Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: SameButDifferent   
Дата:   17-01-20 18:18

CDman, [smilie18] [beer]

Голям ЕКЗИФ покажи, голяма дума не казвай! [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: CDman   
Дата:   18-01-20 13:07

[smilie5] [smilie24]


Всяка снимка без ЕКЗИФ
срам за творческия колектиФ
[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: tarantulaxxx   
Дата:   18-01-20 14:11

Ако не си покажеш екзифа
те чака наказанието на Сизифа

Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: Alsand   
Дата:   18-01-20 16:38

Автор:swqaz
Дата: 17-01-20 09:35

Еееех каква мъка!

Не е мъка. Любопитство е!

Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: swqaz   
Дата:   19-01-20 10:27

Alsand, не говоря за екзифа [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: CDman   
Дата:   19-01-20 15:47

@Asland

Достатъчно време сте тук. Не свикнахте ли със страното чувство за естетика на местните "куратори" [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: zodiak   
Дата:   14-03-20 11:35

Не гласуваш за снимки без инфо и всичко е ок.Аз се прекарах няколко пъти да гласувам за снимки без инфо,ама карай [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: MEGASTRAT   
Дата:   14-03-20 14:08

Едни фотографи премахват EXIF защото желаят акцента да е самата фотография а не толкова техниката която е използвана. Други не споделят EXIF заради видими имена, gps координати, добавени коментари при импорта и т.н. Трети вероятно дори не подозират, че го правят. Например масово използваната функция "Запиши за уеб" на Photoshop директно изтрива EXIF. Това се случва и при много други софтуери включително в тези които използвам и аз.

Дали по невнимание или нарочно, всеки сам решава каква информация да сподели, така както сам решава как и какво да фотографира.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: nyamago   
Дата:   14-03-20 14:09

написа:

> ... Аз се прекарах няколко пъти да гласувам за снимки без инфо...

В какво се състои 'прекарването' - какви загуби / щети понася прекарания? Боли ли? [smilie11] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: шдфдшд   
Дата:   14-03-20 15:05

Автор: nyamago
Дата: 14-03-20 14:09

написа:

> ... Аз се прекарах няколко пъти да гласувам за снимки без инфо...

В какво се състои 'прекарването' - какви загуби / щети понася прекарания? Боли ли? [smilie11] [smilie8]


...предполагам , че zodiak се изразява образно , за да опише разочарованието си от това , че не е успял да направи нещо , което предварително е имал намерение да направи , а имено , да не гласува на хора , които имат възможност да видят чуждите екзифи , но не показват своите...
...разбирам го много добре....ако зависеше от мен , щях да направя невъзможно гласуването за снимки без екзиф....или поне бих отделил тези без екзиф в отделна категория...
...това е сайт за споделяне и обсъждане на фотография , а фотографията не е само краен резултат , а и методи и начини на създаването й , нали така...


Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: Yog   
Дата:   14-03-20 15:33

Даже не съм сигурен как да го скрия. Като качвам снимки където й да е било, винаги ми е правело впечатление, че пише подробно с какво, как и кога съм ги снимал. Само с какво съм бил облечен няма [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: mmjm   
Дата:   14-03-20 15:33

Напротив, фотографията е крайния резултат. Дори да знаеш с каква камера е снимано и какви са били настройките на камерата пак има вероятност да не успееш да постигнеш резултат, като при харесаната от теб снимка. Виж споделянето и обсъждането на знания и опит е нещо съвсем друго.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: шдфдшд   
Дата:   14-03-20 15:49

Автор: mmjm
Дата: 14-03-20 15:33

Напротив, фотографията е крайния резултат. Дори да знаеш с каква камера е снимано и какви са били настройките на камерата пак има вероятност да не успееш да постигнеш резултат, като при харесаната от теб снимка. Виж споделянето и обсъждането на знания и опит е нещо съвсем друго


..."крайния резултат" е единствено важен само за публиката...за хора , които се опитват да напреднат във фотографията са важни и начините на постигането му....за мен това е очевидно....в противен случай , учебниците по фотография щяха да съдържат само примерни кадри , без текст и обяснения...
...и още нещо...това , че ти не успяваш да постигнеш резултат, като при харесаната от теб снимка, не значи че друг няма да успее...по-леко с обобщенията....

Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: mmjm   
Дата:   14-03-20 16:09

Техническите характеристики на дадена фотография без познаване на зависимостите м/у тях, без осмислянето им абсолютно нищо не ти дават, като включим и пост обработката.. Затова и написах споделянето на знания, комуникацията с автора на снимки, които са ти харесали, а тази комуникация поне тук би трябвало да е възможна е по важна от метаданните на тези снимки.

Р.Р. забележката ти за обобщенията, важи с пълна сила и за теб. М/у има вероятност да не постигнеш и няма да постигнеш има голяма разлика. Аман от функционално неграмотни хора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: nyamago   
Дата:   14-03-20 16:24

> ...предполагам , че zodiak се изразява образно , за да опише
> разочарованието си от това , че не е успял да направи нещо , което
> предварително е имал намерение да направи , а имено , да не гласува на
> хора , които имат възможност да видят чуждите екзифи , но не показват своите...


Това ми е ясно - и въпросът остава: като не е успял да ги 'накаже' с негласуване за егоистичното им (според него и тебе) поведение, като неволно все пак е гласувал (предполагам по достойнства на снимката) - какво лошо му се е случило? Загубил ли е нещо, заболяло ли го е?..

Не говоря за EXIF-а, не мисля да коментирам повече за него след като по-горе доста подробно се изясниха множество възможни причини за умишлено или НЕумишлено скриване на данните. И в случаите на умишлено - изясниха се ред морално-етични, правни и търговски аспекти на явлението. Достатъчно за него.

Думата ми беше за глагола "прекарвам се" - едно нашенско понятие без аналози в други езици и култури. С аналози като "прецаквам се", "минавам се", "прее*авам се" и пр. (богат език имаме! ;) носи някакъв нюанс на необратима, фатална загуба или крайно неприятно преживяваме. И цялото ни съществуване минава в страх "да не се прекараме" (или пази Боже - да не ни "прекарат") - и в постоянни зверски усилия да го избегнем... Опасности дебнат отвсякъде, всеки, който ни предлага нещо, обезателно иска да ни "претакова".. Изобщо светът е една огромна прекарвачница, в която сме отчаяни обекти на нечии нечисти помисли и смисълът на съществуването ни е... да не сме прекарани.

Предполагам @зодиак едва ли е мислил за всичко това, но неволно употребените думи в езика ни издават подсъзнателен светоглед, възпитаван с поколеиия, може би векове...Така ли да продължим да си караме? [smilie11] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: шдфдшд   
Дата:   14-03-20 17:17

Автор: mmjm
Дата: 14-03-20 16:09
...има вероятност да не постигнеш и няма да постигнеш има голяма разлика...


...в твоя случай - няма разлика...това се опитах да ти кажа ...

Автор: nyamago
Дата: 14-03-20 16:24

Това ми е ясно ........Така ли да продължим да си караме? [smilie11] [smilie8]


...обобщаваш за всички българи и ни сравняваш... с кого?...англичани , шотландци...или всички на запад от Калотино ?...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: nyamago   
Дата:   14-03-20 17:41


> ...обобщаваш за всички българи и ни сравняваш... с кого?...англичани , шотландци...или всички на запад от Калотино ?...

Да, обобщавам (знам добре докъде могат да се прилагат стереотипи към всяко множество хора и къде не е уместно), има неща при които достатъчно мнозинство показва дадена черта или поведение. И за конкретния случай си позволявам да обобщавам, защото срещам такива изрази всеки ден в този и 2-3 други български форуми, които посещавам. Чувам ги и от приятели - както останали в България, така и напуснали като мен. Чувам същите изрази дори в собствената си къща! То си е явно дълбоко програмирано, генетика [smilie8]

Не сравнявам само с изброените народи нито непременно със западната география. Имам наблюдения и на изток от Черно море и даже на изток от Персийския залив - не съм срещал подобно мислене (или 'чувстване' - подсъзнателно отношение), което чак да влезе в езика като трайни идиоми (не един, а богат набор с все същия смисъл).

Сложна материя е, дай да не спамим темата повече -
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: шдфдшд   
Дата:   14-03-20 18:18

Автор: nyamago
Дата: 14-03-20 17:41


.....Сложна материя е, дай да не спамим темата повече -


...спамим ли!?...добре...последно...
...мисля , че начинът по който zodiak употреби изразът "аз се прекарах" не може да служи за илюстрация на националната ни психологическа непълноценост , която ти по-горе дефинира...
...смятам , че чисто и просто е изразил съжаление от пропуснатата възможност да приложи нужната "терапия" на болен от болестта "криене на екзиф"...
...криенето на екзиф МОЖЕ да бъде излекувано!...(както и болестите хвърляне на отпадъци и празни бутилки по улиците, примерно...)...с нужната терапия....в случая , с НЕГЛАСУВАНЕ...[smilie7]

...zodiak ...правилно ли разтълкувах?...



Публикацията е редактирана (14-03-20 18:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: mmjm   
Дата:   14-03-20 18:55

Екзифът е много важен за човек, който иска да се научи. Особено важен е когато се разглеждат и обсъждат произведения от времето на филмовата фотография.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: X_C   
Дата:   15-03-20 12:55

Автор: mmjm
Дата: 14-03-20 18:55

Екзифът е много важен за човек, който иска да се научи. Особено важен е когато се разглеждат и обсъждат произведения от времето на филмовата фотография.



Какво означава казаното от ммджм?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: victory13   
Дата:   15-03-20 13:04

... Че екзифа е без никакво значение... [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: zodiak   
Дата:   15-03-20 13:16

Колко сте проницателен!Спестихте ми обясненията,като ми прочетохте мислите с такава точност.Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: шдфдшд   
Дата:   15-03-20 13:35

...еейй!....Вие се обадихте , бе...ми , крайно време беше , щото по-горе Ви поставиха диагноза "генетично програмиран подсъзнателен светоглед, възпитаван с поколеиия, може би векове...дето го няма ни назапад ,ни наизток"....[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: nyamago   
Дата:   15-03-20 18:03

Моите извинения на всички обидени, особено на най-обидения @шдфдшд, който след като уж се съгласи да спрем отклонението от темата, продължава да дълбае.

Което ме накара да се замисля: сигурно в мене е грешката, а не в нацията. Явно само аз съм нещо объркан и нямам същото мислене като баща си, жена си и цялото разширено родословие. Ген някакъв ми е сбъркан, бъг в програмата [smilie2]

Поне винаги съм вярвал, че ненормален индивид няма право да съди нормалното мнозинство. Затова още веднъж искрено извинение на всички и съм дотук по въпроса.

= = = = =

Та - какво се разбра всъщност за ЕКЗИФ-а?

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо толкова много хора си крият EXIF-а?
Автор: philip   
Дата:   15-03-20 19:16

nyamago: "Та - какво се разбра всъщност за ЕКЗИФ-а?"

- Че може да е от хептен друга снимка[smilie3]
[beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »