Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 За слушалки
Автор: kalvados   
Дата:   16-03-22 18:40

Мисля,че темата ще е интересна за съфорумците!Има хора,които искат качествен звук освен у дома също и от мобилния си телефон.Става дума за слушалки за телефона.Почетох из интернет и видях,че едно от важните спецификации за тях е импендансът(съпротивлението).Скоро си взех слушалки 32 Ohm(ома),разликата от старите ми такива за 5лв. е ...Балкан.Но,човек иска още и още :).Имам песни по 150МВ-24Bit,192 KHz.30 Ома се поддържат от всички телефони.Моя е LG V-серията,със вграден DAC(усилвател).От LG казват,че поддържа слушалки до 300 Ома.И тук започва дилемата - никой производител не пише какви параметри се поддържат изцяло,драйвери,кодеци и т.н,!Въпросът ми е колко Ома слушалки сте слагали на телефони с вграден DAC или LDAC за да слушате качествено музика?

Отговори на това съобщение
 Re: За аудиоманиаци
Автор: hansto   
Дата:   16-03-22 18:45

Аз обичам да случам музиката на колони. Бях взех едни JBL 80 Es преди време с harmаn kardon усилвател. Само че на комшиите не им хареса много :)

Отговори на това съобщение
 Re: За аудиоманиаци
Автор: kalvados   
Дата:   16-03-22 18:46

Моля без глупости,въпроса е за слушалки!!!

Отговори на това съобщение
 Re: За аудиоманиаци
Автор: hansto   
Дата:   16-03-22 18:51

Пише за аудиоманиаци... къде видя глупости?

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: desmes   
Дата:   16-03-22 19:38

Странно ... импедансът да е най-важният за качеството на едни слушалки . Бихте ли споменали къде сте го прочели ?
един сериозен форум , към който бих се насочил.
Също https://www.whathifi.com/

Импедансът е само до напасване с източника . Последното нещо, което има отношение към качеството на звука.


Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: kalvados   
Дата:   16-03-22 19:57

На 100 процента бях сигурен,че темата ще се напълни с простотия.А въпроса е точен и ясен : Въпросът ми е колко Ома слушалки сте слагали на телефони с вграден DAC или LDAC за да слушате качествено музика?

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: OIM   
Дата:   16-03-22 20:56

Ако пуснеш тема за слушалки във фотофорум , нормално ...


Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: kalvados   
Дата:   16-03-22 21:16

Какъв е проблема?Тук има теми за музика,за филми за Еконт.... ???

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: desmes   
Дата:   16-03-22 21:45

Автор: kalvados
Дата: 16-03-22 19:57

" На 100 процента бях сигурен,че темата ще се напълни с простотия . "

Добре ... с червени ще слушате най-качествено !

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Slivenski   
Дата:   16-03-22 22:04





Публикацията е редактирана (20-03-22 18:00)

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Slivenski   
Дата:   16-03-22 22:14





Публикацията е редактирана (20-03-22 18:00)

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Yosssarian   
Дата:   16-03-22 22:30

Всъщност, импеданса е единственият съгласуващ параметър между усилвателя и озвучителното тяло - в случая - смартфон и слушалки....Цвета на последните няма чуваем ефект :)

kalvados, вграден DAC и вграден усилвател са две съвсем различни неща.....разбираш ли.....така или иначе, и двете ги има (под някаква форма) във всеки смартфон....

Мисля, че asahi може да даде компетентно мнение по въпроса....



Публикацията е редактирана (16-03-22 22:41)

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: asahi   
Дата:   16-03-22 22:53

Аз освен да напиша закона на Ом друго не се сещам. Ама ако искаш да слушаш качествена музика от телефона си вземи слушалков усилвател и ще ти се отворят чакрите.

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: asahi   
Дата:   16-03-22 23:05

Един добър пример.
В личен план когато се налага да слушам на слушалки предпочитам плеър пред телефона.

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: landstar   
Дата:   16-03-22 23:08

Щях да ти препоръчам Sennheiser Momentum 3, но като ти гледъм екшън профила мисля, че някакво Bose най- ще ти мяза. От телефона ако слушаш голяма разлика няма с какви си. Съпротивлението - по-голямото дава по-малко изкривявания. Първите цитирани са 600 Ома, но за телефон всичко ти върши работа. Приложения препоръчвам Foobar 2000, BOOM. И двете свирят flack файлове на висока резолюция. За LG не знам какви дакове вграждат но при всички случаи външен ДАК е много по-добре. Имаше едни Flydragon, колкото флашка на размер.

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Konstantinov   
Дата:   16-03-22 23:22

При озвучителните тела и слушалките най-важното е да ги чуеш и да ти харесат.Ако си от София иди в този магазин https://vsystem.bg/slushalki-sennheiser-momentum-3-wireless-cherni и пробвай, аз си взех тия блутут за 569 лева.На телефона може да си намериш нещо в ютюб дето се чува добре за проба или си запиши нещо.Възможно е 300 или 600 ома да се чуват по слабо и да трябва междинен усилвател за слушалки.Гледай децибелите на волт дето ги дават , ако е над 100 е добре.
Там има Sennheiser,Audio-Technica, beyerdynamic.Гледам слушалки 32 ома по 1800 лева beyerdynamic-не може да са лоши.Преди 40 години слушах едни филипс по лиценз на кос с 6 пасивни мембрани 300 ома и се чуваха много добре.



Публикацията е редактирана (16-03-22 23:35)

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: petronix   
Дата:   17-03-22 00:23

Лосчо, за да слушаш качествено музика е важен един друг параметър. Нарича се "отношение сигнал/шум". Измерва се в dB. Колкото по висока стойност има този параметър, толкова повече гаранция за качество имаш. При HiFi системи (слушалки) е над 100 dB. Притежавам слушалки Magnat LZR 980 Premium с "отношение сигнал/шум" 120 dB.



Публикацията е редактирана (17-03-22 00:29)

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Mogila   
Дата:   17-03-22 01:39

kalvados, както вече ти казаха DAC не е усилвател, а е чип, който конвертира дигиталния сигнал в аналогов. От него зависи дали ще може да възпроизведе твоите висококачествени файлове.

Омовете нямат отношение към качеството на звука.

Yosssarian не всички телефони имат DAC. Много от по-новите( тези, които нямат изход за слушалки) нямат DAC. А DACкът е в адаптера, който ти трябва, за да включиш слушалки в него.

Konstantinov цената изобщо не е гаранция за качество. А при звукът трябва по скоро да се говори за вкус. Може слушалки за 2000 лева изобщо да не можеш да ги изтърпиш и една минута на ушите си!!! А също така с блутут не можеш да слушаш високо качество! Трябва си кабел.

Качествен звук, и то брутално качествен, може да се получи с телефон. Аз го получавам. Скъпичко е, но е страхотно! Ето как слушам аз, когато съм на слушалки:

1. Абонамент при Tidal с най-високото качество. Spotify го забрави.

2. Външен усилвател с DAC. Не можеш да минеш без това. Моят е ifi hip-dac 2 . С батерия е и е доста малък. Страхотен саунд!

3. Готини скушалки, на които звукът ти допада. При мен след много сравняване са HiFiMAN Ananda

Сега ще напиша конкретно за твоя случай kalvados каквото знам: LG V серията е много добра за слушане на музика. Но с добър външен усилвател/dac ще е по-добре. Не знам кой модел имаш, но примерно за V30 вградения усилвател в телефона минава в някакъв по силен режим при слушалки с над 50 ома. Така поддържа и слушалки с по високо съпротивление. Общо взето можеш да ползваш всякакви слушалки.

P.S. kalvados не виждам някой да е писал простотии в темата ти. Има доста грешни неща, повечето от които са написани от теб. Не обиждай хората.



Публикацията е редактирана (17-03-22 03:18)

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: GenaDP   
Дата:   17-03-22 01:58

"...не всички телефони имат DAC. Много от по-новите(тези, които нямат изход за слушалки) нямат DAC"

Не думай! А как възпроизвеждат музика през вграденото говорителче? В цифров вид може би? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Mogila   
Дата:   17-03-22 02:01

GenaDP [smile] Разбира се, че имат. Но не и към USB изхода. Там излиза естествно дигитален сигнал.

Защо трябва да се заядеш[smilie11]



Публикацията е редактирана (17-03-22 02:37)

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: GenaDP   
Дата:   17-03-22 03:05

И защо трябва да се изкарва аналогов сигнал през USB-то? За тази цел си има аудио жакове.

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Mogila   
Дата:   17-03-22 03:09

Какви аудио жакове? Повечето нови модели телефони нямат.

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: GenaDP   
Дата:   17-03-22 03:17

Е, моят има. Тези, които имат само USB дупка - със сигурност имат и аналогов аудио вход и изход, изкарани на въпросното USB.

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Mogila   
Дата:   17-03-22 03:20

Нямат. Дай да не спамим темата с този въпрос. Така или иначе при посочения от автора модел си има всичко вътре.

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: GenaDP   
Дата:   17-03-22 03:23

Ако нямат, как според теб работят жичните хендсфрийта на тези телефони? По телепатия? [smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »