Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  58  59  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  142  143     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   14-09-21 18:25

Интересно е епъл ще сложат ли нещо ново в камерата. Дали ще има перископ? Какъв процесор ще барнат? Колко 30% от екрана ще изрежат за предната си камера? Какво ще копират от Андройд тази година?

Виж ако случайно пуснат нов аиПад ще съм много щастлив, че моя вече е малко старичък. На 4-5 годинки. Пиша Ви глупости без ядове от него ама нещо по-новичко не бих отказал.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   14-09-21 19:27

Няма да имат Перископ, Айфон юзърите като видят цените очичките им сами ще станат на перископи [smilie18]


Рендета на смартфона на тъжния реалист Xiaomi 11T Pro
Интересно че цената спадна още малко на 499€ / 649€, което вече е твърде хубаво за да е истина [smilie5]




Ренде и на Iphone 13, Перископ не виждам - само Вежда като на четиригодишен Андроид ))





Публикацията е редактирана (14-09-21 19:36)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   14-09-21 20:08

Света се обърка.....Е го Епъл вече рекламират телевизионни шоута и филми....


ама сега захванаха айПада..... май неочаквано ще пуснат нещо.....дано не е супер скъпо.

Ей го на има нов обикновен айПад ....от евтиния вид.


ПП
А13 процесор и нови камери... не че ми трябва камера на айПада. Ама било яко за видео конференеции.

Има готина клаваитурка за много пари - сигурно е по-скъпа от айпада.

$329 долара... идеално. От другата седмица....

е в БГ 329 долара е към 1000 лева нали сме заможни

ППП Ще има малък айпад за още по-малко пари....

Е епъл изкъртиха шаоми и самсунг.

$500 за дребния. Кефи много за снимки ама.....

400 долар за часовник....малиииии мислих, че Самсунг са скъпчии... ама те искат 500 лева (за нещо дето изглежда е поне година пред Епъл)....



Публикацията е редактирана (14-09-21 20:33)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   14-09-21 20:43

айФоня показват.... обикновения не е мръднал. Същия гигачоп има отгоре. Половината екран липсва. Поне да го бяха направили като Сонито бе рязане на екрана...... ама хайде така и така те си правят статуса отгоре и може софтуера да направят като света......

две камерки явно широчка и по-широка.....

у айфона А15 процесорче.... евтиния готин айпад ще е с двугодишен процесор.....отлежал като шотландско уиски.

С камерите тая година епъл изкъртиха..... цветовете са супер. Няма нищо общо с китайските боклуци дето обсъждаме. Сложили са на всички стабилизацийката на сензорчето от Сони или Олимпус. Има полза. Ултричката ми е много яка от към софтуер, но тоя айфон прави по-приятни цветове

Китайските боклуци... чао чао.....

120 херца са сложили на скъпите айфоньове. На йовтините явно няма......



ууу и камерите са сменили на про моделите....

77мм телефото има... нема перископче. Нещо като миналогодишна експерия с АФ.

Широкото е с АФ и макро

ама как обработват снимките..... няма такова при другите телефони (гугъл просто могат, да си изтрият всичко, дето са правили последните 10 години и да почнат от начало)......аз на Сонито (апарата) не му гледам как обработва, оти снимам роу. Ама телефона на андройд нема роу - роу-а е прецакан, щото губиш триковете с много кадри. А с тоя сензор като кърфица....


ПП Ако гугъл и самсунг не се стегнат малко с обработката и форматите, догодина вместо ултра ще е про макс.........

Това дето Епъл показаха беше на друго ниво просто..... тука осъждаме некакъв прокат... заготовки за телефони......



Публикацията е редактирана (14-09-21 21:28)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: nyamago   
Дата:   14-09-21 22:35

Правилно си забелязал, че те обръщат внимание на усещането в образа, не на спецификациите. Преди много години се перчеха с резолюция на дисплей ('ретина'), но отдавна цифрите не са им аргумент, защото другите лесно изравняват - и често ги бият.

Не могат, обаче, да бият 'картинката' - как 'звучи' образа, субективното усещане. Това би могло да се нарече 'човеко-центричен' подход в разработката на продукти и там им е силата открай време. Колкото и да съм бил против фанатизма на религиозните им потребители, и ироничен към много от решенията им - не мога да си кривя душата: вадят 'картинка'.
[shtrak]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: victory13   
Дата:   14-09-21 22:50

начи тъй... хем "усещане", хем "вадят"... [smilie18]

докато не са излезни новите шитни, дето тва може и да е поскопено, пък нали сме и фото-форум уж, се оборудвайте с някоя а1 машинка... верно е, че не правят 10-12 теракълбета насам-натам, но аз от тия дето правят процесната снимка не съм видял [smilie5] ...
и понеже е фото-форум, пак да кажем, имате изходящ 10 бита цвят при 6к и 4к картинки за 1300 леа... верно кат нищо може да го резнат...
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   14-09-21 23:58

виктори за какво пишеш точно. Извинявай ама нещо губи ми се контекста? За новите гугълски формати ли дето уж ще има някакво по-яко роу? или за епъл пишеш? или за повечето андроиди, дето записват някакъв 10-12 битов роу? А какво А1 - Сони ли? Аз Сони си намерих А7С - това е машинката за мен. Много се кефя.


Ако можеш виж на голям екран представянето на Епъл. Портрети показваха, заснети професионално от професионални фотографи на професионални модели с професионално осветление и това само по себе си е много впечатляващо. Сравнение с тъпите кадри на блокове и аматьорски портрети не блестящи с нищо.... Ама кожата изглеждаше все едно е снимана с апарат. Може просто да съм се прехласнал. Обаче друго усещане имах, като гледах. Имаше и черно бели кадри.... просто убиец.

А от телефона .... по-добре е нещата да излизат сносни.

Вярно за апарата не разсъждавам така и не се кефя на идеята да взема фуджи заради jpeg. Ама там всеки кадър си го обработвам. От телефона просто ги пращам в повечето случаи и ако са яки цветовете не е лошо.



Публикацията е редактирана (15-09-21 00:02)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: victory13   
Дата:   15-09-21 00:42

е нямам никаква идея кво съм имал предвид с тва а1... [smilie18]

естествено че иде реч за м1... [smilie5] мини или еър, се тая, от про нема сми... [shtrak]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   15-09-21 07:43

Iphone 13 серия представена, бонус - цените без промяна.


http://images.vfl.ru/ii/1631680882/d5a2fcc7/35867565_m.jpg




http://images.vfl.ru/ii/1631680929/458df1f2/35867578_m.jpg

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   15-09-21 07:52

Честит 15 септември и успешна учебна година на родителите с ученици [smitten]

... изтекоха официални промо материали и спекове на Xiaomi 11T серия
Изненадващо Snap 888 липсва, което може би е добра новина, а и обяснява непрекъснато спадащите цени [smilie5]
Днес става да чуем потвърждението за Пластмасовата рамка и да се прецени коя камера 64mp или 108mp ще е по-добра.


http://images.vfl.ru/ii/1631681442/6d1bedbb/35867635_m.jpg




http://images.vfl.ru/ii/1631681473/98013e56/35867637_m.jpg

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   15-09-21 17:37

Xiaomi 11T / Pro серия представени
Мощна ( [smilie5] ) 108mp камера с OIS и 7-елементна оптика е основната характеристика и присъства в двете версии.
Остава само да се уточни материала на рамката и да се видят семпли от камерата.


http://images.vfl.ru/ii/1631716585/384ac5df/35875919_m.jpg

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   15-09-21 17:51

Xiaomi 11T Pro превю (рус.)

Дълъг живот на батерията, Snap 888 тротва, но не е нещо фатално.
Iма не яснота по материалите, говорят за пластмасов гръб, което не е фатално, но не знам дали може да се вярва на тюбъра след като говори и за HD дисплей след като там стои FHD+
Изглежда добър телефона и ако снима поне малко над средното ще се взима.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: vga   
Дата:   15-09-21 18:27

Рамката е метална, а гърбът стъклен. Телефонът ще продаде десетки милиони бройки, за хора които не държат толкова на ултрашироката и телекамерата - няма по-добро, камо ли за 1000 лв. С преподписване ще е 700 сигурно, което е брутално за последен процесор, дисплей, камера, зареждане, изработка и поддръжка. Разцепиха направо! [cool]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: sayman   
Дата:   15-09-21 18:36

hots, както сам каза прехласнал си се [smilie25] Това какво показват няма много общо с реалностите в последствие. Нали всички знаем, че това са контролирани кадри, премислени, с правилната светлина, с една камара екип, а вероятно и с пост обработка или с две думи за подобно представяне за се постарали да покажат от себе си най-доброто.

Същото беше и миналата година с 12-ката, брутални кадри на представянето, половината колеги си накупиха PRO и PRO Max. Тествахме в офиса и разочарованието им не закъсня, не защото снимаха по-зле от примерно Самсунг, не не снимаха по зле, но те очакваха мнооого повече. Те очакваха с един клик да видят нечовешките снимки.

При тестването имаха и по-добри и по-лоши кадри.

Не че не можеш да направиш кадър като показаните, но няма да снимаш всеки път гаджето за семеина снимка така както те са снимали девойките, които показаха, нали.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: stukloplast   
Дата:   15-09-21 19:27

Остави го охлюва. По едно време и аз гледах кадри от прехвалените айфони - ми правят ги за Инстаграм - джипега не е по различен от на шаоми. Он Киро си мисли че вади и щрака, ама и фотоапарат няма такъв още... Нека мечтае за презерватив срещу китайската армия...
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   15-09-21 19:55

айфоня е китаец колкото шаомито ....

Китайците бяха посадили софтуер за шпиониране в циско рутери, щото циско си били изнесли поддръжката в Китай.... така че айфоня е ясен, отдавна са го обогатили на секюрити фийчъри. То дори едно чипче да има от Китай или 10 реда код и ще намерят как да посадят някоя изненада.

Ако искаш сигурност май единствения вариант са Самсунг. Най-добре от ония модели правени само за Корея със специалните крипто чипове - Quantum 2 (A52 ама по-хубав). За европейския пазар няма подобен чип, при нас на всеки му е позволено, да ти източи банкирането..... ние сме сигурни, че никой нема ни източи банкирането, щото то само Бил Гейтс и рептилите правят магарии. Ама както знаем те се интересуват от козите на баба Гинче и искат да боднат ваксина с чип на дедо Боре. Ама не ги боли да точат банкови сметки или да подслушват с телефоните... щото е много лесно



ПП За Айфоня явно съм се прехласнал по маркетинга им да. Ама пак ми се чини, че софтуера им е една доста дебела идея напред от Шаоми........ това дето някой ми се хвали как ще кракне софтуера на Гугъл и ще си руутне шаоми-то, за да качи хакнатия GCam, в който не е ясно какви интересни добавки има.....ми някак на телефон с тия неща не бих си отворил дори фото форума...



Публикацията е редактирана (15-09-21 20:25)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   15-09-21 20:42

Xiaomi 11T / Pro представени на БГ

Xiaomi 11T Pro unbox & first look

Xiaomi 11T Pro ревю и снимки by gsmarena
Рамката слава богу се оказа Алуминиева [smilie24]

Ресайз 108mp -> 12mp, по-добре може само от RAW....може би


http://images.vfl.ru/ii/1631727716/0b250d2b/35878035.jpg




Публикацията е редактирана (15-09-21 20:49)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   15-09-21 21:17

Сашо какво им гледаш на тия снимки?

Прокат са както и да ги гледам. Липсва детайл и супер наострени. Ъглите са меки. Не са по-меки от тия на Асуса. Цветовете са си от телефон прокат т.е. дори в тия примери се различават от кадър до кадър....Можеш да се снимаш ама ....сегашния ми телефон е видимо по-добре

ако е около 1000 лева (700 ... по-скоро 850 с договор (на евтините телефони не дават големи отстъпки мизерниците, а абонамента е същия)) е добре. Ако е 1200-1500 Самсунгчето S21 е по-добро с доста.



Публикацията е редактирана (15-09-21 21:23)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: stukloplast   
Дата:   15-09-21 21:20

И не са направени от професионални фотографи в контролирани условия... Дето и с пинхол ще му докарат на Киро цветовете...
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   15-09-21 21:26

Киро, всички смартфони с малки изключения имат една единствена камера която да става за нещо и това е Основната. Много добре се справя Чаййомито ако ресайзваш снимките, за цветовете предполагам трябва да се изключи "AI помощника".
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   15-09-21 21:26

stukloplast и е така и не е.

Това няма нищо общо с портретите дето епъл показваха и кожата изглежда истинска.....тук буквално лицето прилича на гъз


https://fdn.gsmarena.com/imgroot/reviews/21/xiaomi-11t-pro-2/camera/gsmarena_083.jpg

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   15-09-21 21:32

чета на GSM Arena нещата .... гледам примерите... и моята и тяхната оценка съвпада.... не е добре работата.

Щом и шаоми вече са обещали, че ще оправят камерата... (явно резила е голям ) точно да седнем да ги хвалиме........

Това ресайзваш, да си хакнеш телефона и GCam..... това е дефиницията за прокат. Полуготов продукт.....

ПП моя S20 ултра за портрети беше 1:1 с това горе. Минаваше е валяка и нямаше грам детайл в кожата - все едно гумена кукла. Още не се справя добре на портрети, но малко от малко намалиха глупостите и сега може да различиш манекен от жив човек. Аз пък и не го ползвам за портрети, щото ме отчая.

Вчера си писах с разни хора с айфон на ДПревю форумите. Те също казват, че съм се прехласнал. Айфона явно добре се справя с портрети конкретно, но слабостите му са на пейзажи, архитектура и там яко прешарпва, няма детайл, няма динамика.... на такива снимки пък самсунга е доста добре за мен като цвят, като динамика и детайл.



Публикацията е редактирана (15-09-21 21:40)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   15-09-21 21:44

@hotsnail никой смартфон не снима добре в Сток.
Основната 108mp камера в 11T / Pro е добра и с елементарен ресайз има хубав детайл и контраст. Явно че 7-елементната оптика има значение, нищо че не е "Zeiss", "T lens", "Hasselblad", "Kodak", "Olympus" и каквото се сетиш [smilie5]

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   15-09-21 22:05

еми не знам от Самсунг стават......явно от китайския прокат трябва да ги ремонитраш.....

от нормалната камера

https://live.staticflickr.com/65535/51123174218_4759f356e0_c.jpg

Dushantsi Dam by Kiril Karaatanasov, on Flickr

от широката

https://live.staticflickr.com/65535/51124913505_3bc89b02db_c.jpg

Museum House in Koprivshtitsa by Kiril Karaatanasov, on Flickr


това излиза от Самсунга.....и на 4к мога да го гледам и цвят има и наситеност има и ако направя 100 кадъра 100-те ще имат подобни цветове.

ПП може би една от двете горе да беше роу. Може би тая с язовира. Пробвахи аз барабар петко с мъжете.... повече не правя подобни глупости.



Публикацията е редактирана (15-09-21 22:10)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   15-09-21 22:12

Това не е много снимка от S21, в EXIF-a пише някъв Adobe Lightroom 4.2 [smilie5]
Сигурен съм че ако същото го пише и в EXIF-a на 11Т Pro нещата ще станат много грозни за Самсунга.
Спорим за глупости разбира се, камерата в Чаййомито е by Samsung, отделно 90% от резултата зависи от уменията на фотографа.

 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  58  59  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  142  143     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема. 
Албум преди 6 часа
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: