Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Снимане на видео със Сони А6100
Автор: bobyn   
Дата:   19-11-20 10:27

Здравейте.
Не снимам видео, затова се налага да питам за елементарни неща...
Сигурно ще ми се наложи утре да оставя А6100 в детската градина, за да заснемат госпожите едно тържество на децата (ВИДЕО).
Може ли да ме посъветвате какви настройки да оставя на камерата, първо, за да не прегрее без време; второ, да може да се сподели лесно после видеото; трето, все пак да е с прилично качество.
Обективът ще е 16-70/ф4.
Приемам и всякакви други съвети, несвързани с настройките.
Предварително благодаря на всички отзовали се.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на видео със Сони А6100
Автор: ruil4o   
Дата:   19-11-20 10:41

6100 не прегрява на 4К видео, за Full HD съвсем ще е без проблем, но аз бих предложил да заснемат тържеството с малко по-свестен телефон на статив, щом ще се управлява от непрофесионалисти! Малко по близо сложен до "сцената", заради звука.



Публикацията е редактирана (19-11-20 10:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на видео със Сони А6100
Автор: bobyn   
Дата:   19-11-20 10:50

Аз също си го представям апарата на статив.
Натиска копчето веднъж за старт и втори път за край и това да е цялото управление на процеса.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на видео със Сони А6100
Автор: nyamago   
Дата:   19-11-20 12:29

bobyn написа:

> Аз също си го представям апарата на статив.
> Натиска копчето веднъж за старт и втори път за край и това да е
> цялото управление на процеса.

Точно така аз 'снимам' служебни събития, без изобщо да съм 'видеограф'. Една камера се разхожда и лови моменти с участниците, някои микро-интервюта, някои любопитни ситуацийки и каквото попадне. А втора камера (обикновено Сони кропката ми) стои на статив през цялото време и една сътрудничка е инструктирана да натисне червеното копченце само в началото и в края.

Прегряване никога не съм изпитал, само веднъж се свършиха без време картата и батерията, но събитието откара > 2 часа, а и аз не бях подготвил напълно празна карта и прясно заредена батерия.

Зумът е на средна дължина, предварителният фокус на микрофонната стойка на водещия проявата, всичко останало на автомат. Без специално осветление, експонацията е добра и звукът също използваем. Когато има озвучаване, техниците ми записват аудио файл директно от миксера, но никога не съм го използвал, защото този от камерата е достатъчно добър (за непретенциозни нужди). В крайни монтажи за онлайн показване на репортаж от събитието, повече 'метраж' влиза от статичната втора камера, отколкото от 'главната' - и даже по-добре.

Приготви си свежа голяма батерия и празна голяма карта памет - и не се притеснявай изобщо, ще имаш напълно използваемо видео, На слука![smilie24]

И 4к изобщо не ти трябва, за онлайн показване и гледане на масови компютри 1080 е достатъчно качество ('full HD')



Публикацията е редактирана (19-11-20 12:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на видео със Сони А6100
Автор: bobyn   
Дата:   19-11-20 12:34

А някой да каже нещо за настройките на видеото все пак?
Какъв файл да вади, 24/25 или каквото там имаше друго в това меню?

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на видео със Сони А6100
Автор: nyamago   
Дата:   19-11-20 12:42

24p / 24M - едното е кадри в секунда, а другото бит-рейт на дигитализацията (да не ги бъркаш ако са различни цифри, но в случая и двете на 24 е добър компромис за масови нужди)

Всички останали настройки на автомат.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »