Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Нужда от съвет
Автор: vgramatikov   
Дата:   09-09-08 02:51

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет
Автор: Fru   
Дата:   09-09-08 07:02

Абе Важното е бизнеса да върви ! [smile]
А Дениславчо такова добро дете.. пък вие го изядохте с дрехите вълци таквиз ! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   09-09-08 10:41

Бе аз не съм правил снимки за документи никога, нито пък съм използвал подобен принтер, ама просто ми стана любопитно и искам да питам.

Ей този текст от сайта на МВР:

"Не са валидни снимки, които са:
- копирани със скенери или размножителни машини, изготвени по сух моментален способ и ретуширани снимки;
- отпечатани на офсетова или друга полиграфична техника, на лазерни, мастилено-струйни, термотрансферни или други печатащи устройства, или са тип "кромалин"."

не прави ли Canon SELPHY CP 750 неприложим за снимки за документи? То май ще излезе, че са прави тези от МВР в Димитровград, а?


Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет
Автор: Fru   
Дата:   09-09-08 10:51

Упс! отиде му бизнеса сега на момчето [smilie18]

То ако беше да си купиш принтерче от метро и апаратче от близкото дюкянче за джиесеми и баба ми щеше да си в отворила фотоателие до сега. Де да беше...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: psychoiho   
Дата:   09-09-08 11:31

не е виновно момчето. Хората търсят евтиното. Защо да давам луди пари за снимка която ще ми вземат след малко и е прекалено малка за да ми служи за нещо?

друг е въпроса че той нито спазва изискванията (нито тези от МВР знаят как да го отсвирят по правилник), прави дъмпинг на колегите си защото кой знае къде работи и кой знае колко данъци плаща за този бизнес...изобщо тъмна балканска история.

пък въпроса си е смешен...се едно бояджия да иде във форум на художници да ги пита коя баданарка е по-така.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет
Автор: denislav4o   
Дата:   09-09-08 12:11

Аз си мислех, че с питане до цариград се стига.Явно съм се лъжел.Сигурно в днешно време трябва да си самоук,защото ако решиш да потърсиш помощ от по-компетентен от теб той ще ти се присмее.(Или компетенцията му е толкова или възпитанието му е на такова ниво).Да, чел съм инструкциите за снимки за документи от сайта на МВР и изпълнявам изискванията.Все пак с хората си изкарват книжки с моите снимки, а вече и лични карти.Следователно снимките вършат работа.Важно е клиента да е доволен.А това че снимките са евтини какво пък?Защо да не съм хем в услуга на хората, хем и аз да съм доволен.И агнето цяло и вълка сит.Съжалявам господа любители от години за загубеното време в писане относно тази тема. [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   09-09-08 12:21

Ами чак пък да ти се присмиват ....

Аз поне просто попитах за принтерчето, защото наистина ми стана интересно.

Според мен мастиленоструен печат нарушава изискванията на МВР просто. Canon SELPHY CP 750 не е ли принтер с мастила?

Пациентите на лекар, който им изписва винаги най-евтините лекарства независимо от изискванията също може и да са доволни. Но това далеч не означава, че той си върши добре работата.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет
Автор: denislav4o   
Дата:   09-09-08 15:38

Така е прав си.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет
Автор: matataupa   
Дата:   09-09-08 15:40

жив ли си, приятел[smile]

дано си разбрал каквото ти трябва...ако не- свиквай. Животът е несправедлив


Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет
Автор: denislav4o   
Дата:   09-09-08 16:02

Да бе разбрах.Няма проблеми.Сам трябва да се оправяш на тоя свят.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет
Автор: Георги   
Дата:   09-09-08 16:05

я свали цената на 3 лева

сутринта ще те посреща опашка от мераклии

а занаятчиите фотографи да го .... сещаш се какво

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет
Автор: denislav4o   
Дата:   09-09-08 16:08

[smilie5] Ей такива хора ми допадат много.Благодаря за последното мнение по темата.Ще се позамисля по съвета [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет
Автор: bozo   
Дата:   10-09-08 00:14

Абе какви 3 лв, аз последно не помня кога съм плащал снимките за документи...[smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет
Автор: irusev   
Дата:   10-09-08 00:50

Абе тя темата е ясна... всеки се опитва да се препитава с нещо в наши дни... Ама се чудя що аджеба като съм дал перфектната снимка (отговаряша на всички изисквания) на лелите зад стъклото в паспортното бюро, после не мога да се позная на паспорта си[smilie11] С к'во ли ги пренасят тия снимки по паспорти и лични карти после[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет
Автор: denislav4o   
Дата:   10-09-08 11:51

Много правилно.Само дето на тях никой не може да им държи сметка.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет
Автор: jey6   
Дата:   10-09-08 12:13

Мога да ти продам един Олимпус Е-10, ще вдъхваш малко респект у клиентите, пак ще правиш добри снимки, че даже и по-добри.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет
Автор: denislav4o   
Дата:   10-09-08 12:49

Абе тоя малко професионален ми се струва.Още не съм за такива работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет
Автор: denislav4o   
Дата:   10-09-08 12:51

А мога ли само да питам.Ако е по вашата компетенция де.Тия професионалистите с какво правят моменталните снимки за документи.Защото в моя град съм обиколил 2/3 от фототата и във всички моменталните снимки ги правят на такива принтерчета[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет
Автор: Myth   
Дата:   10-09-08 13:04

Абе, изядохте го с парцалите човека, много познания трябват да се правят снимки за документи, няма що. Пич вади си парите и си свиркай и хич да не ти пука.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет
Автор: denislav4o   
Дата:   10-09-08 15:04

Ще се постарая.Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет
Автор: bordon   
Дата:   11-09-08 01:55

denislav4o написа:

> А мога ли само да питам.Ако е по вашата компетенция де.Тия
> професионалистите с какво правят моменталните снимки за
> документи.Защото в моя град съм обиколил 2/3 от фототата и във
> всички моменталните снимки ги правят на такива
> принтерчета[smile]


Зависи какво разбираш под "моментални снимки"? В смисъл - за колко време - 2-3 мин. или повече?
Все пак не се снима с "ПОЛАРОИД". [smilie5]
Аз съм виждал как се правят и изкарват снимки за документи от минилаб /голяма, професионална машина/ във фотостудио за по-малко от 10 мин.


Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет
Автор: denislav4o   
Дата:   11-09-08 10:32

Това нещо и аз съм го виждал.Все пак съм работил във фото.Но трябва да си наясно че тази машина не се пуска за всеки отделен клиент.Пуска се един или няколко пъти в деня за да се изкарат всички получени поръчки.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   11-09-08 10:36

В доброто фотоателие тази машина не се спира в работно време.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет
Автор: denislav4o   
Дата:   11-09-08 12:40

Клиентите искат всичко да им е лесно и на готово.Не да търсят добри фотоателиета.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »