Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Акумулатора при ниски температури
Автор: Vinsent   
Дата:   31-01-05 17:21

Да споделя нещо. Сигурно на повечето им е известно, но тук с малко конкретни данни. Вчера бях за около два часа на Витоша, при х.Алеко. Преди да се кача горе индикатора показваше оставащи 100 мин. за ребота с фотоапарата. След два часа при около -5 градуса показанията ми бяха 47 мин. След като се прибрах в къщи и апарата се стопли, индикатора показваше оставащи около 90 мин. Май при много ниски температури единственото решение е външно захранване с кабел, а акумулатора близо до тялото.


Отговори на това съобщение
 Re: Акумулатора при ниски температури
Автор: jumbo   
Дата:   31-01-05 17:24

аз след 3 часа разходки при -8 градуса с един олимпус, аз се предадох, а олито нямаше никакви позивни да се предава ем е метален целия....



Публикацията е редактирана (31-01-05 18:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Акумулатора при ниски температури
Автор: Todd   
Дата:   31-01-05 17:55

Особенно ако са литиево-йонни дръжте ги на топло .Щото понякога се предават на цяло :)

Отговори на това съобщение
 Re: Акумулатора при ниски температури
Автор: ceco   
Дата:   31-01-05 20:14

А ти снима ли (и колко) с фотоапарата?

Отговори на това съобщение
 Re: Акумулатора при ниски температури
Автор: ltg   
Дата:   31-01-05 21:24

Ni-MH акумулаторите също падат при ниски температури. Това го установих при няколко излета в планината, а и всеки ден, защото си мъкна апарата в раницата всеки ден.
Затова ходя с 2 комплекта батерии, като единия е на топло в някой джоб. [smilie5] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна