Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет от майсторите!!!!!!!!!
Автор: gak1   
Дата:   25-01-05 17:00

Юнаци и юначки!

Без да ми се сърдите, но нали и за това е форума- да си помагаме взаимно. Говориме за следното.
Трябва да посъветвам една юначка за цифрова камера. : 4-5 мр, ccd-дисплея 1,8-и нагоре, може и без raw зум опт. мин.4
Юначката знае как се снима, без да е като вас-майсри на мига! Има усещане за светлина, композиция и т.н.
Та отивам в един голяяяям магазин за аудио,видео и.т. и там имам над 20 такива камерки поставени в кръг
Пробвам тази пробвам онази и установявам, че olympus 765 е с най-малко време за готовност след направена снимка.за следващия кадър. Всичи други по известни марки определено са по-бавни.

Какво ще кажете за този апарат?
Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет от майсторите!!!!!!!!!
Автор: nsirakov   
Дата:   25-01-05 17:49

e pa dreme mi za barzinata mejdu kadrite....
tova li e nai-vajnoto???

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет от майсторите!!!!!!!!!
Автор: todorov   
Дата:   25-01-05 17:51

Хубав апарат! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет от майсторите!!!!!!!!!
Автор: sp   
Дата:   25-01-05 18:43

олимпусчето е добро да...
ама е добре да кажеш и някаква цена че така.... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет от майсторите!!!!!!!!!
Автор: pne4ev   
Дата:   25-01-05 18:45

799 e w momenta

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет от майсторите!!!!!!!!!
Автор: sp   
Дата:   25-01-05 19:21

[smilie5]

имах предвид до каква цена да предлагаме апарати...[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет от майсторите!!!!!!!!!
Автор: pne4ev   
Дата:   25-01-05 21:12

Ами sp, кво да ти кажа професионална обремененост[smilie9] [smilie9]. Не мисля ве4е нормално[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет от майсторите!!!!!!!!!
Автор: bnn   
Дата:   25-01-05 23:39

gak1 абе ти сигурен ли си че Olympus C-765 UZ е по-бърз от Panasonic FZ20 ...[smile]
Освен тва виж ква голяма бурия са му сложили на Panasonic-a отпред.[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет от майсторите!!!!!!!!!
Автор: ltg   
Дата:   26-01-05 08:03

Мога да споделя недостатъците на С750, мисля, че те важат и за C765.
1. Дисплея е тотално незащитен!!!
2. Мисля, че има доста шум при снимане на тъмни обекти използване на ИСО>200
3. На тъмно трудно хваща автоматичния фокус.
4. Шантава батерия - незнам след скапването и някога как ще намериш и колко ще струва новата, а и аз поне ходя винаги с поне един комплкт резервни батерии (С750 е с 4бр. АА NiMH батерии), та мисля, че трябва да си набавиш резервната още в началото, защото апарата сигнализира много късно (до 5 мин. преди изключване).
Провери дали този модел има дистанционно. Доколкото знам има окомплектоване със и без дистанционно, но без това съществено да влияе на цената (ако въобще има разлика).
Късмет![smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет от майсторите!!!!!!!!!
Автор: ltg   
Дата:   26-01-05 09:12

И още 3 неща:
Оптичното увеличение е страхотно, но няма система за стабилизиране, което понякога ако не ползваш статив води до размазани снимки.
Ръчния фокус е доста бавен :( - в повечето случаи докато фокусираш ръчно, ако не хваща автоматично, пилето, което снимаш например е излетяло.
Дисплея не е подвижен (за това завиждам на Канонците).
Но иначе апаратчето си го бива. Тук споменах само негативните неща, които ме дразнят, но иначе в сравнение с някои други май има с какво да ги подмине по отношение на качеството на снимките и чистите и истински цветове и големия зуум.[smilie18]
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет от майсторите!!!!!!!!!
Автор: gak1   
Дата:   26-01-05 21:56

Благодаря ви за реакцията!
bnn аз несам правил сравнение с всички апарати и FZ20 също. Просто отидох на "кръга" в технополис , където има sony, olympus, practica, canon, nikon и т.н. Те ся от по-малкия формат. И установих, че от снимка до снимка времето е много малко.
http://www.dpreview.com/reviews/specs/Olympus/oly_c765uz.asp

На NSIRAKOV не му дремело!-добре, аз пък мисля , че и нова е фактор с който трябва да се съобразяваш.
Добе Itg, след като не го харесваш този модел/ очевидно от личен опит/, защото си с С 750 / ТОГАВА ПРЕДЛОЖЕТЕ ДРУГ МОДЕЛ. Никъде не е казано , трябва да е олимпъс! Тобре , предложете със сходни параметри от други марки/ от категорията -една длан!/ а не FZ20, D70 и.т.н.
Е, ако си напишете вашето мнение от личен опит, това ще бъде супер!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет от майсторите!!!!!!!!!
Автор: todorov   
Дата:   26-01-05 22:17

По-горе изразих мнението си за С 765, но понеже LTG писа някои неща, нека добавя:
1. Всички сапунерки страдат от значителен шум при ИСО 200 и нагоре.
2. Не само С 750 изтощават бързо батериите. Живмота на батериите зависи от много фактори: напр. дали използваш визьор или дисплей, светкавица и т.н.
3. Многократното увеличение е хубаво нещо, но май служи предимно да ти продаде съответната марка апарат. Аз самият снимам и с FZ10, но не си позволявам да използвам прекалено увеличение - най-много 6-7х, и то в случай, че кракомобила не може да ми извърши приближението.
Съгласен съм, за оптичния стабилизатор, че е добра екстра. Но при мен той ми върши работа най-вече при снимане на ниска скорост /а не на теле, поради причините които споменах по-горе/. За да не ти се размазват снимките ти предлагам /дори е задължително/ да си закупиш допълнителен хардуер към апарата наречен трипод /статив/.

Въпреки всичко написано, не се увличай от зума, се едно, че някой се мери п*шката с друг. За сапунерките най-важното е оптиката, за да компенсират малката матрица.

Харесал си добър апарат. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет от майсторите!!!!!!!!!
Автор: ltg   
Дата:   27-01-05 14:05

За мойто Оли съм написал само минусите, които ме дразнят. Незная дали са съществени и дали са основние да го сменя, но за момента съм с него, защото за сега нямам пари... Повечето от снимките са със задоволително качество и проблемът е във фотографа, а не в апарата - погледи ги в профила ми.
А относно батериите на С750, понеже се споненаха горе - 1 комплект от 4 батерии по 2000 мА/ч стига за 1 ден усилено снимане - около 200-300 снимки с използване на визьора, който е LCD, а не оптичен.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна