Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Olimpus E-1;Nikon D70 ili Canon 20D
Автор: stingar   
Дата:   31-01-05 16:26

Iskam da si kupia dobar fotoaparat i da se zanimavam s fotografia.Sprial sam se na tezi fotoaparati zashtoto imam jelanie za cifrof aparat.Kakvo mislite za tiah?

Отговори на това съобщение
 Re: Olimpus E-1;Nikon D70 ili Canon 20D
Автор: behemoth   
Дата:   31-01-05 16:28

какви обективи ще взимаш за тях...

Отговори на това съобщение
 Re: Olimpus E-1;Nikon D70 ili Canon 20D
Автор: stingar   
Дата:   31-01-05 16:32

Originalni,no postepennozashtoto sa dosta skapichki.Ne iskam nito Sigma,nito Tamron,prosto kakkavto aparat si vzema posle shte mu kupuvam obektivi ot sashtata marka.

Отговори на това съобщение
 Re: Olimpus E-1;Nikon D70 ili Canon 20D
Автор: cristo   
Дата:   31-01-05 16:37

тегли чоп между Канона и Никона - нито единия няма да те разочарова

Отговори на това съобщение
 Re: Olimpus E-1;Nikon D70 ili Canon 20D
Автор: jumbo   
Дата:   31-01-05 16:54

цристо ти олимпуса пилап ли си го въобще???? щото аз в момента имам такъв и мога да кажа че като качество на тялото бие и канона и никона (посочените горе)

Отговори на това съобщение
 Re: Olimpus E-1;Nikon D70 ili Canon 20D
Автор: GuruMMX   
Дата:   31-01-05 19:31

Olimpus E-1 e naj goljamata smehska sushtestvuvahsta do sega!!!

opredeleno grabvaj 20d-to s edin 50mm f1.8 kato za nachalo i si gotov..
posle kato posuberesh kinti za obektivi si vzemi:

100 f2.8
135 f2.0 L
70-200 f4 L
i razbira se - 16-35 f2.8 (ako imahs $$$ ili 17-40 f4 ako njamahs chak tolkova :)

ne zabravjaj che na canona mojesh da zakachash i vzjakakva m42 optika!!!
vij razgledaj koj kavo kazva po vuprosa iz foruma! :)

uspeh!

Отговори на това съобщение
 Re: Olimpus E-1;Nikon D70 ili Canon 20D
Автор: Rebellious   
Дата:   31-01-05 19:40

Автор: GuruMMX
Дата: 31-01-05 19:31

Olimpus E-1 e naj goljamata smehska sushtestvuvahsta do sega!!!




GuruMMX , би ли аргументирал твърдението си ,изречено по-горе ?

Отговори на това съобщение
 Re: Olimpus E-1;Nikon D70 ili Canon 20D
Автор: jumbo   
Дата:   31-01-05 19:45

да и аз искам да чуя аргументи

Отговори на това съобщение
 Re: Olimpus E-1;Nikon D70 ili Canon 20D
Автор: Grandpa   
Дата:   31-01-05 20:03

Не съм ползвал Е-1, но съм го държал в магазин заедно с Д70 и 20Д. Останах с впечатление, че като качество на изпълнението е направен по-мераклийски. Поне за тия 10 минути ми хареса. Нямам представа за качеството на снимките. Също ме кефи ултразвуковия филтър на сензора (ако това бачка си е супер).

Това с оптиката (че е общо-взето доста по-ограничен избора) е така. От друга страна (говоря по принцип) Оли оптиката е винаги била на достатъчно високо ниво и фактът, че няма какво само да се двоумиш дали да вземеш този или онзи обектив донякъде е от полза.

Отговори на това съобщение
 Re: Olimpus E-1;Nikon D70 ili Canon 20D
Автор: GOSPODIN   
Дата:   01-02-05 23:40

Ами ето аргументи: Е1 не е ли цифров АПС ?
Ограничен от размера на матрицата.
Все едно да направят сменяема оптика за про1, 8080, 8800,А2 и т.н.
Тази система я популяризираха преди 2 -3 години , когато матрица 24/36 се е струвала мираж. Сега ми се вижда безвъзвратно остаряла, както филмовите формати АПС/Адвандикс и Покет. Иначе апарата е добре направен и като гледам тестовете е добър.

Отговори на това съобщение
 Re: Olimpus E-1;Nikon D70 ili Canon 20D
Автор: boni   
Дата:   02-02-05 00:16

Gospodin ,в голяма грешка си.
Първо Д70,20Д също са с размер на сензора АПС.
Второ размерът на матрицата на Е-1 е много по-голям от тези на 8080,Про1(и е малко по-малък от размерът на матрицата на 20Д) и т.н.,въпреки че СЪОТНОШЕНИЕТО на страните е същото 4/3.
Трето системата 4/3 е доказано по-добра относно ефективното използване на оптиката,защото е по-близо до квадрата и използва по-равномерно осветената централна част на площта ,която покрива оптиката.

Отговори на това съобщение
 Re: Olimpus E-1;Nikon D70 ili Canon 20D
Автор: volokin   
Дата:   02-02-05 00:18

не е така, изобщо!!
Не бъркай АПС аналоговото с това!
Просто направиха формата по-квадратен ,т.е. по близък до кръга, за да задоволят и направят по-компактни обективите без да страда качеството...[smilie3]
Друг е въпроса дали ще се наложи, щото останалите гиганти трябва и те да сменят байонета а това е кофти за техните верни фенове, изобщо политика на фирмите ...

Отговори на това съобщение
 Re: Olimpus E-1;Nikon D70 ili Canon 20D
Автор: Doctora   
Дата:   02-02-05 00:36

Тук в Англия канона е 400 лири по-скъп от никона ( не знам как е в БГ ) и в никакъв случай не е 400 лири по-хубав.

Отговори на това съобщение
 Re: Olimpus E-1;Nikon D70 ili Canon 20D
Автор: thor   
Дата:   02-02-05 00:38

гледайки от позицията на човек който ,не обича да сменя фотоапарата на всеки две години ,дори и на всеки три години както и идеалното за мен е да си имам един фотоапарат който да сменя на 5 години ,който да използувам за всичко и навсякъде при най различни условия ,нещо като идеалният компактен фотоапарат или луксозната сапунерка ,за мен този фотоапарат е идеален ,

ако търся в него всичко изброено по горе ,има 100% визьор ,безшумен е ,тялото отговаря на най високите стандарти за изработка на фотоапарати за професионална цел - магнезиева сплав както черупката така и шасито ,много приятни форми както и ергономия ,тропикализиран ,това ще рече че всички връзки са изолирани против навлизане на влага и песъчинки - фотоапарата е създаден да издържа и на най лошоте условия от тропиците до полярните пояси ,

удобен за снимки в концертна зала поради своята компактност и тихото и омекотено движение на огледалото при удара ,оптика една от най качествената не отстъпваща по нищо на професионалната оптика на другите производители като Canon Nikon и др. даже и по евтина откъм цена качество тъй като Olympus се опитва да пробие на пазара на DSLR ,цената също много ниска в сравнение с другите фотоапарати в чийто ценови клас попада поради ред причини и най голямата е че е леко с по лоша картинка от тях ,

което надали ще представлява проблем за един лубител експерт който няма нуждите на един професионалист да разчита на голям формат печатни копия и обикновенно не му се налага да кадрира по една или друга причина един път след като е щракнал ..за мен е идеалният помощен фотоапарат и фотоапарат за всичко ,ако търся фотоапарат който да използувам за спорт ,за да снимам животинки ,които изискват както супердълги телета така и повече от 2.5 кадъра в секунда ,

е тогава не мога да разчитам на този фотоапарат тъй като от тази гледна точка е лимитиран ,както откъм бързината на аутофокус ,така и от скорощракането ,но пък и който може да си позволи супер дълги телета може да си позволи и суперпрофесионални фотоапарати с които този Olympus може да се сравнява само по супер изработка ,но по отношение на картинката и бързината е далеч назад ,

ами в общи линии по този начин виждам аз този фотоапарат ,е обясненията са малко простовати и може би наивно предадени ( но пък и на мен не ми е трябвало а и не ми трябва да се подготвям за статия пред някое списание а и не съм отворил страница с характеристиките за този фотоапарат в момента ) , ..все пак си заслужава този който се запали по този фотоапарат да го сравни нагледно с тези фотоапарати с които по една или друга причина попада в една категория ....[smilie6]



Публикацията е редактирана (02-02-05 00:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Olimpus E-1;Nikon D70 ili Canon 20D
Автор: volokin   
Дата:   02-02-05 01:01

абсолютно добре казано!![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Olimpus E-1;Nikon D70 ili Canon 20D
Автор: GOSPODIN   
Дата:   02-02-05 02:12

И все пак boni , 13.3х18mm. по добре ли е от 24х36мм.????????? До 1 година може би всички профи ДСЛР ще са с пълен кадър и какво ще правят с този "странен" стандарт без развитие?

Отговори на това съобщение
 Re: Olimpus E-1;Nikon D70 ili Canon 20D
Автор: Grandpa   
Дата:   02-02-05 02:14

Те профи ДСЛР-ите и сега са (почти) всички с пълен кадър матрица.

Като гледам как и Канон и Никон и Сигма и Тамрон почнаха да правят обективи, оразмерени за АПС - мисля, че достатъчно дълго време ДСЛР-ите от нивото на 20Д/Д70 ще са с кроп-фактор...



Публикацията е редактирана (02-02-05 02:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Olimpus E-1;Nikon D70 ili Canon 20D
Автор: boni   
Дата:   02-02-05 02:19

E, ot profi samo Canon praviat 24x36 ,Nikon sa si na crop

Отговори на това съобщение
 Re: Olimpus E-1;Nikon D70 ili Canon 20D
Автор: thor   
Дата:   02-02-05 02:22

мен най ме кефи изработката и про-екстрите с които е екипирано тялото дребни на глед неща ,но много ме впечетляват ,как е изпипан ,а не е толкова по скъп от един да речем черен 300D,а пък и картинката му не е и чак толкова по лоша ... изобщо бижу...[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Olimpus E-1;Nikon D70 ili Canon 20D
Автор: boni   
Дата:   02-02-05 02:24

a E-300??

Отговори на това съобщение
 Re: Olimpus E-1;Nikon D70 ili Canon 20D
Автор: GOSPODIN   
Дата:   02-02-05 02:30

Правят обективи, но те стават и за филмови СЛР и за ДСЛР с кроп фактор, а обективите на този Е1 са само за него и при това при тестовете нещо издишат. От Олимпус са царе на недоразуменията : преди 10-12 години се изцепиха с един полупрофесионален модел , които снимаше на формат "пенти" 24х18 [smile] Сигурен съм , че до 1-2 години ще спрат производството на този формат както при лентите не можаха да наложат АПС , а се хвърлиха толкова пари за въвеждането му.

Отговори на това съобщение
 Re: Olimpus E-1;Nikon D70 ili Canon 20D
Автор: Grandpa   
Дата:   02-02-05 02:31

Кодак не бяха ли на 24х36 и те ?

Отговори на това съобщение
 Re: Olimpus E-1;Nikon D70 ili Canon 20D
Автор: snooper   
Дата:   02-02-05 02:35

Da, tochno shtiah da pitam de zabraviame kodaka... full-size si e, daje ako ne se laja matricata e s polovin milimetar po-dalga ot canonskata [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Olimpus E-1;Nikon D70 ili Canon 20D
Автор: GOSPODIN   
Дата:   02-02-05 02:36

е така е , но защо на обектива на Кодака пише Канон ленс[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Olimpus E-1;Nikon D70 ili Canon 20D
Автор: Grandpa   
Дата:   02-02-05 02:38

На предишните модели пишеше Никкор [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна