Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Заслужава ли си употребявана техника от Фотосинтезис
Автор: Nikolcho555   
Дата:   20-03-23 14:19

Обектива пристигна, найстина беше все едно току що е свален от витрината на магазина, не ме излъга човека с който говорих по телефона. Взех го естествено. Имаше даже и документ от магазина с касова бележка, което ме учуди понеже нали това не е техника на самия магазин а на частни клиенти.

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си употребявана техника от Фотосинтезис
Автор: stanpaunov   
Дата:   20-03-23 16:10

Странно колко неверни неща се изписаха до тук за оказиона!
Първо в оказиона могат да се намерят и продукти продавани от самия Фотосинтезис.
Второ всеки продукт си има кутийка, документи и се проверява от Иван дали функционира правилно, дали има дефекти, като се дава и съответната оценка.
И трето всеки един купувач може да отиде на място да тества техниката, като предварително може да види в сайта реални снимки и на колко е оценен продукта от 1 до 10.
Относно цената тя пак се определя между продавача и купувача а магазинът е само посредник.
За мен това е идеален вариант, когато ми трябва нещо без да искам да го плащам, като ново но в същото време и да избегна риска от покупка в базара от непознат и без никаква гаранция, какво ще получа.
По голямата част от техниката е от дългогодишни клиенти и фотографи и ако щете най малкото би ги било срам да оставят нещо, което не функционира, или не отговаря на описанието.


Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си употребявана техника от Фотосинтезис
Автор: victory13   
Дата:   21-03-23 09:35

И след като разполагате с Иван, Драган или Петкан, а техниката е само от фърст клас продавачи, какво ви спира да и сложите 6 месеца гаранция, примерно... [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си употребявана техника от Фотосинтезис
Автор: Nikolcho555   
Дата:   21-03-23 12:47

Всъщност, бяха забравили да ми изпратят транспортната торбичка на обектива, така наречения кейс. Аз се усетих че го няма едва като се прибрах, бях забравил за него че го има в комплекта описан на сайта им. Без излишни драми, писах им снощи и обясних така и така че го нямаше, днес ми се обади човека от там ( може би този Иван ), извини се че са го забравили и ще ми го изпратят днес. Случва се, хора сме, хареса ми отношението което прояви и останах с добро впечатление от него и съответно от магазина.

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си употребявана техника от Фотосинтезис
Автор: stanpaunov   
Дата:   21-03-23 12:53

Каква селска ирония! Да – Иван, Драган и Петкан са много по-важни от някое юридически лице, интернет сайт или кух профил! Дейността на оказиона е повече с цел подпомагане на фотографската общност от колкото някакъв голям бизнес за самата фирма. Човек поне малко ако разбира от търговия, би трябвало да се досети. Сигурно местният манталитет пречи на такъв тип прочит, но какво да правим живеем, където живеем…
И последно някои от продаваните продукти си имат гаранция а аз не работя в магазина просто изказвам мнение на база личен опит [smile]



Публикацията е редактирана (21-03-23 12:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си употребявана техника от Фотосинтезис
Автор: victory13   
Дата:   21-03-23 17:25

Тук на село ракиено време мина отдавна, и които не бяха изпопадали под масите, сега се затъркаляха, като си представиха как стан отива в любимия фотосинтезис с апарата, купен от бай Спас от наше село, и поиска гаранционно обслужване... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си употребявана техника от Фотосинтезис
Автор: stanpaunov   
Дата:   21-03-23 20:16

В никакъв случай не трябва да се бърка "прекрасното българско село" със селянията..[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си употребявана техника от Фотосинтезис
Автор: victory13   
Дата:   21-03-23 22:16

Винаги е от полза да поспориш с гражданьето [cool] .

Компанията почти изцяло си легна, за да може утре рано да кОпа доматето на софиянци.
Обаче останааме николко човека, опънааме гуглата, и се оказаа некви работи [smilie5] .
Доколкото разбирам, обективът е "пристигнал", тоест търговийка по нета. В съответствие с регулациите в Еуропата, в такъв случай стоката има 6 месеца гаранция от към Иван [smilie5] .

Честито, и дано не се стига до нея! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си употребявана техника от Фотосинтезис
Автор: Mogila   
Дата:   29-03-23 10:21

hakama Всички търговци на фото техника на старо в Германия са задължени да предлагат гаранция за нея. Така че от който и търговец да купиш, рискът е малък. Дори купена от ибей, ако продавачът е в германия и не е частно лице, то имаш гаранция. Гаранция не е точно казано, но защита, която покрива проблеми, които продуктът е имал по време на покупката. За такива се считат проблеми, които са се появили до 6 месеца след покупката на стоката. За тях се приема, че ги е имало по време на покупката. Тоест в техен интерес е да предлагат стоки, които са в перфектно състояние.
Разбира се винаги може човек да има ядове, затова аз предпочитам известни магазини като Калумет например.

Какъв Олимпус те интересува? Имам един ЕПЛ 8, който съм ползвал само за 2-3 пътувания и не ми трябва.



Публикацията е редактирана (29-03-23 10:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си употребявана техника от Фотосинтезис
Автор: patzo   
Дата:   29-03-23 19:57

Те затова във всички обяви в ибей германия отдолу пишат, че няма никаква гаранция и връщане - примерно работи перфектно - няма гаранция. Но аз винаги гледам продавача да има 100 процента положителен рейтинг и добра цифра на продажби. Преди месец и нещо си купих чисто нов фотоапарат sony a6400 за 1080лв. ми излезе със доставката - на 0 кадъра запечатан от Англия. Тук такава далавера няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си употребявана техника от Фотосинтезис
Автор: Mogila   
Дата:   29-03-23 20:33

patzo, пишат го всички частни лица.

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си употребявана техника от Фотосинтезис
Автор: Nikolcho555   
Дата:   29-03-23 21:02

Mogila , ставаше въпрос за обектив Olympus 12-40/2.8 и той вече пристигна. Благодаря все пак за предложението.

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си употребявана техника от Фотосинтезис
Автор: Mogila   
Дата:   29-03-23 21:11

Аз питах hakama. Или сте едно и също лице?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »