Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Кой е следващия?
Автор: Yog   
Дата:   28-06-20 23:09

Значи, с камерата и обективите не тичам наникъде[smilie5] Но Julius е прав. Вече е така. Може да имаш МАЛКА фул фрейм система. Аз го намирам за много яко и не мисля, че някакво ирационално неодобрение на Сони (или друга марка), трябва да е фактор в оценката ми.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: fragranse   
Дата:   28-06-20 23:13

Може ли да няма следващ?

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: Julius   
Дата:   28-06-20 23:18

Yog написа:

> Значи, с камерата и обективите не
> тичам наникъде[smilie5]

Може би няма да повярваш, но тая година изхвърчах от пистата в Австрия с близо 80км/час с въпросния пояс на гърба ми. Поне на толкова беше спрял гпс на часовника ми. Разхвърча се всичко - ски, каски, очила, щеки... единственото, което в този момент беше в главата ми беше дано не срещна дървени кол, който обозначаваше номера на пистата, за да не се шибна в някой ключов прешлен и да се осакатя за цял живот. Само това. Моите хора - ски-групата с която караме ми казаха после, че не са очаквали изобщо да се изправя.

Въпреки това поясът с тялото обективите си остана на кръста ми! И до ден днешен си снимам с апарата и нямам никакви грижи. Аз съм го уплътнил по такъв начин, че наистина да издържа на сериозни сътресения. Не бих допуснал да има какъвто и да е луфт!

p.s.
А само 30 мин. след падането си минах през същото място и със същата скорост, за да не ми остане психологическа травма от това. И все пак най-високата скорост, която съм докарвал на ски не е чак толкова висока - 105 км/час, в нашата група наистина има лудетини. Но не мога, а и нямам намерение да се меря с тях (или който и да е друг).

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: dtangelov   
Дата:   28-06-20 23:20

Всичко е въпрос на приоритети.
Системата на Julius и за мен не е много малка, но не това е нейният недостатък.
За мен има един съществен недостатък и той е първия по сериозен дъжд или падане в някое вирче, локва или каквото там.
Намокриш ли го и Сонито уйде, а едно ОМД ЕМ 5, само ще го поизтръскаш от водата (моето го изпусках в морето, после мих на чешмата и после снимах година след това без никакви проблеми) а и същата ситема ще е под кг.


Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: Julius   
Дата:   28-06-20 23:31

dtangelov написа:

> За мен има един съществен
> недостатък и той е първия по
> сериозен дъжд или падане в някое
> вирче, локва или каквото там.
> Намокриш ли го и Сонито уйде, а
> едно ОМД ЕМ 5, само ще го
> поизтръскаш от водата (моето го
> изпусках в морето, после мих на
> чешмата и после снимах година след
> това без никакви проблеми) а и
> същата ситема ще е под кг.

За сега това не ми е било грижа, няма да ти описвам колко пъти ме е валял дъжд, суграшица и градушки горе. Обикновено дори нося по 4-5 дъждобрана, някои от които не са еднодневките по 2 лв. защото от време на време водя и групи горе (та ми се е налагало да ги обличам неподготвените).

Този вариант, който ти споменаваш включва плуване в езеро с пояса или пресичане на река. Не плувам в езерата (забранено е), но ми се е налагало да пресичам реки във вода до кръста - всичко се опакова в специален найлон (+ дрехите от кръста надолу [smile] и си сменям обувките с НЕЩО от сорта - това ми е резервния чифт сандали, идеални са за пресичане на река, пръстите са изолирани от удар в камък! Основните обувки влизат в раницата, а раницата на глава. [smilie3]

Но да - имах друго "приключение" преди 2 год. - на Ботаническото езеро в Урдиния циркус - точно нагласям статива да снимам, обектив + филтър (пояса с другия обектив ми е на гърба) и както уж съм подпрял раницата на близкия камък - троп-троп-троп - две по-бавни кълбета, третото по-бързо... и докато се усетя раницата ускори и след 30 метра летеж цопна на поне 3 метра навътре в езерото. Съблякох се и влязох да я извадя - тежеше сигурно 20 кг. всички резервни дрехи бяха подгизнали, на челника Петцл батерията изгоря (та сега вече и него го нося изолиран в специален водоустойчив калъф)... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: serjy   
Дата:   28-06-20 23:34

Ааа и тая тема я налазиха сони талибаните [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: Julius   
Дата:   28-06-20 23:41

serjy написа:

> Ааа и тая тема я налазиха сони талибаните [smilie18]

Явно се чувстваш длъжен да кажеш нещо (пък било то и не особено умно) след олекването на изказването ти за цветопредаването.

Очаквах да ме изненадаш с някое кофти цветопредаване на Канонски модел, че както съм снимал с такива 10+ год. щях да преценя колко насериозно да те взема, но ти реши сам да вдигнеш белия байрак.

Единственото, което разбрахме, че за олимпус-талибаните и 2кг. техника им идва множко.
Имаше навремето едни пластмасови Скини, че дори и Кодаци, май?
Или греша? [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: petervassilev   
Дата:   29-06-20 00:06

Поредното иронично следствие: Точно "доброто цветопредаване" (често в смисъл "харесваща се шарения") без допълнителни усилия е едно от нещата, които карат много хора да изберат телефон вместо истински фотоапарат.

И точно Олимпусите, привличащи клиенти в голяма степен и с "доброто цветопредаване", изпадат в това трудно положение заради свиването на пазара, предизвикано от телефоните.


Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: Yog   
Дата:   29-06-20 02:17

Горе-долу това е границата за мен. Две кила. Над 2 кила техника започва да дразни. Олимпус ли ще е, Сони ли ще, няма значение - дразни. Ако така си изкарвам парите и ТРЯБВА да я нося, ще я нося, къде ще ходя. Ама като е по избор, избирам да не я нося [smilie5]

Но не това се опитвам да кажа. От самото начало обяснявам, че една от причините за провала на Олимпус е падането на цената и размера на фулфреймките. В момента Z6 е по-евтин от последния Е-М1. Едно време нЕмаше такива фулфреймки. Нито бяха по 600 грама, нито бяха по-евтини от кропките [smilie3]

И ако с телата е по-лесно да се постигне, то вече и обективите се "смалиха". Засега само за Сони, кво да прайш. Да кажа на черното бяло, щото Сони са "лоши"? [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: hansto   
Дата:   29-06-20 06:43

Тук виждам бъдещи кандидат политици. Каква беше темата и хоп накъде отиде ...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: kvakioh   
Дата:   29-06-20 08:02

Това за теглото е същото като дизайна, всеки сам избира.
Иначе, най-лесното, откъм избор е да има човек две-три системи и според случая да носи каквото трябва.
При мен лично е от 500гр докъм 9кг в различни чанти или направо Pelicase.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: CDman   
Дата:   29-06-20 10:57

Добре де, какво щеше да стане ако ОЛИ не беше фалирал. [smilie11]
Нови разработки, туй, онуй, ама цената ....
Последното тяло, което гледах в Синтезиса (М5 Марк3) беше около 3500 лв ако не се лъжа (което си е цифра). Дали ще дава по-добра картинка от аналогични по цена/параметри камери или марката ще разчита, че ОЛИ-феновете са толкова верни, че няма да си правят сметката и ще купуват без да се замислят. [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: serjy   
Дата:   29-06-20 11:34

2399лв е в момента, а аз го взех за 2100 на някаква промоция, за мен тази цена е отлична за супер наточено тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: Yog   
Дата:   29-06-20 13:12

3500 лева е M1 Марк 3, а не М5. Проблемът е, за тия 1500 отгоре си купуваш само втори слот за карти. Аз като видях М5 Марк 3 и М1 Марк 3 какво предлагат, осъзнах че няма нищо повече от М1 Марк 2. При условие, че единият го чакаха 5 години, а другия 4. То още това е добър индикатор накъде са отивали нещата, ама...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: CDman   
Дата:   29-06-20 14:07

осъзнах че няма нищо повече от М1 Марк 2

Тоест самия нов ОЛИ не предлага като качество нищо повече от стария ОЛИ, освен слот за две карти. Ами логично е да фалира [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: hotsnail   
Дата:   29-06-20 16:59

Следейки дискусията да Ви кажа на Самсунг цветопредаването бие сичко у земята. Директно са готови за фейса. Това кларитъ, това сатурация, това червено, зелено, бембено, острота, ХДР, ГДР, ФРГ...'сичко има ..... щракаш селфи и пущаш у суратефтеря...

Определено е по-добър от Олимпус.

Ще снимаш роу, ще се туткаш, да редактираш, па' и калибриран екран ш'а искаш..... къде има 'ора с толко' свободно време.



Публикацията е редактирана (29-06-20 18:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: dtangelov   
Дата:   29-06-20 18:18

“Автор: hotsnail
Дата: 29-06-20 16:59

Следейки дискусията да Ви кажа на Самсунг цветопредаването бие сичко у земята. Директно са готови за фейса. Това кларитъ, това сатурация, това червено, зелено, бембено, острота, ХДР, ГДР, ФРГ...'сичко има ..... щракаш селфи и пущаш у суратефтеря..”

Аааа, недей така!
Айфоня е по добър [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: kvakioh   
Дата:   29-06-20 18:29

Някои от камерите на Самсунг все още са актуални, въпреки че спряха с фотоапаратите.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: fragranse   
Дата:   29-06-20 21:06

ot Canon!


Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: serjy   
Дата:   29-06-20 21:35

Между другото, най-зле от към цветове са никон и сони. Те затова сони талибаните злобеят толкова. Някаква комплексарщина ги треска, уж страхотни сони камери, ама някак се усещат пребани и за да тушират това чувство са като медарки във всяка тема да хвалят сони [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: hotsnail   
Дата:   29-06-20 22:28

Серджи така е, за Олимоус добро или нищо. Бог да ги прости. Знаеш как е. Ще им правите ли 40 дни? Поп ще викнете ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: ZENON   
Дата:   29-06-20 23:48

Киро е съвсем прав.
За Оли или добро или нищо. Имат история, както Пентакс имат такава, но времето показва, кой може и кой - не.
Това пък с цветовете, е такава смешка, че може да бъде казано от някой, за който "ръчни настройки" са най-страшното нещо преди смъртта, но не и някой който реално ползва камера.
Освен това, да влагаш телефонен сензор в камера за хиляди кинти е несериозно в 21ви век и е подигравка, независимо от ореола, който маркетинга създава, около подобен продукт.
Оли си заминава, понеже няма кой да купува. Толкоз.
Феновете, могат да си късат ризите и да плюят Сони, Канон и кой ли не, но това няма да промени реалността.
Свиквайте.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: menton   
Дата:   30-06-20 08:05

На мен не ми е тъжно, че Olympus са фалирали, но определено е тъжно да знам, че тъпо приложение за чат, като WhatsApp струва повече от всички фирми произвеждащи фото техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   30-06-20 10:30

Благодарение на марката Olympus, (и на мен разбира се) за последните 20 години, от както има цифрова фотография съм си купил два апартамента, една дозина автомобили, изхранвал съм си семейството, изградил съм се като личност и фотограф. Поклон и респект към марката!!!



Публикацията е редактирана (30-06-20 10:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: vth41   
Дата:   30-06-20 11:53

NORMAN-KUK [smilie24]

Thoughts about the Olympus Imaging Business Divestiture

Коментарите под статията (вкл. и на Tony Northrup), също са интересни...


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »