Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20  21  22 ..  24  25     всички  напред  последна
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: jivkojj   
Дата:   23-12-09 12:50

500

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: krist   
Дата:   23-12-09 12:53

Спамерите: къш! Моля някой със все още запазен предпразничен здрав разум за помощ[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: krist   
Дата:   23-12-09 14:01

Понеже гледам навалица от желаещи да отговорят, нека формулираме въпросите по друг начин:

Може ли въобще да се усети подобрението от снимане с вдигнато огледало и дистанционен спусък при фокусни разстояния в широкия и средния диапазон (до 70 мм за моя обектив) и стабилен статив (разбирай - маса)?

Нормално ли е да не работи бутона за фокус на JJC MA-B - дали не е от закрепването на конектора?

Нормално ли е при натискане на шатър-бутона да няма полу-спусък ефект и снимането да става едновременно с фокусирането?


Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: jivkojj   
Дата:   23-12-09 14:52

Ами разглоби го дистанционното и виж сам. И за да не се чудиш какво има вътре - има 3 пластини - едната е обща, за фокуса и за снимане. Като натискаш - първо 1-та опира във 2-та, после 2-те опират 3-та. Виж дали всичко е наред и контактуват и дали по някаква причина не са разменени кабелите на пластините, ако се налага - презапой ги. Може и кабела да прекъсва.



Публикацията е редактирана (23-12-09 14:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: victory13   
Дата:   23-12-09 14:54

1/ не съм си го задавал този въпрос, просто ползвам вдигането на огледалото когато смятам за необходимо...
2/ имам JJC MA Series...май нямам такъв бутон...
3/ има полуспусък ефект, но се иска мноооооо...го леко чувствително натискане за полуспусъка... в началото и мен ме шашкаше това...
успех...

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: jivkojj   
Дата:   23-12-09 15:01

3/ има полуспусък ефект, но се иска мноооооо...го леко чувствително натискане за полуспусъка... в началото и мен ме шашкаше това...

Това се лекува като огънеш най-последната пластина още по-назад.

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: krist   
Дата:   23-12-09 15:01

Малка корекция[smilie5] Става въпрос за модела WS-B - радио-управляемия, 75 кинта.. Абе честно казано не бих ровил в джаджата, колкото и да е просто вътре.. Все пак за 75 лв се очаква тая купчина пластмаса да работи. Са ше пробвам пак дали шатър бутона при по-леко натискане работи читаво... А фокус-бутона не ще..

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: bilbobaggins   
Дата:   23-12-09 15:07

Крист, при мен полуспусъка работи отвреме навреме... искам да кажа че трябва да го натискаш страшно внимателно, за да се получи нещо, както спомена и виктори13. При натискане на бутона има нещо като пре-фокус, ноооо... за по сигурно фокусирам през визьора при кадрирането.
Иначе не намирам абсолютно никаква разлика при снимане с дистанционно или със самоснимачката, но предпочитам дистанционното заради избора на момента, в който да "щракнеш".
Относно остротата и трепването, ако имаш време и ищах, защо не пробваш с твоя 18-70 и с диаграмата на ISO 12233?. Там би трябвало да се види дали има някаква разлика.

[smilie7]



Публикацията е редактирана (23-12-09 15:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: victory13   
Дата:   23-12-09 15:09

а, твойто по-джиджаво [smilie5] ... аз съм уайър, без лес [smilie5]

ще се редактирам само за да кажа, че този 10-пинов конектор е единствената простотия в това тяло [smilie23] ... как са го родили, не знам ...



Публикацията е редактирана (23-12-09 15:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: didesignbg   
Дата:   23-12-09 19:26

Krist, да обясня. Писал съм така, щото съм имал такова от павилиона. Калпаво е много, моето се скапа точно там където е 10 пиновия терминал и понеже от малък съм любознателен, го разкостих. Много лошо е изпълнено, освен че няма закрепване за апарата, а само се нахлузва, самия накрайник е със калпаво хванати кабели. На два месеца употреба там се скъса.
В момента съм със фотикс, освен че беше по-евтин (от чужбинско разбира се) е със закрепване на резба и засега се държи много добре. Има и прекрасен полуспусък, не че е нещо което ползвам, но е налице.
По тема 2 - заключване на огледалото. Има един критичен диапазон на скоростите от около 1/20 до около 1 секунда в който заключването на огледалото е важно, дори при солиден статив. д200 е със механизъм с противотежест, гасящ вибрациите, но заключването на огледалото си е заключване на огледалото. Така превръщаш фотоапарат си от огледално рефлексен в телеметричен, поне що се касае до вибрациите. Далеч не е задължително да се вижда при всяка снимка, особено ако си извън критичния диапазон. Проблема като се прояви. Разбира се с5 не е пентакон, нито киев 66[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: didesignbg   
Дата:   23-12-09 19:30

а между другото не си доразбрал, втория бутон от снимката е за закъснението на самоснимачката[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: krist   
Дата:   23-12-09 22:47

didesign, както винаги изчерпателен[thankyou] явно ще се връща тая джаджа, ако се съгласят от павилиона.. колкото до бутона - не знам коя снимка визираш, но поне в ръководството пише, че вторият бутон е за фокусиране.. Ениуей, разбрах.. Бтв някой има ли опит с дистанцтинните на Dynaphos или по-добре да не рискувам пак и да поръчвам от нета?


Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: didesignbg   
Дата:   23-12-09 23:02

на печката[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: krist   
Дата:   23-12-09 23:18

aaaa[smilie5] [smilie8] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: mihajlov2   
Дата:   09-01-10 19:51

Възникна едно дребно проблемче - успях да затрия някъде зарядното за Фуджито. Във връзка с това имам един въпрос - за зареждане на батерии за Фуджито може ли да се използва зарядно за батерии за Никон Д200?

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: danny_falin   
Дата:   09-01-10 19:52

може дам
еднакви са

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: mihajlov2   
Дата:   09-01-10 19:56

Благодаря![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: victory13   
Дата:   09-01-10 20:13

имаш книга, не четеш [smilie7]
между другото намерих 2 диска, свободни са за ползване... преди съм ги правил с другите...
както уточнихме, са безплатни...
и какво стана с тези срещи, изобщо има ли ги [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: didesignbg   
Дата:   10-01-10 12:30

че що да ги няма, кажете за кога сте мераклии?

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: nelvis   
Дата:   10-01-10 23:03

Имам въпрос- този S 5 pro има ли някакво развитие.Т.е. някакъв нов модел с тази знаменита матрица излизал ли е.Нямам информация,така че ако някой знае,моля на Л.С.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: solar_sea   
Дата:   10-01-10 23:37

Не е излизал, много много не се чака и да излезне.

Трябва ли ти нов модел ?

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: nelvis   
Дата:   10-01-10 23:45

Ами трябва ми ,защото моя го преотстъпих на сина ми,а по-късно разбрах,че за портрет е незаменим.Този още продава ли се,нов,не втора употреба?[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: victory13   
Дата:   11-01-10 00:21

има един нов на витошка във фуджи магазина... 1700...

Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: didesignbg   
Дата:   22-02-10 08:12

http://www.petitionspot.com/petitions/freefujis5pro/

Петиция - Фуджи пуснете фърмуера на с5 като опън сорс.
Много амбициозна цел. Надали е възможно да се случи, но пък защо не да го пуснат като никон срещу NDA.


Отговори на това съобщение
 Re: Фуджи С5 про - тема
Автор: Emoxide   
Дата:   07-11-14 13:54

Да съживим динозаврите!



Публикацията е редактирана (07-11-14 14:16)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20  21  22 ..  24  25     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »