Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: uri64   
Дата:   23-03-23 02:32

На кой му е притрябвал dpreview, когато има Тони и Челси :)


Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: vinse   
Дата:   23-03-23 07:48

Добави едно /s накрая, че не всеки разбира от сърказам [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: fallenfbsd   
Дата:   23-03-23 08:58

Свежо в YouTube от двамата

https://youtu.be/YLikDUacsC8

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: asahi   
Дата:   23-03-23 09:42

"Автор: uri64
Дата: 23-03-23 02:32

На кой му е притрябвал dpreview, когато има Тони и Челси :)"

На кого.

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: Mogila   
Дата:   23-03-23 10:10

Редакторът на Пик не се сдържа и поправи!

Учителю, я му задай няколко въпроса, за да го накараш да мисли!

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: asahi   
Дата:   23-03-23 12:42

На длъжност може да ме назначава този, който разписва ведомостта за заплатата ми. Ако нямаш тази възможност предлагам да не се изхвърляш.

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: Джъмбо   
Дата:   23-03-23 17:48

мда...[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: mihalo   
Дата:   24-03-23 02:05

... И, като затворят DPR какво? Вече няма да знаем какво ни е необходимо?

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: CDman   
Дата:   24-03-23 08:45

Каква поредна форумна драма. [smilie7] Къса ми се сърцето, че двама ю-тюбъри ще трябва да си намерят някаква друга работа. [smilie5] УЖЪЗЗЗ.[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: hotsnail   
Дата:   25-03-23 11:10

еми да някак е важно. Ето тази година живот и здраве Сони ще обявят новата A7C камера. Аз с интересувам какво ново ще ми предложи. ДПревю предлагаха доста добър обзор на нови продукти.

Друг пример са техническите дискусии. В дпревю има чат пат грамотни хора с които да се обсъдят някои технически проблеми, да се помисли за подходящи експерименти за доказване на определена хипотеза. Дори можеше да се помисли как даден проблем да бъде избегнат. Примерно във Фото Форум за 15 години не съм видял подобна смислена дискусия - тук веднага се минава на лични нападки и нежелание да се вникне в отсрещната гледна точка. Имаше скорошен пример за постоянно срещу импулсно осветление. Един човек вероятно с богат опит имаше по-различна гледна точка и вместо да се дискутират детайли и да се научи нещо..... В алфафорума имахме такива не лоши дискусии и за компресия и за електронни затвори, докато не дойдоха рекламни лица да обясняват колко хубави били еди кои си ми ти работи - явно тогава напуснахаме няколко човека и сайта загина. сходно се разви или по-скоро деволюира и алфа групата във фейсбук. Та в общи линии сигурно ще си гледам пак форума на фред миранда ако не е умрял



Публикацията е редактирана (25-03-23 11:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: Yog   
Дата:   25-03-23 11:48

Ако някой мисли, че DPreview са "двама ютюбъри", (както е писано по-горе), видимо няма никакво понятие какъв е този сайт.

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: uri64   
Дата:   26-03-23 02:16

> Ето тази
> година живот и здраве Сони ще
> обявят новата A7C камера. Аз с
> интересувам какво ново ще ми
> предложи.

Какво, каво...само най-доброто ще предложи разбира се....това е Сони все пак, не лЕ? От там може да се получи само безбрежно шастие, пълна ниравана и мана небесна. :) Приготвяй сумата и още на preorder го бамкай.

Тони и Джаред ще обяснят каквото има да се обяснява. Даже добрият стар Чичко Кен ще напище няколко реда в едно от темплетизираните си ревюта. DPreview беше готин сайт преди много, много години. После се комерсиализира и чалгизира. То целия свят е изкрейзил необратимо, ние за един фототехнически (в миналото си) сайт. Не ми е мъчно грам за него. Само лично мнение разбира се.

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: uri64   
Дата:   26-03-23 02:17

asahi написа:

> "Автор: uri64
> Дата: 23-03-23 02:32
>
> На кой му е притрябвал dpreview, когато
> има Тони и Челси :)"
>
> На кого.


Кому? [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: GenaDP   
Дата:   26-03-23 04:42

Автор: hotsnail
Имаше скорошен пример за постоянно срещу импулсно осветление. Един човек вероятно с богат опит имаше по-различна гледна точка и вместо да се дискутират детайли и да се научи нещо....

Как бе, всички научихме. Даже си записахме, да не би случайно да забравим - постоянното осветление е слабо, и при него има по-малко детайли в изображението. След като ме просветиха за тези неизвестни ми до този момент кахъри на постоянното осветление, зарекох се да не снимам никога повече на слънчева светлина. Все съм се чудел досега защо всичките ми дневни снимки са калпави - добре че беше оня с многото опит, че да ми отвори очите.

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: hotsnail   
Дата:   26-03-23 09:18

Да Юри DPreview замерваха някои параметри, дето ги няма в упътванията и са интересни. Имаше примери що годе сносно заснети. Примерно от около 3-4 години публикуват за всеки модел времената за четене на сензора. Не е супер трудно и сам да го замериш ама преди да купиш камерата са малко източниците от които да го научи

За сегашният А7С си премерих някои неща доста преди да дойде в магазина и дори ги писах тук с примери. Тогава имаха Сони България тестова камера. Да за тоя клас камери най-леките и по-някаква причина най-евтини явно е сложен компромиса. Сигма примерно не догодиха достатъчно добре DP серията. Канон RP както може би си видял отнесе много критики от хора ползващи канон. Сонито споделя много от компромисите, но има неща като АФ, добро охлаждане, 12 битов режим на РОУ и стабилизация, дето в крайна сметка го правят използваема камера.



Публикацията е редактирана (26-03-23 09:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: Mogila   
Дата:   26-03-23 10:07

Gena не искам да прехвърлям тази тема тук, но не мога да не отговоря на глупостите ти. Говорих за продуктова фотография. Ти колко продукта си заснел на слънчева светлина?

Не съм казал, че изображението има по-малко детайли, а че продукта изглежда по-детайлен с импулсно осветление.

Hotsnail няма смислени дискусии, защото Булгар е велик и разбира от всичко повече от всички. И в този форум са останали предимно учители, мислители и разбирачи "овладяли занаята". Това са типични неща за български форум. Както и поправянето за правописни/граматически грешки. Хората са тук, четат всички теми и само дебнат някой да сбърка нещо или да каже нещо, което те не разбират, за да се нахвърлят.

От доста време насам посещавам предимно немски форуми. Там има и активна модерация и заяждания, обиди и простотии не се толерират ни най-малко. Булгар не би имал шанс там.



Публикацията е редактирана (26-03-23 10:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: Джъмбо   
Дата:   26-03-23 10:43

[cool] [cool] [cool] продукта изглежда по-детайлен с импулсно осветление[cool] [cool] [cool]

поклон пред такива титани на фотографията [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: Mogila   
Дата:   26-03-23 10:50

Автор: CDman
Дата: 24-03-23 08:45

Каква поредна форумна драма. [smilie7] Къса ми се сърцето, че двама ю-тюбъри ще трябва да си намерят някаква друга работа. [smilie5] УЖЪЗЗЗ.[smilie18]Автор: CDman
Дата: 24-03-23 08:45


Автор: mihalo
Дата: 24-03-23 02:05

... И, като затворят DPR какво? Вече няма да знаем какво ни е необходимо?


Това е един от най-популярните и големи сайтове за фотографска техника, съдържащ страшно много информация, събрана на едно място. Аз, както страшно много други хора, съм се възползвал многократно от нея.

Форумите на ДПревю са ми помагали с много полезна информация, включително многократно разрешаване на технически проблеми.

Ако вие не сте се възползвали и не сте разбрали богатството, което е подобна база с информация, то проблемът е само във вас.



Публикацията е редактирана (26-03-23 10:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: nyamago   
Дата:   26-03-23 14:17


> [cool] [cool] [cool] продукта изглежда по-детайлен с импулсно
> осветление[cool] [cool] [cool]
>
> поклон пред такива титани на фотографията [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Това е световното ниво - а не на БУлгар-невежите тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: GenaDP   
Дата:   26-03-23 14:49

Автор: Mogila

Gena не искам да прехвърлям тази тема тук, но не мога да не отговоря на глупостите ти. Говорих за продуктова фотография. Ти колко продукта си заснел на слънчева светлина?


Викаш - продуктите изглеждат с по-малко детайли, ама непродуктите са си все същите? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: hotsnail   
Дата:   26-03-23 19:13

Интересно е, че тази година умират и други такива институции в информационното пространство. Digital Planet на BBC, което е научно популярна програма за технологии, също приключва края на Март месец. Аз го слушам от близо 20 години всеки вторник т.е. след всеки вторник. Едно време си разхождах кучето и слушах подкасти. Сега слушам, само докато карам кола.

Дали сме надживели пазара за технологии и технологични джаджи? Интересно е, защото Digital Planet дискутираха още в ранните им дни смартфоните, камерите на телефоните, крипто-валутите, лицевото разпознаване, социалните мрежи, изкуствения интелект и т.н. Дали и тези неща заедно с цифровата фотография някак са улегнали и станали безинтересни?



Публикацията е редактирана (27-03-23 00:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: GenaDP   
Дата:   26-03-23 19:23

Дали сме надживели пазара за технологии и технологични джаджи?

Определено. Връщаме се към пазара за храни и горива, че те са по-важни.


Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: asahi   
Дата:   26-03-23 20:56

"Автор: hotsnail
Дата: 26-03-23 19:13
...
Дали сме надживели пазара за технологии и технологични джаджи? Интересно е, защото ба Digital Planet се дискутираха още в ранните си дни смартфоните, камерите на телефоните, криптовашутите, лицевото разпознаване, социалните мрежи, изкуствения интелект и т.н. Дали и тези неща заедно с цифровата фотография някак са улегнали и станали безинтересни?"

На мен са ми станали безинтересни. И други потребителски области са ми станали безинтересни. Ще го преживея някак си.

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: Konstantinov   
Дата:   27-03-23 00:14

Ако се направи блокер да не виждаш на компютъра си писанията на хора, дето не искаш да четеш, може нещата да се подобрят.Така хем ще те хранят на воля и ще са доволни ,хем ти няма да им четеш нещата, без те да усетят. Причините за поведението ни по форумите е породено от изобщо цялото ни недоверие към държавата и авторитетите.Като някой предложи нещо ,първата ми мисъл е,че иска да ме прецака и как да намаля щетите,и това е поведението ни към всичко, наложено от условията у нас които са силно токсични. Имах преди 35 години шеф който имаше аксиома и тя гласеше -Ако случайно у нас нещо е станало хубаво и удобно за хората -задължително се разваля ,със затварянето на дпревю тая аксиома почва да придобива и глобален отенък.

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: nyamago   
Дата:   27-03-23 00:21

Когато ВСИЧКО ни стане безинтересно, време е да лягаме и да мрем.

Аз съм болен от другата крайност: всичко ми е интересно, дори напълно безполезни и безсмислени неща. Не ми стига времето за всичко това, но пък като умра - няма да е от скука.

Като си отиде един източник на интересни неща - намира се друг. По тоя повод две утехи от мене:
1. "Който търси, намира."
2. "Търпение - и накрая всичко ще си дойде на мястото." (Ако не си е на мястото, значи още не е дошъл краят.)

[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »