Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  28  29  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  97  98     всички  напред  последна
 Re: Снимки с телефони
Автор: stukloplast   
Дата:   11-09-22 08:16

[smilie21]


https://photo-forum.net/static/site_pics/2022-09/1662873299_16_31.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони
Автор: stukloplast   
Дата:   11-09-22 21:08

И една година, 2 телефона и едно превозно средство по-късно, на същото място...(предишната снимка е нейде из темата).


https://photo-forum.net/static/site_pics/2022-09/1662919549_16_12.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони
Автор: stukloplast   
Дата:   14-09-22 22:13

И сам воинът е воин. Туй таман излезе от анонимност, та го пущам за резил...


https://photo-forum.net/static/site_pics/2022-09/1662921823_16_26.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони
Автор: quazimodo   
Дата:   15-09-22 11:49

Ми добре е! На нивото на Никон Д50 с 35мм Г обектив[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони
Автор: stukloplast   
Дата:   15-09-22 12:38

Едва ли, ма щом казваш... Явно повече разбираш, личи си [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони
Автор: uri64   
Дата:   16-09-22 14:29

> И сам воинът е воин. Туй таман излезе от анонимност, та го пущам за резил...

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони
Автор: stukloplast   
Дата:   16-09-22 21:27

За радост на "експерт-фотографите", още една снимка с "д50", излязла току от анонимност, с която аз бих се похвалил като телефонен резултат, макар да липсва душата на лентата и тялото на тухлата. Мене поне ме радва, че мога с 6" телефон да постигна нещо, което хора с 6 кила стъкло и пластмаса, нивга няма да доживеят(не визирам въпросния посредствен за мен кадър)...


https://photo-forum.net/static/site_pics/2022-09/1663088052_16_32.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони
Автор: nyamago   
Дата:   16-09-22 22:14

Всичко от тая страница - [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Тоя сайт винаги ми е бил мъка през телефон: как може да се правят пълноценни снимки с телефон, а един сайт (и то - уж фотографски) да не може да се гледа и разлиства като хората от телефон [smilie2] Да не говорим ако някой иска да качи/сподели нещо...



Публикацията е редактирана (17-09-22 15:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони
Автор: deerstalker   
Дата:   17-09-22 11:50

да сравняваш тилифоня с фотоапата



Публикацията е редактирана (17-09-22 11:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони
Автор: stukloplast   
Дата:   17-09-22 14:47

Не е тази тема мястото, да се обяснявам на човек, чиито снимки изглеждат като снимани с телефон отпреди 10 години, за какво иде реч в темата, така че... [smilie7]



Публикацията е редактирана (17-09-22 14:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони
Автор: quazimodo   
Дата:   17-09-22 15:08

stukloplast написа:

> Не е тази тема мястото, да се
> обяснявам на човек, чиито снимки
> изглеждат като снимани с телефон
> отпреди 10 години, за какво иде реч
> в темата, така че... [smilie7]

Пази си нервите бе човек! Явно трети ден не спиш.[smilie5]. Като нищо ще си докараш някой апоплектичен удар[smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони
Автор: stukloplast   
Дата:   17-09-22 17:08

Вуйче, вчера сменях спукана гума на 37 градуса, докато тирове ми бръснат г@за на магистралата, след като свалих 2 колела, багажник за колела и изпразних пълен багажник. После обратен монтаж. Като тръгнах, се оказа че климатика не работи изведнъж. С бебе в колата. А последва и няколко километра колона - бях напълно спокоен.
Въпроса е когато някой самопровъзгласен гений, който няма никакви компетенции по даден въпрос, от скука реши да се изтропа в тема, която по същество, по никакъв начин не се конкурира с нищо, ей така, да покаже че като е дърт и бездарен, значи знае всичко. Е те тогава ми кипва турското кафе...
Лека вечер. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони
Автор: uri64   
Дата:   17-09-22 17:45

[smilie5] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони
Автор: quazimodo   
Дата:   17-09-22 18:01

Чие ли е това изказване [smilie11][smilie11][smilie11]

Автор: stukloplast
Дата: 20-02-21 09:33

Тази година представянето е слабо, но в категориите има доста добри попадения, каквито рядко се забелязват от гордите собственици на уникална техника за десетки хиляди левове [smilie21] https://mobilephotoawards.com/10th-annual-mpa-winners-honorable-mentions/


[smilie18] [smilie18][smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони
Автор: stukloplast   
Дата:   17-09-22 18:18

Браво, попрочел си нещо... [smilie24]
Ама въпреки всичко синапсите са отказали връзка... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони
Автор: nyamago   
Дата:   21-09-22 18:23

Една верторамка от (току-що завършилата [smilie2]) ваканция, обработена в телефона по 2 начина - с дежурния ми SnapSeed и с Lightroom Mobile, който от години не бях пробвал. Лайт-а си е лайт (разбирам Бошо) и се чудя защо продължавам да си руша снимките с грубия Снапсийд (сигурно щото е по-бърз = за мързели)...

Snapseed:

https://live.staticflickr.com/65535/52374440308_d78eadd60e_h.jpg

Vertosnap

Lightroom:

https://live.staticflickr.com/65535/52374218976_291f03afb1_h.jpg

Vertolight



Публикацията е редактирана (21-09-22 18:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони
Автор: sasho2345   
Дата:   21-09-22 20:18

как изобщо се добавя снимка в темата? за линка е ясно имам в предвид самото превю което било 700 пиксела или каквото е там?

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони
Автор: hotsnail   
Дата:   21-09-22 22:20

sasho2345 написа:
> как изобщо се добавя снимка в
> темата? за линка е ясно имам в
> предвид самото превю което било 700
> пиксела или каквото е там?


Ами най-лесно е с фликр.

1. Качваш си снимките във филкр.

2. От компютър (с телефон избери опцията да видиш десктоп сайта) избираш иконката за споделяне - стрелка сочеща в дясно

3. Избираш BBCode

4. Избираш Large за размер

5. копираш странния код над размера (избираш полетоа, Crtl-A да избереш всичко, Ctrl-C да копираш)

6. поставяш тоя код в съобщението си....

Тая сигурно съм я пускал, но пък мен си мен радва


https://live.staticflickr.com/65535/52063311743_fe8375648a_b.jpg

Street in San Francisco by Kiril Karaatanasov, on Flickr

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони
Автор: nyamago   
Дата:   21-09-22 22:35

> как изобщо се добавя снимка в темата?

Има два начина: единият е от менюто на тази страница (вдясно), като се ползва опцията "вкарване на картинка" ( а НЕ "вкарване на линк").
В показалия се текст на мястото на "напишете тук" или "копирайте тук" се слага пълният URL на желаната снимка, но НЕ на цяла уеб страница, а само на файла на снимката (този сайт разбира само ако вкараният линк завършва на ' .jpg', т.е. където и да е качена снимката, трябва да е в JPG а НЕ в TIFF, DNG, PNG или друг).
Оригиналът на снимката може да е навсякъде из Интернет-а, включително и тук в самия сайт.

Желателно е размерът на оригинала да не е гигантски (примерно не повече от 2-3,000 пиксела по дългата страна), защото сайтът се забавя при преоразмеряването (и понякога напълно засича, ако има няколко големи файла на същата страница). Иначе размерът на показване в страницата е нагласен автоматично до някаква съразмерна с колоната текст стойност.
= = = = = = =

Другият начин е удобен когато снимката е на сайт поддържащ т.нар. 'BB code', напр. Flickr. Тези сайтове ти генерират готов код, който копираш и лепваш ('пейст-ваш', казано на български) направо в текста си, без да ползваш менюто вдясно. Този код съдържа и самата снимка, и линк към страницата, от която е взет, и зададен размер (на изпращащия сайт задаваш в какъв размер я искаш, от няколко предложени опции). За Flickr тук сме установили, че добре работят размери от 1000 до 2400 по дългата страна (по-точно 1024 до 2480). Желаещите са броят пиксели слупа могат да видят и пълния размер, като проследят линка до изпращащата страница, където (ако авторът е разрешил) има избор на размери за гледане до макс/оригинал.
= = = = = = =

Извинявам се ако обяснявам познати неща ('на краставичар - краставици'), но от време на време е добре да се припомня това за нови потребители.

На слука! [smilie24]
[shtrak]

Ред. Кирил ме е изпреварил, но в повторението донякъде се допълваме[smilie3]



Публикацията е редактирана (21-09-22 22:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони
Автор: tarantulaxxx   
Дата:   22-09-22 07:51

stukloplast, хубави снимки на Поморие. Общо взето това са местата. Аз също цъкам само с телефон там.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони
Автор: ss_sgp   
Дата:   22-09-22 10:37

По мое мнение масовката ще хареса повече обработката именно на Снапсийд-а. Въпреки халото около дървото и нереалния резултат. Има по-висок контраст, стената оранжевее приятно топло и зеленкото повече хваща око.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони
Автор: LeniS   
Дата:   22-09-22 10:40

Да се отчета по темата, макар че почти не снимам с телефон. Реших обаче да си направя експеримент [beer]
Сега... разбира се снимала съм си го и с камерата, и разликите в двата ROW файла са осезаеми, но за случаите в които "Най-добрата камера е тази която имаш" телефона си е чудесен.
В крайна сметка най-важното за мен е настроението и удоволствието от снимането. [thankyou]


https://live.staticflickr.com/65535/52375839306_c09b96f506_o.jpg

Viena by Leni Maslarova, on Flickr



Публикацията е редактирана (22-09-22 10:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони
Автор: nyamago   
Дата:   22-09-22 14:35

^ [smilie24] (Малко съм пристрастен към всичко архитектурно, но снимката си е отлична - кой е телефона?)

Погледнах и на Фликър: добра колекция от тавани се е оформила :) Има достатъчно материал за тематична изложба или поне за мозайка-плакат или книжка?

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони
Автор: LeniS   
Дата:   22-09-22 14:54

nyamago то само ти да си пристрастен към архитектурата [beer]
Телефона е S22 ultra, за таваните има много да, това ми е любима тема и минавало ми е през ума да направя поне един албум, че доста има насъбрани не само тавани.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони
Автор: nyamago   
Дата:   22-09-22 15:12

> По мое мнение масовката ще хареса повече обработката именно на
> Снапсийд-а. Въпреки халото около дървото и нереалния резултат. Има
> по-висок контраст, стената оранжевее приятно топло и
> зеленкото повече хваща око.

'От далече' хваща око, да [smilie6] Snapseed си е направен за масовката и за гледане на малки екрани, където не се забелязват гадостите му, като:
- споменатото хало около обекти, особено ако пипнеш дори малко функциите 'Ambience' или 'Structure'.
- бендинг (накъсване на непрекъснатите градиенти) в небето и други по-големи гладки части на кадъра
- шумо-подобни артефакти: грозни купчинки от пиксели, които стоят като текстура (но неестествена и дразнеща) и не се чистят с нищо :(
- микро-хало по всички контрастни ръбове, признак за прекомерно острене (с принос на автора, разбра се, но на телефона е трудно да се види и спре до приемливо ниво
- груб контрол на цветността, само общо насищане без отделно регулиране на канали или единични цветове (като в HSL на Лайтрум) - обикновено завършва с кичозно-нереални цветове (но пък радват 'масовката')...

Всичко това на телефона се ядва, но разпънеш ли го на по-голям екран, най-често е разочарование. В сравнение с него резултатът от Лайтрум изглежда 'недообработен', скучен и (под лупа ;) с недостатъчно детайл - но пък и без никой от горните недостатъци.
- - - - -

Сложих и двата варианта във Фликър за сравнение и за известна моя изненада, на другия ден този от Лайтрум влезе в Explore докато другият си седи с много ниски резултати...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  28  29  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  97  98     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »