Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Sony A7IV
Автор: stef7   
Дата:   21-10-21 20:16

Да видео кодека е не само 10bit 4:2:2 но и All-I (интрафрейм кодиране) с висок битрейт.
Автофокуса на нивото най-доброто което Sony предлага в момента
Разни други благинки като например, затвора закрива сенсора когато сменяш обектива.
Никак не е зле камерата. Като се има предвид огромния избора на обективи за Сони, по-добро предложение от Canon R6.
Е да цената нагоре от предишния модел, но това го виждаме при всички производители. Нищо де след 2-3 години ще е вече доста по-добра :)


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: Yog   
Дата:   21-10-21 20:31

Когато излезе третото поколение, беше нещо голямо. Буквално промени пазара и накара Канон и Никон да почнат да се пънат в безогледалната сфера. Това четвърто поколение притежава точно 0 неща, които да изпъкват над конкуренцията. За мен камерата не отговаря на големите очаквания.
P.S. любим момент ми е, че в края на 2021 Сони пускат камера за над 5000 лева, която има заден екран със същата резолюция, каквато камерката ми Олимпус имаше преди 5 години. Нещо като 640х480. VHS-a отвръща на удара [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: vrobler   
Дата:   21-10-21 21:22

https://www.youtube.com/watch?v=Hn4eMwororg&ab_channel=MattWhoisMattJohnson

още преди продажбите изглежда трепач!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: asahi   
Дата:   21-10-21 21:36

Are You Ready For The Next Xperia?
Oще един трепач от Сони.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: hotsnail   
Дата:   21-10-21 22:00

фотосинтеза са написали кратко представяне

5600 лева за Коледа ще дойде сигурно.

ПП може би едно от най-хубавите неща за много хора ще е, че цената на силна камера като а7м3 ще падне вероятно



Публикацията е редактирана (21-10-21 22:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: hotsnail   
Дата:   21-10-21 23:03

бай Ви Джералд май я харесва горе долу

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: vinse   
Дата:   22-10-21 02:57

Хубава камера, двата по-големи кусура, които и намират са кропа при 4к60р и остарелия дисплей. Но сони са гледали да опазят S и R сериите си. Другото, което е малко тегаво е 5 фрейма в секунда при некомпресиран raw файл, но за любител като мен това не е проблем.



Публикацията е редактирана (22-10-21 03:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: georgioiv   
Дата:   22-10-21 04:56

ади продавайте А7-3, да си купя още няколко. :))

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: Mogila   
Дата:   22-10-21 10:01

Нищо интересно за съжаление.
Сони, както и в другите си продукти, преминаха във фазата да разчитат на феновете си. Не че другите компании не го правят...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: VladHD   
Дата:   22-10-21 10:37

Това е all round камера. Нормално е да има ограничения тук-там. Ако беше перфектна, нямаше да има смисъл от A1, A7R и А7S.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: Yog   
Дата:   22-10-21 11:14

VladHD, аз не искам камерата да е "перфектна". Нито ми трябва да има 4к със 120 кадъра в секунда като 7S или да е 60 мегапиксела като 7R, или да снима с 30 кадъра в секунда като А1. Но да осакатят електронния затвор на безогледална (!) камера, не го приемам. Нали едно от основните предимства на този тип камери е, че снимат безшумно? Селските номера, като слагането на заден екран от миналия век или 5-те кадъра в секунда за некомпресиран RAW ги подминавам.
Когато Канон изкараха RP и се видя, че сензора се чете за 1/10 от секундата, всички ревюта ми обясниха колко неизползваем е електронния затвор и каква дървена камера са пуснали. При условие, че беше бюджетно моделче. А тази, в края на 2021, за двойни пари, реално е същата в това отношение. Интересно някой дали ще е толкова възмУтен и огОрчен или ще се пеят песни и ще се пишат стихове каква благодат ни е споходила.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: sirkhann   
Дата:   22-10-21 12:49

Yog - стискай още една седмица да излезе Z9 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: Yog   
Дата:   22-10-21 13:45

Аз и без това не съм решил коя безсмислено скъпа играчка да си купя. Z9 няма да е, защото ще трябва да продам колата [smilie5]
Но след обявата вчера, май няма да е и 7IV, на която се бяха навил, преди още да е пусната...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: dkaramanov   
Дата:   22-10-21 14:37

Гледах вчера на живо ако мога така да се изразя представянето, изглеждат добре подобренията особено за видео, на мен ми харесва и въртящия се екран също. Иначе цената малко е множко, особено като се има в предвид , че може да се вземе за 4200лв А7R3A - А е новата версия където екранът е 2 пъти по голяма резолюция. Естествено А74 има по-нови неща.(хардуерни и софтуерни като менюто и новият слот за CFexpress Type A карта).

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: Yog   
Дата:   22-10-21 14:59

dkaramanov, това също не го разбирам. Защо се напъват да слагат слот за CFeX след като ограничават RAW файловете до 5 в секунда? Толкова бързо може да записва всяка SD карта. Дори за видеото не е, защото в най-високото качество пише с 600 мегабита в секунда. Това е към 75 мегабайта. Всяка V90 карта може да го запише.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: vinse   
Дата:   26-10-21 18:50

Защо се напъват да слагат слот за CFeX след като ограничават RAW файловете до 5 в секунда? Толкова бързо може да записва всяка SD карта

Сони са производител на CFeX карти, така че е нормално да се опитат да продадът и друг продукт покрай фотоапарата.

Някой направил ли е преордър на апарата да каже дали родните магазини са дали някаква конкретна дата ? Аз много се колебая, но предвид това че хич не съм на зор сигурно ще отложа покупката за пролетта. Сони имат ли някакъв навик да пускат промоции с удължена гаранция.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: Yog   
Дата:   26-10-21 19:34

Аз като купих предишното си Сони, промоцията беше 3-годишна гаранция, вместо 2-годишна. Но дали за всички камери има подобна промоция, нямам идея.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: vinse   
Дата:   26-10-21 20:04

Да те доста често я правят тази промоция 2+1 години след регистрация, но има ли нещо по-дълго, примерно 5 години.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: Mogila   
Дата:   26-10-21 20:40

В немските магазини срок на доставка "от" 16ти декември. А това "от" преведено на български означава "може би ама надали".

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: vinse   
Дата:   26-10-21 20:41

Аз в синтезиса сега се загледах и там пише през декември.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: hotsnail   
Дата:   26-10-21 21:59

Yog написа:

> Аз като купих предишното си Сони,
> промоцията беше 3-годишна
> гаранция, вместо 2-годишна. Но дали
> за всички камери има подобна
> промоция, нямам идея.

Като го регистрираш Сонито ти дават година бонус на гаранцията. Поне така беше с А7С. Освен това продават допълнителна гаранция до 5 години с опция за пикриване на инциденти.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: vinse   
Дата:   02-02-22 21:30

Играя си с апарата през последните десетина дни, но още не съм имал възможност да го ползвам както си му е реда. Първоначални впечатления
- много добур автофокус, поне при тест с хора.
- добро представяне при ниска осветеност
- добър viewfinder, калпав дисплей
- не лошо 1080р, страхотно 4к. Кропа при 4к 60р не ми е особена болка, предвид това, че идвам от м4/3 система
- предвид това, че е хибридна камера съм много доволен от възможността за предварително програмиране на по 3 настройки на видео и снимки. Правиш си всякакви настройки на видео (примерно 4к, 24р, IBIS OFF, Slog 3) и ги запаметяваш, след това колкото и промени да правиш по тях, може отново да ги "извикаш" за секунда.
- калпава батерия, това може и да е заради студа на който снимах, та е в процес на тестове
- за да се възползваш от всички видео благини ти трябва V90 карта. Иначе само за снимки и V30 върши работа. Скоростта на запис се определя от по-бавната карта. CF Express е безмислено да се ползва освен ако не правиш много дълги бърст-ове (30+)
Проблем който срещнах при ползването на апарата с Godox V860iii - светкавицата влиза ИЗКЛЮЧИТЕЛНО деуфно в обувката на апарата. При запитване към Godox казаха, че не са чували за подобен проблем. Побългарих светкавицата, като я поизпилих с пила за нокти и сега влиза доста по-лесно, но пак е малко зор. Предполагам съм попаднел на дефектна бройка и ако се смени обувката на светкавицата всичко ще е наред.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: hotsnail   
Дата:   02-02-22 22:35

Интересно. Със здраве да я щракате.

Това с батерията ме учудва. Ако Ви е пръв безогледален, не го дръжте включен при дълги паузи. Знам, че хора идващи от СЛР са свикнали да включат камерата сутринта и да не я изключват цял ден. Ама тука визьора и екрана яко смучат. Би трябвало 800-1000 снимки да не са проблем на тая батерия въобще. Поне на моите по-стари А7-ци не ми е свършвала батерията. То аз видео не снимам та вероятно от там.

CF и аз четох, че трябва за дълги серии. Иначе буфера май е 20-30 кадъра.

Как Ви се вижда това меню, дето го хвалят?

Екрана настрани допада ли Ви? Аз май си предпочитам централния вариант...



Публикацията е редактирана (02-02-22 22:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: vinse   
Дата:   03-02-22 09:29

Благодаря !

При дълга пауза го изключвам, но за такива от по 20-30 минути го оставям да спи. Ще я видя батерията, както казах снимах на студ та не е изключено това да е проблема.

Новото меню е по-добре отколкото при А7iii. Хоризонталната подредба ми харесва повече.

Въртящия екран е ОК, предишния ми апарат беше с такъв та съм му свикнал, не че му ползвам тези възможности толкова много.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: thephotonub   
Дата:   03-02-22 10:17

Hotsnail:

Буфера мисля че е доста над 100 касъра на за това е нужно новата cfexpress type A card с която не разполагам да направя тест.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »