Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: Canon EOS R5
Автор: mmx   
Дата:   09-07-20 23:04

Ютуб лайфа им беше пълен позор. Лайфовете от години са на друго ниво!

https://www.youtube.com/watch?v=_LzlMrDsl88


Дори линковете не работят! Жалко за канон. Дано влогърите помогнат.



Публикацията е редактирана (09-07-20 23:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: hotsnail   
Дата:   10-07-20 01:54

Браво на канон. Така като гледах добре са се справили. Батерията е леко жалка....ама какво да се прави (250 снимки)

Интересно е да се вид дали тоя опит за много пиксели на Канон е добре като динамичен обхват и шум .Интересно е и rolling shutter

Фокуса изглежда добре по клипчетата.

Браво. Който има 10 бона за камера ще намаже.

R6 също е готино. Сигурно е 7 бона?

ПП 100-500 и 85 кефят. Примерите с 800мм нещо .....може би трябва и други примери


ППП сега видях че и цените не са толкова зле 8500 и 6000....

R6 не ми изглежда никак базов. Малко са резнали, ама 20 фпс с хубав фокус и 20мп си е супер.

Картинките да видим, дали са ги догодили....че 91 точки на дхо за 1дх мк3 е най-ниската оценка на фул фрейм от петилетка насам......



Публикацията е редактирана (10-07-20 02:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: hotsnail   
Дата:   10-07-20 02:24

Опааа.....


Това са канон разчетите за снимане на видео преди да прегрее камерата.

Всъщност проблема е, че бавно изстива и след едно загряване после снима едва по няколко минути.

Това може да е проблем дори за сватби и подобни неща. Ако прегрее в църквата и после клипове през 10 минути за по 5-10 минути

Резко ще се окаже, че r6 не е никак лоша идея



Публикацията е редактирана (10-07-20 02:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: kvakioh   
Дата:   10-07-20 07:46

hotsnail, Кирил, виж предната страница, не пускай само чужди цитати! Има си грешка в DxO, която няма да е последна. И за прегряването- още не е пусната на пазара, не може да се спекулира от някакво чуждо мнение...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: hotsnail   
Дата:   10-07-20 08:57

Това е официалната документация на камерата, не е мнение

А 91 точки са след корекцията и пак са най-лошото представяне на фул фрейм от много време ..... EOS R беше сравнително добре. Така че надежда има.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: yakumo   
Дата:   10-07-20 09:24

По нашенско 9300 и 5500 камъка текст текст


Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Джъмбо   
Дата:   10-07-20 09:29

дхо са по-големи смешници и от пасторите тони и челси...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: hotsnail   
Дата:   10-07-20 09:59

Джъмбо, можем да ги попръжаме колкото искаме, но няма друга организация, която да се занимава с това.



А и както изглежда техния фокус вече е на телефони. Там са парите. Хуавей и другите фирми им плащат още по време на разработката. Та след година или две за камера като R5 може и да не видиш въобще сравнителен тест.

Има опасност да останем само на субективни мнения от влогъри.

Тони и Чесли са в тая група. Сега снимат със Сони, Утре ще са с Канон, преди бяха с Никони..... Те са добре, че ползват и различни марки: за снимки и видео или единия снима Сони другия Никон. А повечето просто са фотографи, дето работят с една марка и никакви сравнения не могат да направят освен на спецификации и картинки. А то всеки от нас се опитва туй да прави. Ама това знаем, че не е близо до истината.


Ето и друг сайт, който се сещам да прави формални сравнения. Човека е професор в един университет и сам си пише софтуера. Публикува си научни статии за качество на изображения. Ама примерите му идват от фотографи, той няма достъп до камерите. За А7м3 му пращах файлове и други хора също - той анализира кадри от няколко човека и публикува някакви агрегирани данни (това е хубаво, че ако има една дефектна бройка...).

https://www.photonstophotos.net

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Simbon4o   
Дата:   10-07-20 10:09

Няколко слаби места виждам - основното е старата батерия, заради която ще прегряват и ще трябват повече батерии. Другото е менютата, сега имат всички проблеми, които имат и сони :).

Иначе и двете камери са супер! И обективи малко по малко им правят идеално е.

р5 - 9.3К лв
р6 - 5.6К лв

май е време за А7м4 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Yog   
Дата:   10-07-20 11:52

За R5 в самите документи на Канон пише, че в резолюция 8к лимита на дължината е 20 минути "при стайна температура". Което означава, че ако е по-топло от стайна температура... [smilie3] Но от друга страна, при условие че в 8к записва с 19 гигабайта в минута, не знам дали прегряването не е форма на спасение [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: sauron69   
Дата:   10-07-20 12:28

У нашенско е по скъпо отколкото бях предположил, ама това е. На купувачите- честито [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: hotsnail   
Дата:   10-07-20 18:22

Едно поздравче за бъдещите собственици на R5-ци [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: yanee   
Дата:   10-07-20 22:21

Това видео казва и показва доста съществени неща.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Danny_Falin   
Дата:   10-07-20 23:10

мислите ли че скоро снимането на отделни снимки ще остане в миналото? като гледам качеството на видеото по-скоро снимки ще се вадят при нужда от 8к видеото, 35mp трябва да са достатъчни за всичко както беше казал Бил преди време :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: hotsnail   
Дата:   10-07-20 23:34

нали видеото го снимаш на 1/50 и движението винаги е размазано на стоп кадър.

При по-високи скорости на затвора пък казват, че видеото не е естествено.

Предполагам може да снимаш видео с висока скорост на затвора за снимки.

Тука идва и проблема с качеството. Снимките в РОУ са много по-детайлни. РОУ видеото е яко ама то е сериозно обработен файл с доста по-малко информация.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Simbon4o   
Дата:   11-07-20 01:34

Ами нищо му няма на роу видеото :) според камерата са нещата, но в конкретния случай си е 12 битов роу... перфектно е за вадене на стоп кадри.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: agop4o   
Дата:   11-07-20 08:03

Като гледам размера на апарата и обектива се чудя какъв беше тоя напън че безогледалката с обектива са по малки от дслр.Сега ако сравнявате някаква си невзрачна безогледалка с качествен дслр може.Ама за качествени апарати в един клас размера хич не различен

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: stef7   
Дата:   11-07-20 08:30

На хартия това с ваденето на снимки от RAW видео става, на практика мисля ще има ограничено приложение.

Първо противоречието за което каза hotsnail.

Второ 8К RAW имат лимит от 20 мин, камерата загрява и се изключва и дълго време след това не може да се включи отново, чака се да се охлади. 20 мин при стайна температура, при по-високи температури сигурно е в рамките на 5-10 мин.

Трето 8K RAW видео заема огромно място + много пари за супер скъпите CFast карти. 1Тб и 900$ за 20-30 мин. Бяха публикували един тестови клип и го сложих в Resolve да видя как се редактира. Машината буквално клекна. Много бавно.

Т.е. подобен подход - да снимаш видео и от него да си извадиш после и снимки не става практически за снимане на сватби. Но става примерно да снимаш кратки клипчета на природни красоти, пейзажи където повечето обекти са статични.

И въобще 8К RAW видео е по-скоро показване на технологични мускули и маркетинг. Канон са си Канон, пак са подрязали крилцата нa камерата та да не им конкурира по-скъпите Cinema модели. Има и може 8К RAW видео. А защо липсва далеч по-прагматичното 4К RAW ? Поне 24р, 25р и 30р. 10бит 4:2:2 също не е зле и това ще е най-вероятно което ще ползват огромната част от снимащите видео.

Инак поздравления за Канон. Най-после пуснаха безогледалки с много добри характеристики за видео и с много други подобрения за фото. Сигурен съм техните фенове и потребители ще са доволни. Или по-скоро онези от тях които могат да си позволят да платят цената. [smile] Всяка конкуренция бута напред развитието. В условия на спадащи продажби това си е успех и радост за всички нас.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Yog   
Дата:   11-07-20 12:16

При 19 гигабайта за 1 минута запис, 1ТБ карта ще събира над 50 минути. Това не е толкова непрактично. Не че камерата няма да е прегряла още на 15-тата, ама... Лошото е, че не можеш да имаш една карта, трябва и резервна. Пък ако вземеш да загубиш някоя. На цена 900 долара...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: kvakioh   
Дата:   11-07-20 13:38

Виждам, че забихте яко във видеото, което е и целта на тази камера. Вижте колко и как са останалите 8к камери на пазара и нещата излизат достатъчно добри и прилични при тази от Канон, която диплим.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: stef7   
Дата:   11-07-20 14:50

@Yog - да прав си, излиза че това RAW видео е компресирано. Както и да е 8К ми се вижда непреактично но на който му трябва, моля - след 2-3 седмици ще може да си купи камерата и да го има. Инак пишат че и R6 загрявал, да се има предвид който снима видео, няма да става за всички ситуации и задачи. Но пък стабилизацията на сенсора за видео била много добра.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Yog   
Дата:   11-07-20 15:43

Трудно ми е да преценя дали е непрактично, защото аз гледам от собствената си камбанария. За 8к видео нямам никакво приложение, не ми трябва и не бих купил тази камера. Но има хора, които вероятно имат за какво да го използват. Освен това тя снима и 4к в 120 кадържа в секунда. Не само за камера на тази цена, а изобщо - това е много впечатляващо. Дори по-малката, R6 снима 4к в 60 кадъра в секунда, практически без кроп. Явно процесорите им са значително по-добри от всичко, което имаше досега. Вече практическите ограничения като прегряване, живот на батерията в тия режими, липсата на вградени ND филтри, медията на която пишеш и т.н. - тези неща ги има, но хората които се занимават сериозно с видео знаят как се заобикалят пречките.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Mogila   
Дата:   11-07-20 22:23

5Д марк 4 беше 3500$, сега след 4 години този е 3900$

6Д марк 1 беше 2100$, сега след 8 години този е 2500$

Съвсем нормални цени.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: hotsnail   
Дата:   12-07-20 00:57

Квако гледах онова клипче, дето пуснаха горе с фотографката. Камерта изглежда хубава и за снимки. Фокуса явно е направен много добре за хора. За животни поне от примерите ми се стори зле ама това не е голяма болка. 45МП са идеални за снимки - аз съм с А7р3 42мп и това за мен е прекрасен баланс на детайл с шум и динамичен обхват. А7р4 май май с 60МП е по-слаб на шума, но има видимо повече детайл. Д850 и Z7 също получават добри отзиви за качеството на снимките.

Та тая камера R5 вероятно ще е доста силна за снимки.

Обективите новите са супер. Тая 85-ца на ф/2 комплект с 35-цата ще я направи сравнително компактна камера. 85/1.2 е чудовищно голям новия, пък и не е евтин...

теле обективите са супер. Това ф/11...знам ли преценили са от канон, че става. На моя А7р3 на ф/8 на светло фокуса работи сносно....може би с ф/11 също ще работят добре безогледалните....


3900$ в лева с ДДС е 8100. Горе се казва 9300...ми малко ни цакат европейците. Ама Сони и Тамрон правят същите магарии........



Публикацията е редактирана (12-07-20 01:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: 787898   
Дата:   12-07-20 11:28

При мен в Германия за 7000 евео някъде тялото плюс обектива.! А в България 9320 лв мошениците фотосинтезис и фото павилион хахаха никога.! Даже съм си го пис Ал на pre order апарата.!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »