Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна
 Re: Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: SaS   
Дата:   01-09-20 13:53

Mogila, че кога подобен род теми е помагал?
Как ще помогне? Срам ли?

Че ако не се захване някой да свърши работа, как да стане?
Аз съм седял денонощия да следя ихифовците и бях им наложил специална забрана да могат да си гласуват едни други. Някои поспряха, други не. Но от последните 15 години засрамили ли са се? Знаеш ли кой най-често е прецаквал рейтинг системата исторически? Образовани и учени хора, работещи по офиси, университети и научни институти. Неслучайно има теми и предлагаме да работим с желаещи, за да се промени нещо. Лакардисването какво променя? Ще ти дам пример и то точно подобен род тема:

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1906745&t=1906745


Ето виж в профила на човека от последните му качени снимки колко са пуснати в общата галерия след снимката с червената рокля на дъщеря му и след тази полезна тема:

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=65558


Мнения всякакви, на едни им харесва да усещат по кожата си калта в блатото докато снимат животни, на други им харесва да редят лампи и снимат хора. И това повод ли е за омраза?
 Re: Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: philip   
Дата:   01-09-20 14:01

Julius, няма да е докато не изчезне бутончето "Виж автора", дето Мара си го изпроси[smilie3] А и м/у другото малко си пресилил цветовете за облачното време[smilie3]

 Re: Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: krassik   
Дата:   01-09-20 14:03

Mogila -Ако си милиш пък,че аз много си харесвам моите...

Виж,не ме разбирай погрешно. Аз харесвам една голяма част от кадрите ти.Гласувал съм за тези,които ме впечатляват.Смятам,че си добър автор и имаш и недооценени кадри,но кой ли няма такива.

Колото до това да стане някой сега Б автор,последните слухове,които чух в тази насока са,че сега трябва да те препоръчат за това(други Б автори да те предложат), а не е както беше преди години,да направиш 3,4 кадъра с рейтинг 150Б и да те направят тогава Б автор.
Не знам със сигурност,дали това е вярно.

SaS може да каже само,дали това е така.



Публикацията е редактирана (01-09-20 14:11)
 Re: Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: Mogila   
Дата:   01-09-20 14:10

SaS аз лично не виждам никаква омраза. Коментираме си, даваме примери.
А докато пиша това, от дясно на екрана виждам 4-5 налягали по пясъка полу облечени мацки и ми топлят душата!

krassik пак ще ти го напиша: аз не мисля, че имам недооценени кадри. Толкова си мога.
Проблемът е с преоценените чрез грозни практики.



Публикацията е редактирана (01-09-20 14:14)
 Re: Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: Julius   
Дата:   01-09-20 14:12

philip написа:

> Julius, няма да е докато не изчезне
> бутончето "Виж автора", дето Мара
> си го изпроси[smilie3] А и м/у другото
> малко си пресилил цветовете за
> облачното време[smilie3]

А така, додохме ли си на думата! Тя ли е причината? [smilie5]
Маро? [smilie7] (вярно ли е или е опит за накисване)
(а за липсата на Бронз - кой е причината?)

Не на едната, дедо, а дори на двете! [smilie3] Двете по-стари, които качих са снимани директно в жпег (със сапунерката) и лайтрума не може правилно да им нацели цветната температура (баланса). Не е като в роу, затова...
 Re: Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: мара   
Дата:   01-09-20 14:27

не занм, не помня. не съм сигурна да съм го правила. факт е, че е смислено и вероятно бих го предложила.
обаче ако е моя заслугата - рЪка ми иде да си целуна [smilie5]
за бронза, виж, не е моя заслугата, че го няма. аз го ползвах като поощрение, не като наказание, и обикновено пишех отдоле.
среброто - също - харесва ми, но не е идеално, клише е, писнало ми е но не мога да прескоча умението и момента - ей такива неща.
виж автора е прекрасно нещо.
понякога се обърквам - искало ми се е да дам злато или сребро, ама по навик цъкам ВИЖ АВТОРА.
и без тва напоследък се заседявам, та поне гледам да не цъкам механично точки. понякога даже си пиша, че съм преевала рейтинга на снимката по невнимание.

искам отново да кажа - аз имам тъпи снимки с безобразен рейтинг. по някое време си дадох сметка как става това - хем съвсем неволно се е получило, защото аз не съм връщала гласове, а съм си цъкала за туй, дето ми е харесвало.

отказала съм съешаването с не една групировка - вкл. и най-елитарни и съм си изпросила отмъстителност и омраза. обаче... бОли ме кора.ба...казах ли?
 Re: Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: krassik   
Дата:   01-09-20 14:57

Могила- Ама защо гледаш в чуждите паници...

Това,че има кадри според теб с надут рейтинг,какво толкова те терзае, не мога да разбера.

Ти си гледай твоите неща и се стреми да се развиваш... това е целта.

Ще дам пример с два твои кадъра,защото написа,че нямаш недооценени работи.

Ето този за мен е такъв:

https://photo-forum.net/i/2242929




А този кадър с това момиченце е съвсем незаслужаващ този близо три пъти по-висок рейтинг...

https://photo-forum.net/i/1663948


Според мен рейнитнга на тези два кадъра трябва да е обърнат.Черно-бялата фотография да е с над 100Б,а тази с момиченцето доста по-надолу.Но...няма справедливост на този свят...

 Re: Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: philip   
Дата:   01-09-20 15:06

Julius: "Защо си мислиш, че не сме регистрирани в чужди сайтове?" [smile]

Julius, знам че сте и затова често чета коментари от сорта:

"Аааа, великолепна е, видях я вече, но се радвам да я харесам и тук!"

НЕма нужда от фейсбук или други социални подсещания, просто като сме фенове на Афтора нЕкъде, го подкрепяме навсЕкъде[smilie25]

 Re: Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: Julius   
Дата:   01-09-20 15:15

Има и такива, да.
Наберат първо лайката у фейса и после ги пуснат и тука.
Говоря конкретно за планинарската група - оттам научих кой с кой профил е тук (не че са ме интересували).
И ако в началото го отдавах на случайност, след даден момент вече нямах съмнения в нарочния му характер.
Аз нямам проблем да кажа нещата, както ги виждам! [smilie7]
Казал съм го на Емо, снимали сме заедно, знам на какво е способен.
Но за конкретния кадър си имам своите забележки...

p.s.
И като казвам снимали заедно - става дума за по-ранни преходи (предимно Рила), не за този конкретния.
В Пирин с него сме били заедно само на Синаница, от сайта разбрах, че е бил на Муратовото...



Публикацията е редактирана (01-09-20 15:20)
 Re: Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: мара   
Дата:   01-09-20 15:21

красик, а ей тая тука колко заслужава?


https://photo-forum.net/static/site_pics/2020-08/1598875954_img_5476.jpg




моя е. мислех да я спра от гласуване, докат некой ме осветли, ма предполагам, че ше дам шанс на шефа после да каже, че съм я спряла и затва нема рейтинг [smilie5]
 Re: Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: мара   
Дата:   01-09-20 15:23

от 22 часа - вчера в 5 следобед - се издигна от 0 до 22/6.
и още една имам. тя за 24 часа се сдоби с 6/0 [smilie5]
и няколко други имам качени, не са лоши.
 Re: Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: philip   
Дата:   01-09-20 15:35

ДоДОХме си на думата, Марче[smilie18]

Julius, порочни практики има във всички х.сом и понякога те влияят и на куратори и на staff...

 Re: Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: Julius   
Дата:   01-09-20 17:00

Практики, Фильо, практики...
Аз като усетя такива практики и не гласувам нито на едното, нито на другото място! [smilie7]
Па ако ще кадъра да е феноменален!

ЦЪК... и ЦЪК... и ЦЪК... и ЦЪК...
Технологията е добре усвоена - м/у 5 и 10 дни, колкото да се популяризира, но не и забрави.
Другите са с по 1-2 дена разлика (фейса отново преди ФФ), а тук се дообира каквото е останало.
И анонимността е тотално преодоляна - тук случайно няма. Кадъра просто няма как да се сбърка!
Анонимността е по-продънена и от кацата на НАП. [smilie3] Мисля, че спокойно може да се разкара.

p.s.
Нямам абсолютно нищо лично против момичето/жената!
Снимките ѝ са чудесни, но практиките... ах, тези практики! За тях е темата все пак. [smile]
Погледнах си и моите кога съм ги качвал - викам си да не критикувам, пък и аз да съм същия!
Имам само 1 случай, в който тези във фейса са били по-ранни от тук (при това с цели месеци разлика).
В масовия случай дори не съм ги пускал едновременно, а първо тук.
 Re: Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: cvetanvas   
Дата:   01-09-20 17:13

Julius,

Не мога да го опиша по добре от теб,обаче ти се възхищавам!

Бъди здрав!
 Re: Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: мара   
Дата:   01-09-20 17:17

а аз даже нямам. нито един случай.
изключение прави качената току що снимка и то след като часове наред никой туй не ева да я види. а аз знам, че е МНОООГО добра [smilie5]

и не, филипе, ти може ида мислиш, че си си дошъл на думата, щото съдиш по себе си, а друго не можеш да видиш, не можеш да се надскочиш [smilie5]

всъщност идеята не беше да събирам точки.
а да покажа, че има страшен проблем със сайта!
порочните практики са го превзели изцяло.
предполагам, че понякога админите наливат точки за снимки, които ачик ачик минават незабелязани, а са хубави.
те просто нямат друг избор.
предполагам, че по тоя начин им е дошла и идеята за "куратори", които да сипват с голямата лъжица - за да изплуват някои снимки над пяната.
затова и понякога осъмваме с точки, макар че никой даже не ни е видял снимките.
а понякога - не.
 Re: Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: philip   
Дата:   01-09-20 17:30

Марче, висок скок не съм практикувал от ученическите години[smilie18]

 Re: Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: мара   
Дата:   01-09-20 17:41

никакъв скок...[smile]
 Re: Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: serjy   
Дата:   01-09-20 18:08

пък мои снимки, а не са нищо особено, в последно време се радват на прилични точки, демек, ако съдя по това, гласуването си е ОК [smilie18]
 Re: Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: мара   
Дата:   01-09-20 19:31

е, чЕти горе кво съм писала :)
нали ти викам - и аз имах припомпвания.
а под некои снимки даже панаир съм правила, че резко бех осъмнала като едър точкопритежател.
се едно зомжбитата се неха включвали. [smilie18]
 Re: Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: Julius   
Дата:   01-09-20 19:42

cvetanvas,
Ами благодаря, подобно. [smile]
Ти нали не си един известен финансист, в един известен сръбски град? [smilie7]

 Re: Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: krassik   
Дата:   01-09-20 20:33

Мара - Ефектно ти е кадрото,кефи!
 Re: Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: мара   
Дата:   01-09-20 21:11

знам [smilie5]
 Re: Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: Djoro   
Дата:   01-09-20 22:00

Какво да мисля?
Попаднах на интересен Автор с над 500 снимки, с добри гласувания за него.
Активност на Автора във Форума:
-снимки над 500
-над 2300 коментари на автора към чужди снимки, всички доброжелателни с комплименти, с красиви изрази и нито един коментар само с препителни знаци под чуждите снимки.
-гласувания на Авторът към чуждите снимки 84 пъти.
Не разбирам, как може да пишеш и поздравяваш за хубави чужди снимки 2300 пъти, а да не се гласува за тях, по точно само 84 пъти гласувания? А срещнах и Автор с 87 снимки, който коментира с възхищение за чужди снимки, но НИКОГА НЕ Е ГЛАСУВАЛ!
Какъв е смисъла, да се възхищаваш, но да не гласуваш?
Мои размисли.
 Re: Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: nyamago   
Дата:   01-09-20 22:07

> "... Какъв е смисъла, да се възхищаваш, но да не гласуваш?.. "

Ами толкова много хора, толкова много пъти казаха из подобни теми, че не ги интересували точките и не били тук за гласове - а им трябвали мнения, препоръки и даже (вярно ли?) критики. Вместо кръстчета и удивителни, например. И ето - някой ги е чул и им е дал мнения (каквито плачат, че не получавали), а не гласувания (които изобщо не ги интересуват, нали?)

Какъв е проблема[smilie11]
 Re: Порочни практики на гласуване (лайк 4 лайк)
Автор: Djoro   
Дата:   01-09-20 22:23

Тогава какво говорим, какво пишеш под темата,защо това, защо онова..., а има хора пасивни към отсепарирането на хубави кадри поточкова? А за техните кадри се гласува, нали? Или само се упражняваме под темата на страницата? Бяга ли ти темата или трудно ти е..?
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена