Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: За слушалки
Автор: asahi   
Дата:   23-03-22 12:38

Този блогер нещо не мога да го разбера от пръв поглед, а не ми се задълбочава.
За честота на Шрьодер ползвай това определение.


Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: kalvados   
Дата:   21-04-22 16:36

За интересуващите се - в интернет,няма да казвам на кои сайтове за да си няма проблем Фотофорум-а,има работещи (кракнати) версии на jetAudio HD Music Player Plus.Поддържа 192 kHz и 32 Bit FLAC файлове.Красота!!![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: asahi   
Дата:   21-04-22 21:53

Хайде на безплатното!


А тук има и платени. Слушате ли DSD?


Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: nyamago   
Дата:   22-04-22 14:15

^ Интересен плейър, но нещо не ми се подкара: настоява да се ползва с мобилния ап, пък той крешва [smilie2] Освен това при инсталациите забелязах доста обвързване с марки и фирми, което не винаги ме привлича...

От другия списък познавам Foobar2000, ползвах го преди години с един NAS диск, но е доста остарял и без цветен и секси GUI изглежда като някаква самоделка от времето на DOS (пък и технически / аудиофилски може би не е напреднал много оттогава). Не бих се връщал към него.

Извън тоя списък, намирам този също безплатен плейър за доста способен и не звучи зле.

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: kalvados   
Дата:   22-04-22 14:34

nyamagо : Колега,плейъра за който писах е за Андроид смартфони!Поддържа 192 kHz и 32 Bit FLAC файлове.НИКОЙ безплатен плейър не поддържа такива параметри на плейваните песни - НИКОЙ !!!



Публикацията е редактирана (22-04-22 15:31)

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: nyamago   
Дата:   22-04-22 15:27

написа:
> Колега,плейъра за който писах е за Андроид смартфони!

Аз пък писах за Hysolid, посочен от @asahi (само с една стрелкичка нагоре, ще рече - предния пост).

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: kalvados   
Дата:   22-04-22 16:12

192 kHz и 32 Bit FLAC файлове.НИКОЙ безплатен плейър не поддържа такива параметри на плейваните песни - НИКОЙ !!!

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: nyamago   
Дата:   22-04-22 18:10

> 192 kHz и 32 Bit FLAC файлове.НИКОЙ безплатен плейър неоддържа
> такива параметри на плейваните песни - НИКОЙ !!!

Отново за Андроид ли говориш?

Впрочем, любопитно ми е: кой издава музика в 32-битов FLAC и къде намираш такива източници? С каква система ги слушаш? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Mogila   
Дата:   22-04-22 22:03

Най-готиният плейър за Андроид е USB Audio Player Pro.

С него слушам 352kHz 24bit



Публикацията е редактирана (22-04-22 22:42)

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Yosssarian   
Дата:   22-04-22 23:11

- " 192 kHz и 32 Bit FLAC файлове." Баси, колко е напреднала цивилизацията.....
Повечето от Вас (нас) не чуват по-нагоре от 14 kHz....то и това не е малко де.....да не говорим за разлика между двете уши по-голяма от 6 dB, нито пък за тинитуса (ако го имате), който драматично стеснява динамичния обхват....Да не говорим за порядъка на изкривяванията, които всяко едно озвучително тяло (в това число и най-наточените слушалки) внасят...Да не говорим за слушателска култура.... :)
Направете си аудиограма, разгледайте резултата - отрезвяващо е....
Освен това, дали пък най-добрите образци записи от всички жанрове вече не са записани? И то в преддигиталната епоха? Един съвременен ремастер от оригиналните master tape, направен в условията на съвременната техника и възможности за висока резолюция не е никаква гаранция за по-добър звук.....освен да получите, може би, резултата, известен като "Loudnes war"....Слушайте музиката, не звука...Над едно определено ниво нагоре, нулите след запетаята в техническите характеристики на устройствата сами по себе вече не са толкова важни....
Пътя към по-добрия звук е съвсем друг....Мисля, че asahi е човека, който може да внесе компетентно просветление сред аудиторията.....
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Mogila   
Дата:   22-04-22 23:23

Yosssarian ние музиката си я слушаме и се наслаждаваме. А като ни се предлагат албумите с такива характеристики какво да правим? Да ги анатемосаме и спрем, защото са с прекалено много kHz ли?

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Mogila   
Дата:   22-04-22 23:34


https://photo-forum.net/static/site_pics/2022-04/1650659494_img-20220422-wa0000.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Yosssarian   
Дата:   23-04-22 01:59

И аз я слушам и се наслаждавам. Въпросът е какво всъщност се крие зад тези "характеристики и прекалено много kHz". Това не е ултимативната рецепта за по-добър звук(само по себе си).....Един запис или е записан както трябва (това може да е дори в 50-те или 60-те години на миналия век), и мастериран после грамотно (изцяло аналогово например), или пък - не. По-високата резолюция няма да го направи по-добър. Замисляли ли сте се, как точно я "чувате" по-високата резолюция? Ами от грамофонната плоча(ако е записана директно от мастър тейпа, без дигитална обработка) резолюцията каква е? М? По-висока, или по-ниска? Както и да е.... :)
[beer]



Публикацията е редактирана (23-04-22 02:22)

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: asahi   
Дата:   23-04-22 08:47

Мога да просветлявам някой или някой да ме просветлява когато се разискват технически аспекти в аудиото. Ако става въпрос за филии и фобии психолозите и психиатрите са по-подготвени.

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Mogila   
Дата:   23-04-22 10:10

Разбира се, че ако е записана зле, музиката си звучи гадно, дори с по-добра hifi техника кофти записаната музика звучи още по гадно. Това всичко е ясно. Защо изобщо да го коментираме?
Плочи естествено е готино, но не мога да си позволя много добра такава система.

Характеристики не ме интересуват, но ги има и ги обсъждаме. За мен е важно само да не слушам мп3 качество, защото там се усеща много и си е гадно.

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: asahi   
Дата:   23-04-22 13:38

За мен е по-важно музиката да е достъпна. Като чуя някоя песен да мога с лекота ад намеря дискографията на изпълнителя или ако излезе нов албум да го чуя сега, а не след 3 месеца. С тази задача дигиталните стрийминг платформи срещу малко заплащане се справят отлично.

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: nyamago   
Дата:   23-04-22 15:58

> "За мен е важно само да не слушам мп3 качество, защото там се усеща много.."

МР3 не е мярка или стандарт за качество, а само формат за съхранение на данни. В него качеството варира от земята до небето - не само по технически параметри, а и по грамотност на използване на формата.

Колко 'много се усеща': сигурен съм, че за някои качествени МР3 файлове - при сляп тест срещу друг формат по твой избор - отгатването ти няма да е по-добро от 'ези-тура'.

Освен ако под неофициалния термин "МР3 качество" имаш предвид типичните масови пиратски файлове от 90-те [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: mitpis   
Дата:   23-04-22 20:06

asahi" За мен е по-важно музиката да е достъпна. Като чуя някоя песен да мога с лекота ад намеря дискографията на изпълнителя или ако излезе нов албум да го чуя сега, а не след 3 месеца. С тази задача дигиталните стрийминг платформи срещу малко заплащане се справят отлично."

За мен пък е важно музиката да е качествена, предпочитам по-малкото количество, неща които харесвам, но да е на СД или плоча или качествена касета със съответната визия, която е част от концепцията на албума. Днес музиката се е превърнала в някакъв фон, когато пътуваш в автобуса, работиш на компютъра, ходиш в тоалетна и т.н, има хиляди групи и изпълнители в различни жанрове, което е добре, обаче като цяло от многото информация в главата нищо...



Публикацията е редактирана (23-04-22 20:07)

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Mogila   
Дата:   23-04-22 20:14

Nyamago очаквах подобна реплика. Ясно ми е, че има различно качество. Каквото и качество да е, чуй със сериозни слушалки и усилвател и ще усетиш може би и ти разликата. Аз достатъчно съм сравнявал.

Пък и няма никакъв смисъл да слушам мп3. Вече CD качество е супер достъпно.

Искам като си пусна John Scofield Quartet вечер след работа да се чувствам все едно съм в студиото. И е така[smile]



Публикацията е редактирана (23-04-22 20:15)

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: kalvados   
Дата:   23-04-22 21:02

Mogila , ами нали за това е темата - пичовете с DAC в телефона си само си слагат един хубав плейър,дават някой лев за качвствени слушалки и ....все едно са в студиото.Без да снасят хиляди цифри за уредби,усилватели и колони!Качествено музика се слуша САМО на слушалки и то през кабел - BLUETOOTH -а няма достатъчно пренос.Що беше нужно да се вади от 1000 кладенеца вода!То не бяха концерти,реверберации,закони на Шрьодер - глупости и простотии!!!



Публикацията е редактирана (23-04-22 21:04)

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: mitpis   
Дата:   23-04-22 21:24

Kalvados, що да не се снесе една цифра за качествени колони, усилвател, грамофон и т.н.кефа цена няма.

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: kalvados   
Дата:   23-04-22 21:31

mitpis : Който иска - да снася,няма лошо.Аз лично мисля,че на слушалки ще чуеш повече от музиката.Пък и можеш да си усилиш ... по всяко време на денонощието! :)

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: nyamago   
Дата:   23-04-22 22:10

За всеки влак си има пътници. И за всеки пътник - влакове.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Mogila   
Дата:   23-04-22 22:37

Един хубав малък преносим усилвател за слушалки с DAC изобщо не струва много.

Да със слушалките чувам повече неща и може би по-добре, но с колоните ми е понякога по-кеф, а и като сме двама или повече хора няма как със слушалки [smile]

Басите на слушалките няма как да ме побутнат в корема[smilie25]

Двата варианта са доста несравними. Имат си предимства и са подходящи в различни ситуации.



Публикацията е редактирана (23-04-22 22:39)

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: asahi   
Дата:   23-04-22 23:05

Ако влезеш в студиото със Скофийлд пак няма да те побутне нещо в корема. Но пък си свободен да чувстваш и търсиш каквото си поискаш.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »