Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: sherbit   
Дата:   22-05-21 07:57

Най-добре да ги утрепем с ядрена бомба, пистолетите и другите предложения ми се струват твърде несигурни и хуманни.

Отговори на това съобщение
 Re: Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: da.fo   
Дата:   22-05-21 09:01

За газов пистолет трябва да се купуват патрони с лютив спрей. Това ми каза един породавач. Газовия патрон който на нас ни пречи на кучетата не действа. Не съм го пробвал - само споделям мнение на търговец ;) !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: Argo   
Дата:   23-05-21 11:26

Кучегон Dazer II 80% действа, имам и мощен електрошок, само звука от пращенето на тока ги връща в правия път (помага и в случаи с недоброжелатели). До сега не съм имал проблеми а съм срещал и глутници по 7-8 кучета, които след сигнала правят обратен завой [smilie7] За спрей- забравете, освен ако не е за мечки но и с него трудно ще уцелите кучето в муцуната [smilie5]



Публикацията е редактирана (23-05-21 11:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: nsirakov   
Дата:   24-05-21 09:50

На няколко пъти съм се спасявал с газов пистолет, нося го винаги с мен... Не е необходимо да имате нервнопаралитични лютиви и какви ли не патрони, достатъчни са халосните, само шумът ги плаши толкова, че им се виждат само задниците... те много добре знаят какво значи изтрел, а активните газои патрони има опасност да не подействат или да се върне към вас от вятъра...

Пробвали сме и кучегон, в половината случаи кучето се настървяваше още повече, в останалата половина бягаше... не можеш да разчиташ според мен на това... докато халосните думкания са ни спасявали няколко пъти вече...

Отговори на това съобщение
 Re: Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: Argo   
Дата:   24-05-21 14:18

Всички мнения за кучегони от хора използвали китайски или други ментета да се броят за необективни! [smilie5] Както казах, кучегона, който има ефект е американски, използва го и тяхната полиция, пощи.. и струва над 60лв! Не очаквайте ефект за нещо от 25 лв. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: OIM   
Дата:   24-05-21 14:26

А на вълци действа ли това американско чудо


Отговори на това съобщение
 Re: Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: Yog   
Дата:   24-05-21 14:51

В тази статия се обяснява как полицията в САЩ "общува" с кучетата. Застрелват толкова много, че защитници на животните говорят за "епидемия от застреляни кучета". Систематизирана статистика няма, но изчисленията показват, че полицията застрелва 25-30 кучета... на ден[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: sherbit   
Дата:   24-05-21 14:56

А темата за педалите я изтрихте :)

Отговори на това съобщение
 Re: Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: petervassilev   
Дата:   24-05-21 21:01

Навремето овчарските кучета бяха истински професионалисти и не обръщаха внимание на туристите. Никога не съм имал проблеми точно с тях. Проблеми (агресивно лаене и едно леко "приятелско" ухапване зад глезена, след което кучето ме гледаше гузно) съм имал само с улични пазачи-натегачи.

Сега в повечето случаи нито овчарите (с речник от макс. 30 думи), нито овчарските кучета са професионалисти.

В гората/планината винаги е добре да носиш дълъг и стабилен кожен колан, завъртането му респектира кучетата подобно на гега или пръчка. Очертаваш с колана личното си пространство, говориш спокойно и приятелски на кучетата, които обикновено са по-паникьосани от теб, и в повечето случаи никой няма да пострада.[smile] Коланът върши работа като универсалния инструмент на Индиана Джоунс (камшик).

Повечето градски кучета са глухи мутанти и не реагират на звука на кучегона, дори когато той е оригинален.


Отговори на това съобщение
 Re: Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: zkz   
Дата:   24-05-21 22:47

Имал съм 2-3 инцидента с кучета в Пирин, за късмет не много сериозни. Да се наведеш за камък действа на градските псета, знам от опит, но не съм сигурен как ще подейства на някоя агресивна овчарка. Веднъж се прибирахме към Банско и някакво псе малко преди градчето се появи изневиделица и започна да ни лае злобно. Не беше много голямо, ние бяхме двама и не представляваше за нас никаква опасност. Но приятелят ми взе че хвърли по него камък. И като се озлоби това куче, и вдигна такава гюрултия, че ако имаше наблизо други кучета със сигурност щяхме да си имаме проблеми.
Друг път на път от Тевно езеро към хижа Пирин ни нападнаха цяла глутница овчарски кучета 7-8. Нямаше какво друго да направим.Минахме от другата страна на един не много дълбок понор, който нямаше да ги спре, но като стигнаха до него спряха и продължиха да ни лаят от другата страна. Един дребосък беше особено злобен и настройваше големите кучета, които ни изпроводиха донякъде от другата страна и се върнаха. По-късно управителят на заслон "Калинките" ни посъветва какво да правим в такива случаи. Каза ни ще им крещите решително и с все сила "Марш При Кравите (овцете)" И по-късно в Стара планина се оказа, че наистина
този трик работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: badweather   
Дата:   25-05-21 00:55

ecobo
За съжаление законите в България относно използването на оръжие са брутално малоумни и в 99% от случаите ще се проклинаш, че си стигнал до използване. Освен това, в крайна сметка овчарските кучета си вършат работата да пазят стадото. В градовете съм ЗА тотално ликвидиране на популациите на бездомни кучета и зверски санкции за нарушители дето развъждат, изхвърлят, не се грижат и т.н. за домашни, но темата е друга и както казах, целта е всички страни на драмата да си тръгнат по живо по здраво :) А и да ходиш на фотография с препасани пищови, карабини, патрондажи, ми се струва прекалено :D

da.fo
Лютивия спрей(OC, капсаицин) действа на всичко без наркомани, така, че да - OC за всякакви добитъци + такива от хомо сапиенс вида, CS е и за дрогери, CN е най-долнопробния(и на теория е вреден за здравето).

Argo
80% не ме устройва :) Електрошока и аз чувам добри отзиви за него, но ако ти се падне глух пес, ще трябва да разчиташ на контактен бой :) Спреят срещу животни прави облак, не е струя, зада не ти се налага да целиш точно, но да - при вятър, облака идва при теб - хем ще те хапят, хем ще ти люти на очите :)

nsirakov
Винаги съм се чудил откъде идва митът, че на пазара има "невропаралитични" вещества :) Някой път ще изядем дървото на световната сцена от някой недочул журналист-мисирка, дето ще напише пред Европата как в България тийнейджъри си купуват невропаралитични патрони за газовия :)

Yog
Разбира се - в САЩ правото на лично пространство защита на живота е в конституцията. Но в нашата реалност търся решение, съобразено с това тук...

sherbit
Нямам идея каква е била темата за педалите, имам мнение по въпроса с ЛГБТИКЛМНОПРСТУФХЦ движенията, но ще трябва да призная, че не ми се е случвало педал да ме гони из поляните да ме апе...

petervassilev
Единственото законово задължение, което овчаря трябва да осмисли(и се вписва в капацитета му от 30 думи) е да сложи тъпата спъвачка на кучето, и проблемът е решен.

zkz
Това действа ако са обучени. Овчарското куче е много териториално, но обикновено те изпровожда малко по-далеч от стадото и изведнъж се обръща и бегом се връща при стадото след като е решило, че не си му интересен повече. Обаче ако не е на кеф или е решило, че си вълк, тогава си требе технологично решение.

Отговори на това съобщение
 Re: Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: Yog   
Дата:   25-05-21 05:05

Аз не хваля американската полиция за 'постижението' им от 25 или 30 убити кучета дневно. Просто някой беше написал в коментарите, че ползвали определен вид кучегон и реших да потърся какъв е. Нищо не намерих за кучегона, но има буквално десетки материали в тяхната преса за масовата практика полицаите да застрелват кучета, често без нужда. А понеже в САЩ кучетата имали статута на частна собственост, това дори било нарушение, за което съдебната власт си затваря очите и ченгетата си го правят. Това пишеше в повечето статии.
Та, написах го не за да рекламирам застрелването на кучетата като вариант, а защото ми се стори, че тази история с много ефективния кучегон май е мит, а не реалност.
А в реалния живот, да носиш бойно оръжие по планините, за да се пазиш от кучета, ми се струва абсурдно. Сигурно в 99,99% от срещите си с тях няма да има нужда от толкова крайни мерки. А и без това шансът да ти потрябва и да го използваш правилно срещу зло куче, вероятно е в пъти по-малък от този сам да се гръмнеш, докато го зареждаш или опаковаш багажа.

Отговори на това съобщение
 Re: Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: stoyo   
Дата:   25-05-21 18:23

@poleni +1
@sherbit много си прав, патологията яко си проличава в темата [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: sherbit   
Дата:   25-05-21 20:00

Всъщност не знам дали е имало тема за педали, но сигурно е имало по пътя на логиката ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: asahi   
Дата:   25-05-21 20:27

Хората искат обществено внимание, съчувствие, признание. Едни ползват като инструмент циганите, друг педалите, трети бежанците и т.н. Обикновено споровете с тях не водят до резултат.

С големите кучета се уважаваме, но ме е хапала болонка.

Отговори на това съобщение
 Re: Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: pch_bg   
Дата:   27-05-21 20:12

Мен няколко пъти са ме спасявали щеките. Държите кучетата далеко от вас с щеките, но не ги удряте или заплашвате и бавно се отдалечавате. Също както се спомена по-горе, говорите им високо... Ще по джафкат 2-3 минути и ще се върнат при стадото. Последния път /бях с един приятел / около х.Васильов ни заобиколиха 5 големи каракачанки. Със щеките се оправихме. Но може би най важното е да не се паникьосва човек.

Отговори на това съобщение
 Re: Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: zkz   
Дата:   28-05-21 22:46

Само веднъж съм имал проблеми с кучета в Пирин.Определено с приятелет ми извадихме късмет. Хвърлянето на камък, особено срещу повече кучета овчаркин не е добра идея. Озлобяват се и може да стане страшно. А яростният им лай може да привлече и други кучета наблизо.Ето какво ни посъветва управителят или какъвто е там на заслон Спано поле (Калинките). Каза ни: Крещите им силно и решително - Марш при кравите (овцете). И се оказа. че тази стратегия наистина работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: JimmyStoikov   
Дата:   28-05-21 23:21

zkz не е важно какво им казваш, по важното да е силно, плътно и с тон на заповед. Най-важното е да не те подуши кучето, че изпитваш страх.

Отговори на това съобщение
 Re: Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: lrn   
Дата:   01-06-21 21:12

Както беше писал някой по-горе, най-ефективен е електрошока. Използва се само звука от пращенето на дъгата. При първото изпращяване се заковават на място, а при второто са на 180 градуса в луд бяг. Не преппоръчвам, а и не се налага да се ползва по предназначение, все пак кучетата реално не са ни виновни. Аз си държа един в джоба като ходим семейно по баирите и при нужда го вадя за секунди.


Отговори на това съобщение
 Re: Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: musho   
Дата:   02-06-21 10:55

Когато не преминаваш през стадото, кучетата не те закачат!

Отговори на това съобщение
 Re: Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: r_rusev   
Дата:   08-06-21 11:53

Ултразвуковите кучегони са "котешка пикня". Лично съм го пробвал. Помиярите бягат а истинските пазачи се озлобяват повече. Газовите лютиви патрони и спрей вършат по-добра работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: EvaJor   
Дата:   08-06-21 15:39

Един пакет с едри гранули кучешка храна. Хвърля се леко, без резки движения на най-злобния или лидера, след това по малко и на останалите. Действа: личен опит: през август 2019 минах КЕ сама, а преди това -през юли бях около две седмици из Пирин, пак сама. За съжаление, както Централен Балкан, така и Пирин са обърнати на обори.

Отговори на това съобщение
 Re: Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: asahi   
Дата:   08-06-21 16:33

И Алпите така. Едни жици, едни крави - от хоризонт до хоризонт.

Отговори на това съобщение
 Re: Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: oniya   
Дата:   10-06-21 20:10

Спрейовете за мечки или за кучета обикновено са по-големи и мятат по-надалече и по повече, но концентрацията им е по-слаба за да пази животното - 2% капсаицин срещу 10-12% при тези за хората, еконорми. Би трябвало да действа на всеки бозайник освен ако не яде всеки ден люти чушки мечката.

Отговори на това съобщение
 Re: Овчарски кучета и друг агресивен добитък
Автор: deerstalker   
Дата:   11-06-21 08:03

Може да си носите буркан с у..... от Тиранозавър рекс, доказано е, че действа.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »