Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
  forum: Фото базар - Цифрова техника
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Продавам обектив Canon EF 50/1.4
Автор: idoru   
Дата:   22-02-12 14:23

Продавам обектив Canon EF 50/1.4mm, като освен двете капачки (предна/задна) към него давам и твърда кутия (тубус?) в която да се пренася и съхранява. Обективчето има доста забележки по външния вид (изглежда леко очукан) но е с чисто нов сменен автофокусен механизъм (така го купих).

Вероятно причината за това е в небезизвестния проблем с хеликоида (или както там се викаше) на този тип обективи - при по-силно удряне на елемента на който е монтирана челната леща и мекия материал се огъва и колелцата контролиращи автофокуса излизат от релсите, та се налага разглобяване и наместване. Откакто го имам (има няма 2 месеца) обектива е много пазен и почти не е ползван - оптически е в превъзходно състояние. Причината да го продавам е, че съм си наумил че искам да пробвам Tamron 17-50/2.8 и това си е :)

Обектива се намира в София, но пътува и с Еконт за сметка на купувача.

Цена - 450 лв. като съм склонен на коментар - особено ако някой ми припомни за колко го взех щото съм си изтрил ЛС-тата а не искам да го продавам за повече отколкото съм го купил :)

Освен това съм навит и на бартер за Тамрон 17-50/2.8 с доплащане от моя страна.

За връзка тук в темата.


Отговори на това съобщение
 Re: Продавам обектив Canon EF 50/1.4
Автор: chefo1979   
Дата:   22-02-12 14:42

Здрасти, от мен го купи - подпрепям колегата, че обективът е превъзходен оптически, със забележки по външният вид.
И аз го бях купил преди година и половина от базара тук, от уважаван колега, и проблеми с обектива съм нямал.
Ако колегата няма против ще добавя снимките, които бях направил с обектива на 20D на различни бленди за да имат хората по-ясна представа как се държи стъклото.

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам обектив Canon EF 50/1.4
Автор: idoru   
Дата:   22-02-12 14:50

Накрая най-вероятно ще съжалявам, че съм го продал ама пусти мерак да разцъкам тамрона... Струва ми се, че ще ми е повече от полза въпреки значително по-малката светлосила. Ще гледам да снимам и самата 50-ка, за да кача малко нейни снимки. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам обектив Canon EF 50/1.4
Автор: chefo1979   
Дата:   22-02-12 14:58

Аз вече съжалявам, ама парите свършиха :))) Твърдите обективи са много по-голяма мания от вариотата, а 50-ката е страшно универсална - за жалост ще ми се наложи да си взема 1.8 варианта.
За съжаление съм изтрил албума със снимките - бяха качени онлайн и след продажбата съм ги затрил. Ако намеря нещо в къщи ще кача.
Успех със продажбата!

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам обектив Canon EF 50/1.4
Автор: idoru   
Дата:   23-02-12 08:01

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам обектив Canon EF 50/1.4
Автор: idoru   
Дата:   15-03-12 17:54

Последно ъпване - предложиха ми един тамрон 17-50/2.8 и искам да го взема вместо 50/1.4-ката. Ако никой пък не го иска - е какво, здраве да е!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Секция Базар има нов софтуер, който е официален. След дата 20.11.2012 г. няма да може да пишете тук, в старата версия.


Използвайте новият софтуер, като преди това прочетете правилата за него:
НОВА СЕКЦИЯ БАЗАР