Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
  forum: Фото базар - Цифрова техника
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 канон или никон
Автор: BeB4Yy93   
Дата:   21-11-11 20:48

Здравейте от доста време искам да си купя фотоапарат, но не знам какъв. Предложиха ми http://handybg.com/Olympus-SZ-20-id2295.html , http://www.pazaruvaj.com/cifrovi-fotoaparati-c40/canon/powershot-sx220-hs-p46081568/, и http://www.pazaruvaj.com/cifrovi-fotoaparati-c40/nikon/coolpix-l120-p46013488/. Ако има някакъв подобен апарат моля предложете. Аз май се хвърлям на никона, но не съм сигурна. Не искам апарата да е много любителски, защото се занимавам с конна езда и ми трябва апарат който да има висока светлочувствителност като никона, искам и повече пиксели (знам че те не са от голямо значение), по принцип ми трябва и HS система, но такава май в никона няма. Трябва ми и по-голям оптичен зоом, батерия задължително със зарядно (няма значение дали са зареждащи батерии или една батерия), трябв ми и добра стабилизация на изображението, както и клип HD (никона е и със стерео звук). Общо взето неща които са повече при професионалните апарати. А няма как да се размина без тях понеже конете са движещи се обекти, а и ми се налагат и снимки на тъмно. Държа цената да е до 500 лева. [shtrak] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: канон или никон
Автор: svilen_iovkov   
Дата:   21-11-11 20:51

темата ти не еза тук но принципно и двете марки са Н-1

Отговори на това съобщение
 Re: канон или никон
Автор: BeB4Yy93   
Дата:   21-11-11 20:56

Извинявам се нова съм и още не мога да се оправя със сайта

Отговори на това съобщение
 Re: канон или никон
Автор: Pepinski   
Дата:   21-11-11 21:39

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/100103007003.html

Виж това.

Отговори на това съобщение
 Re: канон или никон
Автор: dberov   
Дата:   21-11-11 21:47

Аз знам че който е пипнал Nikon, повече не е погледнал друга марка...

Отговори на това съобщение
 Re: канон или никон
Автор: milgeoni   
Дата:   21-11-11 21:53

dberov, тук се говори не за професионална техника, а за суперзум, а там Никон не е от най-добрите, за предпочитане са Канон,Сони или Панасоник.

Отговори на това съобщение
 Re: канон или никон
Автор: BeB4Yy93   
Дата:   21-11-11 21:54

Еми dberov и на мен са ми казвали, че nikon е най-добрата марка в света, а Pepinski благодаря ти много[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: канон или никон
Автор: BeB4Yy93   
Дата:   21-11-11 21:56

milgeoni не ми трябва суперзуум а и този никон има 21 оптичен зуум който ми е предостатъчен

Отговори на това съобщение
 Re: канон или никон
Автор: milgeoni   
Дата:   21-11-11 22:01

но няма оптичен стабилизатор, което е много важно!!

Отговори на това съобщение
 Re: канон или никон
Автор: milgeoni   
Дата:   21-11-11 22:03

погледни някой Панасоник от TZ-серията,ще останеш много доволен,от личен опит знам

Отговори на това съобщение
 Re: канон или никон
Автор: BeB4Yy93   
Дата:   21-11-11 22:07

ДоволнА и аз мислех че има оптичен стабилизатор

Отговори на това съобщение
 Re: канон или никон
Автор: BeB4Yy93   
Дата:   21-11-11 22:10

http://www.digicam.bg/models-Nikon-coolpix-l120.html Ето в този сайт пише че има оптичен стабилизатор

Отговори на това съобщение
 Re: канон или никон
Автор: borikosan   
Дата:   21-11-11 22:12

milgeoni,

говориш за супер зум, оптичен стабилизатор, а ние спорим коя марка е по добра......а пък това което казваш за Sony и Panasonic...как можа да ги сложиш пред Nikon. Аз минах през моделите на Nikon D40, D80, D90 и сега на D7000 и нямам лоша дума за нито един от тях. За мен NIKON е НОМЕР ЕДНО !!!

Отговори на това съобщение
 Re: канон или никон
Автор: gaco.bacov45   
Дата:   21-11-11 23:40

Здравей!Вземи Никона,и нямаш проблем!:))

Отговори на това съобщение
 Re: канон или никон
Автор: index   
Дата:   22-11-11 01:24

сори за спама ма тука много ПРО-та се изказаха ...
абе защо на червения килим снимат с бели обективи

а тез дето си мислят че никон е номер едно да ми отговорят на въпроса кой е модела по добър от КАНОН 1дХ

а сега по темата по добре събери още малко парички и си вземи някой ДСЛР с стабилизиран зум като начало

дори канон 20,30 Д + 70-300 УСМ ИС бихати свършели работа като начало или 55-200 ИС

за никон немога да отговоря не съм много запознат но и там
д200 + 55-200 ВР но ценовия диапазон се покача доста

не да правя реклама на колега даже не го познавам но и това е вариант
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=462535&t=462535&phorum_uriauth=



Публикацията е редактирана (22-11-11 01:35)

Отговори на това съобщение
 Re: канон или никон
Автор: BeB4Yy93   
Дата:   22-11-11 07:14

Всеки работи и харесва различни апарати. Ако се харесваха само 2 вида другите щяха да фалират. Аз повече от 500 лева не мога да заделя за апарат. А и наистина имам нужда от стабилизация на образа. Никона който показах се води в топ 5 полупрофесионални апарати. Другото е че аз снимам и клипове за които също ми трябва добро качество тъй като има дребни детайли които трябва да заснема при конната езда които не се виждат с гадно качество.

Отговори на това съобщение
 Re: канон или никон
Автор: milgeoni   
Дата:   22-11-11 07:24

borikosan съгласен съм с теб, но тук говорим за по-ниския клас апарати където от Никон не се стараят много.BeB4Yy93,погледни в youtube има много материал, снимки и видео направени с тези апарати, специално за видеото няма ли оптичен стабилизатор не става добро!

Отговори на това съобщение
 Re: канон или никон
Автор: BeB4Yy93   
Дата:   22-11-11 08:07

milgeoni съгласна съм с теб подариха ми един смотан ролей дето за нищо не става дори за домашни снимки и само се мъча с него. Но пък ина4е канона и никона имат оптичен стабилизатор за олимпуса не знам

Отговори на това съобщение
 Re: канон или никон
Автор: alexnt   
Дата:   22-11-11 09:04



Panasonic Lumix DMC-FZ100



SONY DSC-TX10
Елегантен и водоустойчив
Вълнуващи снимки и на слаба светлина

NIKON COOLPIX AW100s

Отговори на това съобщение
 Re: канон или никон
Автор: BeB4Yy93   
Дата:   22-11-11 09:50

alexnt аз държа да е канон или никон, а никона който ми предложи е наистна хубав, но не е за моя джоб. Гледах сега снимки и клипове правени с канона и никона показани по горе и като че ли канона се справя по добре... Не знам много се обърках вече... хубавото е че за месец търсене разбрах много неща за апаратите, а не знаех нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: канон или никон
Автор: BeB4Yy93   
Дата:   22-11-11 10:02

То вярно че си зависи от това как са ти нагласени настройките, но при никона вечерно време намерих доста размазани снимки, не кой знае колко, но при никона го има, а и все пак никона има предимството че има HS система която липсва при никон. Другото което е при макро снимките на никона има много ситна песъчливост, която липсва при канон (поне според нещата които намирам в youtube i facebook stranicite.

Отговори на това съобщение
 Re: канон или никон
Автор: idonkov   
Дата:   22-11-11 10:32

Само да изкажа и аз едно лично мнение от личен опит. В момента и аз и дъщеря ми снимаме с никони но DSLR. От по-ниския клас съм имал 2 никона и няколко канона и съвсем смело мога да заявя, че канона там е номер 1. Лично аз никога вече не бих си взел никон от по-ниския клас, нито бих препоръчал на някой. Пак повтарям - това е мое лично мнение, а не съвет.


Отговори на това съобщение
 Re: канон или никон
Автор: BeB4Yy93   
Дата:   22-11-11 11:10

какво е DSLR?

Отговори на това съобщение
 Re: канон или никон
Автор: JazzMaster   
Дата:   22-11-11 11:41

какво е DSLR? - Digital single-lens reflex camera.

Още едно предложение Canon S95

Над бюджета Ви е, но си заслужава. Тук има добро ревю, ориентирано повече към потребителя, отколкото към разните му мегапискели и др. търговски дивотии: http://www.kenrockwell.com/canon/s95.htm



Публикацията е редактирана (22-11-11 11:41)

Отговори на това съобщение
 Re: канон или никон
Автор: BeB4Yy93   
Дата:   22-11-11 15:30

благодаря но ми трябва по голям зоом в ездата

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Секция Базар има нов софтуер, който е официален. След дата 20.11.2012 г. няма да може да пишете тук, в старата версия.


Използвайте новият софтуер, като преди това прочетете правилата за него:
НОВА СЕКЦИЯ БАЗАР