Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: Imaginarium   
Дата:   23-10-21 20:27

Очертава се да е звяр.
Има два непотвърдени ъпдейта към кошницата със слухове:
Update #1
Weight: 300g heavier than the Canon R3 or around 1020g (the Nikon D6 is at 1270g)
The Nikon Z9 will be the only camera on the market without a mechanical shutter

Update #2:
Sensor read time is 4ms (the SOny A1 is 5ms) and this will allow 1/250 s in Ffash synchronization and more…

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: scuba_d   
Дата:   24-10-21 00:11


The Z9 price is expected to be less than the Nikon D6 camera that currently sells for $6,500.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: hotsnail   
Дата:   24-10-21 10:28

Не ми се вярва точно Никон да махнат механичния затвор. Ама ако другия е достатъчно добър няма смисъл да го бавят.

С по-малко МП ще е от А1 нали? Вероятно и за това ще е примерно 20% по-бърз. Не вярвам технологията да е напреднала много за 10-тина месеца. Z9 май е камера предназначена за спорт и не е лош вариант да е 20-36МП вместо 50МП.

Чисто практически камера като А7С би имала най-голяма полза да и махнат механичния затвор. Ще олекне с още 50-100 грама, ще могат да се подобрят други функции



Публикацията е редактирана (24-10-21 10:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: Imaginarium   
Дата:   24-10-21 13:09

Всъщност, ще е 45мп. Иначе няма как да записва 8к видео, ако е по-малко. Колкото до затвора, ако рийдаута позволява кадри без ролинг шътър, то тогава от механичен просто няма нужда. Теглото му е далеч по-малък проблем от цената му на първокласен затвор.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: hotsnail   
Дата:   24-10-21 13:11

45МП е супер. Значи е доста напредничав дизайн. Явно се развиват нещата. Времето за четене е много трудно да се подобрява. С А7м4 видяхме, че явно не се връзва сметката за stacked сензор в по-ниския клас.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: hotsnail   
Дата:   26-10-21 21:36

Изтекоха някакви спецификации

Звучи супер добре. Браво на Никон. Дано им потръгне

45MP stacked sensor

120 fps

GNSS (Global Navigation Satellite System)

EN-EL18c battery, and a new battery (EN-EL18x) that can be charged through camera USB-C.

Multi-leaf blade protective shutter

Car/motorcycle AF tracking, animal and people AI AF, as low as -7 EV

Improved articulated screen

Two CFExpress memory cards.

Third joystick/selector added

New shooting mode

Shutter sound level control

8K60?

20fps RAW?



Публикацията е редактирана (26-10-21 21:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: uri64   
Дата:   28-10-21 15:41

Еми избухнаха Никон [smilie24]
Тяло, обективи, преходник.


Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: uri64   
Дата:   28-10-21 15:57

https://photosynthesis.bg/statia/nov-fotoaparat-Nikon-Z9.html



Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: uri64   
Дата:   28-10-21 15:59

Тръпна в очакване да бъде унищожен, развенчан, разгембен и заклеймен от Тони (и Челси), Джаред и едни съфорумци [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: hotsnail   
Дата:   28-10-21 15:59

Еми супер е.

Странно е, че тия 30fps са само jpeg. То последните дни като излезе а7м4 и се загледах явно в най-големите файлове доста камери се затрудняват със скоростта на записа. До сега не го дискутираха много в ревюта. Ама Никон пък имат много настройки за RAW т.е. колко бита, каква компресия.....явно това е положението. На 30 фпс е трудно. Това си е снимане на видео с 45МП ....

Сега в топ сегмента има богат избор . Като че ли Канон най-малко успяха да предложат с техния R3.

ПП бай ти Тони и жена му не знам защо ги гледате. Джаред е философ ама ходи и пробва камерите. А той си е стар никонаджия, ще има да маструбира около това ново чудо.



Публикацията е редактирана (28-10-21 16:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: scuba_d   
Дата:   28-10-21 18:13

Ще излезе вярно, че сензора не е на Сони, както предоложихме доста по-рано.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: hotsnail   
Дата:   28-10-21 18:38

това какво значение има?

Като гледам е доста близо до А1 и z7/А7р3 като картинка? Демек до към 12800 е ок и нагоре по-добре да не гледаме......(аз сравнявам примерите в ДПревю с личния ми опит с А7р3. Z7 каквото съм гледал е около А7р3 като картинка. От А1 много не съм се интересувал, но и той е там нейде. А9/А7м3/А7с/Z6 са по-чистички...)

Другия вариант е сензор на Канон... ама предвид R3 ... някак не ми се вярва да е Канон.

Аз бих спекулирал, че тоя сензор е половин поколение по-нов от А1 т.е. вдигнали са скоростта на четене до 1/270 от 1/120. Направен е очевидно по поръчка и спецификация на Никон за техните нужди. Ама колко фирми имат капацитет да правят stacked BSI full frame... май е само 1.



Публикацията е редактирана (28-10-21 18:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: Simbon4o   
Дата:   28-10-21 18:43

Сензора е явно стакнат от старата вафла за Z7 и е много добра идея. Не мисля, че някой друг освен сони може да стаква сензори към момента, вероятно ще е произведен от тях. Но, щеще да е тъпо просто да вземат 50мп модела от А1... хубаво е, че са си го поръчали по техен вкус. АФ явно още има какво да се желае, но това е вече до AI и алгоритми и може да се добавя.

Общо взето очаквах да е 20К в лева, но на 11800лв... нямам никакви забележки! Супер е и ще разбута пазара в този клас, което ме устройва идеално [smilie5].

Още не съм изгледал много ревюта, не знам батерията как ще се представя ама май казаха, че е чисто нова - което има логика и беше едно от мрънканията ми за R3 на канон, който има по-малко ток от R5 с грип. Като ще е вграден грипа трябва да е пълен с ток.

Определено не е мой тип камера, защото е тухла. Но голям екран, тилтващ във всички посоки (предпочитам пред флип), два бързи слота както трябва, визьора е як...

Хареса ми и опцията за скриинграб от видео директно в камерата (всичко над 20к/с до 120к/с)

И най-важното - вече няма механичен затвор :) искали са да скочат направо. Останалите оставиха механичен затвор да има там... сякаш някой ще го ползва...

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: hotsnail   
Дата:   28-10-21 18:49

Симо на А1 май си трябва. Не е толкова бърз сензора за ползване със светкавици. Синхро скорост 1/120 или 1/160..... В реално ползване на дали има разлика освен със светкавиците. На А9, А1 и явно на Z9 сензорите с оптимизирани за спорт.

Цената е чук. Който иска такова нещо....

Дано тия сензори следващите години станат по-масови.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: stef7   
Дата:   28-10-21 18:51

-> И най-важното - вече няма механичен затвор :)

Това ме впечатли и мен. Досега някак си го бях пропуснал. Никой друг не е дръзнал подобен смел ход. Sigma FP не я броя съвсем друг клас камера със съвсем други възможности. Тук става въпрос за флагман. На снимките се вижда щорка но била само да пази сенсора, не затвор. Има и други впечатляващи неща в тази камера.

С нетърпение ще чакам следващите им модели.

Като цяло Никон показаха мускули и дадоха да се разбере че остават твърдо в играта и всеки който мисли да ги подценява най-вероятно греши.


Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: scuba_d   
Дата:   28-10-21 19:00

"това какво значение има?"

Няма ли според тебе? - конкуренцията обикновено води до добър резултат за клиента. Отделно, че е вероятно да събират нивата/стаковете/памет/ на сензора по различна технология, което също е добре - вероятно, по-добри резултати. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: Yog   
Дата:   28-10-21 19:18

Мен много ме забавлява как се палят хора, които нито някога ще си купят подобна камера, нито са имали, нито им трябва. Не говоря за тукашната тема във форума толкова, колкото за секциите с коментари в международните сайтове и ютюб. Все едно да обсъждам дали колата на шампиона по рали е достатъчно добра. Ами, за това за което я ползва, сигурно е идеална. Да ходи на пазар до Кауфланд сигурно не става [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: hotsnail   
Дата:   28-10-21 19:43

scuba_d написа:

> "това какво значение има?"
>
> Няма ли според тебе? -
> конкуренцията обикновено води до
> добър резултат за клиента.
> Отделно, че е вероятно да събират
> нивата/стаковете/памет/ на сензора
> по различна технология, което също
> е добре - вероятно, по-добри
> резултати. [beer]

Как разбра каква била технологията??? Извинявам се ама тия неща не ги пише дори в техническите спецификации. Освен ако сте проектирали и двата сензора в което се съмнявам.

Стека не е памет в случая, както сте учили по програмиране в училище. Става дума за два чипа един върху друг с много връзки между тях. Това е stacked сензор. Технологията е изключително скъпа и сложна и само Сони я имат.

Самсунг щяха да правят нещо подобно ама както гледам новия им ISOCELL HP1 (S5KHP1) думата стакед не се споменава... т.е. още я нямат тая технология.


А конкуренция има. Самсунг са конкурентите на Сони за сензори. Вече доста им изядоха пазара.


Просто Самсунг правят от телефони повече от колкото е целия пазар за фотоапарати на Никон, Канон, Сони, Фуджи и Сигма комбинирано......и то не малко повече а около 10-20 пъти....



Публикацията е редактирана (28-10-21 19:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: scuba_d   
Дата:   28-10-21 19:54

"Как разбра каква била технологията??? Извинявам се ама тия неща не ги пише дори в техническите спецификации. Освен ако сте проектирали и двата сензора в което се съмнявам."


Писах, че предполагам. От къде идва предположението - от тука



Публикацията е редактирана (28-10-21 23:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: Imaginarium   
Дата:   28-10-21 20:21

Не забравяйте, че Никон от край време сами си проектират сензорите на флагманските апарати. Кой ги произвежда не е от такова голямо значение. Важна е технологията, дизайна и ноу-хауто да измислиш и създадеш един сензор. Естествено важна е и производствената техника, но мозъците са по [smilie3]
Като с двигателите - от един двулитров двигател можеш да изкараш 150 коня, можеш и 350коня [beer]
А най-важното е че от конкуренцията на големите печелим ние.
Затова лоялните на Никон толкова се ядосваха на всички слухове, тъпотии и тенденциозно закопаване на марката в последните години. Защото ако име като Никон си замине, от това ще спечелят само другите две марки, а в дългосрочен план потребителите на съответните марки ще загубят.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: Simbon4o   
Дата:   28-10-21 20:48

Автор: hotsnail
Дата: 28-10-21 18:49

Симо на А1 май си трябва. Не е толкова бърз сензора за ползване със светкавици. Синхро скорост 1/120 или 1/160..... В реално ползване на дали има разлика освен със светкавиците

-------------------------------------------------------

Нищо подобно :) има си 1/200 синхро със светкавици, но сони са го заключили само за избрани модели с TTL, т.е. искат да си купиш светкавици с ненужни функции [smilie5]. Канона може 1/200 и той ама не е заключен.

Щом може да светва на 1/200 без HSS на ел затвор с някоя сонешка светка ще може и с всеки тригер или светка без екстри да го прави. Просто понеже бяха първи са си оставили екстри за отключване по-нататък, ако им изнася. Като фокуса с адаптирани обективи - ще има фокус ама няма да работи на повече от 3к/с (10к/с за А9 и А1)... сонешки игрички.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: hotsnail   
Дата:   28-10-21 20:52

Важното за мен е, че апарата като цяло е супер як и на сносна цена.

А това в кой гараж са правили сензора, копчетата, екрана, процесора и не знам си какво още е тотално без значение.

Много ще ми е любопитно реални потребители да споделят по натам как се сравнява със сегашните апарати.

Интересно ми е Никон какви обективи ще пуснат. Щото Сони и Канон в тоя сегмент с дългите имат попадения но и големи дупки за сега. Интересно е как Никон ще подходи. Примерно Сони нямат подобие на 500/5.6 или 400/5.6. Има супер як 400/2.8, но цената му е сравнима с нова кола.



Публикацията е редактирана (28-10-21 20:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: mediac   
Дата:   28-10-21 21:04

Тест от Джо Макнали
https://www.youtube.com/watch?v=zg3TLa0VOJ4&t=379s



Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: uri64   
Дата:   29-10-21 12:36

Ами личи си разликата в нивата между него (при цялата му субективност като Никон посланик) и откровени идиоти от сорта на Тони и Челси, и Джаред...


Отговори на това съобщение
 Re: Нов Nikon Z9 се задава
Автор: stanpaunov   
Дата:   29-10-21 20:23

Визьорът на Z9 е просто брутален! И то без да "хабят" резолюция. Това е една от големите разлики между специализираните фотографски компании и потребителските...
При А9II не само визьора но и задния дисплей са просто разочароващи.

Welcome to the next level [shtrak]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »