Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна
 Re: снимките, които стават.
Автор: mitpis   
Дата:   18-09-20 14:19

Julius темата е "горе е долу" така че обръщай всичко що може да се обърне.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: nyamago   
Дата:   18-09-20 14:42

> Да зема да обърна некой водопад?

Пробвай! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: Julius   
Дата:   18-09-20 14:52

Не става, пробвал съм. [smilie7]

А и на някой хора струящата вода им навява кофти асоциации... за санитарни фаянси, бидета... [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: asahi   
Дата:   19-09-20 08:23

На тая обърнатата циците, такова, като на необърната.

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: asahi   
Дата:   19-09-20 08:25

И като почнаха да обръщат...


https://photo-forum.net/static/site_pics/2020-09/1600465450_barcelona13_1725rhd.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: мара   
Дата:   19-09-20 09:02

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: ceclii   
Дата:   19-09-20 09:26

[smile] @Мара макро снимките които правя никога не съм имал претенции че имат дълбока художественна стойност! Тук идеята е друга :) в кадър който почти винаги е запълнен от обекта целта е да се видят детайлите на обекта които с просто око и с нормална техника не се виждат та май снимките ми са с по вече академична стойност [smile] И понеже виждам че доста разбираш от Extreme Macro изкуство ще те помоля да ми покажеш как по добре да си правя снимките та да ти харесат [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: мара   
Дата:   19-09-20 11:00

ами влез в профила на ани123, че в тоя нов облик на сайта не намирам как да потърся автор по име... и търсачката в него изобщо не работи.
ще се опитам да се преборя някак, де.
и ще ти покажа.
иначе, да, знам що е макро. знам и портрет що е.
ама има макро и макро... и портрет и портрет...
и некви други неща знам, разбира се - има и много, които не знам. [smilie5]
добре, успях:
https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=29734

ето тук и още един профил - героите са доста еднообразни, но пък има сериозна художественост:
https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=149206

ясно е, че академичните снимки имат своето място. на мен обаче са ми интересни само понякога.

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: Djoro   
Дата:   19-09-20 11:28

Имам въпрос, какви са изискванията за МАКРО снимки?
Жокер: Обекта за снимане многократно да да е по-голям от реалните дименсии, много сочен рисунък с разкриване обемите и материята на обекта, задължителен фокус на външните контури на обекта, поднасяне на свят на природните красоти, (и ужаси), невъзможно видими с невъоръжени за тази цел очи. Тук във Форума има само няколко Автори, които се справят с МАКРО снимки на живата природа, от които е и.., радваш ме Ceclii!
Всякакво друго мнение и примери е..утринна тренировка за интелектуален разговор.Лек ден, и поне днес жените Ви мъже фотографи, да не зглеждат в очите Ви МАКРО!

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: мара   
Дата:   19-09-20 11:34

джоро, нищо не ти разбрах :)

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: ceclii   
Дата:   19-09-20 11:36

Мара не ме разсмивй [smilie3] сравняваш ми снимките с автори които снимат близък план аз снимам екстремно макро има доста голяма разлика



Публикацията е редактирана (19-09-20 11:38)

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: мара   
Дата:   19-09-20 11:42

ceclii , трябва да призная, че за познавателни и академични снимки, твоите са върха! по-добри не съм видяла! има на доста места И достатъчно художественост.
понеже не бях ти поглеждала профила, а съм цитирала само една снимка, не съм била и съвсем наясно... и, честно казано - дължа извинение!
имаш великолепни неща! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: ceclii   
Дата:   19-09-20 11:47

Не, не не ми дължите извинение всеки си има право на мнение, просто когато сравнавате лоша и добра снимка да са от един жанр а не в купум защото някой жанрове си имат специфика и се харесва само от ценители [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: мара   
Дата:   19-09-20 11:57

да. така е... но ако бях поогледала профила, вероятно нямаше да сбъркам. обикновено го правя. не знам защо тоя път не съм [smilie8]
п.п. - тук имаше една много хубава традиция да си приказваме на "ти"

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: Бармалей   
Дата:   19-09-20 13:06

Разликата между macro и closeup e доооста големшка...
Апропо - ceclii, браво и за това, че споделяш с останалите, малките тайни и хитринките в тоя стил[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: JimmyStoikov   
Дата:   19-09-20 17:42

Тука един въпрос ми се лута... Пример когато качите снимка в определена албум/категория, за този 3 дневен период който снимката ви е там, стават ли останалите кадри или може да стават, но след 3 дена? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: philip   
Дата:   19-09-20 19:23

Jimmy, преди години и друг питаше почти същото... "Що да гласувам за конкуренцията в същата категория..."[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: Djoro   
Дата:   19-09-20 19:41

Въпрос, защо активни тук във Форума лица за 9-те месеца тази година, имат само малко над 40 бр.гласувания, това позиция на Авторска пасивност ли е? Иначе...

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: JimmyStoikov   
Дата:   19-09-20 20:33

Автор: Djoro
Дата: 19-09-20 19:41
Въпрос, защо активни тук във Форума лица за 9-те месеца тази година, имат само малко над 40 бр.гласувания, това позиция на Авторска пасивност ли е? Иначе...


За сметка на това, ти си активен в качване, гласуване, коментиране и в форума! Ценен кадър един вид [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: Djoro   
Дата:   19-09-20 20:50

Подминавам изказвнето ти, извинявам ти се , че те дразни присъствието ми
във Форума! Само не ми казвай, че ти преча да се развиваш, и това ми се е случвало по друг повод, ще се чувствам нещастен!

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: JimmyStoikov   
Дата:   19-09-20 21:43

Djoro, нищо подобно, защо да се дразня, написах това което виждам?

ПП Аз минавам от време на време тук, не ми обръщай внимание! [beer]



Публикацията е редактирана (19-09-20 21:48)

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: мара   
Дата:   19-09-20 21:49

аз не съм проверявала кой кво прави, дали гласува, колко...ако видя снимка, която ми харесва - гласувам, пиша си. най-често не пиша, щото няма кво толкова - хората пред мен чеасто са казали нужното или са наболи колците и кръстовете, провикнали са се ДААААА! ХАРЕСАХ! и прочее. е, понякога ми се прищява да кажа добра дума - особено, ако съм рендосвала автора под някоя друга негова снимка...
друг път ми се приисква просто така - щото снимката ме е впечатлила.

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: qanaG   
Дата:   19-09-20 22:48

Марче , не посещавам други галерии освен голо тяло и мисля си как този приятел от линка трябва да е в топ авторите .. а всъщност го имате за загубеняк [smilie18]


https://photo-forum.net/i/1820250


Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: мара   
Дата:   19-09-20 23:12

тоя приятел кат гледам май не е качвал от 5 години... как па се присети за него?
иначе гледам, че има секво - и добро, и не толкоз добро. малко хипарско, ма не кат скъсани дънки от буЧика на гезмето, ми истински, дрипави. има чар. обаче далееч не всичко ми харесва. вече си имам повреди и аз в окото и в главата...
ти некой от старите ли си?

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: qanaG   
Дата:   19-09-20 23:20

Ами присетих се... от малко по новите съм [smilie25]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »