Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: Mogila   
Дата:   10-10-20 21:45

Бих го оценил, ама олито има супер малки обективи и струва ново с обектив 500 евро, а не 2100 Евро без обектив и зарядно.

Автор: hotsnail
Дата: 10-10-20 20:51

"Не бе във фейсбук си имаме група :-)

Ама в България май не сме много."

В чужбина сте още по малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: hotsnail   
Дата:   10-10-20 22:54

...уфф писал си Евро...оххх

Добре за 500 евро има. Ама то за 1000 лева и а6000 с обектив или Фуджи някое

За мен качеството на малкия сензор е проблем...винаги решавам да взема другата камера или съжалявам, че не съм я взел.

Просто като ги отворя в къщи и има разлика. Мкже само аз да я виждам, но ....



Публикацията е редактирана (10-10-20 23:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: Mogila   
Дата:   11-10-20 09:46

За мен а6000 и неговите обективи съвсем не е компактен вариант, а и като дизайн е ебати дървото. В такъв случай бих направил компромис с размера на сензора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: Найден-Стоянов   
Дата:   12-10-20 09:33

Имам и работя с Canon 6d , Sony а7iii и Canon RP . Бързината и точноста на фокуса при Сонито и РП-то са идентични. Размерите са сходни, картинката също. Само дето цената е доста в полза на Канона. Мен лично Сонито ми харесва заради по-доброто видео, затова продавам и РП-то с РФ 35/1.8 is macro и преходник за EF обективи за 2800....Просто за тази цена не може да вземеш нищо доближаващо се до този комплект.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: chukov   
Дата:   12-10-20 14:39

Canon RP и Sony 7iii имат еднакво бърз и точен фокус?
При какви условия го установихте това, че е интересно?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: chukov   
Дата:   12-10-20 14:44

И за видео или за фотография става дума?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: Найден-Стоянов   
Дата:   12-10-20 16:03

Ми тествах ги бойно на сватба. Точно с твоята тройка [smile] със Сони 28/2 и РП с 35/1.8, за фото са еднакво бързи според мен, за видео тройката е една идея по-бърза. Като и фокуса по очи също е много добър в РП-то.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: chukov   
Дата:   12-10-20 16:15

Не вярвам фокусът по око да е по-добър на канона. Я пробвай с друг обектив на Сони. 55/1.8 или 85/1.8

Отговори на това съобщение
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: Найден-Стоянов   
Дата:   12-10-20 19:48

Не казвам, че е по-добър а еднакво бърз и точен. Аз лично разлика не откривам. Може и да има някаква но е незабележима за мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: io_bs   
Дата:   12-10-20 23:37

> За мен качеството на малкия сензор
> е проблем...винаги решавам да взема
> другата камера или съжалявам, че
> не съм я взел.
>
> Просто като ги отворя в къщи и има
> разлика. Мкже само аз да я виждам,
> но ....

Че разлика има - това е сигурно. Ама чак толкова да е голяма - не знам. Сензорите от последните що-годе 5 години не са се подобрявали откъм картинка, само резолюцията увеличават. За повечето цели и кропките могат да са достатъчни.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: hotsnail   
Дата:   13-10-20 18:39

io_bs за това писах, че е субективно. А6300 е прекрасен апарат и както писа по-добро няма в неговия сегмент освен повечето пиксели на Фуджи.

ПП Оказа се, че А6000 е със същия сензор. Сони правят един сензор и в последващите камери сменят разни неща около сензора. За А6300 например са сменили връзките на сензора (мед към алуминий или обратното) и по-този начин са увеличили скоростта на четене т.е. 4К видеото се е появило. Сменили са покритието на сензора и няма отблясъците, които понякога са видими в А6000. В А6500 и последващите сложиха нов LSI и подобриха серийните снимки. В А6400 и последващите подобриха Аф значително вероятно с нов процесор. В А6600 фокуса май е още по-добръ ис сега А6600 работи с новия адаптер ЛА-ЕА5 ... и всичко това е с един и същ 24МП сензор.



Публикацията е редактирана (13-10-20 18:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: mmx   
Дата:   14-10-20 12:01

RP с 35/1.8 изгледа много добър вариант за стрийт и травел. Компактен FF и на достъпна цена. То и тази 35ца е стабилизирана, което ще е добре и за видео.

Иначе за AI автофокуса Канонците направиха много, за да догонят Сони. Всички ъпдейти на EOS R и RP бяха направени имено, за да тестват и подобрят автофокуса, който вече е наличен в R5/R6.


написа:

> Имам и работя с Canon 6d , Sony а7iii и Canon RP
> . Бързината и точноста на фокуса
> при Сонито и РП-то са идентични.
> Размерите са сходни, картинката
> също. Само дето цената е доста в
> полза на Канона. Мен лично Сонито
> ми харесва заради по-доброто
> видео, затова продавам и РП-то с РФ
> 35/1.8 is macro и преходник за EF обективи
> за 2800....Просто за тази цена не може
> да вземеш нищо доближаващо се до
> този комплект.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: Найден-Стоянов   
Дата:   17-10-20 09:27

RP- то има и една опция за дигитална стабилизация в тялото в 2 стъпки която буквално работи на принципа на стабилизирането при пост обработка като реже от картината. Малко по дълъг ти става обектива, но стабилизира страхотно и снимането от ръка става безпроблемно, особенно и със стабилизиран обектив.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »