Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
  forum: Фото базар - Цифрова техника
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Canon EOS-1D тяло
Автор: teodor_peevski   
Дата:   17-07-11 15:48

Продава се Canon EOS-1D тяло, 17k кадъра. Снимки съвсем скоро.Очаквам предложения и оферти за цена. Излишни и забавни коментари? Добре са дошли

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS-1D тяло
Автор: klez   
Дата:   17-07-11 17:16

Продавам фолксваген пасат, 17 000 км.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS-1D тяло
Автор: svetljo_   
Дата:   17-07-11 17:35

има ли навигация, ксенон и халогени[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS-1D тяло
Автор: apollo   
Дата:   17-07-11 19:09

Дай повече информация и ти предложи цена [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS-1D тяло
Автор: teodor_peevski   
Дата:   17-07-11 20:26

В пакета - 2 оригинални Канонски батерии, зарядно Canon NC-E2(зареждане на 2 батерии), Оригиналното ръководство, software - 2 диска. С халогени, без навигация и ксенон :) Цена няма да дам само по простата причина, че хора като по-горните с излишните коментари, или ще са недоволни че им е скъпо, или дори някой ще се разбунтува че му е много евтино. Ако има заинтересовани нека пишат тук да им пусна PM с цената.Благодаря. :)



Публикацията е редактирана (17-07-11 20:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS-1D тяло
Автор: clipse   
Дата:   17-07-11 23:53

От личен опит съм установил, че когато цената е добра, няма излишни коментари по неин адрес.[smile]
Естествено, че вие си преценяте иначе дали да я споделите, но предполагам, че и при липсата на цена, излишни коментари пак ще си има.[smile]
Аз лично бих бил по-заинтересован от 1Ds тяло, но също ми е интересно колко струва и 1D.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS-1D тяло
Автор: teodor_peevski   
Дата:   18-07-11 17:16

Благодаря за мнението ти. Факта че до момента съм получил над 10 лични запитвания за 1D-то за мен е достатъчен да знам, че ако някой наистина го интересува нещо - пита, без да коментира излишно просто за да си запълва времето или да избива комплекси, както често се наблюдава това точно в този раздел. А цената е повече от добра в случая.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS-1D тяло
Автор: sokola   
Дата:   18-07-11 18:41

В една коректна обява освен подробно описание е нормално да фигурира и цена.За обещаните снимки няма да коментирам.

При липса на такава информация е ясно,че ще има запитване на лични.
В секция "Базар" има обявени правила какво трябва да съдържа всяка обява.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS-1D тяло
Автор: teodor_peevski   
Дата:   18-07-11 18:54

Ето и снимки на тялото:
https://photo-forum.net/i/1496892

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS-1D тяло
Автор: ники1   
Дата:   18-07-11 19:23

sokola [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS-1D тяло
Автор: apollo   
Дата:   18-07-11 19:29

Както се казва продавачът не желае да се мине. Това тайно наддаване, което желаеш да се получи не е редно и коректно! Дай крайна цена на продукта [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS-1D тяло
Автор: alphatier   
Дата:   18-07-11 19:35

Има си правила и трябва да се спазват,не един и двама са изгорели по този начин с тайни договаряния и задкулисни игрички.Аз преди 3 дена си бях уговорил ей така на лични съобщения един 70-200 2,8 L IS и го запазвам,уговарям се с човека,в същото време си продавам моя 70-200 4 с презумцията,че няма да ми трябва повече,и на следващия ден се обаждам на ония и му викам "прати ли го?",а той ми отговаря еми той такова,аз го продадох на друг човек щот ми предложи 20лв. повече.Та за тва сега си купих 300mm F4L [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS-1D тяло
Автор: goldfrapp   
Дата:   18-07-11 19:53

sokola, ники1, apollo, не се сдържам вече, заклеам се :)

1. В официалните правила няма изискване да се пише цената.
2. Във всички търговски сайтове има опция "по договаряне", което само по себе си не предполага обявяването на цена предварително.
3. e-bay също има явен и скрит търг.

И едно леко икономическо обяснение (професионално изкривяване)

4. "тайното" наддаване е напълно в правото на продавача, защото той има право да получи реална цена, така както и купувачът има право да плати реална цена. За да функционира една борса трябва да има равнопоставеност на играчите, но няма да се впускам в икономически подробности за монопол, диктуване на пазарни условия и тн. Така, както ако продавачът иска завишена цена (може и неумишлено или от незнание), вие можете да я подбиете докато стигне реална стойност, така и продавачът би трябвало да има механизъм, при който ако обяви занижена цена, след това да я покачи, ако има купувачи, които са готови да платят повече. С други думи, както купувачите не се прецакват да плащат завишени цени, така и продавачите не искат да се прецакват да продадат на една цена, а да се окаже, че на някой му трябва примерно нещо спешно и да е бил готов да даде повече. Този механизъм е търга, и при липса на такъв механизъм продавачите са в неравнопоставено положение, а за да има алъш-вериш, трябва всички да имат изгода, иначе ще умре :)

Без лоши чувства, идеята ми е да не притискаме продавачите, и те имат права, и те душа носят, и е добре да ги има, че с български доходи не винаги може да се купуват секси японски играчки [smilie24] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS-1D тяло
Автор: goldfrapp   
Дата:   18-07-11 19:55

а алфатиер, в твоя случай продавачът е бил некоректен, не става въпрос за търг, а за прецакване... кофти

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS-1D тяло
Автор: alphatier   
Дата:   18-07-11 19:58

а всяко зло за добро,виж кво хубаво стъкло си взех,и без тва мислех да ползвам 70-200 2,8 с 1,4X пък сега направо си взех тоя буркан [smilie24] Аз си мисля,че с една добра цена от собственика бързо ще се продаде тялото...Успех [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS-1D тяло
Автор: goldfrapp   
Дата:   18-07-11 20:03

Да, кюнеца е дъ бест. Ама не мога да повярвам как при обектив за четирицифрена сума, човекът се излага за 20 кинта.... Както и да е, нека оставим сергията на човека да продава [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS-1D тяло
Автор: sokola   
Дата:   18-07-11 20:10

goldfrapp
нищо лично към теб и продавача.
Виж какво съм писал в поста си
------------------------------------
В една коректна обява освен подробно описание е
нормално да фигурира и цена
------------------------------------
Идеята ми беше за по-вече инфо за продаваната стока(състояние,окомплектовка,къде се намира и връзка с продавача).Никъде не пише,че е търг.
Трябва ли всеки малко или много заинтересован да пише ЛС и да чака отговор както се наложи да направя.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS-1D тяло
Автор: goldfrapp   
Дата:   18-07-11 20:21

Ами вие също имате право донякъде. Аз като се замисля никога не съм отговарял на обяви без цена, най-малкото ме мързи да разпитвам :) И знам, че ако пусна обява без цена, от една страна може би ще взема повече пари, но от друга ще има по-малко запитвания, отколкото ако има цена. :) Абе здраве да е, всеки сам решава, успех на продавача!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS-1D тяло
Автор: sokola   
Дата:   18-07-11 20:21

При така поднесената оскъдна обява е факт реакцията на първите трима.
Нямам намерение да спамя в темата.
Желая успех на продавача.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS-1D тяло
Автор: teodor_peevski   
Дата:   19-07-11 01:25

Момчета, момчета...(незнам дали има дами сред вас), въпреки това което опитах да направя, не очаквах да се породи спор И в тази обява... и то просто заради едно дигитално тяло. Както и да е. Първо искам да благодаря на goldfrapp - бях на косъм да напиша подобен пост. Благодаря ти! За човека с 'тайното договаряне и игричките' - забавен си, наистина! Тъй като съм абсолютно убеден в това, че тялото ще намери своя правилен собственик, нямам абсолютно никакви намерения да бъда фалшиво убедителен тук, да не говорим пък за тайните наддавания за които ти говориш, но нека все пак говорим за обявата и за 'оскъдната' информация която съм дал до момента(за което съм готов да се извиня) - Тялото е в перфектно визуално и техническо състояние, което ще рече че никога не е изпускано, няма драскотини, ползвано е само и единствено в студио, което предполагам става ясно и от снимката. Обгрижван е буквално като малко дете :) На 17к кадъра е, както вече писах. Нямам нищо против да се видя с когото и да е от вас за тест, но тъй като съм в чужбина в момента(тялото се намира в Англия) и се прибирам началото на август, ще трябва да ме изчакате малко ако някой от вас е заинтересован. Едно последно нещо - нека човека който пожелае да се види с мен след като се прибера за тест, след теста на това перфектно запазено тяло, ми каже право в очите че съм некоректен. Не мисля че ще е способен на това. :) Поздрави на всички вас!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS-1D тяло
Автор: gecata   
Дата:   19-07-11 11:57

Механизмът на търга , който си описал по горе е нож с две остриета. Може да получиш нереално висока цена за играчката си, но и може да излезе "класифицирана информация", която да срине цената.
Предлагам ти 250лв.
Основание за предложената цена:
1.Тяло на 10 години на 17К !!!!- няма такава игра.
За разлика от съвременните тела , броячът на телата Еос1Д, (1Дс) може да бъде препрограмиран (нулиран) във всеки средностатистически сервиз - това е причината за сравнително големия брой счупени затвори на тези камери внесени в БГ - втора ръка. Лично съм запознат с 3случая за камери уж по на 6-11К затворите на които заминаха за по-малко от 6 месеца след покупката им и изснимането на 10-15К. (единият е на моят Еос 1Дс)(550лв)

2. Еос1Д е тялото с най висока скорост на снимане (1/16000)и 10 sh/sek - отново става въпрос за затворите. Дори при пълен ресурс затворите им издържат около 50К, но обикновено си заминават още на 29К ( за това в следващите камери канон ограничават V max=1/8000 и 6 кадъра сек))

3. 4,5мп стигат за печат 30х40, но не стигат когато трябва да кропнеш...

4. Ако нямаш нова батерия (1-2 годиша) все едно нямаш никаква батерия, а нова е над 300лв.

И така :
Камера 250лв, смяна на затвор (очаква се през следващите няколко месеца) - 550лв.
Батерия -300лв
Сума:1100лв за 10годишна 4,5мп камера - струва ли си?
- Да за второ тяло за човек като мен с тренирано чувство за правилна композиция, на който няма да му се налага да кропва всеки кадър.
И така - предлагам обосновано 250лв. за тази камера и нито цент повече.



Публикацията е редактирана (19-07-11 13:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS-1D тяло
Автор: alphatier   
Дата:   19-07-11 12:40

Аз може да съм смешен в твоите очи,но тук не един и двама са изгорели от такива обяви и договаряния (не казвам,че ще го направиш,но просто няма как на човек да не му светне лампата,при положение,че е сърбал попарата няколко пъти).

Дядо 1Д на 17к кадъра е почти като Голф 2-ка на 30к км. ама айде да не почвам и аз [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS-1D тяло
Автор: sprintgb   
Дата:   19-07-11 14:29

Искам да кажа нещо на КОМПЕТЕНЦИЯТА---
Имам това тяло-2бр.
За една година съм направил над 60000к-80000к
ТОВА СЪС ЗАТВОРА го говорете в някой друг форум на други хора!
А и Геца престани защото ставаш за смях!!!
Купил съм нова батерия /чисто нова/която изкарва 450-550 кадъра и при наличието на още една проблема е решен!
Имам и други тела НО това тяло няма как да го продам по-какъвто и да е повод!
Поздрави на купувача,а другите снимайте ама не говорете глупости/Gecata/[shtrak]
[smilie24]
а и за 250лв. върви и си купи един наръчник на фотографа/нали така правите/
Аз залагам на практиката[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS-1D тяло
Автор: opepi   
Дата:   19-07-11 14:32

Теоретично погледнато, едно тяло може да е на 10 години и на нула кадъра. Зависи как е ползвано. Ако бях на мястото на продавача, щях да пусна апарата в английския ebay.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS-1D тяло
Автор: sprintgb   
Дата:   19-07-11 14:42

Просто не трябва да се връзва на глупавите коментари и всичко е ок!
Това със затворите е пълна глупост.....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Секция Базар има нов софтуер, който е официален. След дата 20.11.2012 г. няма да може да пишете тук, в старата версия.


Използвайте новият софтуер, като преди това прочетете правилата за него:
НОВА СЕКЦИЯ БАЗАР