Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: kvakioh   
Дата:   30-04-20 18:02

Мога и бих ти писал на Лично само. Също така ще си прочетеш предишните съобщения и ще се ядосаш. Не ми се говори- трагедия вече беше спомената, това е ситуацията явно при вас. А и ме въвличате да пиша. Спирам. Сбогом в трагедиите ви собствени.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: Julius   
Дата:   30-04-20 18:08

... всъщност ги прочетох. [smilie3]

И обидите ти, и заплахите ти... даже и под снимките ми гледам вече си почнал да се изявяваш. [smile]

Казват, че човек както може сам да се изложи - никой друг не може да го изложи.

И понеже не ме познаваш - си мислиш, че можеш да ме ядосаш.

Не можеш! Трябва да си по-умен от мен за целта.

А мисля, че не си! [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: kvakioh   
Дата:   30-04-20 18:11

Ако беше толкова умен, нямаше да се занимаваш с мен, наглец!
Ако не спреш и аз няма да спра, докато не спрете с трагедиите си!
Бил обиден и заплашен, пак някаква лична имагинерна трагедия...
“Сбогом” значи да си ходите по живо по здраво, а не аз да се махна. Явно от една дума не разбираш! Сам ще се натресеш или ще счупиш крак на ските...може и в археологична дупка.



Публикацията е редактирана (01-05-20 18:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: Julius   
Дата:   30-04-20 18:15

Колкото твоето "сбогом" изтрая (9 мин. м/у двата поста) - толкова тежест имат и останалите ти изказвания.

Как очакваш хората да те взимат насериозно?

p.s.
Определено спирам да ти обръщам внимание; отделих ти прекалено много време.



Публикацията е редактирана (30-04-20 18:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: fragranse   
Дата:   30-04-20 22:29

Защо на гръцки „не" значи „да"?


Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: kiten   
Дата:   30-04-20 22:51

[smilie18] И за да и не само у нас си клатим главата за разлика от останалия свят[smilie11]
А към заглавието по темата - базара е наводнен с всякаква техника и артикули, само трябва да чакаме продавачите да огладнеят,умалеят, кандисат и да свалят гарда и цените.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: hotsnail   
Дата:   01-05-20 00:39

Давите ли се в техника дами и господа? Зари ли Ви базара? Помагате ли на хората с по-малко късмет да заменят хоби или професия с храна? Как се чувствате ограбвайки спестяванията на познатите Ви фотографи? Направихте ли някой шедьовър с техниката или просто не можете да си поемете въздух в това море на изобилието? Да не би вълните да са твърде високи? Да не се удавите? Искате ли пояс?

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: wlad   
Дата:   01-05-20 01:01

кваки каза, че трагедия не се очаква - така че - юруш на евтината техника!
Аз купувам всичко, което е на далавера за моята система, изобщо не ми интересува кой го е загазил и кой не!
Да е спестил, когато е можело и трябвало!
Даже днес купих обектив от нещастен и изстрадал англичанин.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: Julius   
Дата:   01-05-20 07:20

stef7 написа:

> Понеже се интересуваш от
> икономика, виж борсовите индекси.
> От началото на месеца досега са
> доста нагоре. След първоначалният пад. Защо?

Ако приемем, че талашът, който понякога циркулира около моите мнения, вече се е разсеял - ще ти отговоря по същество. В момента довършвам последните тестове около най-новия си проект и мога да ти отделя част от времето си за един кратка разходка из човешката история. Накрая сам ще си прецениш дали е финансова лекция /каквато в университета обаче няма да получиш/, дали историческа, дали психологическа...

Какви са причините за една криза - дълго натрупваните дисбаланси винаги водят до залитане в някоя крайност. И когато силите, които водят до натрупването на тези неравновесия се изтощят -> махалото тръгва в обратна посока. С още по-голяма сила! Затова и обикновено подминава равновесната точка докато в даден момент отново не тръгне към нея. От чисто физ. гл.т. (препиваш -> повръщаш; преяждаш -> проблеми с корема), от икономическа гл.т. трупаш макроикономически дисбаланси, които рано или късно биват заметени/ И колкото по-късно - толкова по-болезнено. Кризата не е задължително да се разгледа като някакво бедствие - тя е връщане към равновесното положение; тежък е обаче самия процес на възстановяване на баланса! Той е болезнената част; т.е. свиването!

Всяка криза може да бъде предизвикана от различни, понякога напълно неподозирани активатори - в случая въпросния вирус е просто иглата, която просто спука надутия балон. В Щатите за последните 10 год. ръста на БВП е 41.3%, докато ръста на борсата е: Dоw Јоnеѕ - 321%, Ѕ&Р 500 дори още пoвeчe – 380%! Ако борсовите индекси бъдат разгледани в дългосрочен план – се вижда, че те растат с ръста на икономиката. И ако настъпи психоза цените винаги се връщат в положение по-ниско от изходното /принципа на махалото/, като това върви ръка за ръка с рязко падане на цените, а не с рязко покачване на заплатите! Това е напълно естествен процес.

Оттук идва израза, че: "Цената на златото се качва по стълбите, а слиза с асансьора", който си има и графика!

Да, кризата си има и графика - от фазата на растеж до обратния процес. 1-во са "умните пари" - които пазаруват преди останалите да се усетят - хора като У. Бъфет; след това идват Институц. инвеститори + Пенс. фондове и накрая идва Тълпата - съпровдена от медийни фанфари! Това е първата фаза - и последните играчи вече са влезли, раздаването на карти е приключило! Но тази фаза не преминава гладко - по пътя винаги дебнат "мечи капани", т.е. най-страхливите и при най-леки сигнали бързат да излизат от играта. Когато пикът бъде достигнат идва и втората фаза - пътя надолу. Но и той не е гладък - има т. нар. "бул-трап", за който ти ми говориш. Хора, които все още не са усетили накъде се е запътил влака - тепърва се качват на него. Тогава вече е прекалено късно да се купува!

https://i.ibb.co/4sQbyM7/01.jpg


Ето ти няколко потвърждения за начина на мислене на хората през десетилетията:
- Голямата Депресия (1929 г.)
- Дотком балона (2000);
- Биткойн (2017):
Мисля, че и сам ще се ориентираш за пътя нагоре и пътя надолу. И двата пътя са осеяни с "капани".

https://i.ibb.co/4sQbyM7/01.jpg

https://i.ibb.co/zPTFT2Y/02.jpg


Япония - първо изгърмява борсовия пазар (НИККЕИ) през '89, след това и имотния '90 - класически дабъл-бабъл!
Втория е доста инертен, тежък пазар и обикновено следва борсовия с около 12 мес. закъснение.

https://i.ibb.co/4sQbyM7/01.jpg

https://i.ibb.co/zPTFT2Y/02.jpg

https://i.ibb.co/YPN51DN/03.jpg


Преди 12 год. не направихме изключение и преживяхме същия двоен балон с подобно отклонение (~1 год.)
Като по борсовия път надолу мога да ти изброя поне 4 бичи капана, за каквито ми говориш:

https://i.ibb.co/4sQbyM7/01.jpg

https://i.ibb.co/zPTFT2Y/02.jpg

https://i.ibb.co/YPN51DN/03.jpg

https://i.ibb.co/vZ6M2w1/04.jpg


Силно се надявам като излезем от сегашната ситуация да почнат да се наливат пари на правилните места - наука, здравеопазване, образование, защото това е фундамента, докато за съжаление последните години на ръководни постове се случиха само ... от едната страна на океана пият одеколон, от другата - дезинфектант!
Скоро четох: "Ако ни тестваха за простотия - тогава щяха да видят какво е истинска пандемия"! [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: stef7   
Дата:   01-05-20 09:05

На мен ми е непонятна бурната реакция на kvakioh по отношение на нещо (вируса) за което няма причини. Но и ти Julius е добре да спреш да го дразниш, все пак не сте деца, а големи хора [smile] . Личните нападки не правят чест на никого. Какъв е проблема да си лафим спокойно и културно. [smile]

Инак мисля:
1. Споменаването на вируса е точно по темата, прочетете първите две изречения на тоя който я е отворил. Повече от очевидно е, че цените на фототехниката ще зависят пряко от икономиката която пък сега зависи пряко от вируса. Това е както казват в англоговорящия свят слонът в стаята.

2. Прочетох правилата на този сайт няколко пъти и никъде не видях забрани за отваряне на теми несвързани с фотографията. И никога не са били ограничавани подобни теми. Форума изобилства с такива.

3. Защо не се спря темата с електрическите коли например, а се спират такива с вируса. Не виждам "законови причини" за подобна дискриминация. [smile] Т.е. някои колеги са в привилигировано положение да искат да се затварят теми и да се упражнява цензура.

4. Ако ни бяха оставили поне една тема в която да си лафим за вируса, сигурно нямаше да има още 2-3 други. Не знам за тялото но тоя вирус ми е влязал последните дни яко в главата. И е нормално оказва влияние на практически всяка част от живот ни.

@Julius - Благодаря за лекцията [smile] На мен ми беше интересна, защото икономиката не е силната ми страна. А и забавна към края. [smile] "Ако ни тестваха за простотия - тогава щяха да видят какво е истинска пандемия"! - точно в десятката [smile].

Доколкото разбирам срива на борсата, който ще последва според теб ще доведе и до срив на всички активи в световен мащаб, включително и цените на фото техниката. Ще поживеем ще видим, любопитен съм да проверя графиката [smile] . Често казват че камерите (телата) са консуматив, т.е. подобно на компютрите остаряват морално много бързо. И това всички го знаем. Но обективите и оптиката след като загубят - 30-50% от началната цена си обикновено след това я държат. Любопитен съм да видя дали и те ще загубят драстично цена както казваш.

Инак мелодрамите тука са излишни. За тези за които фототехниката е хоби е ясно. Парите вложени във фототехника са пари на които никой не би трябвало да разчита и ако го е правил си е негов проблем. Това е хоби може с него и без него. Държавата примерно в криза се опитва да защити само стоките от първа необходимост. Останалото е пазарна икономика. Никой в България не е умрял от глад и няма да умре. Имам някои неща за продан и сигурно ще загубя от това, но проблема е изцяло мой, да съм я продал по-рано [smile] Някой друг пък ще спести едни пари.


Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: kvakioh   
Дата:   01-05-20 09:30

Говорилнята беше премахната от форума, което е достатъчно доказателство, че няма смисъл и нужда от такива неща тук. А copy-paste и никакви лични приноси, още по-малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: Julius   
Дата:   01-05-20 12:18

stef7 написа:

> Доколкото разбирам срива на
> борсата, който ще последва според
> теб ще доведе и до срив на всички
> активи в световен мащаб,
> включително и цените на фото
> техниката. Ще поживеем ще видим,
> любопитен съм да проверя графиката. [smile]

Графиката представлява един доста опростен и изгладен модел, показващ основните фази еднократно. Но обяснява двата тренда достатъчно ясно. В момента сме точно след фазата на първото "бум" и последвалата след него корекция. И всички са затаили дъх в очакване на завръщането към "Нормалното". Това е най-ключовия момент - изпуснат ли положението, някое голямо, разпознаваемо име (от тия дето ги водят "ту-биг-ту-фейл") да се гътне - това вече трайно ще отключи нагласата към спад. И пропадането ще е неизбежно.

Дали ще успеят да устискат - надявам се! Задлъжняването на правителствата е неизбежно. Но и те имат лимит - не могат да одържавят всички закъсали компании. За фото-техниката - виж, писах и в една друга тема - дори да поевтинее ще става все по-труднодостъпна заради свиването на кредитите и ще могат да си я позволяват предимно хора със свободни средства, разбирай кеш. Ти ако си един програмист с 8-10 бона досега заплата и покрай дълбоко замразената спортна журналистика почнат да изскачат 400-500-600мм телеобективи на цени от порядъка на $12 хил., които преди са стрували по $20 хил. и нагоре - дали ще решиш да си ги позволиш, ако усещаш, че работата в отдела ти намалява и има тенденция да минеш на 6- или дори 4-часов раб. ден? [smilie3]

Да, със сигурност ще има и такива, които ще се възползват от хора, изпаднали в тежко положение и подобни гледки никога не са били красиви. Редом с доброволците и хората, даряващи пенсията си, винаги ще съществува и негативната крайност. Такава е за съжаление природата ни. Не сме поумнели или задобрели за последните няколко хил. год. "еволюция".

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: Konstantinov   
Дата:   01-05-20 16:06

У нас всяко нещо се използва от предприемчивата администрация и близки до властта да ограбват хората и да извличат разни съмнителни ползи,пълнят швейцарски сметки и като ги убият парите оставят за банките.Това е и приватизацията и българският начин на правене на бизнес.Работил съм с всички предприятия в софия и доста изван софия и имам наблюдения -случая със убиеца на Милен Цветов, не е изключение а правило за хората получили пари наготово ,купили предприятия за 1 лев-много са.
Не графики, ами бели мравки да ми покажат не вярвам изобщо че вируса трябва да се отразява върху икономиката-лъжи да грабят хората това е както казват шопите- болен се еб. на легло.Използва се някой че е болен или умрял да се ограбят близките и т.н. това си е мародерство в световен мащаб. Ще спечелят близките до властта,фармацефтични компании ,аптеки, болници ,снабдители , всички на които се създава работа може да грабят колкото и както искат.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: kiten   
Дата:   01-05-20 17:33

Ай пак на политика я обърнахте[smilie5] Конспиративни теории[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: victory13   
Дата:   01-05-20 18:10

не ве... икономиката обясняват... дават за примери обективи по 20к... долари естествено, да е ясно къде ще са случките [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: CDman   
Дата:   04-05-20 08:10

Защо смятате, че ако нещо е пуснато за продажба на три, четири пъти по-ниска цена, то това непременно значи, че купувача умира от глад ? Може просто да не работи както трябва.[smile]

п.п. Не знам как се наложи това К с което се обозначават хиляди. [smilie11] На мен лично ми навява асоциации с една трибуквена дума, която започва с К, по средата има У и завършва на .... [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: koev   
Дата:   04-05-20 08:27

"п.п. Не знам как се наложи това К с което се обозначават хиляди. [smilie11] На мен лично ми навява асоциации с една трибуквена дума, която започва с К, по средата има У и завършва на .... [smilie5]"

" ... - Инженери, сър."
Ползва се в електротехниката - килоома, в информатиката - килобайта, даже и в магазина до вас - килограма.
Спестява писане на нули.[smile]

ПП Любим виц за програмисти навремето:
-Дай ми 1000 лв до заплата назаем.
-ОК, ама нека ги закръглим до 1024 (1К)...


Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: wlad   
Дата:   04-05-20 09:13

не вярвам изобщо че вируса трябва да се отразява върху икономиката

МИЛИ БОЖЕ!!! [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: CDman   
Дата:   04-05-20 10:03

Ползва се в електротехниката - килоома, в информатиката - килобайта, даже и в магазина до вас - килограма.
Спестява писане на нули.[smile]


За общоприетите - килограм, километър и т.н не е проблем.

Кило-лев обаче .... [smilie8], съответно производните: деци-лев [smilie18], мили-лев [smilie5], гига-лев евентуално [smilie7]

Абе карай [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: imitev   
Дата:   04-05-20 13:21

Т'ва Кило-, Гига-, Тералев са за оптимистите.

Реалистите ще ползват по-скоро микро-, нано, пиколев [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: Julius   
Дата:   29-05-20 11:00

wlad написа:

> не вярвам изобщо че вируса
> трябва да се отразява върху
> икономиката

>
> МИЛИ БОЖЕ!!! [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Защо се учудваш wlad? Има хора, които още вярват, че земята е плоска!
Каквото съм писал в началото на Април - вече е реалност:
Дадох ви "новините" с почти 2 мес. аванс.

За рентиерите специално:
Сделките с 55% надолу
Наемите с 20-30% надолу
Младост 4 /Бизнес Парка/ -19.15%
При имотите Първата фаза е вече факт.


Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: Yog   
Дата:   30-05-20 12:17

Аз като реша да продавам техниката си (правил съм го 3 пъти досега) винаги я пускам на най-ниската цена в Базара тук или по сайтовете за обяви. Така се продава възможно най-бързо и безпроблемно. Щом съм решил да я сменям - сменям я и толкова. Не само не съм закъсал за пари, а точа зъби на новите камери, дето ще излизат/излязоха, като R5, R6, X-T4... Та, мисълта ми е, защо автоматично да значи, че ако продавам нещо на добра цена съм закъсал за пари? Някои тук сами си измислят някаква конструкция и започват да се възмущават от нея [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: asahi   
Дата:   30-05-20 20:09

Нещо за наводнението?

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: petervassilev   
Дата:   30-05-20 20:44

През последните две десетилетия причини за "наводнения" бяха напр. аналогово-дигиталният, огледално-безогледалният, full-frame и телефонният преход.

Ако се абстрахираме от другите (вирусни) причини, технологичните промени в камерите в момента може би не са толкова големи, че да накарат хората масово да сменят техниката си. Според мен повечето мегапиксели, подобрените характеристики на сензорите и вградената стабилизация и т.н. (т.е. последните технологични постижения) няма да накарат хората (особено любителите) да сменят масово своята качествена 10-годишна техника, ако в момента тя им върши работа.


Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: kvakioh   
Дата:   30-05-20 20:50

Чакам "гениите и гурутата", "предсказателите, визЮнери" на пазарите и финансите да кажат...[smilie19]
темата е:

https://photo-forum.net/static/forum/2021-11/qnqj9094.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2020-05/faup6523.JPG


http://store.picbg.net/pubpic/3A/FF/124cd3df22eb3aff.jpg




Публикацията е редактирана (31-05-20 09:38)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »