Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: Canon EOS R5
Автор: Mogila   
Дата:   09-11-20 12:20

Разбира се.

70-200 2.8 също е учудващо лек и малък в сравнение с ЕФ варианта или със съответния на Сони.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Mogila   
Дата:   09-11-20 12:53

Това, което ме стресна при 70 200 ф4 обаче, беше стабилизацията. Вътре елемента с лещите, който се вижда се клати при разклащане на обектива, все едно е откачен. Понеже имам доста ЕФ обективи със стабилизация, това ми направи веднага впечатление.
Човекът каза, че като включиш камерата и този елемент се застопорява.

Явно коренно различна система за стабилизация.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: hotsnail   
Дата:   09-11-20 13:04

Могила, сигурен ли си, че е стабилизиращия елемент? Дали не е фокусната група?

Обективите за безогледални използват масово линейни мотори и в някои модели няма застопоряване на фокусната група. Това е различно от USM и другите СЛр дизайни. Обектива няма хеликоид. има магнитни елементи, които директно движат фокусните елементи напред и назад (В някои модели дори правят по две фокусни групи).

Когато няма магнитно поле тези елементи са свободни да се движат в диапазона си.

Повечето сигми и Самянги са така дори ако повечко го засилиш обектива трака леко. Сонитата които ползвам имат някакво застопоряване. Ама не познавам всички модели.


ПП За 70-200/2.8 Тамрон за мен засрамиха всички. 70-180 е страхотен обектив и е супер малък и лек. Въпрос на време да излезе за RF.



Публикацията е редактирана (09-11-20 13:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Mogila   
Дата:   09-11-20 13:28

hotsnail тъпо е да ме блокираш в темите за Сони и в същото време да се обръщаш към мен в останалите. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: hotsnail   
Дата:   09-11-20 13:37

не мисля, че тук е мястото за личните ти драми. Нито в темите за Сони. За това те блокирах. Когато се държиш като възрастен човек с нормални коментари, винаги оценявам дискусия.

ПП Ти си ме блокирал много отдавна и не ходя по всички теми да пиша лични обиди.

ППП Махнах ти блокирането. Ама ако може да се държим като възрастни хора и да дискутираме камерите с впечатления и факти, вместо да се сипят хули и обиди....



Публикацията е редактирана (09-11-20 13:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: MixMike   
Дата:   09-11-20 13:41

mogila, когато поставяш под съмнение качествата на canon си голям пич...
Когато обаче става въпрос за Сони - говориш глупости и си инфантил и палячо.
Чудя се колко още е нужно на модераторите на този форум, да обърнат внимание на обидите, които хотснейл отправя към останалите.
В интерес на истината - аз лично не мога да се обидя на човек, за който имам подозрения, че има отклонения от нормалното поведение, но за малкото останали потребители и броящите се на пръсти "новобранци", които сега го "срещат" във форума, ми се струва, че е удачно да му се уреди една почивка от поне месец.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: MixMike   
Дата:   09-11-20 13:51

Ама ако може да се държим като възрастни хора и да дискутираме камерите с впечатления и факти


Ами аз вчера ти казах впечатленията си от моя Canon R5, един от малкото внесени в БГ до момента, и който 99% от хората тук дори не са виждали на живо, а ти написа това:

А R5 нямам идея за какво ще си го купи някой въобще. Че не става за видео разбрахме. Че и за снимки е пръчка също......може би за калорифер? Чувам, че може да си топлиш стаята с него
+ обиди към мен и Mogila...

...и сега призоваваш да се държим като възрастни?!?[smilie10]

Според мен, ти самия не осъзнаваш проблемите и комплексите си.

Това беше последното нещо, което ще напиша за твоята особа.
Успех с това което правиш, жив и здрав!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Mogila   
Дата:   09-11-20 13:52

Точно с впечатления и факти коментирах- обаче това не ти изнася и ето тук пак всичко извърташ. Какви лични драми, какви глупости си измисляш?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: hotsnail   
Дата:   09-11-20 13:53

Ако ме разблокираш, ще ти отговоря на лично за да не занимавам другите хора.... не е мястото тук за подобни неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: hotsnail   
Дата:   09-11-20 14:04

MixMike еми напиши едно представяне за камерата през твоите очи. Ще се радвам да прочета.

Ето за А7С аз направих това ревю

Купчината оборски тор, дето хвърли в темата за A7s3 не виждам как е свързана с EOS R5......и въобще защо пишеш впечатленията си от EOS R5 в тема озаглавена А7S3

.. ще те замоля да изтриеш всички обиди, които написа последните 24 часа за мен. Махам ти блокирането считайки, че е ясен проблема и в бъдеще ще се държим малко по-културно.



Публикацията е редактирана (09-11-20 14:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: MixMike   
Дата:   09-11-20 15:20

Опря акото на дупето и даваме "задна"...така ли?

Махаш ми блокирането, щото бил ясен проблема???
Аз проблеми нямам пич, или поне не от естеството на дребни заяждания в произволен форум.

Ревюта няма да правя - има си хора на които им плащат за тази работа.
Това не значи, че ако някой ме попита нещо конкретно - няма да му помогна.

Обиди към теб аз не съм отправял нито в последните 24-часа, нито когато и да било. Споделих мнението си, че може би имаш някакви лични проблеми и трябва да ти се обърне внимание, а най-добре от специалист...
...освен ако не смяташ "сони талибан" за обида...винаги мога да я сменя със "sony fanboy".

P.S. както казах и го казвам за последно, не желая по никакъв начин да комуникирам с теб, било от във форума или извън него. Не ме интересува, нито какъв си, нито кой си, нито дали си много готин човек в реалния живот. Смятам че, въпреки полезността от познанията ти в техническата част, отрицателното ти поведение пречи на форума в по-голяма степен!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Mogila   
Дата:   10-11-20 21:28

Оппааа


https://photo-forum.net/static/site_pics/2020-11/1605036444_thumbnail.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: hotsnail   
Дата:   10-11-20 22:22

Айде честито и пиши някакви впечатления [beer]


ПП Кажи за тихия затвор как е. Тая екстра много ме кефи.



Публикацията е редактирана (10-11-20 22:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: MixMike   
Дата:   10-11-20 22:59

Скъп бил а, Могила?
Честито! Със здраве![beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Mogila   
Дата:   10-11-20 23:07

Не е лична камера-не го плащам аз [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: kes   
Дата:   12-11-20 11:10

Ако я ползваш ти, сподели как се справя ел. затвор с бързодвижещи се обекти, моля!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Mogila   
Дата:   13-11-20 21:31

След 2-3 дни с камерата мога да споделя няколко неща, които на мен ми правят впечатление. Някои положителни, но също и критика.

Качеството на снимките е жестоко! Не съм снимал много, но от това което виждам- просто безкомпромисно.
Снимах доста 4К Видео на най-ниското качество- брутална картина! И всеки, който го гледа е сериозно впечатлен.

Прекрасните ЕФ обективи, които имам се преродиха! Работят по-добре от на ДСЛР. Фокусът е супер точен и по-бърз. 85 1.2 Л II просто реже глави...
Сигмите Арт 35 и 50 работят перфектно. Не съм ги ъпдейтвал, просто слагам и пукам.

НО, за видео с микрофон на самата камера и С АВТОФОКУС, всички ЕФ обективи са неизползваеми заради шума от постоянното фокусиране. Това защо не го пише никъде не знам...
За мен това не е проблем, защото записвам с външни микрофони(Oktava MK 012) и външен аудио рекордер, но това постоянно цъкане на автофокуса към момента ме дразни.

ЕФ обективите с адаптера стават по-дълги и тежестта се измества доста напред. Чесно казано след един час с макро обектива 100 2.8 Л ме заболяха пръстите на ръката.

Когато ползвам ЕФ обектив(нямам РФ) със стабилизация опциите за стабилизация в менюто изчезват. Пуска се и се спира стабилизацията от обектива. Няма възможност да се спре тази на обектива, а да остане тази на камерата пусната. А тази стабилизация работи нон стоп( и жужи) докато екранът е активен.

Батерията я заредих преди три дни. От тогава снимах снимки, доста видео и много ръчках менютата. В момента батерията е на половина.

Камерата явно е доста добре като изработка, но като я държа нямам чувството, че държа професионален инструмент от 5Д серията. Не знам защо е така.

Задният дисплей е страхотен като картина, но малко ми е пластик фантастик. Не знам дали при някакво падане ще издържи. Разчитам на инженерите, които са го проектирали[smile]

В менюто има страшно много настройки за всичко. Просто за каквото си помислите. Трябва да се чете инструкцията за употреба многократно[smilie3]


kes Аз я ползвам, но не снимам бързо движещи се обекти и съм сложил камерата на механичен затвор. Може някога да пробвам като остане време.


Това е само началото[shtrak]

Шефът ми, който има Сони А7р4(по моя препоръка, защото аз препоръчвам на всички Сони камери, няма нищо, че тук някои ме мислят за Канон фен) ще донесе Сонито някой път и ще ги мерим[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: MixMike   
Дата:   13-11-20 22:41

А струва ли ти се надценен за 3900$, за това което предлага, след като вече си го тествал?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Mogila   
Дата:   13-11-20 23:06

MixMike почти 4400 Евро ☺

Струват ми се супер много пари. Не мога да преценя дали е надценен. Аз смятам цялата фото техника за прекалено скъпа по принцип. Но в този модел са дали наистина много от канон. Надминава очакванията ми от всякъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: MixMike   
Дата:   14-11-20 12:42

Ще ти кажа защо те питам. Аз също мислех, че цената е доста солена. Все пак 5D2 излезе на 2600$, 5D3 на 2800, 5D4 мисля около 3200$, но не съм сигурен, защото не ми беше интересен...
Т.е. явно е покачването на техниката, заради инфлации и т.н.
Пак ми се струва много, но има някво обяснение и донякъде я преглъщаме.
Отиваш и го купуваш!
Цъкаш ON...




...и половин час по-късно се питаш, това наистина ли е възможно и дали някой в Canon не е откачил и по погрешка е наблъскал толкова много в това "полупрофесионално тяло"[smilie10]
Тук не говорим за захвата, ергономията, цветовете, джойстика, задната врътка и т.н. които са ни добре известни и сме свикнали в тях.
Нивото на къстамизация и профилиране и удобството за работа с тях - поне аз не съм виждал такива досега - изобщо! (имал съм всички 5-ци без мк4, + Sony a7II, a7R2, a9, a7R3)
Бързината на фокуса и динамиката са невиждани досега в canon тяло.
Никой не е очаквал canon лично и собственоръчно да канибализира 1DX Mk3, и да вкара всичките му технологии в тяло за 3900$.
... изобщо не споменаваме R6, което си е R5 (без сензора, няколко видео режима и малко поорязан откъм визьор) НО ЗА 2500$

Ще мина набързо и по твоите наблюдения:

Качеството на снимките е жестоко! - абсолютно съгласен, даже мисля, че не си достатъчно експресивен. Безумно е!
Особено като се вземе под внимание, че твоите наблюдения са само с EF обективи. Аз взех 35/1.8, 50/1.2 и 85/2, а от EF-овете имам 135/2 и 90T/S (този T/S има супер малка оптична схема с минимум лещи, и доскоро се смяташе, че е един от най-острите обективи дори пред 100 макрото.) Контраст ли да гледаш, острота ли да гледаш, flare resistance, аберации...квото се сетиш.
Повярвай ми - 90-ката и 135-цата са "мекици" ако се сравнят с дори с евтините non L RF-ки. А ако на сцената стъпи 50/1.2 L, нещата стават безумни. Намалявам остротата в лайтрум преки експорта, за да си намаля времето за ретуш. Не съм виждал такова нещо!


Прекрасните ЕФ обективи, които имам се преродиха! Работят по-добре от на ДСЛР. Фокусът е супер точен и по-бърз.

Абсолютно! Сякаш си сменил старите EF-ове с марк II версии. По-бързи, по-точни (даже е леко грешно да се каже по-точни...по-правилното е - безкомпромисно точни). Когато закачих 135-цата за проба, следих 20+ кадъра на МЕХ.затвор птица на около 100м в небето без грешка...в гръб, с размах, хаотично движение и т.н. Птицата беше голяма колкото самата фокусна точка. БЕЗ пропуснат кадър. С портренен обектив разработен преди 30г...на следящ фокус.


Когато ползвам ЕФ обектив(нямам РФ) със стабилизация опциите за стабилизация в менюто изчезват.

Малко не се разбира дали това си го писал към минуси или плюсове, но за мен това е едно от най-яките неща към прекрасната ергономия на тялото. Не виждам причина да ти трябва да изключваш стабилизацията в обектив, а да оставиш тази в тялото, и обратно. Смятам че Canon са го измислили повече от прекрасно - когато имаш обектив без стабилизация, и искаш да махнеш тази на тялото - ок, спираш си я от менюто...
Когато обаче и самия обектив е със стабилизация (респективно има бутон на самия обектив за изключване), МНОГО по-удобно е да изключиш всичката стабилизация наведнъж и то от изнесен бутон на обектива. Страхотно!

Батерията смятам че е абсолютно нормална! Ако ровиш по менюта и разглеждаш всеки кадър - ще ти направи без грижа 500-600 кадъра. Ако пукаш на серия с много малко преглед - има хора дето докладват по над 2800 кадъра. Виж при видеото - хората казват че осезаемо точи.
В тоя ред на мисли...предпочитам батерия с по-малък заряд, но пък обратна съвместимост с всички батерии в DSLR-и от последните 10-15 години, които се намират за по 10лв бройката, вместо яки батерии по 170лв и никаква обратна съвместимост със старите.


Захвата - смятам че е един от най-добрите на които е способен някой. Не ляга, ами направо се лепи за ръката. Три години снимах със сони с отделно и специално купен грип за по-добър захват - е...не става! Като пипнах canon отново след 3 години, muscle memory-то което съм си изградил отпреди с 5D-тата се усети веднага.

Задния дисплей на който и да е апарат в отворено положение - едва ли ще издържи падане, и не мога да се съглася че този в R5 има пластмасово усещане. За мен е съпер стабилен. Като пробвах опцията за директнен избор на фокусна точка с тъч-а, реално държах апарата с една ръка, а втората не беше на обектива, а държеше тялото за дисплея разпъна настрани. Не се усещаше никаква нестабилност.

Менюто е супер удобно и много добре разпределено. Дори никога да не си пипал Canon, много лесно се работи.

RobertoValenzuela R5 menu settings

Тук оставям линк към youtube канала на един пич, който е направил средно 30-минутни видеа за всяко едно подразделение от менюто. Общо над 3 часа супер подробни обяснения за всяка една опция. В някои моменти се отплесва, а някъде задълбава излишно как използва дадена опция в неговата си работа като сватбен фотограф, но като цяло всички по-сложни и завоалирани функции са обяснени супер подробно и нагледно. Ръководство за употреба не ви трябва. Сваляте си видеата му на телефона си, и имате пълно ръководство са 2 клика и бързо търсене [thankyou] [beer]


За стабилизацията нищо не си казал. Първото тяло на канон изобщо, което има IBIS...и то какъв.
Аз лично имам 100% успеваемост на кадрите при 1/10s и 50+% при кадрите със скорост 1/3s - и това с 50/1.2 и 135/2. Обективи който НЯМАТ стабилизация. С 35 и 85 които имат не съм правил такива тестове, защото е безмислено. Предполага се, че резултата ще е още по-брутален. В нета се цитират и показват кадри с 1s и повече експонация от ръка. Хора постват видеа как ходят с апарата, и материала едва се различава от такъв направен с гимбъл.
Единствените други тяла с IBIS, които съм ползвал са A7R2 и A7R3.
Когато за първи път ги пипнах бях изненадан колко са добри! IBIS на A7R3 трябваше да е подобрен спрямо R2, но аз не намерих разлика. Въпреки това докато бях Сони юзър винаги съм хвалил стабилизацията им, докато не пипнах R5.


Мога да продължа да пиша още 2 дена за впечатленията си от R5, но да не вземаме хляба на хората на които им се плаща за това.
Само няколко дребни отметки:

- Възможност да махнете от менюто photo и video режими, които не ползвате...чао на всички зелени квадратчета, P-та, Булб и т.н. Превключвате тези, които сте си оставили без да отлепяте око от визьора, а не да ги търсите на хардуерния dial, който на всичко отгоре е "заключен" до натискането на допълнително копче.

- Възможност за махане на AF режимите които не ползвате...чао на всички Зони, точки с допълнителни около нея помощни и т.н. Оставяте само tracking по око и единична фокусна точка, и отново ги сменяте без да отлепяте око от визьора.
...като казах визьор

- Визьор - вселена! 120Hz! Може да се сбърка с огледало. Няма премигване, няма опресняване.
Може да настроите всяка една стойност на апарата - дали да я показва или не. Когато снимате вертикално - може да си настроите информацията да се обръча заедно с апарата, вместо да я четете изобразена странично (вертикално)

- Дисплей - не го знам къв е и колко точки има, ама на слънце виждам всичко на него. Без проблем!
Същите настройки като на визьора, могат да се направят и на дисплея. Можеш да си настроиш да имаш preview на последната снимка САМО на дисплея, но не и на визьора. Т.е. снимаш си без да се разсейваш и без да отделяш око от визьора. Когато обаче искаш да видиш последната снимка, отляпяш око и я имаш на дисплея. Безумно удобно.


- Touch Screen - има ли смисъл...Работи безупречно и моментално (дори съм махнал sensitive настройката) независимо дали ровиш по менютата, ползваш Q менюто, преглеждаш снимки, zoom-ваш снимки и т.н. Пък опцията за touch § drag на фокусната точка през дисплея докато е изгасен, а снимаш през визьора е изключително бърза, полезна и безкомпромисна.

- Фокус тракинг по око/лице - невиждан! Бърз, мърз, следи отдалече е ясно. А какво става като снимаш 3-ма човека? Апарата избира на кой да фокусира? Или пък трябва да му регистрираш лице, което да търси? Не можеш да сменяш очите?...ами не - МОЖЕ!
Нареждаш 3-ма/5-има/20-тина човека - няма значение. Ръчкаш джойстика ляво и дясно и изреждаш всяко едно око на всеки един човек и фокуса е там, дори следящ, дори на 1.2!

В заключение относно цената. И аз мислех че е скъп. Сега съм на мнение че е подарък, за това което предлага и за хората които ще му избият парите за половин сезон. Ако знаех какво точно предлага преди да го купя, бих платил и $5000.

Спирам, написах и си загубих време повече отколкото трябваше. Мисля че има бройки във всеки магазин и безброй ревюта в нета. Който иска - да отиде и да пипне апарата! Ако нещо което съм написал не е така - да заповяда и да ме заплюе в лицето. Ще го приема!
Моето мнение е такова - толкова! Спорове няма да водя! Няма да го доказвам с примери, няма да го тествам срещу други тела. Няма да меря динамики и да смятам цифри по таблици.

Приятен уикенд!


П.С. ...забавна случка. Имах го от ден-два и го показвам на приятели...фокус, мокус, цветове, картина, визьор...всички ахкат. Един приятел го взе да му разцъка менюто, докато си бъбрим...
Вика...пич, ти хвалиш визьора, а дори не си го пуснал в пълния му блясък. (по дефолт визьора е пуснат на 60Hz за пестене на батерия и трябва изрично да му пуснате опцията smooth - 120Hz, която не бях забелязал)



Публикацията е редактирана (14-11-20 12:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Yog   
Дата:   14-11-20 12:48

MixMike, така и не разбрах, харесва ли ти камерата? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Mogila   
Дата:   14-11-20 22:08

MixMike Явно си много впечатлен. Аз също[smitten]

За качеството на снимките не съм достатъчно експресивен, защото не съм снимал много. Нямам време за това. Сега съм предимно зает да поръчвам нов комп, защото на моите това видео не може да се обработва...

Това с изключването на стабилизацията от обектива е минус голям защото:

1. Бих искал да мога да спирам тази на обектива, защото тя шуми и ако съм с микрофон на камерата ще е кофти.

2. Бих искал да мога да я спирам защото тя работи през цялото време и това хаби батерия и амортизира все пак самата система на обектива.

За стабилизацията на тялото не мога да кажа много. Но аз като ходя доста внимателно и снимам видео си има нужда от гимбъл. Даже май ще поръчвам в скоро време...

Аз съм оставил визьора на 60 херца. Перфектен е така.


Захватът на камерата е наистина много добър и несравним с този на Сони камерите, но ако беше една идея по-голяма камерата щеше да пасне по-добре на моята ръка. Това с размера си е индивидуално разбира се.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Mogila   
Дата:   17-11-20 20:36

MixMike ти как си си настроил механични затвор на камерата като е изключена- да стои затворен или отворен?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: MixMike   
Дата:   17-11-20 23:08

Затворен, разбира се!
Що? Какво е предимството да избереш отворен?[smilie11]
Тая опция я пуснаха в EOS R и още от тогава всеобщото мнение е, че е доста добра идея.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Mogila   
Дата:   17-11-20 23:22

Не е ли опасно като е затворен да не повредиш ламелите?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »