Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 jpeg2000
Автор: assens   
Дата:   25-01-05 00:42

Имам предложение до админите. Нека да разширим сайта с възможност да се качват снимки във формат jpeg2000. Така ще можем да показваме доста по-качествени снимки и дори по-голям размер на изображението, като се вместваме в същото ограничение за размера на файла.

Plugin за Photoshop:
http://www.leadtools.com/download/PSPlugin.htm?category=PSPlugIn

Plugins за Web Browsers:
http://www.morgan-multimedia.com/JPEG2000/

хайде, наздраве!

Отговори на това съобщение
 Re: jpeg2000
Автор: RossN   
Дата:   25-01-05 09:43

добре звучи, само дето не е там проблема. Както го беше казал някой, на сървъра има предостатъчно място, просто ги е страх, да не им открадне някой работите. Така че забрави за по-високо качество. Положението е "хем боли, хем сърби".

Отговори на това съобщение
 Re: jpeg2000
Автор: chukov   
Дата:   25-01-05 10:42

Ами тиа линкоже искат сериини номера
даи сериен

Отговори на това съобщение
 Re: jpeg2000
Автор: SOO   
Дата:   25-01-05 10:52

az sam za!

Отговори на това съобщение
 Re: jpeg2000
Автор: assens   
Дата:   25-01-05 14:21

Ами регистрирай се на сайта. ще ти пратят номер по мейла.

Отговори на това съобщение
 Re: jpeg2000
Автор: popoff   
Дата:   25-01-05 16:27

... абе какъв е този формат ?
... я да ме светнете ...

Отговори на това съобщение
 Re: jpeg2000
Автор: joshua   
Дата:   25-01-05 18:28

http://www.google.com/search?hl=bg&rls=GGLD%2CGGLD%3A2005-04%2CGGLD%3Aen&q=wavelets+DCT&btnG=%D0%A2%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5&lr=


Отговори на това съобщение
 jpeg2000 втори опит.
Автор: assens   
Дата:   27-01-05 17:13

Глас в пустинята :(

Хайде бе хора, дайте по един глас за. Ще повишим значително качеството на публикуваните снимки. Въпрос на личен избор ще бъде дали човек иска да качва по-дорбо или по-лошо качество.

До админите - помислете не е сложно да се направи.

поздрави,

Отговори на това съобщение
 Re: jpeg2000
Автор: behemoth   
Дата:   27-01-05 17:22

този jpeg2000 не беще ли само за 16bit изображения

Отговори на това съобщение
 Re: jpeg2000
Автор: avi   
Дата:   27-01-05 18:14

assens [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: jpeg2000
Автор: J0R0   
Дата:   27-01-05 18:24

Размерът на изображението се определя от размера на таблицата на сайта, а тя е 780 пиксела.
По-голямо изображение просто ще "чупи" дизайна и ще размества полетата.
Което е грозно.

Файловете, които се ъплоудват, са във формат, който трябва да се чете и поддържа от всички браузъри.

Отговори на това съобщение
 Re: jpeg2000
Автор: assens   
Дата:   27-01-05 18:35

1. Jpeg2000 се поддържа от всички браузери.
2. Качеството на jp2 изображението е кратно по-добро от качеството на jpg, при един и същ размер на файла.
3. Не не задължително да увеличаваме размера на снимките, но би било добре ако поне не ги мачкаме така грозно с jpg компресията.

и най-накрая, тези които снимат с апаратчета в jpg формат, това не ги засяга. засяга само хората, които снимат raw, и смятам, че именно там може да се покаже по-добро качество на изображението..

ае, наздраве.

Отговори на това съобщение
 Re: jpeg2000
Автор: bnn   
Дата:   27-01-05 19:04

и най-накрая, тези които снимат с апаратчета в jpg формат, това не ги засяга. засяга само хората, които снимат raw, и смятам, че именно там може да се покаже по-добро качество на изображението..

Позволи ми да не се съглася с тази коснтатация. Дори и оригнала ако ти е в JPEG, след като resize-неш (намалиш) изображението при следващото записване не без значение е дали ще успееш да запазиш по-дребнитие детайли които в оргинала са били 3-4 пъти по-големи или ще смачкаш и тях.:)

Отговори на това съобщение
 Re: jpeg2000
Автор: behemoth   
Дата:   28-01-05 08:49

assens,
специално за тебе един RAW файл го конвертирах с BreezBrowser в JPG и в JPEG 2000 8bit

http://kosam.hit.bg/jpg2000.jp2

ето и jpg version

http://kosam.hit.bg/jpgc.jpg

сега не съм се занимавал с jpeg2000 но дадох 70% компресия и на двата jpeg2000 стана около 300кб а JPG то стана около 50Кб

И JPEG2000 се отваря при мен само с ACDSee - то

нито в IE, нито с Mozilla

незнам може BB да не прави читави JPG - та.

Отговори на това съобщение
 Re: jpeg2000
Автор: assens   
Дата:   28-01-05 14:17

:-) похвално е, че си се потрудил да си направиш този експеримент, макар и за теб да изглежда, като неуспешен.

моят съвет към теб е: Пъвро прочети, после експериментирай... (или както го е казал народа първо мери, после режи)..

По-нагоре в треда има линкове, където може да прочетеш за Jpeg2000. Та се твърди, че jpg е по-добрър от jpg е смешно.

Jpeg2000 дава по-голяма компресия, и по-добро качество на изображението. (За сметка на по-сложните изчисления по време на компресията).

На този линк http://www.morgan-multimedia.com/JPEG2000/ има плъгини за броусерите, както и подробно обяснение за това как се сервират JP2 изображения от уеб сървърите.

Сега, повтори експеримента така:
Конвертирай същия raw до jp2 с по-голяма компресия, така, че да получиш jp2 файл с размера на jpg файла. после разгледай датава на 300-400% увеличение.

преимуществата на jp2 са безспорни, и не виждам защо ги оспорвате :)

Отговори на това съобщение
 Re: jpeg2000
Автор: behemoth   
Дата:   28-01-05 14:57

ами пич,
искаш да кажещ че всеки който иска да ти гледа снимката в интернет трябва да си сложи специален плъгин? това на практика не става...

иначе са спорта си направих експеримент

http://kosam.hit.bg/CRW_5662.jpg

http://kosam.hit.bg/CRW_5662.jp2

и при 300% не мога да видя разлика въпреки че jp2 файла е с 20Кб по-голям...

голямата полза при 8bit е като че ли преувеличена виж ако искащ 16bit нямаш избор.

Отговори на това съобщение
 Re: jpeg2000
Автор: Bizarre   
Дата:   28-01-05 15:15

ами пич,
искаш да кажещ че всеки който иска да ти гледа снимката в интернет трябва да си сложи специален плъгин? това на практика не става...

Напротив! Просто е въпрос на време в по-новите версии на беаузърите, които ще се пускат да бъде добавена поддръжка на формата.
Най-елементарния и разбираем пример, който мога да ви дам в момента е все едно да оспорвате, че Пентиум 4 е по-добър процесор от Пентиум 2...
ето това не става [smilie6]
П.П
assens, разбираемо е хората да не качват снимки с перфектно качество. Аз например никога не бих качил една снимка ако умишлено преди това не съм намалил качеството и. Утре може да я видя някъде подписана от някого...



Публикацията е редактирана (28-01-05 15:17)

Отговори на това съобщение
 Re: jpeg2000
Автор: nsirakov   
Дата:   28-01-05 15:22

mi daite da puskame snimki v DICOM format... hem pri nego zaguba na kachestvo na praktika niama...

Отговори на това съобщение
 Re: jpeg2000
Автор: assens   
Дата:   28-01-05 15:29

:) Това вече ме разсмя..
половината от уеб сайтовете имат флаш. Флаш също не се поддържа (native) от нито един браузер, и всеки си качва плъгин. Да не говориме, че плъгина за jp2 е 20 пъти по-малък от флаш плъгина, и инсталацията му отнема по-малко от 1 минута и 2 кликвания с мишката.

не смятам че е голям зор, някой ако иска да гледа по-качествени снимки да си качи jp2 плъгина., да не говориме, че с jp2 и размера на файловете може да е по-малък, съответно и трафика който се генерира при преглеждането им.

стига сте писали глупости, от 10 кладенеца води донесохте против една технология, която е светновно призната, и е индустирален стандарт. Въпрос на личен избор и желание е дали да я ползваме или не, а не е въпрос дали е по-добра от старата (jpg), затото това е очевидно, превъзжода я във всяко едно отношение. (осен CPU циклите :))

Ако на този сайт имаше поддържка на jpeg2000, аз лично щях да качвам снимки само в този формат. който иска да ги види, ще си сложи плъгина. Освен това моето предложение е: не
да се спре поддръжката на jpg, ами да се допълни функционалността на сайта, с поддръжка на jpg2000. Според мен, това е иновативно и ще бъде прието добре от потребителите, които държат на качеството.

това, че почти никой не ме подкрепи, а напротив, повечето изказвания са против (без дори да се познава технологията), говори само за нивото и културата на аудиторията на този форум... дерзайте... сигурно съм сбъркал мястото и аудиторията за този постинг..

айде, със здраве.

Отговори на това съобщение
 Re: jpeg2000
Автор: nsirakov   
Дата:   28-01-05 15:34

mai si go sbarkal naisitna... tuka ne sme takiva specove ;) PCto go polzvam ne go razbiram :)

vij i v JPG snimkite sa ti ubiistveni zashto ti e jpg2005

Отговори на това съобщение
 Re: jpeg2000
Автор: nsirakov   
Дата:   28-01-05 15:36

I oshte neshto - FLASH e free programka nali??
dokato plugin-a za Phopa za tozi formatdet go iskash e platen????!!!

Snimai be bate Asene!! fen sqm ti!!! i v JPG pak sqm ti fen! :)

Отговори на това съобщение
 Re: jpeg2000
Автор: behemoth   
Дата:   28-01-05 16:18

assens добре ,
аз си направих труда да проверя за какво става въпрос и пак ти казвам разликата не е толкова голяма че да си заслужава труда.

а са като си толкова грамотен и начетен кажи защо в PS CS няма native поддръжка на този формат.

Отговори на това съобщение
 Re: jpeg2000 Photoshop plugin
Автор: assens   
Дата:   28-01-05 19:13

Пак сте заблудени ... Но път сте много убедителни. Има много free плъгини за Jpeg2000, включително и за фотошоп. Този който съм постнал линка е абсолютно свободен.

А понеже сте много отворени, да ви светна, че и в дистрибуцията на Фотошоп има native Jpeg2000 plugin... ама кой да гледа, или чете. Що пък да четем, като ние си го знаем..

Я сега пак едно упражнение: отоври си CD-то с фотошопа, и си копирай плъгина в инсталационната директория. Казва се: JPEG2000.8BI.

Отговори на това съобщение
 Re: jpeg2000
Автор: alex_markov   
Дата:   28-01-05 19:41

assens, да знаеш безблатен плугин за irfanView? Аз ползвам тази програмка и като се опитам да запазя jp2 ми иска код? (явно и парички:(
А иначе съм ЗА[smilie24] Иновацийте [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: jpeg2000
Автор: behemoth   
Дата:   28-01-05 19:50

http://kosam.hit.bg/both.jpg

jpeg2000 го има от 2001 година ако не се лъжа
факт e че още не се е наложил...

мерси между другото за PS не знаех.
[beer]

и като гледам май скоро няма да го вкарат в апаратите...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна