Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: wlad   
Дата:   24-04-20 09:42

не знам за арабите, но аз вече намазах едно колело от кризата. Въртя педалите всяка вечер, да олабвам напрежението.
Дори вече успях да падна доста колоритно.
И то пак заради фотаджийството.
Снимах видео с телефона в движение и се забих в едно колче. Да бях го режисирал, нямаше да стане толкова яко. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: fragranse   
Дата:   24-04-20 10:47

[smile] super! има ефект.


Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: hose   
Дата:   25-04-20 14:19

wlad като се разхврълят и мацките съвсем зле става... с колелата [smilie5]

а сега гледам всички само се оглеждат навън... тая изолация...

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: Julius   
Дата:   26-04-20 16:32

След куфарите и чантите (съвсем разбираемо) с третия най-голям спад са камерите (-64%).
Отменените сватби логично водят към 5-тата най-зле представяща се категория.
p.s. Което допълнително натиска 3-тата категория надолу.


https://photo-forum.net/static/forum/2021-11/eykq4283.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2020-04/rqkm2134.JPG


https://2oqz471sa19h3vbwa53m33yj-wpengine.netdna-ssl.com/wp-content/uploads/2020/04/ecommerce-covid-

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: kvakioh   
Дата:   26-04-20 17:12

За чушки и зеле някъде другаде, Julius...

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: nyamago   
Дата:   26-04-20 18:50

Учудва ме отсъствието на кондоми в тия статистики... Може би след време ще се говори за 'baby boomers' от ново поколение? [smilie3]

Моите сътрудници също докладваха остър недостиг на машинки за подстригване - който си няма, няма никакъв шанс да се сдобие. (Аз си имам,но не е останало много за стригане [smilie8]) Явно не случайно първите обекти, които почват да отварят в много страни са бръснарници и фризьорски салони...

До месец-два тая картинка ще изглежда доста различно, но търсенето на фототехника надали ще скочи. Да му мислят производителите, които си нямат 'в задния джоб' химикали, медицинско оборудване, инструменти за полупроводниковите производства, или пък киностудии и музикални издателства (може би е идея да се играе 'късо' на борсите срещу такива монокултурни фирми?)...

А в тукащния базар цените надали ще паднат много заради народопсихологията да се стискат нещата, защото 'струват много повече отколкото ми предлагат' [smilie2]

Ние да сме живи издрави!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: asahi   
Дата:   26-04-20 22:57

Канон поне правят калкулатори.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: CDman   
Дата:   27-04-20 09:05

Мисля, че най-точно предвиждане за спада на цените би било ако се проследят цените на италианските базари. След днешния брифинг и разхлабването на мерките имам неприятното чувство, че ще се движим по "италианския модел". [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: Djoro   
Дата:   27-04-20 09:38

Не знам какво повече да искаме от пазара , че да се „наводни” с фототехника, но темата се „оводни”!
Хайде да говорим за фотография, че тази тема с „наводняването” стана скучна и безпредметна, но с удолствие ще гледам „наводняване” на настоящия форум със снимки авторки, без клишета!Лек ден СЪФОРУМЦИ Ви желая!

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: stef7   
Дата:   29-04-20 14:35

@Julius
В една друга тема писах, че е рано да се прогнозира как ще тръгне икономиката и всичко около "Онова-което-не-бива-да-се-назовава" на този форум.[smilie3]

Но вече постъпват достатъчно данни от изследвания и все повече цялата история започва да прилича на тотално изтрещяване. И няма да се учудя ако доцент Мангъров, а и други като него по света се окажат не почти прави ами 100% прави.

Понеже се интересуваш от икономика, виж борсовите индекси. От началото на месеца досега са доста нагоре. След първоначалният пад. Защо ?

Да да знам че не е по темата, но ако някой иска да си говорим за ("Ти-знаеш-кое") и накъде отива живота и икономиката ни, може да ми пише на лични.

Който има кеш може да намери добри сделки на фототехника де. Инак той базара и сега си е наводнен. Техника да искаш...


Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: kvakioh   
Дата:   29-04-20 14:56

И тая тема отива към затваряне, щом се избивате да пишете извън тематиката на форума...Все още не е ясно защо го правите.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: Julius   
Дата:   29-04-20 15:16

stef7,

Да, едно време можехме да си пишем на спокойствие и за другите неща от живота; но явно вече не се толерират. Аз проблем нямам, мога и да не пиша за икономика /да - това е една от специализациите ми/. Мога и изобщо да не пиша; и без това доста рядко го правя посл. години - времето ми е скъпо. И ако съм го правил не е било да се хваля, а ако мога да предпазя някой от финансови беди.

Относно борсовите индекси... ако си в течение, значи няма нужда да ти обяснявам какво е "бул-трап"? [smilie7]

И навремето след първия гърмеж - повечето решиха, че нещата ще приключат до там... но не би. Ето ти една моя ПРОГНОЗА отпреди 12 год. - ако ти се чете. [smile] Данните лесно могат да бъдат проверени. Това е времето, когато повечето още не осъзнаваха ясните сигнали, затова и писах за двете фази: Доброволната & Принудителната!
Това е по-интересната част, ако ти се чете... все още е валидна, само стойностите ще са по-различни.


https://photo-forum.net/static/forum/2021-11/hmlw4481.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2020-04/xvfk5081.JPG


https://i.ibb.co/bRyckVS/Home.jpg

Айде, спирам, че Кваки да не събере границите. [smile]
p.s.
- Пич, няма смисъл да ми пишеш любовни писма на лични. Няма да те огрее, съжалявам, не си падам по мъжко!



Публикацията е редактирана (30-04-20 06:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: kvakioh   
Дата:   29-04-20 17:17

Julius, ако като писане в темите си както картинките, които пускаш е ок![beer]
Иначе контролно по един в капачките...



Публикацията е редактирана (29-04-20 17:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: CDman   
Дата:   30-04-20 07:51

Изумявам се от желанието на някои във ФФ да НЕ се коментират неща извън фотографията.[smilie8]

Уверявам ви, че един ден това ще стане. [smilie24]

Та, внимавайте какво си пожелавате [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: wlad   
Дата:   30-04-20 10:02

Те са малко, но реват и хленчат като за цяла армия.
Нежни душици, нека не се стресират от реалния живот.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: kvakioh   
Дата:   30-04-20 11:06

Па вие, които говорите за нещата извън фотото все едно сте отишли в публичен дом да купувате кокошки-носачки и зарзават.

Някои, които влизат тук САМО, за да си чатят за извън Фотофорум темите просто няма смисъл да си хабят клавиатурите...
Със сигурност са под 5% такива хора, но си мислят че се набиват като клечки под ноктите злостно. Защо? Защо? Преди време махната говорилнята!

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: wlad   
Дата:   30-04-20 12:12

Ами така е колега. Когато имаш само една сфера, която те вълнува, се опира до публични домове накрая. Ако си го загазил много, да отворим и една тема за запознанства? Може по фотолиния нещо да излезе.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: kvakioh   
Дата:   30-04-20 12:23

Ползвам 6 различни форума и спазвам тематиката. Защо да се изхождам на сцената, като си мисля, че е тоалетна?
Темата тук е за бизнес с фототехника.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: wlad   
Дата:   30-04-20 15:11

Кой е специализираният форум за ковид и трагедията, която ще ни сполети след него?
Ще ме насочиш ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: kvakioh   
Дата:   30-04-20 17:34

Трагедията единствено е в главите на някои, на тези, които влизат само да пишат по не фотографски тематики най-вече. Не мога да дам някакви насоки, примерно чета медицински форум, където се обсъждат само сериозни неща.
Всъщност каква трагедия всъщност, не искам да говоря за това тук!

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: Julius   
Дата:   30-04-20 17:40

Кваки е сладурче, просто не трябва да му се обръща чак толкова внимание... [smilie3]

Аз понеже имам разнообразни интересни - мога да пиша на много и различни теми! [smilie7]

И за фотография, и за зимни спортове (вкл. ски, кънки, катерене...) - най-голям кеф е последния колан за техниката, с който се сдобих - позволява ми да се пускам по пистите с над 100 км/ч с техниката на гърба и така да изминавам големи разстояния за кратко време, даже бях пуснал тема за ски и фотография преди време - но явно няма други скиорстващи фотографи - никой не се закачи в темата, иначе можеше да дам доста полезна информация къде и как да се накефят най-много и къде ще им излезе по-евтино по пистите в Алпите (и къде са най-добрите комбинации едновременно за ски и за снимане, понеже има места готини за ски, но не са фотогенични).

Още от времената, когато бачках като археолог (средата на 90-те) имам слабост към древните религии и цивилизации - и мин. год. като изръшках Египет от северен Судан до Александрия и изснимах почти всички гробници (след десетки, дори стотици долари подкупи само и само да ме пуснат в някои от забранените за посещение гробници - защото въпреки, че си плащаш официалния билет за снимане, педалите не разрешават ползване на статив! - та трябваха както рушвети, така и преструвки, че ползвам монопода като бастун! [smilie5]) - но сега вечер като си пусна снимките на ТВ-то се кефя сам да разчитам йероглифите с помощта на азбуката им... но не вярвам да има и египтолози във форума? [smilie8] Поне в Атон преди 2 год. не се наложи да играя театри, за да снимам черновата на Паисий, едно ключово познанство се оказа достатъчно.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: kvakioh   
Дата:   30-04-20 17:49

За затваряне!

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: Julius   
Дата:   30-04-20 17:52

Даа... мамин сладък. [smile]

Как беше - прекалените натегачи и Админу не са угодни. [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: kvakioh   
Дата:   30-04-20 17:53

Ще ти натегна нещо аз...
Макар че карам ски и снимам, няма да ти пиша за това!

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: Julius   
Дата:   30-04-20 17:58

Ауу (и сръдльо). [smile]

Па недей, избора си е изцяло твой. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »