Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
  forum: Фото базар - Цифрова техника
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 fujifilm F31/F30/F20; panasonic LX1/LX2, canon G3, G5 ...
Автор: thebraveheart   
Дата:   29-10-10 20:58

Купувам накой от следните апарати:
fujifilm F31/F30/F20; panasonic LX1/LX2

За съжаление бюджета ми е ограничен, моля само за разумни предложения!!!

Предложения на лични .... Предварително благодаря на всички отзовали се ...

[smilie25] [smilie25] [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: fujifilm F31/F30/F20; panasonic LX1/LX2
Автор: thebraveheart   
Дата:   04-11-10 22:15

Очаквам още предложения ....

Отговори на това съобщение
 Re: fujifilm F31/F30/F20; panasonic LX1/LX2
Автор: penman   
Дата:   05-11-10 16:08

Преди около 3 месеца продадох едно Ф31 за 300 лева и още съжалявам че го направих. Когато не ми се мъкне Пентакса взимам Ф100 на жената, ама то няма истински ръчни настройки и без да е нужно праска ИСО400, а на това исо шума е доста повече от на ф31, та обикновенно ги трия снимките. Иначе в добри светлинни условия на 100ИСО няма разлика.

Отговори на това съобщение
 Re: fujifilm F31/F30/F20; panasonic LX1/LX2
Автор: fixt00l   
Дата:   14-11-10 23:10

Penman, аз имам два броя, и не мисля, че и за 500 лв бих продал.Бих посъветвал автора да се откаже и да си вземе компактен дслр като Pentax K-X или Nikon D3000 (D3000 значително отстъпва на К-Х).

Отговори на това съобщение
 Re: fujifilm F31/F30/F20; panasonic LX1/LX2
Автор: thebraveheart   
Дата:   20-11-10 22:58

Благодаря ви за съвета, колеги, ако някой има ненужна сапунерка с голяма матрица, моля да предложи ...

Отговори на това съобщение
 Re: fujifilm F31/F30/F20; panasonic LX1/LX2, canon G3, G5 ...
Автор: vladihg   
Дата:   21-11-10 11:23

rider76 и pavlinit май продаваха А630 - мааалко по-нисък клас е но с СНДК подържа и РАВ снимки[smilie7]


П.П. Отделно има доста нови модели с малки матрици(лошото е че са по-скъпи) които или са равностойни или отвяват търсените от теб с големи матрици - все пак технологиите напредват колкото и да не ни се вярва...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: fujifilm F31/F30/F20; panasonic LX1/LX2, canon G3, G5 ...
Автор: clipse   
Дата:   21-11-10 12:11

fixt00l пак се е изказал гледам.
Само дето любимия му пентакс е със 100 лева ПО-СКЪП от Nikon D3100, който пък го отвява отвсякъде...[smilie8] [smilie18]

Колкото до търсените модели - много са ми странни, защото не виждам почти нищо общо между тях. Ако търсиш нещо компактно и лесно, то фуджитата са избора, но никой няма да си ги продаде. [smile]
Панасониците мажат яко с шумоподтискането и трябва да снимаш само в RAW с тях (не че има лошо, но после трябва да си поиграеш да обработиш снимките, а не знам дали ще ти се занимава). А каноните пък са прекалено стари и снимките, които съм виждал с тях са с ограничена динамика и са някакси доста преобработени и то с ниско качество.
Гледах продаваше се едно G6, доста добро, но е доста бавно, особено ако снимаш RAW, а то ще ти се наложи, защото jpeg-а му не струва много.[smilie8]

Та така, аз на твое място бих си търсил един Panasonic FZ8 или FZ18 - доста бързо снимат дори и в RAW и вадят отлични резултати.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: fujifilm F31/F30/F20; panasonic LX1/LX2, canon G3, G5 ...
Автор: fixt00l   
Дата:   21-11-10 16:02

Clipse, какви ги брътвиш ? ! Никон да отвява Пентакс-а ?! Да не би вече да има ревюта или директно сравнение в dpreview/dcrp ? K-X е на едно ниво с 5D Mark II, ти за некъв жалък Мишон ми говориш...

Отговори на това съобщение
 Re: fujifilm F31/F30/F20; panasonic LX1/LX2, canon G3, G5 ...
Автор: clipse   
Дата:   21-11-10 16:59

K-X на едно ниво с 5Dmk2?![smilie10]
Леле, после всички с Никон сме били болни фенове...[smilie18]
В dpreview още няма ревю, но чичко Кен (Рокуел) е пуснал сравнение с D3 на високо ISO. Ако искаш погледни го.[smilie3]
Как да е, стига сме спамили със странични неща, просто се подразних как навсякъде си хвалиш пентакс-а, който не виждам с какво е по-добър от който и да е друг DSLR за същите пари. Може би можеш да ми обясниш на ЛС.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: fujifilm F31/F30/F20; panasonic LX1/LX2, canon G3, G5 ...
Автор: fixt00l   
Дата:   21-11-10 17:05

Вижда се колко си изостанал и неподготвен, защо не сравниш графичните скали в dpreview и на двата апарата? НА мен акъл даваш, а аз ти отварям очите? Аматьор...

Отговори на това съобщение
 Re: fujifilm F31/F30/F20; panasonic LX1/LX2, canon G3, G5 ...
Автор: clipse   
Дата:   21-11-10 17:13

От този ти пост не разбрах нищо друго освен, че наистина си болен фен.
За какви графични скали ми говориш?! Резолюция? Шум? При което и да е от тези К-Х няма място за сравнение с 5D мк2... Дори и при еднакви нива на шум канона има почти двойна резолюция и съответно при същото увеличение пак ще е по-добър. Аматьоре...[smilie19]

EDIT: И пак ще те помоля, ако имаш нещо да ми казваш, да е на ЛС - ще се радвам да ти отворя очите по въпроса защо някой би избрал дори Nikon D80 пред твоя възлюбен пентакс, па камо ли Canon 5D Mark2. Ако не ти е известно сензора не е единственото нещо, което прави добрия апарат.
Тук оспамихме достатъчно и аз се извинявам на автора - нека маркира постовете ни като спам ако реши.[smilie8]



Публикацията е редактирана (21-11-10 17:32)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Секция Базар има нов софтуер, който е официален. След дата 20.11.2012 г. няма да може да пишете тук, в старата версия.


Използвайте новият софтуер, като преди това прочетете правилата за него:
НОВА СЕКЦИЯ БАЗАР