. Тогава мислех, че първият, лекуван диск, е бъгав. Но не е това. Може би е нещо в настройки на кеш-ове или нещо друго, което е над възможностите ми. При повече памет на видеокартата просто проблемът не се проявява.
Дано се появи някой по-голям разбирач, дето да ни светне. [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с PS CS
Автор: niro   
Дата:   01-02-05 12:11

От Edit>Preferences>Memory&Image_Cache можеш да направиш 2 неща:
1. Да кешираш хистограмата - ще ти излиза по-бързо и с усреднени стойности /но въобще вероятността да излиза ще е по-голяма/. По принцип е по-добре нечекнато обаче [smilie3]
2. Да пробваш с каква памет ще ти работи по-добре; по принцип там е 50%, но може да опиташ с няколко разл. стойности...
В крайна сметка колко ти е паметта на компа, ако я увеличиш или поразчистиш и не стартираш др. приложения, ще е по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с PS CS
Автор: sp   
Дата:   01-02-05 12:53

@labrax: бе не е от паметта на видео картата... мойта е с 16мб памет и кво... [smilie5]



Публикацията е редактирана (01-02-05 13:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с PS CS
Автор: asahi   
Дата:   01-02-05 13:11

Ниро ти говори за свободната оперативна памет, с която Уиндоуса разполага, а не за паметта във видеокартата.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с PS CS
Автор: sp   
Дата:   01-02-05 13:12

asahi да :) но labrax говория за тази на видеокартата ;) това беше адресирано до него [smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна