Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Пълно форматен Nikon - pазмислии страсти
Автор: alext   
Дата:   07-10-21 11:38

в това отношение никой не може да бие М4/3


иии телефоните, 4 обектива са в джоба плюс лайтрума на телефона и си готов.[smilie25]



Публикацията е редактирана (07-10-21 11:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Пълно форматен Nikon - pазмислии страсти
Автор: hose   
Дата:   07-10-21 12:29

750 e един от най-добрите никони

след 850 мислех да го продавам, но се отказах.. по-лек, по-малък, по-леки файлове, изкарва си парите все още... картинката е супер

иначе uri64 е прав - нямаш непрежалими обективи, може да продадеш всичко и да минеш на Зет ако те влече

и после пак да продадеш всичко и да вземеш 850, щот вече го спират и него... [smilie5] и той вече е наистина най-добрия никон според мен (дигитален)

после и него ще разкараш и ще си вземеш едно лентово тяло [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Пълно форматен Nikon - pазмислии страсти
Автор: ivjordan   
Дата:   07-10-21 13:59

А, не!
На лента, след печалния опит от разни Зенит-и в зората на демокрацията, никога няма да се върна ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Пълно форматен Nikon - pазмислии страсти
Автор: sirkhann   
Дата:   07-10-21 14:02

Щото не си барал нещо като Nikon F100 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Пълно форматен Nikon - pазмислии страсти
Автор: uri64   
Дата:   07-10-21 15:48

Това, с което съм съгласен от изложението на sirkhann е, че слага ударение върху обективите. Според мен това трябва да се гледа най-вече - какви са обективите, които ще се ползват - т.е. какво се гони като съотношение функционалност/цена и вече след това да се мисли коя система предлага най-добрия вариант и тогава вече да се гледа тялото. Примерно аз напоследък съм си харесал най-много фокусно разстояние 38-40 мм. и гледам коя система предоставя добър такъв твърд обектив, по възможност светлосилен, по възможност АФ, след това тази система има ли добър травъл обектив и след това гледам тела.


Отговори на това съобщение
 Re: Пълно форматен Nikon - pазмислии страсти
Автор: ivjordan   
Дата:   07-10-21 16:36

С това и аз съм съгласен, но като цяло, разликите май не са особено фрапиращи, ако не се търси нещо изключително екзотично.
Не знам да има система, която де не предлага 24-70+ еквивалент, даже повечето имат по няколко, т.е. травъл обективът не би следвало да е проблем за никоя ситема.
Нататък е ясно, че Никон Z, като сравнително прясна система, предлага по-малко възможности, но вероятно ще попълнят колекцията, а и третите страни рано или късно ще им разчетат АФ протоколите.
По-скоро проблемът идва от огромното количество F обективи, които стоят по хорските (включително моя) шкафове.
По-нагоре хората писаха, че нямам непрежалими обективи, но то по тази логика, никой няма, освен малкото собственици на 6 милиметровия фишай на Никон, дето струваше към половин милион по едно време...
Въпросът е, че си е занимавка да продаваш 5-6-7 обектива, за да ги замениш с два за повече пари и съмнително подобрение в качеството.

Отговори на това съобщение
 Re: Пълно форматен Nikon - pазмислии страсти
Автор: Yog   
Дата:   07-10-21 17:18

ivjordan, като метод на продаване можеш да ги опаковаш, да ги пратиш на MPB в Германия и те ще направят оценка на състоянието им и ще ти преведат парите. Като цяло, оценката им е коректна, а цените, по които изкупуват, не са много по-различни от това, което ще получиш на (полумъртвия) пазар у нас. Дори да са с, примерно, 10 процента надолу, липсата на разправия да опитваш да продадеш 7-8 неща на различни купувачи, по куриери и т.н. си струва, според мен.
А преди да ги изпратиш, можеш да провериш на какви цени ги изкупуват, като попълниш "аз предлагам еди какво си" и те ти пращат примерна оферта. Дори ти да си попълнил, че техниката ти е "отлична", а те да я оценят като "добра", пак няма да е голяма разлика.

Отговори на това съобщение
 Re: Пълно форматен Nikon - pазмислии страсти
Автор: sirkhann   
Дата:   07-10-21 17:24

Аз бих прежалил всички обективи от изброените. AF Micro-Nikkor 105/2.8D е прекрасен, обаче няма да има автофокус нито на Fuji, нито на Z.

За мен първото най-важно нещо е човек да има приоритети какво иска да прави със системата. Ако на някой не му е важно да има ISO 100 или ISO 64, при добри условия, резултатите между едно X-S10 и Z системата са доста сходни в повечето случаи.

Има други страхотни обективи на F и EF винтове, но има адаптери и за двата варианта (например на Fringer), които позволяват човек да ползва тези обективи и на Fuji система. Има и феноменални DSLR обективи, които ги няма все още за безогледални системи.

Той uri64 не го харесва този филм, обаче има стъкла като Sigma Art 28/1.4, Sigma Art 40/1.4, Nikkor 105/1.4E, Sigma Art 105/1.4, Nikkor 58/1.4G и разни такива, които наистина имат уникален рисунък или оптически качества за цената си... Хубавото е, че горните могат да се монтират и на DSLR, обаче е малко неприятно с фокуса...

Отговори на това съобщение
 Re: Пълно форматен Nikon - pазмислии страсти
Автор: uri64   
Дата:   07-10-21 18:06

Аз под "непрежалими" имах предвид не ценово, а такива, които човек много си харесва заради някаква причина и такива, които са известни с качествата си и нямат аналог [smile] А сигмите ги харесвам, защо...даже навремето бях много доволен от някои обективи на арт серията...просто предпочитам да не се занимавам с преходници ако мога :)


Отговори на това съобщение
 Re: Пълно форматен Nikon - pазмислии страсти
Автор: victory13   
Дата:   08-10-21 10:37

Най-смисления начин да похарчите едни пари за DSLR Никон в момента е .... този ! [beer]

Обаче не вярвам никой тук да ми повярва... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Пълно форматен Nikon - pазмислии страсти
Автор: quazimodo   
Дата:   08-10-21 10:56

victory13 написа:

> Най-смисления начин да похарчите
> едни пари за DSLR Никон в момента е...
> този [beer]
>
> Обаче не вярвам никой тук да ми
> повярва... [smilie18]


Що, аз ти вярвам. Щракал съм с такова няколко месеца, както и с няколко единички от Канон. Предпочитам Канон, но заради липсата на адекватен сервиз, бих заложил на Никон [smitten]


Отговори на това съобщение
 Re: Пълно форматен Nikon - pазмислии страсти
Автор: ivjordan   
Дата:   08-10-21 11:26

Пробвах това:

"А преди да ги изпратиш, можеш да провериш на какви цени ги изкупуват, като попълниш "аз предлагам еди какво си" и те ти пращат примерна оферта. Дори ти да си попълнил, че техниката ти е "отлична", а те да я оценят като "добра", пак няма да е голяма разлика."

Цените са им просто смешни. На не повече от 50-60% от пазарната тук за обективите. Иначе, тялото са го уцелили.

Отговори на това съобщение
 Re: Пълно форматен Nikon - pазмислии страсти
Автор: stanpaunov   
Дата:   08-10-21 12:25

victory13, ще ми е интересно да разбера, защо според вас един Д3с е по-добрият избор от моя Д500...

Благодаря предварително за разясненията!
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Пълно форматен Nikon - pазмислии страсти
Автор: Yog   
Дата:   08-10-21 19:01

ivjordan, пробвал ли си да продадеш тези обективи у нас? Опитай и сподели (ако искаш) каква е реалната цена, на която стана сделката.
Всичко струва толкова, за колкото може да се продаде. Не колкото продавачът мисли че струва. Затова в базара има обяви, които ще надживеят сайта [smile]
Но така де. Просто предложих вариант. Всеки си преценява сам. Щом не те устройва, не го правиш, естествено.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Пълно форматен Nikon - pазмислии страсти
Автор: Satsan   
Дата:   08-10-21 20:18

Д 500 е уникален, кроп и много скъп за ДСЛР.
Д3s е уникален, фулфрейм, тежък и евтин за нашите разбирания.
Според цената и заданието на темата Д3 и за мен е фаворит, ако пренебрегнем тегло и размер. Излишно е да се спори за флагмана на кропките и за един от флагманите на фулфреймите. Цената....цената.

Отговори на това съобщение
 Re: Пълно форматен Nikon - pазмислии страсти
Автор: avo   
Дата:   08-10-21 22:50

ivjordan , преди една година бях 1:1 в твоята позиция, желание да си купя нова играчка и да похарча едни пари за кеф. Бях с две тела, Д5300 и Д7500, винаги ми е било по-удобно като ходя да снимам по-сериозно да не въртя обективи много много. И всеки снимащ с кроп тяло иска да опита ФФ, да види що е туй голяма матрица :) Взех си z6 на много добра цена от черния петък, в кит с FTZ i 24-70 f4, след това взех 14-30 f4 и Viltrox 85/1.8 Отскоро и Tamron 150-600 g2 на лов за пилета, уча се още да снимам с него. Глобално не съжалявам за смяната и грам, оставих си Д7500 за кроп тяло, другият го продадох. С дългия Тамрон става 900мм без преходник и го държа постоянно на него почти. За мен ФФ предимството е във визията при снимане на отворена бленда със светли твърди обективи, на високо ИСО също разликата е голяма, и основната разлика идва от Z стъклата, видимо по-добри и остри са от F-mount вариантите им. За мен Z тяло с F стъкла е безсмислено и ще е твърде сходно с резултатите ти от Д7200. А смисъл от Z6ii спрямо първата генерация има главно ако ползваш често AF-C за движещи се обекти, особено с face\eye detect, за пейзаж на единична точка в AF-S няма да има разлика с Z6, цената е коренно различна особено сега обаче. Z5 го пробвах като взех шестицата, фокусира видимо по-тегаво на слаба светлина, в стая на лампа например, и мен лично липсата на горен дисплей ме дразни, свикнал съм да има. Когато апаратът е на статив и е под нивото на главата ми много по-лесно следя настройките на него. А за Z Viltrox имат вече няколко автофокусни обектива, ще има още. Цените са прилични съвсем, качеството на картинката от Viltrox 85/1.8 на отворена бленда е видимо по-остро от никонския 50/1,8 G с FTZ. Нативният 85/1.8 S е най-добрият вариант, казват, аз го ползвам по-рядко и е реших, че е твърде много за глезотията само.
Надявам се да съм ти бил малко поне полезен.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Пълно форматен Nikon - pазмислии страсти
Автор: ivjordan   
Дата:   13-10-21 11:38

Благодаря за дискусията!

Все повече се убеждавам, че е най-добре да си налягам парцалите и да си снимам с Д7200 или ако изпадне някакво Д750 на малко кадри и добри пари, да пробвам фул фрейм заради пустата краста.
Z системата си е инвестиция, която ми се струва все по-неоправдана за любителско снимане и с всички загуби, свързани с продажбата на наличните обективи.
Реално, ако приема офертата на немския сайт, парите няма да ми стигнат дори за тяло, а нататък ще трябва да се инвестира в стъклария.

А и мойто Д7200 е на практика ново, има-няма 15К кадъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Пълно форматен Nikon - pазмислии страсти
Автор: sirkhann   
Дата:   13-10-21 13:50

Хората минават на безогледални, а има страхотни обективи за DSLR апарати. Това, което подобен ъпгрейд (към ФФ и/или безогледалка) би предложил:

- Лесно адаптиране на обективи за всякакви системи - ръчнофокусни за ретро визия или адаптиране на Canon EF обективи на Z тяло
- Фул-фрейм сензорите дават по-малко шум на високо ISO (защото поемат повече светлина спрямо APS-C и M4/3)
- Автофокусът по очи е много удобен и не се налага непрекъснато местене на точки
- При снимане с много светлосилни обективи от рода на f/1.4 или f/2, проблемът с неточния фокус силно намалява.
- Кроп безогледалните системи са по-малки, удобни и незабележими, когато се пътува.

Отговори на това съобщение
 Re: Пълно форматен Nikon - pазмислии страсти
Автор: Imaginarium   
Дата:   13-10-21 16:13

Unpopular opinion, но за любителска фотография , големите черни тухли отдавна не са необходими.
Вече има страхотни системи, даващи феноменални резултати, които са наполовина от теглото и размерите на старите китуци.
Фуджи специално се ползва от редица именити фотографи, които не само снимат, ами и печелят награди с тая техника , пък и принтове продават.
Да не говорим, че в доста случаи излиза и по-евтино.
Така че, на твое място сериозно бих премислил тази опция и то в далечна перспектива. Защото всичката тая черна техника иска и носене, а когато носенето се превърне в пречка, удоволствието от снимането изчезва. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Пълно форматен Nikon - pазмислии страсти
Автор: ivjordan   
Дата:   13-10-21 16:27

Да, затова още преди години пробвах Фуджи и резултатите не ми харесаха.
Не като качество, то си е ОК, но ергономията е супер зле, което тотално ме отказа от ползването на апартчето. Също съм пробвал и Олимпус ОМ-D EM5 - същата трагедия. Усещане за сапунерка. Неудобно боравене с контролите, лош баланс.
За мен е много по-важно апаратът да ми е удобен, отколкото +/- 300 грама.
Може би флагманите на безогледалните като Олимпус ЕМ1 или Фуджи X-pro или едноцифрено Х-Т са удобни, но там нито цената, нито грамажа са по-добри от на ДСЛР.

Отговори на това съобщение
 Re: Пълно форматен Nikon - pазмислии страсти
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   13-10-21 17:18

Aко си останеш с наличната техника, ще ти останат пари за една или няколко екскурзии (зависи от екскурзията де), където ще може да наснимаш хубави кадри. Иначе, ако има средства и за нова техника, и за екскурзии, от това по-хубаво няма. Но... всеки знае себе си най-добре.[beer]



Публикацията е редактирана (13-10-21 17:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Пълно форматен Nikon - pазмислии страсти
Автор: ivjordan   
Дата:   14-10-21 01:05

Това с екскурзиите е ясно, но покрай ковид простотиите напоследък, няма екскурзии, а и работата е повечко и не остава време за такива.
Аз май затова се видях с някакви кинти, които се чудя как да похарча. Иначе, всичко излита през ауспуха.
При 15-20к км. типично на колата, последните две години навъртам по 2к и сменям масло на възраст,а не на пробег.

Отговори на това съобщение
 Re: Пълно форматен Nikon - pазмислии страсти
Автор: Yog   
Дата:   14-10-21 02:48

То е ясно кое е разумното решение. 7200 си е хубава камера, ползваш си я и готово. Но идеята на темата не е ли по-скоро кое е по-забавното, а не по-разумното? Купуваш си новата играчка не защото ти трябва, а защото искаш ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Пълно форматен Nikon - pазмислии страсти
Автор: Imaginarium   
Дата:   14-10-21 09:46

В такъв случай, забождаш един Z6 втора ръка и няма кво да го мислиш. Става за абсолютно всякакъв жанр. Качеството на изображението е в топ 5 , а на ергономията си свикнал. Моят съвет е да го вземеш с един 24-70 F4 страхотен обектив и е без пари в базара. И оттам нататък си сменяш наличните обективи с каквото ти е нужно [beer]
Не го мисли! Пари се изкарват, а кефа цена няма[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Пълно форматен Nikon - pазмислии страсти
Автор: KrastevK   
Дата:   14-10-21 12:45

Ще споделя моето мнение минал през Д90, Д7200, Д750, Д810 и сега Z6
D90 ясен
Д7200 много хубаво тяло нищо че е кропка, с хубава стъклария качеството е адски добро.
На него съм ползвал 35 1.8(няма такъв обектив за такава цена) Сигма 18-35 1.8(ако няма ядове с фокуса също е доста добър и универсален(звезди,пейзажи,портрети,улица и т.н.)
85 1.8G хубав и остър, но адски аберира малко дълъг на кроп, но се свиква

След като минах на Д750 наистина видях разлика в картинката, но имаше и недостатъци които лично не ми харесваха(огледалото се чува от 100м) и нямаше 1/8000 което за мен беше недостатък. Иначе беше чук.
Д810 е супер тяло, има почти всичко, но иска силна машина за обработка понеже файловете големи сравнение с предшествениците. И на двата пълноформатни съм ползвал Сигма 35 1.4, Тамрон 70-200 G2 и Самянг 14 2.8, Токина 16-28 всички се представяха чудесно.

И аз така реших да купя нова играчка и взех Z6.
Да заслужава си, но с G обективи е почти безсмислено понеже не дават нещо кой знае какво сравне но с DSRL, но когато сложих 35 1.8S определено видях разлика и то огромна и най вече теглото, стабилизацията е много добра и от ръка няма грижи дори на 1/2
Взех и 85цата S също без изненада брутална 85ца въпреки че е на 1.8
Остана само някой широк, но за Zmount не останаха пари и взех Laowa 15 f4 ръчен, но с пикинга няма ядове, защото Самянга 14 2.8 с чип за бленда има ядове с адаптера(знам от личен опит) и не става, за това Самянг за Z имат нейтив, така че ако искаш Z6 няма да сгрешиш ако пренебрегнеш втори слот за карта и скъпата CFexpress(препоръчвам такава, защото е адски бърза, но и четеца не е евтин)А относно батерията не е като на DSlr, но 500-600 кадъра минимум ще правиш
Така че избора е твой както и парите. Също да добавя че ТамПон 70-200.G2.след ъпдейт на софта работи без ядове.
И последно да добавя аз съм любител снимам си детето чат пат някой пейзаж и таймлапсове.



Публикацията е редактирана (14-10-21 12:46)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »