Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: asahi   
Дата:   27-03-23 01:00

"Ако случайно у нас нещо е станало хубаво и удобно за хората - задължително се разваля".
У нас може и да е така, но защо така да е у тях?

nyamago, излизат нови неща, които могат да поддържат вечно търсещия дух. А от старите не всички заслужават безкрайно дълъг интерес.

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: Julius   
Дата:   27-03-23 07:45

hotsnail написа:

> Компанията майка прави стотици милиарди
> ……не знам какво си е таковала…… близо
> 10% ръст има амазон за 2022 което е бая бая.
> На тоя мащаб 10% ръст е впечатляващо. Да скрили
> са всички печалби и нема дивидент за балъците
> инвеститори..като са имали бол пари купили са акции,
> нали за това са балъци (над 80% от малките инвеститори
> са будали и губят пари на борсата).

Остави балъците инвеститори... заплатите на служителите зависят от цените на акциите им.

Капитализъм - ако едно нещо е неспособно да се самоиздържа (ако такъв им е случая? - все пак не знаем всички детайли) - кой и защо да налива пари в пробита каца? п.п. Е, ако беше Мъск - може би щеше да ги направи платени, кой знае... ? Едно е сигурно - няма да са първите, няма и да са последните закрити.

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: steffo   
Дата:   27-03-23 09:35

И какво сега?
Стана ли ясно кой форумен, житейски, лингвистичен и професионален мъдрец е по-по-най-?!
От един легендарен филм: "Ей, човек кат удари 40-ка, луд става за мадами!"
А тук положението е: "Човек кат си повярва, че той ЕДИНСТВЕН Е - ................!"

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: asahi   
Дата:   27-03-23 12:17

"Автор: Julius
Дата: 27-03-23 07:45

Капитализъм - ако едно нещо е неспособно да се самоиздържа (ако такъв им е случая? - все пак не знаем всички детайли) - кой и защо да налива пари в пробита каца? п.п. Е, ако беше Мъск - може би щеше да ги направи платени, кой знае... ? Едно е сигурно - няма да са първите, няма и да са последните закрити."

Да си сообственик е още по-несправедливо.

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: Джъмбо   
Дата:   27-03-23 13:33

едно време заради бавният нет имаше програма дето можеше да дръпне сайта от сървъра...
аз си признавам, че за музея ми се възползвам от базата данни на дпревю и честно казано търся начин да я запазя... някакви идеи?

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: Julius   
Дата:   27-03-23 13:58

Сещам се за поне два - официален и неофициален:
- някой познат програмист ти напише скрипт и сваляш избраните страници в желания формат - хтмл, пдф...
- отиваш на контактната им страница, казваш им така и така пичове, много се възхищавах на вашия сайт и ми е много мъчно че го закриват - бих искал да получа ако е възможно архив на съдържанието, ползвам части от него тук и тук (със съответното цитиране на източника и прочее)... и при добра воля те ти пращат!?

п.п.
- няма да се учудя ако скоро някъде по торентите все пак не се появи архив? нищо чудно някой вече да е направил. Сега погледнах в пират-бея, но няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: lamerko   
Дата:   27-03-23 13:59

Ако ми остане време може да срасна един скрипт да обходи някои ресурси, стига да не ме блокират...

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: Julius   
Дата:   27-03-23 14:00

Еми ...... "срасвай" ...... докЪт ги има! [smilie7] че после......

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: lamerko   
Дата:   27-03-23 14:06

"с" = "д" [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: Julius   
Дата:   27-03-23 14:13

Знаем, знаем..... [smilie3]


Отивай сега да твориш код. [smile]
п.п.
Няма да си единствения дето ще тегли яко тия дни. А на бас, че след тая новина ще отчетат най-рекордната изобщо посещаемост (както и М. Джексън след смъртта си почна да носи най-много пари на родата си)! Дотолкова може да скочи трафика, че амазонци може па и да се откажат да го закриват - хах [smilie7] ама надали.

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: nyamago   
Дата:   27-03-23 14:16

Вчера на телефона ми се появи спам-реклама на ап, който автоматично изсмуква и сваля цели сайтове по желание - но не ми трябва и го изтрих като спам [smilie8]
Сигурен съм, че с малко търсене ще изскочи такова решение, дори повече от едно - на слука!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: Джъмбо   
Дата:   27-03-23 15:21

който автоматично изсмуква... да не ти изсмуче и телефона [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: nyamago   
Дата:   27-03-23 16:24

> който автоматично изсмуква... да не ти изсмуче и телефона

Не страдам от параноя, но доколкото мернах - това не беше мобилно приложение за инсталиране, а по-скоро уеб сайт за достъп през браузър. (Не че такъв сайт не може да ти изсмуче компютъра, но поне можеш да не го посещаваш от телефона си ;)

Намерете го и вижте подробности - мен не ме интересува и няма да го диря.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: asahi   
Дата:   27-03-23 18:10

Ползвал съм HTTrack за по-прости сайтове.

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: hotsnail   
Дата:   27-03-23 18:25

Отделни страници ще може да си свалиш включително и ревютата им. ама те имат и интерактивни неща, които няма как да архивираш за съжаление.

Иначе The Internet Archive

Иначе https://www.imaging-resource.com/
оцеля някак. Намриха пари колкото за хостинг и човека прави ревюта, колкото може, ако му дадат камери......



Публикацията е редактирана (27-03-23 18:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: hotsnail   
Дата:   27-03-23 18:40

Imaging Resourcе са с много добра статия за DPreview. Интересно е, че те успяха да спасят сайта си, макар сега да е бледна сянка спрямо зенита си.

и превод на последните параграфи от един изкуствен интелект

Разбирам, че бизнесът е бизнес, но това би било непостижима загуба за фотографската общност. Дори ако остане онлайн само като четим архив, съдържанието на форума е особено ценен ресурс. Колко би струвало да се поддържа поне системата на форума онлайн като архив за четене? На мащаба на ресурсите на Amazon, това ще бъде пренебрежимо малка сума. (Може би молекула на тази пренебрежимо малка сума...)

Борбите на IR и сега краят на DPR говорят за общ проблем в фотографската индустрия, и подозирам, че има много други такива. Някои компании са били доволни да печелят от огромната работа, която е посветена на сайтове като нашия, но след това ги третират като прости средства за няколко банерни реклами. Ако банерите не са кликнати, тогава сайтът няма стойност, нали така? Това е случилото се с двете сайта. Някога поне някои производители осъзнаваха истинската им стойност и ги подкрепяха с реклами, за да я поддържат. Времената обаче станаха по-трудни, и този дух избледня, а един от резултатите е това, което се случи с DPR. Надявам се индустрията да осъзнае от това, какво е загубила, и да се опита да подкрепи висококачествени сайтове за рецензии като IR и някои от отличните независими блогове, които съществуват, преди те също да срещнат съдбата на DPR.

Общо казано, това е тъжен ден за индустрията, за общността, за хората в DPR и лично за мен. Ще ми отнеме време да се справя с това, но докато се опитвам, изпращам моите най-топли желания и подкрепа на целия оставащ екип на DPReview. - И искрената ми благодарност и благодарности за добрите времена, които прекарах с всички други, които вече се преместиха напред в миналото.



ПП Добре звучи превода. Има някои грешки включително смислови, но идеята е ясна ....

около 2000-та година имаше бум на подобни сайтове - Luminous Landscape, Steve's digicams, Dyxum, Fred Miranda.... може би зa щастие повечето не постигнаха големи успехи и има шанс и сега да оцелеят.



Публикацията е редактирана (27-03-23 18:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: lamerko   
Дата:   29-03-23 01:07

Почнах да дялам скрипт за точене, но е мъка. Има антифлууд защита, която ме спира да обхождам с бърза скорост - налага се да пускам цикли на изчакване, което адски много забавя всичко.
Прогреса - обходил съм ресурсите с цел индексация - вече имам в локалната си база имената на камерите и обективите, директни линкове към спецификациите и линкове към ревютата, където ги има. Като бонус - thumbs (миниатурни снимки) на джаджите. Сега завърших парсера за спецификациите и го пуснах за камерите - става много бавно, като взима всички спецификации (от двете страници), заедно със снимките. Да се надяваме, че няма да ме усетят... Ако това мине - ще мисля за ревютата.

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: nyamago   
Дата:   29-03-23 01:13

> "Да се надяваме, че няма да ме усетят..."

Ако от AWS не са сложили някой AI бот-пазач, няма кой да те усети: сега жив админ едва ли има?

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: lamerko   
Дата:   29-03-23 01:17

В интерес на истината, сайта репортва че е на Microsoft цепия. Но няма гаранция че е така наистина :)

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: uri64   
Дата:   29-03-23 02:57

Там сигурно има някакъв текст за авторски права и непозволено репродуциране и разпространение на информацията…да не четем после по новините как български хакери са ударили сайт, собственост на Амазон….


Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: nyamago   
Дата:   29-03-23 03:58

[smilie18] (Не че не се случва най-редовно, но не винаги го четем по вестниците ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: asahi   
Дата:   29-03-23 08:54

(не чете вестници)

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: CDman   
Дата:   29-03-23 10:51

Вместо да се чудите как да копнете всичко от сайта - драснете му на Бай Безос едно писъмце бе. [smilie3]

Примерно:

Диар Джеф,
тъй и тъй ще го затваряш тоя сайт, що не ми го харижеш.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: nyamago   
Дата:   29-03-23 11:38

> Диар Джеф,
> тъй и тъй ще го затваряш тоя сайт,
> що не ми го харижеш.

Подозирам, че вече са му задръстили пощата такива предложения [smilie11]

Но както казах в първите си коментари - изобщо не им влиза в плановете да се лишават от сайта: имат решения да си правят (повече) пари от него, по други начини.

И затова точенето, докато е възможно, може да не им хареса.

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят DPREVIEW.COM
Автор: lamerko   
Дата:   29-03-23 12:04

Няма нищо нередно дето да го правя. Така или иначе в момента съм на етапа за базата с технически характеристики, а тези данни са свободни. Мога да ги използвам за мои си цели без притеснение. Със стоковите снимки е малко по-различно, но не съм много убеден, че повечето са техни - явно са предоставени от производителите. Там ще трябва малко проучване как стои въпроса - дали ще могат да се използват. За съжаление, голяма част от базата е без кадърни стокови снимки...

За ревютата - там нещата са ясни. Ако взема нещо от тях, ще е само за лично ползване, без никакво разпространяване или използване в други ресурси. Но шанса да ги прибера клонят към нулата - може би някакво обобщение, но ще видим. Частта с комюнитито (форумите, галериите и потребителските ревюта), които са всъщност може би 9/10 от целия сайт, нямат шанс да се обработят по моя начин. Те не са собственост на Амазон, но всъщото време не мисля, че може и да се използват свободно, поради липса на разрешение от aвторите им, които са дали разрешение само на DPreview.

Така че, най-вероятно ще се огранича до техническите данни.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »