Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
  forum: Фото базар - Цифрова техника
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Фотоапарат до 400 лева за служебно ползване
Автор: SIX_PACK   
Дата:   20-02-12 22:25

Здравейте, приятели.
В момента съм пред дилема относно покупката на дигитален фотоаапарат до 400 лева. Бих искал да ми помогнете в избора на правилната машинка. Ето и някои от задължителните елементи при избора: нов, с гаранция и фактура, превърженик съм на следните марки Канон /най-вече/ и Сони, ще се ползва предимно за служебна работа свързана с много снимки при всякакви условия, бих желал да е нещо малко по-висок клас.
Само ще помоля да придружавате вашите предложения с аргументи защо точно този апарат, да се ориентирам.
Благодаря ви предварително за помоща. Знам че подобни теми не са много добре приети, но все пак съм отпимист, че ще се намерят добри хора, които да помогнат.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат до 400 лева за служебно ползване
Автор: swob   
Дата:   20-02-12 22:45

''В момента съм пред дилема относно покупката на дигитален фотоаапарат до 400 лева. Бих искал да ми помогнете в избора на правилната машинка. Ето и някои от задължителните елементи при избора: нов, с гаранция и фактура, превърженик съм на следните марки Канон'' - Колега съжелявам,че ще те разочаровам, но огледално рефлексен или още казано DSLR фотоапарат Канон до 400 лева + фактура и гаранция НЯМА ДА СИ НАМЕРИШ ! повярвай ми знам от опит. До 400 лева може да си купиш някой по-стар модел Канон 300/350Д и то най-вероятно без фактура. Съжелявам ако съм те разочаровал, но ти го пиша да го знаеш :)

ПОЗДРАВИ !

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат до 400 лева за служебно ползване
Автор: nvassilev   
Дата:   20-02-12 22:56

Човека не пише,че трябва да е дизелар.За тези пари може да си намери турбосапунер.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат до 400 лева за служебно ползване
Автор: SIX_PACK   
Дата:   21-02-12 08:29

Извинявам се, моя е грешката, че не уточних, че ще се търси компактен или сапунер.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат до 400 лева за служебно ползване
Автор: kevi53   
Дата:   21-02-12 08:42

Имаш лично съобщение[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат до 400 лева за служебно ползване
Автор: party_cool   
Дата:   21-02-12 09:03

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=482690&t=482690&phorum_uriauth=

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат до 400 лева за служебно ползване
Автор: jarrr   
Дата:   21-02-12 09:24

Здравей,

Какво точно ще ти хареса в ценови клас с огромно предлагане зависи от теб - избора е субективен. Във форума е малко вероятно да намериш с фактура и гаранция (предполагам фактурата трябва да е на името на фирмата за която търсиш). От друга страна предполагам има колеги с магазини, които могат и да удовлетворят тези условия и да ти предложат. ДСЛР или "сапунерка" със сменяема оптика са доста над 400, тоест ориентирай се към т.н. "турбо сапунерки".

Следи промоциите в големите вериги, а също така и в специализираните такива. Набележи си няколко модела. Прегледай ревютата в мрежата: www.dpreview.com и т.н. Ако останат два, три модела може да ги сравниш (примерно тук). Ако все пак, след това продължаваш да се чудиш, може да пуснеш нова тема в която да искаш съвет за определените модели.

Заключение:
Много четене и личен избор.

Съвет:
Нека мегапикселите не бъдат водещи при избора.

Успех![smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат до 400 лева за служебно ползване
Автор: kevi53   
Дата:   21-02-12 10:22

Има и още нещо - предполагам какъвто и модел да си харесаш от колегите има вариянт сделката да мине през Фотопаливилиона - те продават и 2ра ръка техника, т. е. ще ти дадат фактура - но това допълнително ще оскъпи сделката. Все пак попитай там за по-сигурно.[shtrak]

БГ гаранцията обаче си е предимство, така че сам преценявай[shtrak]

В Метро преди време гледах джобен ултразум 10х, широкоъгълен Сони Н70 - доста добро за 350-те си лв. предложение[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат до 400 лева за служебно ползване
Автор: SIX_PACK   
Дата:   21-02-12 11:48

След едно дълго разглеждане на онлайн сайтове за продажба май се спирам на Канон серията Иксус или ПауерШот.
От серията PowerShot си харесах SX 210HS-380 lv. от другата серия няма впечатления, но визуално изглеждат добре, но повече с малки зумове.
п.п. По-скоро ме интересуваше мнението на хора, които са ползвали 'джобни' машинки за мнение от това, което е сега на пзара, за кое си заслужава да се дадат до 400 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат до 400 лева за служебно ползване
Автор: kevi53   
Дата:   21-02-12 11:59

За мен тоя модел е шумен и леко отстъпва като динамика на най-добрите(снимките стоят зърнисто дори на 100 ИСО) - но като за любителско снимане си е ОК макар и малко по-бавен от конкуренията. За качеството на снимките тук може директно да сравняваш различни модели - просто трябва да си избереш съответната камера.

http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат до 400 лева за служебно ползване
Автор: SIX_PACK   
Дата:   21-02-12 13:06

точно това е, че нямам достатъчно опит сам да направя правилния избор и за това питам. Помогнете в избора, знаете какво се предлага в момента по магазините.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат до 400 лева за служебно ползване
Автор: kevi53   
Дата:   21-02-12 13:46

Гледай модела поне да има ръчни настройки за да изстискаш максимума от миниатюрния му сензор...

Според мен Сanon SХ110/120/130/150 са по-добрият избор макар, че и те си имат кусури.[shtrak]

Имай предвид и това което по-горе ти казаха - не се лъжи по пикселите, колкото повече са - толкова повече цветен шум ще има камерата.

При качествена снимка и 3 МР са достатъчни за приличен А3 печат. А качествена снимка става не с много пиксели, а с качествена светлосилна оптика и добър сензор - колкото е по-голям сензора по-добре, ако е по-ново поколение още по-добре[beer]



Публикацията е редактирана (21-02-12 14:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат до 400 лева за служебно ползване
Автор: SIX_PACK   
Дата:   24-02-12 20:56

Нещо да кажете са Canon SX 150 IS? 399 лева е по магазините.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат до 400 лева за служебно ползване
Автор: Venci_gan   
Дата:   24-02-12 22:36

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat=46&product=9017&show=additional , това е гот!

И това :
http://fuji.bg/products/index.php?route=product/product&path=20_26&product_id=410

[beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат до 400 лева за служебно ползване
Автор: SIX_PACK   
Дата:   25-02-12 20:33

Днес деня беше заделен за разглеждане на фотоапарати. Като цяло дилемата май ше е между SX150IS i SX210IS имат разлика в цената 20 лева. Ко ще кажете и вие по темата?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат до 400 лева за служебно ползване
Автор: iordanov   
Дата:   25-02-12 21:20

Да беше рекъл за какво ще го използваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат до 400 лева за служебно ползване
Автор: SIX_PACK   
Дата:   01-03-12 13:39

Някакви отзиви за това SONY DSC-H70R или воабще за фотоапаратите Сони?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Секция Базар има нов софтуер, който е официален. След дата 20.11.2012 г. няма да може да пишете тук, в старата версия.


Използвайте новият софтуер, като преди това прочетете правилата за него:
НОВА СЕКЦИЯ БАЗАР