Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Macbook Air vs Pro
Автор: avo   
Дата:   28-10-21 13:35

Големината се сменя без проблем, но като станат големи, ако на един ред са се събирали 5 примерно, се събират да кажем два. И то вместо да ги подреди по 2 на ред и да скролваш надолу пак ги оставя по 5, но виждаш само два, и трябва да скролваш и хоризонтално. Надявам се стана ясно :)

Отговори на това съобщение
 Re: Macbook Air vs Pro
Автор: georgioiv   
Дата:   28-10-21 14:16

а, тва ли - даваш им да се сортват по име и ще се оправи...

Отговори на това съобщение
 Re: Macbook Air vs Pro
Автор: avo   
Дата:   28-10-21 17:04

ще опитам, мерси, надявам се да си прав :)
на High Sierra ги подрежда нормално по каквото и да са сортирани, не мога да разбера защо променят такива неща в операционните системи, които са измислени добре веднъж

Отговори на това съобщение
 Re: Macbook Air vs Pro
Автор: georgioiv   
Дата:   29-10-21 11:21

Още една особенност забелязах на Mac Air-а, разбира се логично, но да споделя - когато браузвам, чатя или гледам видео батерията пада нищожно, имам чувството че за един ден не мога да я свърша. Като пусна Bridg-а и Photosop-а - направо я изяждат за два часа от 100 на 30 %...

Отговори на това съобщение
 Re: Macbook Air vs Pro
Автор: diana2017   
Дата:   29-10-21 12:14

Чудя се какъв избор да направя, Apple MacBook Air 13 "Apple M1 чип 8-ядрен процесор, 7-ядрен графичен процесор, 256GB, астро сив , цена
1 926,82 лв. + доставка. Предлагат ми 2-ра употреба HP Z-book G3 studio i7-6820HQ , NVIDIA M1000M 4GB , 16 GB DDR4, 256GB M.2 NVMe + 1TB M.2 NVMe , екран 15,6" с Win 10 Pro за 1800 лв. Втория е с по-голям екран, повече памет и с два ССД и по-евтин, много е запазен, но все пак е 2-ра употреба, дали си заслужава да го взема?


Отговори на това съобщение
 Re: Macbook Air vs Pro
Автор: lamerko   
Дата:   29-10-21 13:24

За избор - сам си решаваш. Иначе тази M1000M я брой по-скоро като пасив, а не като екстра. Другото - имай предвид, че при MacOS нещата са по-добре изпипани от към ефективност и програмите като цяло се нуждаят от по-малко ресурси, освен някои специфични инструкции. Големия плюс на HP-то е възможността за ъпгрейд/подмяна на компоненти и повече портове, а на макбука - по-добрата изработка и несравнимо по-добрата интеграция.

Отговори на това съобщение
 Re: Macbook Air vs Pro
Автор: georgioiv   
Дата:   29-10-21 14:24

diana2017: Аз имам ноутбук Asus ROG с подобни параметри, такъв процесор, повече рам и малко по-слаба карта Нвидия с 2G рам и 17 инча хубав екран. Mac-а е несравнимо по-бърз, дисплеят е retina true tone, макар и малък, аз включвам един голям извит LG и си гледам дисплея на мак-а само контролно за цветовете. Принципно ако не си работила с macOS в началото ще ти е криво, но когато свикнеш, ако свикнеш :) няма да се върнеш никога повече към Windows. За мен изборът е ясен. Моя ноутбук си го оставям само защото вече не мога да му взема парите които съм дал навремето за него и в 99% от времето си ползвам mac-а..

Отговори на това съобщение
 Re: Macbook Air vs Pro
Автор: diana2017   
Дата:   29-10-21 15:06

Благодаря ви, въпросът е, че не разполагам с достатъчно пари за МАК-а ,а и трябва да купувам външен диск. Още ми свалиха от цената на Збука, като добавят 512GB M.2 NVMe + 1TB M.2 NVMe SSD, но без Win 10 pro, за 1650лв.


Отговори на това съобщение
 Re: Macbook Air vs Pro
Автор: georgioiv   
Дата:   29-10-21 15:28

За 1800 имаше днес в OLX mac air, нов, в неразопакована кутия.
Аз бих изчакал малко да посъбера още мъничко за mac.
Но аз съм предубеден, защото го ползвам седмица и съм в див възторг :) Реално два недостатъка има mac-a - само два универсални порта и малък дисплей. Във всичко друго е по-добрия избор - бързина, лек, абсолютно безшумен, над 8 часа батерия, чудесен дисплей, хубав звук, три микрофона за запис на звук, много удобна клавиатура, чудесен тъчпад, с който като свикнеш всички други са ти криви и т.н. :)

Външния диск си е външен диск, неудобство от една страна, но пък може да ходи по всички машини от друга. Аз ползвам samsung evo, от който мака чете с 350МБ/с



Публикацията е редактирана (29-10-21 15:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Macbook Air vs Pro
Автор: ruil4o   
Дата:   29-10-21 15:34

И на 1000 да падне НР-то, пак ще изчакам за Мак. @georgioiv е описал много точно! От две години не ползвам мишка - тракпада на Мака е достаъчен [cool] - работя с графични прорами и FinalCut Pro без проблем.



Публикацията е редактирана (29-10-21 18:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Macbook Air vs Pro
Автор: avo   
Дата:   29-10-21 15:36

Факт, не познавам човек, минал на мак да се въррне към PC. Аз направих прехода преди 8 години, сега колкото пъти седня на уиндоуски компютър, толкова пъти се нервирам на хиляди глупости, които при мак са направени по-умно и интуитивно. Особено в комбинация с айфон, ако ползваш такъв, мака е доста по-удобен и приложим за всекидневна употреба от общ профил потребител, като 99% от хората. Да, по-скъпи са стартово, във времето цената се изплаща, защото изкарват много повече, от личен опит го казвам. Но всеки си вярва на нещо, аз на моето, ти на твоето и така :)

Отговори на това съобщение
 Re: Macbook Air vs Pro
Автор: stef7   
Дата:   29-10-21 16:04

Избора на OS и лаптоп е според мен винаги личен и за мен доста субективен. Кои са например тези неща които при Mac са направени по-умно? Или какво има Apple Mac OS което няма Windows. Интересно ми е защото имам и двете под формата на dual boot Hackintosh + стар Macbook Pro и за себе си не намирам нищо по-тъй в Apple Mac OS. Windows отдавна изкопираха всички нововъведения от Apple.


Отговори на това съобщение
 Re: Macbook Air vs Pro
Автор: georgioiv   
Дата:   29-10-21 16:13

веднага давам пример с безплатната супер програма за macos Pages. Универсален текстов редактор с много различни теплейти и възможности Започвам документа на macAir, продължавам го в офиса на imac-а, рисувам си нещо по документа с писалката на айпада и когато ми е нужен документа за секунда си го разглеждам и коригирам на айфона. Брутално добър и полезен синхрон, който ползвам всеки божи ден.

Отговори на това съобщение
 Re: Macbook Air vs Pro
Автор: hansto   
Дата:   29-10-21 16:15

@offtopic-петъчен
Преди години се наложи да си играя с един мак и накрая му инсталирах windows [thankyou] истински случай

Отговори на това съобщение
 Re: Macbook Air vs Pro
Автор: lamerko   
Дата:   29-10-21 16:29

И аз на моя MBP 2015-та имам официален dual boot през boot camp - когато хардуера е кадърен, и софтуера си върви без грижа. За съжаление, М1-ците сложиха край на тази чудесна екстра...

Отговори на това съобщение
 Re: Macbook Air vs Pro
Автор: georgioiv   
Дата:   29-10-21 17:28

hansto: преди години macOS имаше повече трески за дялане. Сега е голямо удоволствие да се ползва, от 4 -5 години насам, особено в система с айфон, айпад и епъл тв.. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Macbook Air vs Pro
Автор: alext   
Дата:   29-10-21 17:34

Parallels не заменя ли донякъде boot camp-a?

Отговори на това съобщение
 Re: Macbook Air vs Pro
Автор: lamerko   
Дата:   29-10-21 18:19

Не точно - това е виртуализация, която се пуска върху MacOS в качеството му на хост. Хубавото е, че интеграцията е достатъчно голяма, за да не правиш разлика на моменти с какво работиш - един вид програмите от Win-а бачкат все едно, че са пуснати директно на мак-а. Лошото е, че тази простотия е платена - годишен абонамент, който излиа доста солено, без да получаваш постоянен лиценз...

Отговори на това съобщение
 Re: Macbook Air vs Pro
Автор: alex.d76   
Дата:   29-10-21 19:07

Аз до скоро (е, скоро скоро - година може би) недолюбвах открито Мас-системата ...
Обаче откакто се заимах с iPhone, iPad и MacBook - рЕзко и коренно си смених мнението !
Еко-системата на Apple е нещо невероятно и не мисля, че за момента има достоен аналог - възможностите за споделена работа между различните платформи по едно и също време е нещо, което за мен е просто безценно!
Отделно, ако се върнем на темата за фото и т.н. - имам монитор за около 1000лв на десктоп системата ми (AMD & Nvidia базирана), но по дяволите - какви цветове има Retina-та ... не вярвам някой да посмее да оспори !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Macbook Air vs Pro
Автор: asahi   
Дата:   30-10-21 10:19

След като ги калибрираш ще се оправят.

Отговори на това съобщение
 Re: Macbook Air vs Pro
Автор: diana2017   
Дата:   31-10-21 15:47

Как процедирате с този MacBook Air 13" при включен външен монитор и външен SSD, ако се налага копиране на информация от други външни носители?

Отговори на това съобщение
 Re: Macbook Air vs Pro
Автор: lamerko   
Дата:   31-10-21 16:07

Ако модела ти няма достатъчно портове, ще ти трябва медиен хъб, само срещу $ххх [smilie5]
В новите играчки с m1 pro(max) са върнали портовете, което е една от добрите новини.

Отговори на това съобщение
 Re: Macbook Air vs Pro
Автор: hotsnail   
Дата:   31-10-21 16:08

Още за предните макове има хъбове, когато се ползват на бюро. Включвате хужа с usb-c към мака и от хъба идва ток за захранване. А от мака сигнал за монитор, usb управление за външни устройства като камери, дискове, принтери, слушалки, SD карта...

Ползвам един служебен CalDigit. Не се справя добре ако на хъб сложа два монитора едновременно. За това втория го закачам директно на мака. На моя мак си е така по спецификация, че на един порт поддържа един монитор. Реално работят и двата, но не ги открива лесно и май имаше ядове с 4k60



Публикацията е редактирана (31-10-21 16:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Macbook Air vs Pro
Автор: stef7   
Дата:   31-10-21 19:46

@georgioiv
Безплатни редактори с отлични възможности има доста. Но примерно Libre Office е пакет подобен на MS с доста повече възможности от Pages. При това се инсталира на всякакви операционни системи, вкл. Linux и Mac OS. Документи, книги и т.н. са в облака отгодини и ги достъпвам през всякакви устройства вкл. на Apple, телефони под Андроид, компютри. Apple не предлагат нищо ново и уникално в този аспект.


Отговори на това съобщение
 Re: Macbook Air vs Pro
Автор: Yog   
Дата:   31-10-21 22:24

Аз харесвам устройствата на Епъл сами по себе си. Според мен превъзхождат като дизайн и оптимизация останалите. Но не харесвам агресивната им политика, да ме вкарат изцяло в тяхната екосистема. Повечето Епъл потребители, които познавам, имат лаптоп, телефон, таблет, по-заможните и стационарен Епъл. Увъртели са се в донгъли и преходници и с леко налудничав блясък в очите ми обясняват, че не знам какво изпускам![smilie10]
Преувеличавам, разбира се, но само малко[smilie18]
Като цяло, не харесвам няколко неща в Епъл. Обективно - цените, както и нахалството от сорта "не ти сложихме порт, защото нямаш нужда от него, но продаваме преходници по 90 лева, щото като ти потрябва порта, дето го нямаш..." И чисто субективно не харесвам фанатизма на най-големите им фенове, които и кравешка фъшкия да пусне на пазара любимата марка с нахапаната ябълка, с пяна на уста ще ми обясняват, че всички имат нужда от такава фъшкия, появата й на пазара е невероятно визионерство, а дори фъшкии да е имало откакто има крави, епълската е по-така и, разбира се, в пъти по-хубава!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »