Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
  forum: Фото базар - Цифрова техника
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sigma 17-70 OS 2.8/4 за Nikon
Автор: pumabg   
Дата:   01-11-11 11:42

Следва [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 17-70 OS 2.8/4 за Nikon
Автор: pumabg   
Дата:   01-11-11 11:43

Sigma 17-70 OS 2.8/4

Здравейте колеги, и така дойде време да пусна едно прекрасно стъкло за продажба.

Причината поради, която го правя е че през последната една година основно снимам птици и честно казано обектива не е ваден от раницата бог знае от кога …

По скоро се замислям за покупка на компактна сис-ма за да мога лесно и без нужните смени да си щракам пейзажчета. Много често докато чакам чичките виждам пред себе си толкова красиви места, изгреви и залези, че направо ме хваща яд. От друга страна знаете правилото тръгваш да сменяш и то точно тогава ще дойде нещо J

Мислих и за вариант с второ тяло, но размера пак би ми пречил …

Обективът го купих от ИДС …… Със Светльо Драгиев направих доста тестове и уговорката ни беше да го купя и ако нещо не ми хареса да му го върна. Така и стана! Първият уикенд снимах с него, но фокусът му не беше там където трябва. Занесохме го на Стоян за калибриране, но и това не помогна. На следващият ден отидох в сервиза и Стоян ми каза, че е взел нова бройка от склада и според него е перфектна, даже няма нужда от калибриране.

Стъклото се оказа наистина перфе! Фокусът спи и е достатъчно остър на всички бленди …

Принципно за тези пари стъклото е повече от добро. Всички четем теми във форумът, където се оказва, че и 24-70 има проблеми … За цената пък на такъв обектив да не говорим …

Та за това според мен 17-70 OS дава повече от добри резултати + бързият фокус, добрата стабилизация, макро режима, приятното боке и цветопредаване го правят един наистина добър избор. Не случайно е награден …

Ако трябва да го сравнявам с други обективи от гамата на Никон то бих казал следното.

18-105 – снимал съм с него около половин година. С нищо този обектив не ме спечели ама с нищо. Скучен средно добър обектив… Преди всичко на 18мм имаше страшно много purple frings и омекваше яко по краищата. Цветопредаването за мен бе студено и не ми хареса …

Така наречено боке този обектив просто няма а по близо от 50см от обект пред теб забрави да се приближиш …

Това всичко казвам на базата на моите впечатления … Знам, че по интернета вървят други данни, но аз вярвам повече на себе си [smilie3]

Най сериозният конкурент на Сигмата е 16-85 определено! Тук вече е въпрос на мироглед, както се казва …

Аз предпочетох Сигмата заради по голямата светослила, по приятното боке /Никора почти го няма/ и заради макро режима. Сиреч възможността да снимаш от много близко разстояние различни обекти …

Като фокус и двата обектива се представят еднакво. От към стабилизация Никора е по добър! Може би една от най добрите стабилизации с които съм работил някога … Това обаче изобщо не означава, че OS е зле … Точно обратното тук можете да видите снимка от ръка при скорост 1/8. Мисля, че е повече от добре!

Всеки един продавач използва някакви си свои критерий за това как да определи цената на старо на продаваната от него стока. Аз също имам своята логика.

Най вече се стремя да съм обективен. В смисъл не само да гледам на мен да ми е ок а да има удовлетворение и от другата страна.

Съобразявам се с цената на която сега се продава обективът, за каква цена аз съм го купил и колко време съм го използвал или амортизирал.

И така обективът в момента струва 939лв. при основният дистрибутор на марката. В другите магазини може да го видите и на по ниска цена, но всъщност ако искате да си го купите ще разберете бързо, че тя просто не е актуализирана.

В същият момент аз обектива го купих за 850лв. + подарък поларизационен филтър, който м/у другото струва 165лв. в момента отделно!

Обективът съм го ползвал не повече от два месеца. След което е излизал от калъфчето 2-3 пъти за някое фирмено парти и пак се е прибирал обратно.

С това искам да кажа, че съм го използвал много, много малко…

На базата на всичко изброено по горе продажната цена е 650лв. + подарък филтъра за който споменах. Цената е твърда и не се коментира!

Всичко в оригиналните си кутии, както и филтърът !

В София може да се тества а за страната пращам с Еконт и опция виж преди да купиш.

Не се интересувам също така логично и от бартери!



Много бих искал никой да не ми спами темата! В крайна сметка това е моята сергийка и аз преценявам как за колко и какво да продавам …

Не искам също така да полемизираме за коментираните от мен Никорски обективи!

Аз подчертах, че това е мое мнение на базата на личният ми опит и не задължавам никой да го споделя! Всеки да си снима с каквото си иска, но да не се меша в избора на другите!

Това е за сега при интерес знаете как.

А що се отнася до желаещите, предимство все пак имат тези от София /разбираемо е/ и тези които първи пишат на лични.

Успех на всички фотолюбители [beer]


Фокус
С полар. филтъра
70mm F4
Снимките са конвертирани през Camera Raw без допълнителна обработка или шарп ...



Публикацията е редактирана (01-11-11 11:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 17-70 OS 2.8/4 за Nikon
Автор: pumabg   
Дата:   01-11-11 11:44

Снимки на обектива, довечера!


Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 17-70 OS 2.8/4 за Nikon
Автор: pumabg   
Дата:   02-11-11 09:22

Обективът е закупен на 10.12.2010. с 24м. гаранция.
Също така обективът не е бил калибриран! Просто не е имало нужда!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 17-70 OS 2.8/4 за Nikon
Автор: pumabg   
Дата:   07-11-11 19:32

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 17-70 OS 2.8/4 за Nikon
Автор: Anete   
Дата:   08-11-11 22:39

Жалко, че тази обява се появява едва сега. Преди месец и половина аз исках да купя точно тази Сигма, но не стана. Междувременно купих други обективи. Иначе този го отнасях. Обективът е хубав.
Успех с продажбата [beer] .


Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 17-70 OS 2.8/4 за Nikon
Автор: Char   
Дата:   08-11-11 23:47

Невероятна презентация! [smilie24] Заради прочетеното в обявата взех да се интересувам от този обектив. Успех![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 17-70 OS 2.8/4 за Nikon
Автор: pumabg   
Дата:   09-11-11 23:39

Благодаря за хубавите думи [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 17-70 OS 2.8/4 за Nikon
Автор: emo1   
Дата:   10-11-11 00:09

Имах интерес за тази Сигма, но ме притесняваше бройката, преди седмица си купих Тамрон 17-50. Успех със продажбата!


Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 17-70 OS 2.8/4 за Nikon
Автор: cvetomir   
Дата:   10-11-11 12:37

Обектива е добър, имам същия и работи чудесно с няколко тела, няма нужда от калибриране. По-добър е от никора 16-85 на отворените бленди. Чак на 5,6 и нагоре са равни. Успех с продажбата.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 17-70 OS 2.8/4 за Nikon
Автор: testmaniac   
Дата:   10-11-11 13:51

И как реши, че са равни на D200 ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 17-70 OS 2.8/4 за Nikon
Автор: pumabg   
Дата:   10-11-11 15:48

Колеги, моля ви само да не обръщаме обявата в излишни спорове!
И Сигмата и Никона си имат своите плюсове и минуси ...Дъвкали сме го това вече, няма смисъл ...
Аз съм написал горе за мен кои са предимствата на 17-70 OS всеки може сам да види и да прецени.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 17-70 OS 2.8/4 за Nikon
Автор: niki_velikov   
Дата:   29-11-11 19:15

ако офертата е още валидна изпращай за Бургас-0888138819 Николай звънни да се чуем и уговорим-цената ме устройва,трябват ми 10-15 мин за тест.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 17-70 OS 2.8/4 за Nikon
Автор: cvetomir   
Дата:   29-11-11 21:15

testmaniac - ако снимаш само навън и на слънце, то няма да ти трябва светлосилен обектив като сигмата. Смисъла от него е за вътре със светкавица. На 3,5 до 5,0 е малко по-добър от всички варио обективи, които почват от 3,5 и затварят на 5,6. Тествал съм сигмата с 5-6 никонски тела /включително Д300/ и не виждам разлика. Според мен се представя еднакво добре с всяко от тях. Иначе на 5,6 и нагоре наистина са равни с 16-85 поне до 50-60 мм. Над 60 до 70 мм сигмата почва да омеква, докато 16-85 си е рязък.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 17-70 OS 2.8/4 за Nikon
Автор: stpan   
Дата:   29-11-11 22:28

Много добър обектив . Успех с продажбата !!!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Секция Базар има нов софтуер, който е официален. След дата 20.11.2012 г. няма да може да пишете тук, в старата версия.


Използвайте новият софтуер, като преди това прочетете правилата за него:
НОВА СЕКЦИЯ БАЗАР