Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 !?!? /малка анкета/
Автор: feon   
Дата:   28-01-05 23:38

Може ли някой да ми обясни това ?

Кажете си мнението!

Интересува ме всеки от форумците по какви критерии гласува, какво и кога го мотивира да гласува изобщо?


Според вас какво е необходимо, за да се създаде фотографска атмосфера тук?

Възможно ли е изобщо?

Какво мислите, че всеки от вас може да направи?



Въпросният кадър е само произволен пресен пример! -->
- за мотивацията при гласуване
- за качестото на коментарите
- за художествените възгледи на доста форумци
- etc...

Как ще обясните - защо често става така, че се оценява самия обект на фотографията, а не самата фотография?

...

пп Нищо не пречи този път да се получи нещо по-цивилизовано.[smilie24]



Публикацията е редактирана (29-01-05 00:05)

Отговори на това съобщение
 Re: !?!? /малка анкета/
Автор: volokin   
Дата:   28-01-05 23:47

Феон, има много фактори при гласуването, като:
а) моментно настроение
б) моментно увличане по даден тип фотографска техника
в) стремеж да се насърчи даден форумец
г) ''подхлъзване'' т.е. злато вместо сребро или бронз
д) недостатъчно обмисляне на това което човек прави, а именно гласува
е) при някои допускам влияние на алкохола, макар и да не вярвам, но след като така упорито тук се чукат бири, може и да е фактор
ж) силни симпатии към форумец заради други негови (нейни) фотографии
з) не изключвам и други лични отношения в миналото настоящето или изобщо
и) евентуално други много по прости причини, като любов към планините, любов към природата, особено за градския тип хора, сексуален глад (що не?) извратеност и т.н. хора всякакви [smilie3]
.......та така [smilie3] [smilie3] [smilie3] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: !?!? /малка анкета/
Автор: nsirakov   
Дата:   28-01-05 23:48

imashe podobna tema za kakvo glausvame - za tehnicheskiizdarjana snimka.. ili za snimka bez tolkova tehnicheski danni kolkoto atmosfera....

taka che ....

Отговори на това съобщение
 Re: !?!? /малка анкета/
Автор: explorer   
Дата:   28-01-05 23:49

feon, остави, безсмислено е... аз като го видях това и просто останах изумен. mikele, нищо лично, според мен самият ти имаш много по-хубави снимки с много по-малко точки.

Отговори на това съобщение
 Re: !?!? /малка анкета/
Автор: nsirakov   
Дата:   28-01-05 23:50

v kraina smetka mikele s kakvo e vinoven?

Отговори на това съобщение
 Re: !?!? /малка анкета/
Автор: jumbo   
Дата:   28-01-05 23:50

това не го ли дискутирахме преди време....
жалко че няма повръщащо човече като на айсикюто.....
феон не воювай с вятърни мелници..... няма сми...

Отговори на това съобщение
 Re: !?!? /малка анкета/
Автор: explorer   
Дата:   28-01-05 23:51

с нищо разбира се, той човека просто си е пуснал снимката

Отговори на това съобщение
 Re: !?!? /малка анкета/
Автор: SanniE   
Дата:   28-01-05 23:53

nqmqm dumi 6toto volokin go kaza ve4e!!![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: !?!? /малка анкета/
Автор: papi   
Дата:   28-01-05 23:53

аз не напразно бях дал идеята да се оценяват снимките както от тук присъстващите,така и от специално жури...

Отговори на това съобщение
 Re: !?!? /малка анкета/
Автор: feon   
Дата:   28-01-05 23:54

Не е виновен никой или поне не е един [smilie3]

Искам тук да си кажете ВАШИТЕ мнения!
Недейте да правите психологически портрет на средностатистическия гласоподавател...

Само ВАШЕТО ЛИЧНО и ИСКРЕНО мнение[smile]

Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: !?!? /малка анкета/
Автор: SanniE   
Дата:   28-01-05 23:55

trqbva6e li da si gubq vremeto v pisane na su6toto kato na volokin vez edna dve podto4ki feon???????

Отговори на това съобщение
 Re: !?!? /малка анкета/
Автор: feon   
Дата:   28-01-05 23:58

sannie, volokin e отговорил само на 1 въпрос [smile] Може би имаш и ти нещо да кажеш...

Отговори на това съобщение
 Re: !?!? /малка анкета/
Автор: volokin   
Дата:   28-01-05 23:58

добре феон, аз гласувам така:
а) идея
б) изпълнение
в) качество
Като на последното давам най- малко значение
На първите две според зависи, ако идеята е много силна, въпреки лошото изпълнение гласувам и в повечето случаи коментирам. Ако пък идеята е слаба, но много добро изпълнение може и да гласувам а може и не, според това каква фотография обичам.
Също така ако снимката ми струва особено оригинална пак гласувам независимо дали другите показатели са ок [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: !?!? /малка анкета/
Автор: stoevmobile   
Дата:   29-01-05 00:03

2 цици - 2 точки, ако са големи х2[smilie19]
ако има и дупе - още 4 точки от другия акаунт. Туй за "голо тяло"
за природа - едно пиле - 4 точки, 2 пилета - 2 точки, стадо пилета - 4 точки за масовката
за "Архитектура" - една къща - 1 точка, 2 къщи - 2 точки .......
за снимка на някой от Админите - задължително 4 точки, ама после пишеш "У-у-у-у-у, скапаняк!", за да не помислят останалите, че се подмазваш...
подобно и у портрет - хем даваш максимума, хем плюеш Автора за някаква дреболийка, да не се надува много.....
За конкурсни снимки - задължително се плюе и се дава линк към собствените, дето участват у конкурса...
ми девиза на шопа навсякъде - може и мен да не ми е добре, ама и на Вуте да му зле [smilie18] [smilie18] [smilie18]
[shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: !?!? /малка анкета/
Автор: feon   
Дата:   29-01-05 00:07

stoevmobile, това е твоето становище по въпроса, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: !?!? /малка анкета/
Автор: nsirakov   
Дата:   29-01-05 00:07

EЙ ТОВА

гласувах заради носталгията, която ме обзе като гледам дъжда на вън и снимката на екрана....

Моментно насторение....

ПО въпроса КОГА - ами когато мога... :)

ПО въпроса за коментарите - често нямам време за повече от едно !!! или +++ или "супер".... отрицателни коментари слагам само на снимките на Мурнау ама то е на лична основа ;)хехе

иначе ако не ми хареса го подминавам или въобще не го отварям...

Какво е необходимо да се съсзаде фотографска атмосфера тук? - Споре дмен тя присъства... някои казват,че нивото е ниско - да ама повечето сме любители тук и високопарното отношение като на профитата в култ-а например на мен не ми харесва...

ДОбро или лошо това ми е мнението

ПС - моля Мурану да не ме апострофира... няма да му отговарям
ППС - репликата ми за култ-а е лично мнение и не желая да се апострофира и към тази гледна точка...



Публикацията е редактирана (29-01-05 00:14)

Отговори на това съобщение
 Re: !?!? /малка анкета/
Автор: kirilius   
Дата:   29-01-05 00:13

feon [smilie24]

Ко да ти кажа... Няма спасение!

Тези неща се получават, защото сайтът е масов - насочен към максимално широк кръг от фотаджии: от фотоклиписти (такива, дето мислят, че всеки, който носи статив е профи) до ултра-хипер-мега арт фотографи.
[smilie7]

Зависи кой как определя сбственото си ниво. И аз се дразня от някои отчайващо слаби неща, сигурно има такива, дето се дразнят пък от моите снимки...

Можеш ли да се сърдиш на някой, дето понятие си няма от основни неща?

Това би се избегнало, ако сайтът беше супер елитарен - само за група руски учени. Тогава всеки "боклук" би се забелязвал и оплювал на място.
Само че при това положение аз например нямаше да имам място тук.[smilie10]

Сложна ситуация [smilie11]

Та както казах вече: за сега няма спасение. Може би, след (не)известно време, като поузрее, сайтът ще стане по-"фотографски", ама за сега... такова е положението.

Аз за себе си съм решил, че ще обръщам внимание най-вече на хубавите неща, а глупостите (в снимките, коментарите и гласуването) - който иска да се ядосва с тях [smilie19]

Пък форумът освен за показване и гледане на фотография служи и за забавление...

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: !?!? /малка анкета/
Автор: vga   
Дата:   29-01-05 00:18

A zashto vuobshte se glasuva za snimkite?
Zashto vmesto da se pravqt takiva anketi prosto se premahne glasuvaneto-vijda mi se bezsmisleno chesno kazano.vseki si haresva po neshto v edna snimka i si sustavq mnenie-no pak ne vijdam vruzkata s glasuvaneto.vij ako se pechelqt nqkakvi nagradi hubavo ama inache...kakvo pokazvat tezi glasove?ima snimki s mnogo glasove no na men ne mi haresvat primerno.samo vnasq razdori tova glasuvane.

Отговори на това съобщение
 Re: !?!? /малка анкета/
Автор: kirilius   
Дата:   29-01-05 00:18

Ааааа, jumbo, не си прав, ето ти го повръщащото:
https://photo-forum.net/joro/emoticons/eck16.gif


Отговори на това съобщение
 Re: !?!? /малка анкета/
Автор: feon   
Дата:   29-01-05 00:35

kirilius, [smile]

Искам да наблегна не на факта, че се качват слаби снимки или че хората постепенно напредват и се учат, а на позицията НИ на реципиенти, които задават по един или друг начин някакъв еталон за "красиво". Често този еталон ни пречи, спира ни и ни залъгва, защото се подаваме лесно на хвалби и защото е малко фалшив - "по съседски".

Все пак, за да стане по-добър сайтът би било добре да се замисляме по-често каква отговорност поемаме с един коментар или оценка. Това е едно решение, което според мен може да е от полза на всеки Автор (който и да е той), а и на нас самите.

Не мислите ли, че често човек изгражда себе си (и като Автор) в разговор/общуване с другите?

т.е. ако напиша !!! и дам злато, това не ме провокира с нищо, дори и да съм се замислил над дадена снимка, то всичко си остава спотаено, недоразвито.., но ако напиша един смислен коментар, смислен за мен самия, както и за автора - тогава има контакт, има споделяне.

А все пак сме тук, за да споделяме снимки, техники, идеи ...



Публикацията е редактирана (29-01-05 00:43)

Отговори на това съобщение
 Re: !?!? /малка анкета/
Автор: kirilius   
Дата:   29-01-05 00:35

Конкретно на твоите въпроси:

какво? - знанията ми по фотография ги определям като "добра обща култура". Нямам точно изработени и постоянни критерии за оценка. Гласувам, когато нещо ми хареса, като се старая все пак да влагам и малко от това, дето съм чел по книгите.

кога? - когато ми се гласува (имам време)


защо често става така, че се оценява самия обект на фотографията, а не самата фотография? - ами те са взаимно свързани нещата. За мен хубавата фотография (или друг вид изкуство) е тази, в която са съчетани майсторлък в похватите и самия обект.
За мен хората, които оценяват преди всичко обекта, просто разбират по-малко от съответното изкуство.
Скоро един познат ми оплюваше филма Kill Bill. Праволинеен бил, тъпа била историята, само бой имало, алабала... Само че нищо не каза за кинаджийските похвати, дето те карат да настръхнеш понякога. Нищо не каза, за плътните характери, за маниашкото осветление, за невероятния диалог, ...
Просто човекът не разбираше от кино.



Публикацията е редактирана (29-01-05 00:39)

Отговори на това съобщение
 Re: !?!? /малка анкета/
Автор: kirilius   
Дата:   29-01-05 00:36

feon [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: !?!? /малка анкета/
Автор: n1x0n   
Дата:   29-01-05 00:43

Винаги гласувам със злато за най-големите бълвочи, за да демонстрирам колко глупави и безмислени са всички тези точки, оценки, неизвинени отсъствия и прочие...

Отговори на това съобщение
 Re: !?!? /малка анкета/
Автор: volokin   
Дата:   29-01-05 00:50

забрави и изключването от комсомола [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: !?!? /малка анкета/
Автор: volokin   
Дата:   29-01-05 00:55

Феон, взимам си сериозна бележка от това ти изказване!!
Много си прав, направо стоиш във въздуха, без да докосваш земята!
Накара ме да се замисля, спирам плюсовете и удивителните, днес раздадох последните, ставам по-критичен!
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна