Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
  forum: Фото базар - Цифрова техника
 
 От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: slizia   
Дата:   19-11-10 16:41

Следва....

Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: slizia   
Дата:   19-11-10 16:42

Продавам въпросният обектив, който върви комплект с тялото, което искам да си взема.
Цената е 450лв./спестявате 50лв./ В магазина плащате и си взимате чисто новият обектив а аз тялото
Наздраве [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: __SpOO__   
Дата:   19-11-10 16:47

Тоест продаваш нещо, което дефакто не притежаваш? [smilie5]

Звучи интересно наистина, но все пак 'продавам' точно в този случай не е съвсем точното определение.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: clipse   
Дата:   19-11-10 17:05

Да, а той спестява 250 така...[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: barmalei   
Дата:   19-11-10 17:33

[smilie5]

Преди няколко часа си купих такъв обектив. При цена от 499 лева и 83 лева ДДС, излиза, че чисто нов от магазина ми струва 416 лева.

А сега сериозно. Ако обективът е чисто чисто нов с гаранция точно 2 години - офертата си я бива [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: kirilsr   
Дата:   19-11-10 17:57

Типично нашенска приказка.Аз не гледам на мен да ми е добре "като спестя 50 лева",а завиждам на онзи "че ще спести 250".

Успех с продажбата.

Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: __SpOO__   
Дата:   19-11-10 18:01

Ако цената на тялото чисто ново е пет(5) пъти по-висока от цената на чисто новият обектив взети поотделно, грижи няма.

Във всички останали случаи се "набутва" другия за сметка на собствената изгода.

Ако мине номера [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: da.fo   
Дата:   19-11-10 21:21

Най добре да се дели пропорционално икономията спрямо вложението [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: Suggs   
Дата:   20-11-10 08:13

__SpOO__ , наскоро купувах същия обектив, чисто нов от магазина, за 499 лв. Ако тогава имаше такава обява, бих се възползвал. Защо да не спестя 50 лв? А колегата нека купува каквото тяло си иска.

Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: __SpOO__   
Дата:   20-11-10 09:41

Първото нещо, за което се сещам е, защото не е коректно. Но всеки има глава на раменете си и сам си преценява в края на краищата.

Защо да кажем аз да не си взема обектива вместо за 500 за 400 лева, а той да спести вместо да кажем 250, 200? Звучи в пъти много по-коректно спрямо двамата, не мислиш ли?


Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: slizia   
Дата:   23-11-10 21:11

kirilsr – Евала караш ме да имам надежди за нашият прост балкански народ …

Колега Spoo аз не виждам някъде да съм молила да ми коментираш обявата! Да ми влизаш с обувки в къщата и да размахваш пръст .. И на мен не ми харесва парцала на главата ти нито смешната ти доживотна татуировка ! За това те моля и ти да не коментираш мен!
Въпреки това съм длъжна да ти обясня някои неща, най малкото за да обогатиш смисловия си процес с други гледни точки!
Първо не разбирам от къде правиш заключение колко ще спестя аз и колко другият? /btw ако мислеше, като Кирил или мен или 99% от хората в западна Европа нямаше даже и да се замислиш за това, какво печеля аз а какво печелиш ти и дали за теб е изгодно това или не!!!!!/
За твое сведение и не само твое а и към всички малки мърдащи бай ганьовци, които са приели мотото :
– Не е важно на мен да ми е добре, важно е на Вуте да му е зле, ще кажа следното.
Това е промо пакета, който искам да взема
Цък промо-пакет
Спестяват се 100лв. От които 50лв. пестя аз и 50лв. пести другият .. Сега доволни ли сте ? А може би аз трябва да дам всички 100лв. на човека купуващ обектива?
И второ, ако искаш утре пусни и ти обява, например:
„Продавам” тяло на еди каква си цена от промо пакет за да си купя обектива … Разбираш ли разликата или и това да ти обяснявам?!?
Най много от всичко ме боли, че такова мислене, като твоето имат млади хора уж бъдещето на тази страна ..

П.п Разбира се след този мой пост нямам никакво намерение да държа предложението актуално. Толкова съм разочарована от поведението и начина на мислене на горе пишещите, че нито 50, нито 500лв. могат да ми го спестят!


Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: clipse   
Дата:   23-11-10 21:57

Леле каква драма...[smilie8]
Много ми е интересно едно - щом ще даваш 2000+ лева за D7000, защо по дяволите се циганиш за 50 лева с тази обява?!
Кой е бай Ганьото в случая?![smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: slizia   
Дата:   23-11-10 22:15

Разбира се че е драма и тя по скоро е твоя а не моя!
Аз никъде не се „циганя” !!! Пуснах обява с конкретно предложение а ти седиш и ми правиш сметки, колко съм щяла да спечеля, другият „мозък” пък ми ръси теории за това кое справедливо и кое не …
Кво те бърка бе човече гледай си своя /най вероятно/ мизерен животец и не се занимавай с другите… Нито ти търся мнението нито разсъжденията, а най малко пък сметките, които правиш вместо мен !

Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: slizia   
Дата:   23-11-10 22:20

А между другото никъде в нито една държава в която съм била не съм виждала толкова бедни хора, като българите да говорят с такова пренебрежение към парите. Хората на запад уважават всяка една стотинка и се борят със зъби и нокти за нея … Точно за това и имат за разлика от нас! 50лв. нищо не били, а най вероятно няколко дни работиш за тях ..

Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: sirob   
Дата:   23-11-10 22:21

slizia не се отказвай - офертата ти е ОК - негативно коментиращите са "ДЪРВЕНИ ФИЛОСОФИ"! УСПЕХ![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: hemilio   
Дата:   23-11-10 22:27

[smilie7] [smilie21] [smilie21] [smilie7]
я,че интересно,някои пак избива Балкански комплекси[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: clipse   
Дата:   23-11-10 22:49

Ако трябва да сме точни, работя ден и половина за 50 кинта. [smile] И моята заплата дори не е нещо особено, макар за моя град да е добре. Точно затова обаче не съм и тръгнал да се ръся за D7000. И да, 50 лева от 2500 не са НИЩО. Ако искаш ще ти го напиша още няколко пъти НИЩО НИЩО НИЩО.[ezik]



Публикацията е редактирана (23-11-10 22:50)

Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: __SpOO__   
Дата:   23-11-10 22:54

Съобщението е маркирано като спам

Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: scorost   
Дата:   23-11-10 23:00

Мани, мани, направо висша математика и разсъждения за живота тук и в чужбината, на село и в града, заплати и кинти....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: clipse   
Дата:   23-11-10 23:03

И това което искате да кажете е?[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: scorost   
Дата:   23-11-10 23:08

Визирам разсъжденията на slizia[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: slizia   
Дата:   23-11-10 23:12

Ни е с теб колеги най вероятно никога няма да бъдем!
Да коментираш нечия обява /в раздел базар!!!/е най малкото некоректно! По този начин влияеш на хората, която я четат. Това е равносилно да отидеш в някой магазин и да коментираш цените им пред някой купувач.. Сигурно ще те изгонят!
Ако мислиш, че си по умен от другите или просто искаш да си почешеш езика си има форум! Аз няма как обаче да ти забраня нито тук нито в реала да се месиш в неща, които не са твоя работа … Такива като теб има на всякъде и за това единствената защита е да предупреждавам останалите нормално мислещи хора …

Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: slizia   
Дата:   23-11-10 23:15

Scorost е винаги толкова бърз, че най често подминава мислите си Clipse...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: __SpOO__   
Дата:   24-11-10 08:01

Ти се обърна към мен с "колега", забрави ли?

Да коментираш обява било некоректно? Верно ли? Да го напиша за сетен път тогава, да продаваш нещо, което не притежаваш е какво? Коректно?

И, ако обичаш вземи се спри да ме коментираш какъв съм бил и какъв не, става ли?

Защото си госпожа или госпожица Никоя, за да ми даваш оценки, капиш?

Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: zero   
Дата:   24-11-10 08:34

Абрееее толкова ли се свършиха простотите в България че се заяждате с тази обява. 50 лева са си винаги 50 лева, на 2-5-50 хиляди 50 лева са си точно 50 лева ни повече ни по малко и никому не са излишни. При положение че искам този обектив чисто нов веднага бих се възползвал от обявата. Може самото заглавие на обявата да не е формулирано правилно но дори и това не пречи то да означава това което е. Така че вместо да се правите на остроумни тука вземете някои апарат барем излезте да поснимате нещо, тя фотографията не е само простотия в базара на форума[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: pifakiz   
Дата:   24-11-10 08:46

Вярно е, не виждам нищо лошо в обявата.

Колежката ви предлага възможност да имате обектива с 50лв по-евтино, вие я нападате, изчислявате какво би спечелила тя в случая и т.н..Защо???

Еми много ясно, че и тя трябва да има изгода от цялата работа, няма да го прави за сините ви очи.

Самият аз преди време исках да купя Д90 само тяло и предложих във форума да направим "партия" с друг колега и да си разделим парите, които се спестяват при покупката на Д90 и 18-105мм ВР.
Веднага се намери такъв човек и двамата останахме доволни.[smilie24]

Няма нищо лошо в такива обяви, даже напротив.

Това е идеален начин да се закупят от двама човека тяло + обектив, като се спестят пари при тяхната покупка в китов вариант.[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: batstako   
Дата:   24-11-10 09:01

slizia

Обявата ти е супер предложение, аз мислех да пусна почти същата, за Д 90 и 18-105 а с парите да си купя 16-85 /като доплатя/. В последствие размислих и реших че не си заслужава 700лв. отгоре, защото с тия пари мога да взема 50/1,8 и 35/1,8 НОВИ, както и да е отклоних се от темата. Пак да кажа обявата си е съвсем коректна ако човек търси 18-105, че и карта с отстъпка ако има още по добре и не слушай разни "разбирачи" и тяхната МЕГА логика ......... [smilie24] успех с продажбата

Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: __SpOO__   
Дата:   24-11-10 09:08

Някой няма ли да коментира езика, който държи въпросната персона? Или е съвсем нормален според Вашите представи? [smilie18]

Как раздава наляво и надясно оценките си за които никой не е питал? Как обяснява на хората кое какво било? Че кой й е искал мнението?

Значи останалите не могат да коментират в темата й, не могат гък да кажат, но тя може да си прави каквото иска и да обижда наред?

Айде без, а? [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: __SpOO__   
Дата:   24-11-10 09:16

За тея над мен,

логиката Ви нещо куца. Значи всяко мнение, което не подкрепя начина на "продажба" е остроумничене, простотия и т.н.? А Вашите, които подкрепяте какво са, върха на остроумието ли? Юнаци ненагледни [smilie5] Може би съществува различна гледна точка от Вашата и на автора, а? И тя веднага се оприличава на простотии. Не виждаме по-далеч от нослетата, м? [smilie24]

За авторката,

айде сега драга вземи да се репчиш и на тея юнаците над мен, защото ти пишат в темата а нито ще "купуват", нито ще въртят "бизнес" с теб. Да ама не, нали? Защото те вървят по твоята свирка. Значи всеки, който те подкрепя е умник и нагоре от гений а останалите сме неразбиращите и незнаещите [smilie5]

Как така се намерихте толкова много наперени и отворени в една единствена тема бре, не мога да повярвам на ушите си [smilie25]

Авторке, я сега погледни и ти малко по-далеч от продължението на онова между очите си и ела пак да се репчиш.



Публикацията е редактирана (24-11-10 09:19)

Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: mom4il   
Дата:   24-11-10 09:36

__SpOO__ ,братле,не си съвсем прав.
Ами че ти пръв я "ухапа",пък тя взе,че ти отвърна(ако и да не беше по най-правилният начин).[smile]
За свободното писане в темата и-също не си прав-на това му казват "СПАМ",и не е разрешено...[smilie7]
И,да,логично е тя да рита срещу ръжена,а не срещу маслото с хлебчето.
Предлагам да оставим темата и на мира,и да си гледаме татуировките с гордост,защото това си е било наш личен избор.
[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: Suggs   
Дата:   24-11-10 09:39

__SpOO__ , приятелю, какво ти става? [smilie10] Нямах такова мнение за теб.
Ако имаш нещо против начина на продажба, можеш да направиш една тема във форума, и там хората, които имат мнение, да си го напишат. Това е просто обява. Ако някой му харесва - купува, ако не - подминава. Всички други писания се водят спам. И на човека, пуснал обявата, му е дадена възможността да ги отстрани, като просто "Сигнализира за спам".
Успех на продавачката, мир на всички, и да си вадим апаратчетата и да ходим да [shtrak] и [beer] .



Публикацията е редактирана (25-11-10 10:01)

Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: svetozarid   
Дата:   24-11-10 09:45

Няма ли в този форум админи, най-после да ви изтрият спамовете и безсмислените кавги?!?
Това е нормална като всяка друга обява и не разбирам като нямате интерес и финансово отношение към нея, защо толкова ви интересува дали е морално или не? Комплексирана работа!
Просто не се сдържах.

Ако има админи да изчистят целия тоя спам! успех с продажбата и намирането на бъдещ купувач на хубавото стълкото,което БАЙ ДЪ УЕЙ с 50 кинта надолу си е цяла оферта !!! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: __SpOO__   
Дата:   24-11-10 09:47

mom4il,

никъде не тръбя колко съм прав аз и колко грешат останалите, за разлика от други в тази тема. Ако изказаното от мен лично мнение е било "ухапване" и госпожицата подскочи ощипана нейно право е да ме обижда в прав текст и останалите в темата, които подкрепят нейното мнение? Криворазбраната цивилизация? Аз кого обидих и с какво?

Ако спама не е разрешен сигурно личните нападки и обиди СА? И трябва ли да подминавам с лека ръка подмятанията по мой адрес само защото съм бил написал нещо, което не се харесало на някого? Не смятам така.


Suggs,

нямам идея какво ти е било мнението за мен, приятелю, но аз пак казвам, не виждам с какво преча на някого, когато пиша мнението си било то в обява в базара. А дори да преча, нека приемем този вариант, според теб начина на реакция на автора е да тръгне да ме обижда и да ми дава оценки ли? Нима? Нека си рита срещу когото и каквото иска, но да не си отваря много устата, защото и ние имаме усти и някои все още са затворени...

Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: pifakiz   
Дата:   24-11-10 10:12

__SpOO__ - за държанието на авторката те подкрепям.[smilie24]

Не е права да държи такъв език!

Тя трябваше още в първия си пост да напише, че след покупката на обектива и тялото, спестените пари /100лв в случая/ ще се разделят между нея и купувача на обектива.

За да е коректно и честно, както би трябвало да бъде.

Сигурен съм, че при подобно поведение от нейна страна ти нямаше да напишеш такъв коментар.
Дори напротив, щеше да я подкрепиш, както би направил всеки трезвомислещ човек.

Тогава, подобно на моята обява преди време, темата щеше да има много положителни коментари и подкрепа от всички за подобна идея, а не да прилича на това, което е в момента.

Купувач на обектива щеше отдавна да е намерен и всички да са доволни.

Но не си разваляйте настроението с подобни спорове, а вярно вземете апаратите и [shtrak].

И не на последно място [beer].



Публикацията е редактирана (24-11-10 10:19)

Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: bfgod   
Дата:   24-11-10 13:55

Тъй и тъй е супер наспамена темата, да кажа и аз какво мисля: [smile]

Егггааати гъзарите са почти всички в тоя форум, 50лв ги нямат за нищо.

2.27% са от 2200лв, не е много, но 50лв са си 50лв.

Аз това съм го научил от един доста богат тип, който се занимаваше с какво ли не, освен основното му - строителна фирма.

И му викам: ае, шо са занимаваш за трийсе кинта да правиш това (нещо си), нали от строителство изкарваш доста.

И той: защото, Светльо, тридесет лева от тук, тридесет лева от там, и като в края на месеца теглиш чертата е станала една доста приятна сума.

Таа от тогава гледам пренебрежително на хора, които гледат пренебрежително на 50лв, ако ще за 10мин да ги изкарват.


А и от обявата всеки може да се възползва при желание, тя никой не задължава, все едно да си пусна моето фотоапаратче за 5 бона и да дойде някой да ме бие, че го продавам скъпо :-)


И последно - действително хората в западна Европа си ценят парите доста повече от българите, затова и там не теглят потребителски или ипотечен кредит, за да си купят супер нова кола, с основна причнина съседът да се впечатли и завижда ;)

Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: burkancho   
Дата:   24-11-10 22:12

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   25-11-10 00:02





Публикацията е редактирана (25-11-10 20:57)

Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: bixxol   
Дата:   25-11-10 00:04

Който няма DLSR.

Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: Pavlin   
Дата:   25-11-10 03:26

__SpOO__ не се хаби... изложи се супер много + това така те наредиха, че паднах от смях [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: barmalei   
Дата:   25-11-10 08:35

slizia, откровеността рядко се цени. Разбра ли сега? Нашенецът предпочита да плати 499 вместо 449, и да започне язвително и неблагодарно да те упреква защо отстъпката не е 100, а 50 лева.

Просто другият път обявата трябва да звучи така:

- Продавам чисто нов 18-105 VR с 24 месеца гаранция - 450 лева [smilie5]

Без да обясняваш откъде и защо.

Веднъж си помислих да предложа на някой да делим ДДС-то [smilie5] Той купува обектив, а 20% отбив поделяме поравно. Съответно обективът е собственост на моята фирма по документи[smilie18] А всъщност си е притежание на купувача. Но реших, че пак ще има недоволни и се отказах..

Между другото, много съм доволен от 18-105.

Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: npelov   
Дата:   25-11-10 17:12

А бе к'ви хора сте бе. На всяко гърне меродия ... Какво го бърка някой че друг иска да си раздели промоционален пакет с някой? Вие никога ли не сте правили така? На никой не му е хрумвало как да вземе нещо на далавера, пък било и само с 50 лв по-малко.

Ако идеш да си купиш апартамент за 200 000 лв, и можеш да направиш далавера и да смъкне 5000 циганска работа ли е. А ако наистина успееш и апартамента ти излезе с 5000 лв по-евтино ще ги хвърлиш ли в кошчето? Всеки път ли като си вземеш нещо за 1950 лв изхвърляш по 50 лв? И това го говори човек който работи ден и половина за тези пари.

Преди време аз бях пуснал за Д90 такава обява и пак. Сега пуснах (без да съм видял тази) за Д7000 и очаквам всеки момент някой да си начеше езика там.

Човек да го е страх да напише едно изречение в тоя форум (че и в базара), че все ще се намери някой акъл да го поучава.

barmalei не става така. Ако обектива е с 24 месеца гаранция значи е купен много скоро. За да си купи някой обектив и веднага да го продаде значи му има нещо и не му признават гаранцията или пък е съмнително да му я признаят. Аз лично бих си взел нещо от магазина за 20 лв по-малко отколкото от човек с 50 лв по-малко, колкото и да ми се кълне, че не го е изпускал и всичко си му е наред.

Ще е готино (само за базара) да можеш да изтриваш мнения.

Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: clipse   
Дата:   25-11-10 19:24

Понеже виждам, че визирате мен, ще ви отговоря.
Точно понеже работя ден и половина за 50 лева, нямам 2500 лева за D7000.[smilie8] Ако обаче имах толкова пари за даване, 50 лева повече или по-малко нямаше да ме бъркат...
Сега разбирате ли ме или още не ви е ясно?
По същия начин има милиардери, които биха си палили камината със стотачки (да, напълно буквално!).
Всичко е въпрос на проста аритметика и на възможности, 50 лева, като част от 2500 са 2%, което за мен си е нищо.
Имам чувството, че на някои хора им куца малко математиката тука. Което не е много добре, все пак фотографията е точно толкова наука, колкото и изкуство.[smile]



Публикацията е редактирана (25-11-10 19:40)

Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: AlPh   
Дата:   25-11-10 19:30

[smilie24] slizia, kirilsr, zero, sirob

Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: Suggs   
Дата:   25-11-10 19:35

clipse, напълно съм съгласен с теб - 50 лева икономия на 2000 лв (толкова струва само тялото) не са кой знае какво. Обаче 50 лв спрямо цената на обектива са 10% ! Което вече си е сериозна отстъпка.
Така че в случая печалбата е повече за този, който взима обектива, а не тялото. И спокойно може да се каже, че авторката на обявата иска да му направи услуга, а не само да се облагодетелства.
Пак ще кажа - наскоро си купувах 18-105 VR (за втори път), и ме е яд, че тогава нямаше такава обява. Щях да се възползвам.

Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: divinil50   
Дата:   25-11-10 19:45

Всички са много прави,но какво става с гаранцията?Недай си боже да ми дотрябва,а се окаже,че другата страна няма време или недай си боже желание да се занимава с тичане по сервизи?Тогава от икономия на 50 губиш 400лв.[smilie22]
Бармалей,същата работа с ДДС-то

Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: clipse   
Дата:   25-11-10 19:48

Suggs, не бях погледнал нещата от тази гледна точка...
Може би, защото никога не бих го направил - да си купя комплект тяло и обектив, без да ми трябва обектива, че после и да търся някой, който да го плати...[smile]
Не че нещо, ама бая сложна схема ми се вижда просто...[smilie18]
А това с гаранцията пък хич не ми е ясно, ако е за целия комплект, то става още по-сложно.

Както и да е, извинявам се за спама от моя страна. За съжаление май аз бях причината и за повечето от останалия спам, с което никак не се гордея.
Извинявам се на авторката, в крайна сметка се оказа едно голямо недоразумение цялата работа.
Признавам, си, че продължава да ми е странна такава обява, но следващия път ще си мълча, обещавам.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: Suggs   
Дата:   25-11-10 19:52

clipse написа:

> А това с гаранцията пък хич не ми е ясно, ако е за целия
> комплект, то става още по-сложно.

Поне първия път, когато го взех комплект с D5000, бяха на две отделни гаранции, всяка с касова бележка.

Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: clipse   
Дата:   25-11-10 20:03

Последно, наистина.
Просто се сетих, за още нещо, което не ми е ясно.
Как точно би станала цялата работа?
Авторката не е упоменала откъде е (предполагам София?) и само на място и лично ли може да стане плащането?
Ако да кажем имах интерес към тази "сделка" как по-точно биха се реализирали нещата?
Трябва да идвам до София за целта ли?! Едва ли ще стане. :)
Аз лично пазарувам вече най-вече от тук и онлайн магазини, така че не е лошо и това да се упомене.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   25-11-10 21:14

До някъде цената е добра. Но тази цена е добра, ако купувача живее в града от който е продавача. Защото, ако се използва куриер, такса за транспорт поне 6 лева + такса за наложен платеж 11.7 лв. = 17.7 лв.
Някой купувачи, при покупка на техника от някой от магазините използват отстъпка за купувания предмет. В този случай крайната цена на точно този обектив е 484 лв, ако купувача е от друг град не плаща за куриер, всичко се поема от продавача.
Затова, за повечето купувачи от другите градове като мен, е по-удачен вариант, да закупя обектива от интернет сайта на магазина.
Иначе, ако мераклията за обектива е от града от който е и продавача, варианта за 50 лева е добро решение. [smilie24]



Публикацията е редактирана (26-11-10 01:50)

Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: Anete   
Дата:   25-11-10 22:53

Колкото до гаранцията - можете да будете спокойни. Макар и в комплект, виждала съм, че гаранционните карти са две - по една за тялото и обектива.


Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: divinil50   
Дата:   26-11-10 07:41

Ами,моя кит от павилиона е с една обща гаранция.Може да зависи и от класа на апарата,но все пак...???

Отговори на това съобщение
 Re: От Магазина Никон 18-105 VR
Автор: Suggs   
Дата:   26-11-10 08:53

С една гаранция е само, ако е заводски кит - тялото и обектива са в една кутия.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Секция Базар има нов софтуер, който е официален. След дата 20.11.2012 г. няма да може да пишете тук, в старата версия.


Използвайте новият софтуер, като преди това прочетете правилата за него:
НОВА СЕКЦИЯ БАЗАР