Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Admin   
Дата:   16-01-20 00:30

Извиняваме се за забавения отговор.
Ще се опитаме да отговорим на всички по ред.

HP: Имате предвид куратор да избира снимките и те да излизат в секция в подбрани ли?
Защото и в момента снимките с по-висок рейтинг минават през 1-ва. Вярно, че в този момент авторите не получават имейл, но могат и да получават, въпрос на реализация.

enizvk: Големия банер може да се крие за логнати потребители. То не е банер, а нещо като въвеждащо. Освен това целта му е донякъде и снимките на деня да не са най-горе, защото там ще трябва да имат голяма резолюция, а някои нямат такава, не са качени така.

ipolit: Имате предвид да се направи sticky меню ли? Да, ще се появи такова съвсем скоро.
Относно носталгията по старото, и ние я имаме. Всичко бихме дали да не остаряват нещата и да няма
нужда да се променят, но уви...
Колкото до нуждата да се ползват нови технологии, само ще споменем, че Гугъл от скоро е решил, че едни страници на
сайта му изглеждат много стари и ги изключва от индекса си, скоро и с други, та това чака всички стари страници, и гугъл определя правилата в голяма степен.

idivanov: Логично е, но така е тръгнало от години. Ако имате идея как да се промени, споделете я.

philip: Твоят таблет вече ни спечели вниманието. Можем ли да го изкупим и да го ползваме за тест еталон?
Ако разбира се не намерим друг начин да тестваме през него :)

o2: ще помислим още по горната част на страницата.
Относно шрифтовете, в сайта няма толкова заредени шрифта. Ако има някъде разлика в дебелини и го виждате, кажете и ще коригираме.
Относно другите секции, и те са в преработка към responsive дизайн, бяхме ги показвали в предишна тема.

http://94.156.169.44/camera-item-view.png

http://94.156.169.44/PhF-forum-listing-topics.jpg

http://94.156.169.44/bazar-view.png


uri64: За рейтинга в Базар много добро предложение имаше Marves. Тъй като скоро ще работим по него ще го намерим къде беше записано в оригинал. Смисълът му беше при приключване на сделка да си дават рейтинг участниците. Да, някой може да си дава фалшив такъв с друг участник, но ти би ли участвал с истинското си име във фиктивни операции? Т.е. когато знаеш за реален човек с авторитет неговата препоръка ще я смяташ за достоверна. По този начин може да се получи верига от удостоверяване, където трудно може да влезе манипулиран елемент.

Synthy: Както се вижда ние сме го направили. Тук въпросът е да няма големи бъгове или пропуски. В случая на някои им се губи част от навигацията, но тя я има в менюто, отново е въпрос на навици.

CDman: 1. имаме усещането, че гледате на някаква странна резолюция. В днешно време не са ли квадратни малките снимки?
2. Обърнете внимание, че не сме я кръстили Нашите, а Наши. Не е случайно. Там е написано по какъв критерий са извадени. Това е стимул за това да показваш снимки и да стоиш в тази селекция. И да, Наши автори са.
3. репликата не е случайна. В определен момент, макар и по препоръка от незнаен за него автор от сайта на същия човек активирахме гласуване с Б. Предполагам сте виждали теми, в които някой пита кой е дал тоя Б глас за еди коя си снимка? За да не носим тази отговорност, от години в профилите се вижда кой за какво гласува.

Leika: 1. прав сте, че визията е плоска. Това е тенденция от години, която наложиха големите като Microsoft с новите уиндоуси, както и другите корпорации с техните продукти. Сенки, извивки и подобни, пречат на responsive функционалностите, а и не се приемат от младите потребители.
Ето един пример за "плоска" визия, пък макар и на световен сайт за дизайн https://www.behance.net/

Според нас, за да е по-пълноценна дискусията, е хубаво човешките същества да се гледат в лицето. Тук не я водим на живо, но може тези, които нямат аватари да си качат. Това помага да се направи преценка за възрастовата група на участниците и аргументите и навиците, които имат. Разбира се, могат да си напишат и сами възрастта преди да напишат позицията си.
Признаваме, че и на нас понякога ни е трудно да се разделим с нещо добре познато от години, но решихме да работим по сайта с млади хора с достатъчен опит в технологиите. Такъв е дизайнерът, който е човек с години графичен опит и портфолио за световни проекти, любител на фотографията и запален планинар. Такива са и фронт енд специалистите, които също работят по проекти с актуални технологии.
Ако не ни познавате, може да се запознаем, както много от хората в сайта ни знаят. Елате на някое събитие, ето например това https://photo-forum.net/event/17

Заповядайте на Фото Форум Фест https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=S&i=352


3. нужда има. Гугъл разглежда сайтовете като мобилно устройство и ако те не са направени "приятелски" ги изключва от индекса си. В днешно време за по-голям стимул трудно можем да се сетим.
http://94.156.169.44/search-console.png

5. ще се постараем да удовлетворим желанията ви. Молим за препоръки
https://photo-forum.net/media

6. нагоре сме описали

Относно написаното в следващата публикация ще кажем, че ще направим и кураторска галерия. Ако имате предложение за добър, куратор, моля споделете.

Slivenski: Преработваме, защото технологиите отдавна са се сменили. Много сме били критикувани, че не преработваме, ще преживеем и критиката, че преработваме :)

Alexstudio: на монитор с каква резолюция гледате?

TPECHAT: Както винаги много информативно мнение. Може ли поне една снимка на екрана от щетата?

ShadowWalker: Харесва ни идеята за Dark mode, ще обсъдим технически как да стане.

korn: Това предложение тествахме с дизайнера доста отдавна, но имаше своите недостатъци.
А така или иначе скоро квадратните тъмбове ще станат снимки с правилната си пропорция.
http://94.156.169.44/Photo-galleries-MOBILE.png


coolman_kk: Опитахме се да го симулираме, но не ни се получи. Nislon е обещал да направи филмче и да покаже как точно не се получава, за да тестваме.


Още веднъж благодарим за отделеното време за коментари.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: coolman_kk   
Дата:   16-01-20 14:51

написа:

> coolman_kk: Опитахме се да го симулираме, но не ни се получи. Nislon е обещал да направи филмче и да покаже как точно не се получава, за да тестваме.

Сега работи и при мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: nislon   
Дата:   16-01-20 14:53

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Beijing   
Дата:   16-01-20 17:01

Всичко тече,
Всичко се променя,
С Всичко се свиква!
Важното е ФФ да си остане "Нашето" място!
Техническите подробности съм сигурен, че с времето ще се изгладят.
Да, ще отнеме време и ще има куп недоволни, ама туй е положението!
Споко пичове, всичко ще е наред!
Дерзайте!
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Leica   
Дата:   16-01-20 19:16

Ако някой го е казал - извинявам се.
Не трябва да може да се гласува през телефон.
През него не може да се прецени обективно снимката по обясними причини.
Освен това предполагам, че и през телефона действат точкогонците дето искат снимките им бързо да изплуват в галериите.

Основната визия на сайта трябва да е удобна за ПС с голям монитор.[smilie24]
Ако има 2-ра за лаптоп, 3-та за телефон - добре.


Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: TPECHAT   
Дата:   16-01-20 21:19

Кой па ти отваря сайтове през друго... Ако не баца на Айфона въобще не ми треа. Ся едвам скролвам тоя форум. Въобще не е френдли. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: mbs   
Дата:   17-01-20 00:03

Съжалявам [smilie23]
1. В сегашната първа страница с леко скролване или два клика долна стрелка имаш поглед върху всичко. Новата версия няма край. А след втората генерирана от Гугъл реклама, която "разсича" лентата, вече не знаеш къде си и губиш интерес. Като лента, в която имаш тук-там нещо на фокус и повече от 50% брак. Празното, ненаситено с информация пространство е просто в повече и хаби ресурс.
2. Дори в Снимка на седмицата - в пейзажен режим кадърът се рее в празно пространство. В портретен режим - още по-зле! Ок е само на дисплея на телефона/таблета.
3. Върнете сивото, моля! Белият фон в 9/10 от лентата (след снимка на седмицата) направо избожда очите...


Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Mogila   
Дата:   17-01-20 11:56

Admin Не е свзрзано с първа страница, но пък с форума:

Защо не сложите рейтинг на мненията във форума? Смятам, че това ще е доста полезно. И също статистика от този рейтинг в самия профил на всеки.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Mogila   
Дата:   17-01-20 12:43

А защо не дори да се променя леко цвета на ник нейма колкото по-висок рейтинг на коментарите има даденият потребител? Това ще стимулира сериозно писането на смислени коментари във форума!

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: ksietta   
Дата:   17-01-20 15:49

Мисля, че твърде много място е отделено на майонеза Краси /или съответните други реклами/. И някак влизат в конфликт с фотографиите около тях тези реклами и намаляват естетическото възприятие на страницата. Може би, по-малки реклами и разположени около някакви текстове, да не им се дава толкова самостоятелно пространство?


Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: HP   
Дата:   18-01-20 16:33

Благодаря за отговора!

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: philip   
Дата:   18-01-20 18:05

Рядко отварям сайта през телефон (Админ, моделът е от 2019[smilie3] ), ма днес ми се случи и погледнах новата първа с 2 браузъра: хром и вградения:

Снимките от всяка рубрика се нижат една под друга, бая ми ти скрол, ако искаш да прегледаш докрай. Не знам така ли е и при останалите телефони? Ако е така, на PC-то ми изглежда къде по-добре.


Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Detelinka   
Дата:   19-01-20 11:53

Имаше нещо хубаво и оригинално, айде сега да го развалим! Много бозаджийска работа, чак ме отказва да влизам. Това, че сте изкопирали западен сайт, не прави нещата по-добри.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: OIM   
Дата:   19-01-20 15:49

Харесвам сегашния вариант - всичко се вижда
В новата версия трябва да въртиш като луд надолу за да намериш нещо


Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: bozidar   
Дата:   19-01-20 21:00

съжалявам за коментарите извън темата, но опитвам се да вляза в страницата на конкурса (Конкурс - "Човекът: Присъствие, излъчване, автентичност"), но дълго време ми казваха, че страницата е недостъпна (photo-forum.net is currently unable to handle this request.
HTTP ERROR 500). but why?[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Admin   
Дата:   20-01-20 13:07

Възможно е да има някакъв проблем с работата на сървъра.
Говорихме с администраторите на машината и ще търсим да решим причината като се опитаме да разберем от логовете какво се случва.

Благодарим за сигнала.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: niro   
Дата:   21-01-20 14:23

mbs, Mogila, Detelinka,OIM - За съжаление това са новите "модерни" визии за сайтове - да скролиш нагоре надолу едни големи изображения.[smilie22] Може би за по-лесно уеднаквяване с гсм и таблети. Дори електронните магазини станаха такива.
И аз съм се чудил каква роля могат да играят [smilie23] [smilie24] поставени в забележките под снимките, които основно са +++ !!!, но там има, а тук - не. Коментирали сме го това в личен разговор с админа още преди 2 г., с цел да мога да подреждам постовете не само по хронология, но и по-адекватност на отговорите, но това и досега не е направено, може би за "форума" няма тази техн. възможност.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: demiman   
Дата:   25-01-20 21:45

Някакъв проблем ли има с Редакторската галерия за месеца или просто няма нищо харесано от 19 януари насам?

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: o2   
Дата:   27-01-20 01:41

Здравейте--

Относно шрифтовете: за мен болд, италик, различен цвят са различни шрифтове -- много ми дойдоха във варианта, който гледах.

Но основното: това е фотографски сайт. Разбирам, че потребителите, влизащи през всякакви мобилни устройства са важни, но как можеш да видиш и оцениш снимка през 5'' дисплей, да гласуваш за нея, или пък да прочетеш дълъг пост във форума и да отговориш? През мобилните устройства се търси инстантност -- някой лайкнал/коментирал, ЧПС, лс в базара и т.н.

Ами дайте им го, с един app. Докато чакат някой закъснял за среща или на червено на светофара или не могат да заспят да си браузнат малко. Но да гледаш снимки, да коментираш сериозно, да прикачиш от архива -- това на никого не му трябва от мобилно устройство.

Изненадах се преди време колко е различен eBay през уеб и апп -- защо ли?

Според мен мнението на потребителя, който написа "Кой па ти отваря сайтове през друго... Ако не баца на Айфона въобще не ми треа. Ся едвам скролвам тоя форум." и неговите коментари под снимките тука потвърждава това и трябва да направите сериозен анализ на групите потребители. И да ги разделите според начина им на ползване на сайта. За едни web, с пълна функционалност на първа страница; за други само инстантност. Вижте колко снимки е качил този потребител тук и колко коментара е направил, както и самите коментари. Анализирайте си потребителите -- имате му и-мейла на този човек (само като пример), вижте какво го интересува в социалните мрежи -- фликър, инстаграм, пинтерест, и т.н.

Все пак това е фото форум, очаква се малко по-сериозно от инстантност. Но и сървъри трабва да се плащат, и администрация и дизайнери с UI/UX, разбирам го това.

Така че според мен баланса е: леко подобрена функционалност на уеб + един апп "да баца на айфона". И вълка сит, и айфоните "бацат".

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: demiman   
Дата:   06-03-20 12:51

Активна вече ... [beer] [shtrak] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: lamerko   
Дата:   06-03-20 12:53

Само една малка забележка - навигацията с категориите не изглежда добре. Твърде много шарения, погледа се губи...

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Mrockerkata   
Дата:   06-03-20 13:17

Аз когато свикна с нещо и не си го давам! :(
Тъй да се каже, Любов завинаги развивиам към нещо любимо.....
Да се смята, че ФОТОФОРУМ ми е такъв.
Тази нова визия буквално ме побърква.
ИСКАМ СИ СТАРАТА!!!!!!!!!!!
Пък.
:)))))))))
Леле, изпитание за сетивата ми е това.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: SaS   
Дата:   06-03-20 13:33

Мария (mrockerkata),

и ти всяка година снимаш нови абитуриентки. Защо не си снимаш старите докато станат баби :)

Новата визия отдаван я има в профилите. Там не свикна ли да я гледаш?

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: philip   
Дата:   06-03-20 13:39

И аз искам старата, ама да ни е честита новата[smilie25]

и като lamerko.


Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: CDman   
Дата:   06-03-20 13:42

При мен само първа е с нов облик.[smilie11] Албумите, форума (този), базара са си старите, тъй че споко. [smilie3]



Публикацията е редактирана (06-03-20 13:44)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »